Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minidou

Polki zyjace we Francji

Polecane posty

klopp, samotnosc niejedno ma imie, prawda? Czytaj sobie i podziwiaj. A mnie tesknota zzera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
Witam w TWA, czy w Towarzystwie Wzajemnej Adoracji, pewnie Klop nie bedzie zadowolony, no ale co zrobic, jak mi tu dobrze atam, dokladnie mma to samo z przecenami, tez teraz nie narzekam na nadwyzki kasy, a z drugiej strony stwierdzam ze mam ciuchow dosyc, po co tego tyle, no i chce jak zwykle schudnac po swietach, wiec to co teraz kupie bedzie za duze no nie:P aha;a co sadzicie o sklepach Kiabi, bylam tam w Aubagne, tanio nawet jak na polskie warunki Margot, no wlasnie tez spotkalam sie z takim stwierdzeniem, ze Francuzi sa raczej zamknietym krajemi niewiele wiedza co sie dzieje w innych krajach a jesli chodzi o szkoly, to rozumiem ze dzieci nei maja problemu z uznaniem polskich swiadectw i jesli np maja swiadectwa to ida do nastepnej klasy?Nie chce aby mialy tyly a jak jest z religia? Wiem ze we Francji jest wiele religii, nie ejstem specjalnie praktykujaca, ale sie zastanawiam jak to wyglada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kumpela kasii
witam, mam kumpele miala meza francuza, tak ja poniewieral ze az z francji z dzieckiem uciekla, i ma teraz koszmarne zycie... w pl, czepia sie jej i dziecka, chce jej dzeicko odebrac, dziecko ma 7 lat, opowiadala mi co tam przeszla szok, z poczatku bylo jak w bajce, potem nadeszlo zycie rodzinne, nawet po porodzie byla brana na sile, gwalcil ja i musila go wszedzie lizac mimo ze nie miala na to ochoty..... pozyjecie zobaczycie ,jakie piklo bedzie we francji, francuz nauczy cie lizankaitd...nawet nie wiesz jacy oni sa zboczeni, oczywiscie nie jestem zacofana mozna miec z mezem 69 ,ale nie 3 razy na dzien,nawet na snie ja gwalcil.... szok przeszla,ale moze wy macie miodzio, macie szczescie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
minidou, co to za dieta????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
Hej dziewczyny ale dzisiaj wariactwo,chyba pol Francji zasypal snieg:) Moj mezulek nie pojechal do pracy,dzieci nie poszly do szoly bo nauczyciele nie poprzyjezdzali,ale cyrk:) Fakt ze u nas sniegu nasypalo po kolana,ale to jest zima!!!!!!!!!! po poludniu troche sie polepszyly warunki na drogach,ale ponoc ma tak sypac jeszcze jutro Nazekamy ze w Polsce drogowcow zaskakuje zima,a co dopiero tutaj :) Calowita bezradnosc Moje drogie ja juz dawno chodze na kurs francuskiego,ale mialam przerwe swiateczna tak ja szkoly i dlatego sie rozleniwilam Jutro sune na randes-vous z learzem corci w sprawie operacji pewnie cos wiecej mi powie na ten temat Ok czas na popoludniowa kawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uprzejmie prosze o wybaczenie spoznienia ;-)... No ale widzie ze Minidou o kawe zadbala ;-)... Teraz juz za chwile z pracy wychodze wiec bedzie krotko... Atam - Twoj osobist Méteo France sie pomylil ... snieg jest juz dzisiaj :-P Jak tam pierwsza jazda ? ;-) :-D Ja mam kase na soldy tylko dlatego ze w grudniu (juz po Swietach ;-) ) mam premie na koniec roku a w czercu (juz po zaplaceniu drugiej raty podatkow :-D ) premie wakacyjna... Inaczej tez by z tego nic nie bylo :-D Margot - nie zaspala tylko praca mnie dzisiaj przycisnela i niestety nie ma lekko, trzeba bylo zakasac rekawy :-D... A Kiabi to sklepy z ciuchami ;-)... Zuska - witam kolezanke po fachu :-) ja tez jestem przedszkolanka z pierwszego wyksztalcenia (tego z Polski) :-)... i powiem Ci szczerze ze jak sie dowiedzialam jakie tutaj sa wymagania, konkursy i