Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Ewulekdamulek

Unieważnienie małżeństwa kościelnego

Polecane posty

Gość grrrrrraaaannnn
a te słowa to do kogo, przepraszam???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cozazycie
Dlaczego według kościoła zdrada to nie powód do unieważnienia małżeństwa. Przez to ta strona zdradzana ma cierpieć i tkwić w takim związku. A jak weźmie rozwód to nie może przyjmować komuni. No chyba że z nikim się nie zwiąże już do końca życia. A jak się z kimś zwiąże to ta osoba też ma cierpieć bo nie może przyjmować komuni. Przez jedną osobę dlatego że zdradza tyle innych osób ma cierpieć. Coś tu chyba jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cozazycie
Kościół powinien coś tu zmienić w tym swoim prawie, bo to jest ustalone przez niego a nie że wynika z biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rada fryzjerki
to jest jeden wielki debilizm... tez chciałam sie starać o unieważnienie ale uzałam ze nie warto...juz Bóg wie jaka prawda była...a cała reszta to jeden wielki wymysł nie wiadomo kogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zauważyłyście, że w wierze katolickiej cierpienie nie jest niczym złym? Wręcz przeciwnie - jest nobilitacją. Niesienie swojego krzyża - to jest coś ważnego, wartościowego. Nie bycie wesołym i szczęśliwym. Tylko cierpienie - uszlachetnia, prowadzi do dobra itp. Jak dla mnie - to bzdety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rado fryzjerki do Ciebie pisze
ale wiesz ze jak sie z kims zwiazesz i cywilny tylko bedziesz miec to ci pogrzebu katolickiego nie zrobia, nie bedziesz juz nigdy mogla przyjac komunii, bo nikt ci rozgrzeszenia nie da. ja tez tak mam wiec nie pisze by ci dopiec. mi tez sie nie chce w to bawic, pozatym moj maz ma dwie corki wiec ciezko by bylo uniewaznic skonsumowane malzenstwo :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rado fryzjerki do Ciebie pisze
Ewa 33 masz racje wiara katolicka robi z czlowieka meczennika, cierpiacego, nieszczesliwego itd, w imie czego? pojdziesz do kosciola to cie jeszcze ksieza dobija, ze to zle tamto zle, za malo na tace, mozna mnozyc i mnozyc radosci tej naszej wiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to juz od samego urodzenia najpierw masz od razu na starcie grzech pierworodny a potem przez całe życie musisz sie starać odkupić cierpienie Jezusa na krzyżu, któremu ani nie zawiniłaś, ani o tą męczeńską śmierć nie prosiłaś dlatego, odkąd zaczęłam myśleć samodzielnie - wypisałam sie z tej bajki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rado fryzjerki do Ciebie pisze
Ewo ja rózniez a firmę "kosciol" sp zoo omijam szerokim łukiem. tylko szkoda mi dziei moich ktore slepo musza przechodzic przez te wszystkie brednie :( cennniki za sakramenty sa najlepsze, wogole dlugo by pisac. ksieza sa smieszni naprawde, tutaj, awe maryja a w myslach, mam Cie- ochrzcilem pozyskalismy nastepnego naiwniaka zeby nasza firma mogla ehzystowac. a moze nie? chrzest- plac, slub- plac umierasz, plac :) a ludzie na wlasne zyczenie tak sie daja! czy nie moze jakis swiatly czowiek zrobic jakiejs rewolucji zeby ta firma upadla z kretesem? nie mialoby to sensu bo te dziadoskie rzeczy sa wpajane z pokolenia na pokolenie, tak bardzo mi zal jak co niedziela patrze na tlumy ogłupionych ludzi biegnacych na msze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego ja nie biegam, dzieci nie mam, więc ten problem odpada, młodego nie ganiam - ma swój rozum, niech robi, jak uważa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rado fryzjerki do Ciebie pisze
a kto to mlody?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szkoda mi was
nic nie wiecie o Kosciele, o Bogu. Moze, zamiast pieprzyć głupoty w necie, weź do łapki Pismo Świete, katechizm, pisma Karola Wojtyłły. Więcej pożytku by było niż z oczerniania tego, o czym się nie ma zielonego pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młody to synuś kochasia ewyyyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrrrrraaaannnn
a mi żal ciebie.... uważasz, że jak ktoś krytykuje = nic nie wie :-O a własnie do krytyki potrzebna jest pewna wiedza. ja nie krytykuję MOJEJ wiary, ale LUDZI którzy dawno temu wykorzystali ją do własnych celów i dzieje sie tak do dziś. Pewne warstwy kiedyś walczyły z chrześcijaństwem, a kiedy już jasne było że nie można go zwalczyć, te same warstwy zaczęły wykorzystywać je na swoje potrzeby...potrzeby, których zaspokojeniu nasza wiara wcześniej stała na drodze, sprytne co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość COZAZYCIE
