Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AsiaW

Luty 2009

Polecane posty

Gość izabell21
Ale tu cisza straszna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasnie1
zgadzam sie z toba izabell.wszyscy z dziecmi na sankach!!! my dzis bylismy pierwszy raz w zlobku po chorobie.jutro idziemy do pulmnologa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my jakos sanek nie dorobilismy sie ;) heh. ja jestem :) przeczytalam, spadam, pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. My byliśmy z małym na sankach w niedzielę i bardzo mu się podobało.U nas w porzadku wszystko jutro idziemy do ortopedy z Filipkiem. A tu cisza straszna dziewczyny zapracowane pewnie pozdrowienia i buziaki dla dzieciaczków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamusie, buziaki dla Jubilatów. Niech im zawsze świeci słoneczko, a jak sie pojawią chmurki to niech przybedzie dobry wiaterek i niech je rozwiewa!! :* Wrociłam od mamuski w zeszły czwartek, pisałam do was juz chyba ze cztery razy i za kazdym razem zapominałam podawać pseudonimu i po zatwierdzeniu wszystko mi sie kasowało :/ a pozniej juz nie mialam czasu nic naskrobac, bo mały juz mnie przywoływał :/ U nas cos sie porobiło z jedzeniem, jeszcze dwa tygodnie temu Wikus zajadał sie wszystkim, teraz wszysko wypluwa. Juz nie wiem co robić, nie poddaje sie. mam pytanie do mamus karmiących cycusiem i pracujących. Czy odciągacie pokarm na wasza nieobecnośc, czy moze Wasze Pociechy wytrzymują bez cyci do Waszego powrotu? A moze dokarmiacie modyfikowanym? Proszę o odpowiedz, bo moj sądny dzien powrotu do pracy nieubłaganie sie zbliża :'(:'(:'( Byłam dzis u lekarki i okazało sie, ze mały ma skaze, objawem jest bardzo szorstka skórka na łydkach. Prawde powiedziawszy myslalam, ze to przez niedostateczne nawilżanie. Ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia Krzys też głównie ma takie objawy skazy, szorstkie łydki i rączki nad łokciami jak coś przegniemy z jedzeniem to szorstkie uszka i plamki pod nimi :/ ja co prawda nie pracuje ale mi się wydaje, że takiemu dużemu dziecku nie trzeba już takiej ilości mleka, on będzie tęsknił za Tobą i cycem ale mleczka mu wystarczy tyle ile mu dasz jak będziesz, a odciągać to chyba będziesz musiała na początku troszke w pracy żeby poczuć ulge ;) potem się unromuje :) eh szkoda, że tak wyszło z tą skazą a On miał zawsze tak suchą skóre czy później ją złapał???czytałam, że czasami dostają skaze i dzieci w wieku 3 lat :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabell21
No wiataj Asiu i efa nam się rozpisała troszkę :) Asia moje dziecko też wszystkim pluje tylko nie mlekiem ale ja ci tu w kwesti cycania niestety nie pomogę bo my na modyfikowanym. Ale się wczoraj zdenerwowałam żona kuzyna męża oddałam mi końcówkę ubranek które jej pożyczałam po Szymonku bo ma dziecko 7 tyg młodsze wyobraźcie sobie jakie ona mi oddała po Szymusiu skarpeto-butki no dosłownie aż czarne masakra ja bym się ze wstydu spaliła. Musiałam te ciuszki od razu do prania wrzucić. Ja jej zaraz w domu jak tylko te ciuszki przepatrzyłam czy wszystkie moje to jej napisałam o tych butkach ciesze się że nie wszystko tam jest moje bo reszta wyglądała gorzej skarpetki nie które czarne wnet i ubranka jeszcze oliwka czuć zdjęte z dziecka i wrzucone w reklamówkę a ja jak pożyczałam to dawałam wyprane wyprasowane i poskładane a ona zmięte wrzucone byle jak i brudne a ona na to że miała je