inne duperelki zeby pracowac w przedszkolu to postanowilam zmienic zawod :-D ... na diametralnie rozny... hehe, czlowiek kontra maszyna :-D Kiabi znam i w 70% tam corke ubieram bo rzeczywiscie ceny sa niskie... Wprawdzie jakosciowo te ciuchy nie sa rewelacyjne (loin de là !), ale na kilka tygodni wystarczaja w zupelnosci :-P A chouquettes to takie cos : http://www.panavi.fr/images/produits/600/340604_cuit1.jpg SMACZNEGO !! :-) Minidou - Widze ze Twoja choinka tak latwo sie nie poddaje :-D Znam diete proteinowa i musze CI przyznac racje (TWA :-D ) : naprawde dziala :-) ... sama na niej stracilam przed ciaza ponad 5 kg przez 2 miesiace chociaz ja zastepowalam tylko jeden posilek tymi miksturami ;-)... Teraz tez sie za nia zabieram... heheh, juz od miesiaca sie zabieram i jakos nie mam motywacj :-O... ale w czerwcu jedziemy na wesele do Polski to moze sie zmotywuje i jakos tych 10 kg do tego czasu pozbede... Monia - u nas nie po kolana tylko ledwo kilka centymetrow nasypalo a i tak do pracy jechalam 45 minut dluzej niz zwykle... i zupelnie nie rozumiem dlaczego bo torow przeciez nie zasypalo :-D. Napisz co Wam lekarz powiedzial... i nie martw sie, bedzie dobrze !!! Klopp - z natury jestem przyjaznie do ludzi nastawiona ale czasami robie wyjatki... SPIEPRZAJ STAD JAK CI SIE NASZE SLODZENIE NIE PODOBA !!! Biegne do domu... postaram sie zagladnac wieczorem ... moze nam Atam fotki posle ;-) ...? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
Minidou, to juz wiem co to za dieta, ale ja mam taki problem ze ja za bardzo lubie jesc, jednak chyba nie jest ze mna az tak zle, waze 62 a wzrost 166 , no ale wezme sie w garsc i bede cwiczyc Rebeko tez masz takie wyksztalcenie? A co teraz porabiasz? A jesli o ciuchy chodzi to w Polsce tez jest duzo tanich ciuchow i byle jakich, ludzie uwazaja ze w Orsay czy reserved sa super ciuchy a ciuchy te po kilku praniach sa jak szmaty niestety, a markowe ciuchy kosztuja pol pensji przynajmniej takiej jak moja wiec szkoda gadac sluchajcie ile kosztuje prawo jazdy we Francji? Latwo zdac? macie porownanie do polski? Bo u nas to ludzie musza po 9 razy albo i wiecej zdawac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny kochane, zostawcie kloppa - moj ci on jest!!!! bez wzgledu na plec ;) Ja to nawet lubie takie prowokacje ale jesli nie chcecie.... to ja... juuuuuz nie beeeedeeee :P A tak niekoniecznie do rzeczy, to faktycznie nie bardzo rozumiem posuniec naszego rzadu. Bylo sobie w Paryzu polskie liceum z polska matura - bodaj w 2000 (nie jestem pewna daty) rzad pozwolil by Francja uciela mature. Teraz jest liceum z j.pol.; mat.; geografia; historia - ku przyjemnosci zglebiania wiedzy. Rzeczona biblioteka przy Instytucie Polskim - komu przeszkadzala? W konsulacie tez nie bardzo rozumieli tego posuniecia. A najlepsze jest to, ze teraz nie wiadomo gdzie te ksiazki sa. Czesc naukowych poszla na Sorbone, czesc gdzies tam a te z lit? piekna mialy trafic do biblioteki przy kosciele na Concordzie. I co? I kicha... Zawzielam sie i bylam u samego ksiedza dziekana jakiejstam katedry ion tylko galy wytrzeszczyl. O niczym nie wiedzial. A ta koscielna biblioteka? Smiech na sali - siostrzyczek pytalam - gdzie to cudo jest.. zrezygnowalam. Nie nadaje sie na swieta, jestem choleryk i basta :O Byl sobie nawet oddzial PKO (dawniej BP) i co? I nic. Nie ma. A szkolki parafialne sa. Nie mam nic przeciwko nim i wiem ze to inicjatywa kosciola - skuteczna, jak zwykle. Margot, wspolczuje Ci z tymi dobrosasiedzkimi stosunkami - co innego jak sie izolujesz dobrowolnie a co innego dobrowolny przymus. W moim regionie w Polsce jestesmy