Co robić. Mój chłopak jest po rozwodzie cywilnym. Wczoraj dowiedziałam się że jego była żona stara się o unieważnienie ślubu kościelnego. Mi to nawet jest na rękę lecz podobno wymysliła rzeczy które są nieprawdą. Mówi że on należał do jakieś sekty i że miał załamanie psychiczne. Czy musi mieć na to dowody bo nie chcę żeby to było z jego winy skoro związek rozpadł się przez nią. To ona go zdradziła i wtedy on jej się kazał wyprowadzić z mieszkania i ona się teraz wści. Już w sądzie cywilnym wyszło że to jego wina była bo on na zdradę nie miał świadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majjeczga
a jaka to dla niego różnica, czyja to będzie wina? z resztą unieważnienie dostanie ewentualnie ONA, a nie on wiec czemu Ci to na rękę?? on nadal nei będzie mógł wziąć ślubu kościelnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
unieważnia sie sakrament!! CAŁY a nie pół sakramentu po uniewaznieniu stan faktyczny jest taki jak przed ślubem nalezy przed kolejnym slubem przedstawić wyrok uniewazniający i ew. spełnic jakies dodatkowe warunki określone w wyroku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FDffgdgd
to macie haah :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FDffgdgd
majjeczga a jaka to dla niego różnica, czyja to będzie wina? z resztą unieważnienie dostanie ewentualnie ONA, a nie on wiec czemu Ci to na rękę?? on nadal nei będzie mógł wziąć ślubu kościelnego CO ZA IDIOTKA TO NAPISALA? EWA 33 wytlumacz jej0,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FDffgdgd
dlatego jej to na reke, bo bedzie mogla wziasc z nim koscielny i nie zyc w "grzechu" juz rozumiesz czemu nie jest jej to obojetne a nawet na reke? i tak jak Ewa napisala nie da sie polowy uniewanic idiotko :( nawet jak z jego winy bedzie to i tak stanie na sliubnym kobercu poraz drugi. dla katoli liczy sie wyrok a nie czyja wina. czy jak w rozwodzie cywilnym byla jego wina to on nie moze wziasc poraz drugi slubu. zatanow sie bo mi cie zal ze takie glopopty piszesz i pytasz, czemu to jej na reke, i ze on slubu nie bedzie mogl wziasc koscielengo drugi raz haha , nie no padam dziewucho :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość COZAZYCIE
Własnie o to mi chodzi że jak dostanie unieważnienie to będzie mógł wziąść ślub i nie będziemy żyć w grzechu. A jakby była jego wina to nie wiem czy jakieś dodatkowe waunki musi spełnić żeby drugi raz wziąść ślub czy to nie ma tu znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do poprzedniczki
WZIĄĆ !!!!!!!!!!! kup sobie kurwo słownik A wracając do tematu: Już Pan Bóg wie doskonale gdzie jest prawda. I czy to małżenstwo jest czy nie jest ważne. Twój gach może tylko człowieka oszukać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze dostać orzeczenie
"trwale niezdolny do podjęcia obowiazków małzeńskich". I wtedy NIGDY nie dostanie zgody na ślub koscielny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a że wiemy, że na świecie nie ma nic pewnego, czyli trwałego, to taka klauzula może wg mnie dotyczyc tylko przypadku trwałej niepłodności (jesli idzie o faceta), czyli braku... wiadomo czego, a nie sądzę, żeby pytająca miała taki problem ze swoim facetem ;) ew. choroba psychiczna, chociaż teoretycznie jest ona uleczalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość COZAZYCIE
Nie ma takich problemów. Jego była żona chce go wrobić w jakieś zaburzenia psychiczne lecz po smierci ojca to każdy może mieć chwilowe załamanie a to i tak było przed ślubem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość COZAZYCIE
EWA33 doradź mi cos bo widzę że trochę się na tych sprawach znasz i sama przechodziłaś przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no uwazaj jak ci ewa doradzi
i owszem: jak przeskakiwać z jednego łózka do drugiego. Pytasz się kogos kto nie wierzy w Boga i nie uznaje religii katolickiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pominę milczeniem chamską i bezsensowną wypowiedź powyżej a co do doradzania - poczytaj kodeks prawa kanonicznego i wybierz się do sądu biskupiego przy twojej kurii metropolitarnej, a raczej Twojego faceta - tam sie dowiesz, czy ma on podstawy do uniewaznienia małżeństwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie nauczcie się prawidłowo
NIE MA UNIEWAŻNIENIA MAŁŻEŃSTWA Ot, macie "mądrość" onej ewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest stwierdzenie nieważności taka wielka róznica? myślisz, że to zmienia postac rzeczy? idź już spać, kobieto, bo żal czytać twoje złosliwe wypociny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×