traktowani podobnie. Nie dlatego, ze jestesmy cudzoziemcami ;), czy obcymi (a jestesmy) - nie chodzimy do kosciola. A to oznacza, ze jestesmy BEZBOZNIKAMI i w piekle nasze miejsce. No... to jest argument :D Monia - raport z rdv i to szczegolowy - wazne, zeby sie nie bac. Strach odbiera sily i nadzieje. Dach w 5 min z rozstawieniem drabiny?!?! Margot to aby na pewno FRANCUZI naprawiali ?! Koniec swiata... Klopp - ja wyroslam juz z kompleksow duzych i malych i dla mnie to co ty nazywasz zblaznieniem jest powodem do smiechu we wlasnym kierunku. Z polskiego mialam marne 3 dlatego wybralam mat- fiz a i tak 5 mialam z astronomii, ktora w zasadzie do niczego praktycznego w zyciu mi sie nie przydala a mat i fiz - owszem i w praktyce i w zyciu zawodowym. Ale teraz to ja tylko sprzatam wiec za wiele ode mnie nie wymagaj, chociaz mozesz konstruktywna krytyke wylozyc. zmykam gary pomyc :P :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zuuuska - cene na prawko mozesz negocjowac, przynajmniej tu w Paryzu. Czyli od 1000 do 1600 mniej wiecej. Latwiej niz w Polsce ale niech Rebeka potwierdzi, ze w Paryzu od razu wylapiesz prowincjusza, bez patrzenia na rejestracje - tak jak oni parkuja - MAESTRIA. Chyba sama wezme pare lekcji :D Ja na wasza diete tez sie pisze, bo co zrzuce te 2 kilo to jak bumerang w postaci ciasteczka, cukierka br... Ciuchy - dlaczego to co mi sie naprawde podoba ma taka chorobliwie snobistyczna cene? Do licha!!!! Zuuuska ja tam wole juz w Polsce ciucha kupic w jakims malym butiku - ceny przynajmniej odpowiadaja rzeczywistosci. A kolo tego Kiabi przejezdzalam setki razy i jakos mnie nie wciagnelo. Wlasnie w polskim dzienniku zapowiadaja calkowity zakaz palenia - taki jak we Francji? I super i do d... bo trak mnie szlafia na ulicy - WSZEDZIE papierosy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minidou - "moj ci on jest" to nasze rodowe zawolanie :D :D :D - po filmie nam to zostalo, bo ksiazke tak daaawno czytalam, ze zapomnialam.... kiedy ;O I uzupelnienie, bo namacilam z tym parkowaniem - chodzilo mi o parkowanie Paryzan - sa naprawde de best!!!!! Chapeau bas :D O te wlasnie bilioteke przy Pont d'Alma :O Zamkneli ja 2 lata temu. I naprawde robilam prywatne sledztwo dlaczego i gdzie sa te ksiazki i nic wiecej ponad to, co zeznalam nie wiem. Margot... ja wierze w cuda :D mimo bezboznosci ;) A co do tej diety - ja pracuje fizycznie wiec czy te proteinowe cuda dodadza mi i sil, i energii, i checi na chcenie? Bo mnie sie ostatnio nic... ale tooo niiiiic... nie chce :O Chce mi sie tylko lenic :classic_cool: A tak a propos wpisu tej kumpeli kasii, to mnie sie tak glupio (jak zwykle) skojarzylo - bo ona to przekazala na zasadzie jedna pani, drugiej pani... No wiec skojarzylo mi sie z babami na lawce pod blokiem: - Ej, patrzcie!!! Idzie ta Kowalska, co to niedosyc ze ma meza, kochanka, to jeszcze ja w zeszlym tygodniu zgwalcili... Kumpela - mialam w Polsce sasiadke (kilkoro dzieci), ktora maz regularnie katowal, bluzgal nie do opowiedzenia. Niestety nie mogla uciec, bo maz niedosyc, ze Polak - to policjant. GDZIE sie mogla poskarzyc? Twoja kolezanka mogla chociaz zwiac do Polski. Nie generalizuj - zycie to nie generator :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Margot - Hrabia szczesliwy? Pokaz mu foto z dzisiejszego sniegu w Paryzu :D http://atamazer.fotosik.pl/ Nie wszystki udalo mi sie wkleic, bo co nagle to po diable.. Ide spac dziewczyny, bo padam na pysk - bezsennosc w Paryzu... jutro zaczynam pisac ksiazke, to bedzie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
Witam z zasniezonej Polski,u nas jest bardzo duzo sniegu, mroz neiwielki, poogoda extra jesli o diety chodzi, to ja rozumiem ze nie bedzie sie chcialo jesc, ale bedzie mi zal, ze nie moge jesc wiecie czegos konkretnie i bedzie mnie do tego ciagnac prawko jak widze wcale az tak strasznie drogie w porownaniu do zarobkow we Francji nie jest, u nas niby 1100 a dotego trzeba doliczac egzaminy, jazdy poprawkowe itp, itd i wychodzi duzo kasy , nie wspomne o stresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i kawa od Margoy sie czestuje ... :-) Hehe, widze ze bistro "Chez Rebeka" zaczyna miec konkurencje :-D Margot - jak wychodzilam z domu to bylo tylko (!) -7°C... Balwanek ulepiony ;-) ? Wybacz pomylke... ale tak to jest jak sie czlowiek spieszy... a tak wogole to ile Ty tych facetow masz ?! Bo i "Mr Bricolage" i "Hrabia" i "Seigneur Méteo" .. :-D Minidou - dalas rade choince to i z papierosami sobie poradzisz !!! A tak szczerze to jestem pelna podziwu... ja juz kilka razy rzucalam, wracajac do pracy po macierzynskim mialam naprawde szczere checi a jednak jak glupia znow do nalogu wrocilam :-O... wrocilam do ludzi z ktorymi mialam zwyczaj wychodzic na przerwe na tars, trzymalam sie dzilnie kilka dni, pozniej uleglam :-O. Mnie juz nawet nie przeszkadza fakt niepalenia, bo najczesciej przez week-end papierosow nie dotykam ale jakos nie moge przejsc do porzadku dziennego nad tym ze "juz nigdy"... glupia jestem, wiem :-O... Masz w koncu ten snieg ;-) :-D Zuska - teraz informatykiem jestem :-D Ty nie masz wogole prawka ? Bo na polskim mozesz tutaj jezdzic albo bez problemu wymienic na prefekturze na francuskie. Ja chcialam zrobic tutejsze prawko jeszcze przed wejscie Polski du UE (bo z nas ubezpieczalnia, z racji polskiego prawa jazdy, straszne pieniadze zdzierala) i zdalam tutaj testy ale jak mi powiedzieli ze jednak musze jeszcze jazdy zaliczyc (a jezdzilam tu od lat a prawo jazdy mialam jeszcze dluzej) to machnelem reka :-O... a w 2005 poszlam i bez problemu mi prawko wymienili ... Testy nie sa ciezkie, ale trzeba dosyc dobrze znac jezyk bo, tak jak i w Pl, zdarzaja sie pytania w ktorych jedno slowko wszystko zmienia... A co do tych paryskich kierowcow to Atam dobrze mowi : to temat na ksiazke :-D Jak przyjechali znajomi z Niemiec to byli w szoku :-D... no ale w Niemczech, tak jak w Polsce samochod jest "glaskany"... tutaj nikt nie zwraca uwagi na obdarty zderzak czy wgniecione drzwi :-D i przestawianie samochodow zderzakami jest na porzadku dziennym :-) Atam - posuniec naszego rzadu nie komentuje :-O... szkoda gadac, mam wrazenie ze robia wszystko co moga zeby tylko polska kulture za granica stlamsic, zdeptac i niech zniknie z powierzchni ziemi ... :-O Ja sie z jednaj strony z tego sniegu ciesze bo mi sie Polska przypomina :-) a z drugiej... M mial siedziec dwa dni w domu a wczoraj wieczorem Go do pracy wydzwonili :-( ... ludzi maja poblokowanych po calym kraju i nie ma kto pracowac :-O.... Dobra, wracam do pracy ... jednego kciuka mam zacisnietego ;-), wiec nie wiem jak mi ta robota jedna reka pojdzie, a musze sie sprezyc i do domu wrocic na czas zeby nianie-babcie z posterunku zwolnic :-) Zycze wszystkim milego dnia 😘 ... PS : tez sobie zapisuje wszystkie polecane lektury.. w oczekiwaniu na "lepsze czasy"... i pomyslec ze jeszcze niedawno nie potrafilam zasnac bez przeczytania chocby kilku kartek... Teraz wieczorem padam jak zmiete dwadziescia :-O... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Minidou - juz widze ze nie masz :-O... cierpliwosci, jeszcze sobie balwanka ulepisz :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
Hej dziewczyny ze spotania z learzem nici,niestety drogi zasniezone :/ Zuska moj syn w zeszlym miesiacu zdal parwo jazdy we francji i niestety koszt jest kolosalny,gdyz kody + jazdy (ponad 40 dla cudzoziemcow) + egzamin wyniosly ok,1900euro :/,ale udalo sie za pierwszym razem :) U nas juz nie sypie ale szoly nadal pozamykane :) dzieki za kawke (pychotka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
sporostowanie to bylo 40 godzin jazdy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
Witajcie:D Bylam na zakupach, pogoda fatalna wieje i snieg sie przemieszcza z miejsc ana miejsce, Polska tez sparalizowana, jak zwykle drogi nieprzejezdne, no to mamy zime dziwi mnie tylko ze nawet poludnie Francji takie zimowe ja wlasnei bede sobie robic trzecia kawke Milego dnia milo fatalnej pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Pozdrowienia dla Francji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myśląca o ciepłym klimacie
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
Ooo, maly ruch??? Dziki za herbatke u nas cos strasznego sie dzieje, takie zaspy i sniezyce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
no jest okropnie, dzieci chcialy wyjsc na miasto bo gra Swiateczna Orkiestra Owsiaka, ale nie idziemy, tez siedzimy w domu, dobrze ze do szkoly blisko , a ja mma wolne chwilowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z powodu braku czasu (hehe, week-end;-) ) tylko Wam teraz pomacham z zasniezonego Ile de France ;-)... Postaram sie zagladnac na dluzej wieczorem... 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obiecalam to jestem :-)... ale bedzie krotko ... Zuska - widzialam obrazki z Polski i z reszty Europy... normalnie kleska zywiolowa :-D Pochwal sie zakupami :-) Minidou - wysciakaj tego Twojego "wiadomego powoda" ;-) Za zabka 🌻 Moze Ci sie jeszcze uda Mu snieg pokazac w tym roku. Margot - fiu, fiu, niezle Was zasypalo !!! No widzisz, bidoku, na kawe sie nie doczekalas :-P :-D ...? Jutro nadrobie, tyle ze nie wiem o ktorej wstaniemy :-P Monia - mam nadzieje ze ta odwolana wizyta u lekarza nie przesunie Wam daty operacji ? A ja strasznie zabiegany week-end mam za soba... Ta zima fajna jest ale strasznie nam plany pokrzyzowala 😠 ... M mial miec poniedzialek wolny, wiec ja tez wzielam sobie dzien urlopu a tu figa z makiem : dowiedzial sie w piatek po poludniu ze w niedziele bedzie musial wieczorem do pracy isc, wiec trzeba bylo plany na szybko skorygowac... w piatek po pracy zakupy "mniam" ;-), a w sobote wyruszylismy wszyscy do sklepow... dokonczylam juz sama dzisiaj po poludniu... Jak sobie przypomne co sie w w sklepach dzialo to jeszcze do tej pory mnie otrzepuje :-O :-D, ale najwazniejsze ze kupilismy co chcielismy :-) Jestesmy wszyscy obkupieni :-) (i splukani, ale to juz male piwo :-D :-D :-D) Ciesze sie przede wszystkim ze udalo sie nam kupic 3 pary butow dla malej :-), bo juz jej sie na spacerach w wozku nudzi i chce za wszelka cene kolo wozka dreptac :-) ) No i nowy fotellik do samochodu zamowiony w piatek w nocy (stad to moje "dobranoc" ;-) nam przywioza w przyszla sobote :-) KONIEC SOLDOW !!! UFFFFF !!! A dzisiaj wieczorem mnie napadlo i rozebralam choinke i tylko jeszcze M wyniesie wraka i bedzie ok... Jutro juz postanowilam ze poza spacerem nigdzie sie nie ruszam i odpoczywam po tych wszystkich wysilkach i emocjach ... o ile mala pozwoli :-P Oko mi juz leci ;-)... wiec tylko zycze wszystkim dobrej nocy i lece do Morfeusza (z braku laku ... ;-) ) DOBRANOC 😘 !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
Czesc dziewczyny:D pewnie od dzisiaj bedziecie wiecej pisac, bo po weekendzie Rebeko, ja mieszkam w sredneij wielkosci miescie, u nas te przeceny sa jak dla mnei smieszne bo jednak jest to gleboko naciagniete, wydaje mi sie ze zmieniaja ceny przekreslaja i udaja ze to przecena bo ejdnak jesli ja zarabiam 1200 to spodnie za 129 albo bluza za 99 to dla mnie okazja nie jest kupilam tylko spodnie dla najmlodswego i kilka koszulek, a glownym celem wyjscia byl zakup ciuszkow neimowlecych dla kolezanki dzieciaczka , chce ja odwiedzic w tym tygodniu, tego akurat bylo sporo fajne ceny mam pytanie do Monii, jak tesknota za rodzina w Polsce? odwiedzasz ja? Czesto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuuusssskka
hej Minidou, ja jak zwykel o kawie zapomnialam:D az mi sie dziwnie czyta ze nie ma dostaw pradu w takim kraju jak Francja, jako dziecko tez tego dowiadczylam i strasznei nie lubilam, kiedy nawet tutaj sie zdarzylo, ale pamietam ze sie zamartwialam bez sensu ze zamrazarka sie rozmrozi a wogole nei mialam co robic, tak strasznie jestem uzalezniona od kompa i tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
Dzieki za herbatke w sama pore,gdyz wlasnie wrocilismy ze spotkania z anestazjologiem, Rebeka naszczescie dzialaja telefony i porozmaialam z lekarzem prowadzacym na temat operacji i bedzie wszysto o czasie, Tak wiec ma to trwac ok 1godz i zostaniemy w szpitalu ok4 dni a potem powrot do domu i corka przez 4 tygodnie nie bedzie miala rehabilitacji a potem wszystko edlug planu:) Do Zussska:do Polsi jezdzimy 1-2 razy do roku Pewnie ze tesknie za rodzicami i siostra,ale namagam to rozmowami telefonicznymi albo przez internet Ale ze mnie duze dziecko :) :) Dziewczyny u nas zima odpuszcza (jak na razie) drogi sa przejezdne i na szczescie nie mielismy problemu z pradem tak jak inne regiony Francji Dzieci juz chodza do szkoly,ale ponoc ma byc powtorka :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniakkk
O rany musze cos zjesc po polknelam sporo liter :) Sama herbata to za malo:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niedoswiadczona gospodyni...
Hej! Milego dnia! Ja juz tak z rana do Was pisze liczac,ze dostane porade.. Jakas infekcje zlapalam i , poniewaz wszystko mnie tak boli,ze ruszac sie nie moge, po raz pierwszy nie poszlam do pracy. Tylko wspanialy lekarz dal mi zwolnienie tylko na jeden dzien :/ tz. wczoraj. Mimo ze przepisal antybiotyk. Stwierdzenie,ze kreci mi sie w glowie skwitowal,ze to normalne jak mam temperature. No wlasnie, jak wygladaja Wasze doswiadczenia? Czy arret de travail na pare dni to mission impossible? Bede probowac dzis u innego lekarza, bo po obudzeniu sie na antybiotyk stwierdzam,ze jest gorzej niz wczoraj. Ale wole sie przygotowac psychicznie na reakcje innego lekarza. I druga sprawa- jak sie "obsluguje" te papiery arret de travail? Wyczytalam gdzies,ze mam 48 godz. na dostarczenie do Caisse i pracodawcy (osobiscie? chyba jaja jakies, siedziba firmy jest 1,5 godz. ode mnie, zejde zanim tam dojade.. Mozna zeskanowac i mailem poslac?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuuuusssska
niedoswiadczona ja ci neistety nie podpowiem, chociaz bym chciala ale jak dla mnie to dziwne ze takie krotkie zwolnienie, przeciez to moze byc nawet grypa, u nas to tydizen daja bez gadania moje dzieci tez cos zlapaly dzieki za odpowiedz tesknocie dziewczyny, ja najbardziej za mama bede tesknic, ale doszlam do wniosku ze mimo wszystko tylko ze wzgledu na mame nie moge zostac spotkalam sie na inym topiku ze stwierdzeniem ktorejs z osob, ze jej zdaniem za granice wyjezdzaja nieudacznicy ktorzy sobie w Polsce nie potrafia poradzic, co o tym myslicie? Ja sie nie zgadzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×