wyprać tylko widocznie zapomniała ale jak można do takiego stanu doprowadzić skarpetki dziecka które jeszcze nawet nie siedzi nie mówiąc o chodzeniu bo sama zawaliła z dzieckiem i dziecko ma 10 miesięcy i tylko leży nawet samo nie siedzi ale jak się jej pytałam czy mała siada już to zawsze mi mówił nie wtrącaj się bo ja szybko nie siadałam Wikusia też nie musi i lekarka stwierdziła wiotkie mięsnie i będzie z małą musiała jeździć na rechabilitację bo ona całymi dniami tylko w telewizor patrzy a dziecko kładzię koło siebie i nie podnosiła ją za rączki ani nic bo twierdziła że po co więc efekt jest taki że teraz jest ta malutka taka biedna i musi cierpieć za głupote matki ale ona chodziła do takiej szkoły wiecie... więc chciałam jej nie raz pomóc doradzić to ona pierw się mnie pyta a zaraz mi mówi że się wtrącam bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell nie dziwie sie ze sie wkorzylas i nie zazdroszcze ci takiej sytuacji. u nas znowu bratowa mojego faceta jest w ciazy i ma termin na koniec marca a wyobrazcie sobie ze ona nic nie szykuje to moja tesciowa przebiera ciuszki pierze a ona nic normalnie masakra a co najlepsze to ona mi mowila i wzystkim ze wszystko ma bo dostanie lozeczko wozek i ciuszki od kolezanki a teraz okazalo sie ze ma tylko to co odemnie dostala i jeszcze okazalo sie ze wozka nie dostanie i liczy na to ze my jej oddamy nasz woek bo bedziemy zmieniac za darmo ja nie wiem jak mozna miec taki tupet. ja jej wozek moge taniej sprzedac ale z a darmo jej nie oddam bo mnie ni stac na to zeby dawac jej za darmo jak moge za te pieniadze kupic mu drugi wozek.normalnie masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izabell, ehh właśnie tak to jest coś pożyczyć.... nie pożyczam ciuszków, bo zdaje sobie sprawe, ze nie wrócą do mnie w takim stanie jak je dałam :/ Ja masę ciuszków zniszczyłam, bo jak mały miał rotawirusa, to niestety biegunka była nie do opanowania i wiele ciuszków miałam tak brudnych, ze nie dało się ich doprać, czy jak jadł jakaś marchewkę czy jabłko, to samo, plamy nie do zmycia. A co do tych skarpetek, to moze wyprała je z ciemnymi rzeczami i zafarbowały... Monisia, niektórzy ludzie po prostu są cwani :/ Efa, własnie najgorsze jest to, ze ostatnio Wikus nie chce jesc nic innego tylko ssie piers :/ do tego nauczył sie gryźć, niesamowity ból. Jak tak dalej pójdzie, to bede musiała przestac karmić :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabell21
Asia nie one ewidentnie były schodzone bo ja te swoje wyprałam i są czyściutkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to trzeba byc niechlujem, zeby komus niewyprane rzeczy oddac. brak słów... Nasz Wikus jeszcze nie chodzi :/ moze przez to, ze go nie motywuje do chodzenia, nie prowadzam za raczki z obawy, ze mu wyrzadze jakas krzywde. Myslalam, ze to samo instynktownie sie zacznie tak jak z raczkowaniem .. jakie macie zdanie na ten temat? prowadzac czy czekac az samo zacznie chodzic? Na razie obchodzi stolik dookoła, jak sie pusci od razu laduje na pupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja odrazu odpowiem izabell i Asi. bo ja tez Krzysia nie "siadałam za rączki", dopiero jak się podnosił sam to mu pomagałam ale to było kilka razy więc nie wydaje mi się, że to dziecko kuzynki ma wiodkość mięśni przez matke, poprostu takie się urodziło. ale że beszczelny brudas z niej to się zgodze. i to samo z prowadzaniem za rączki, też nie prowadzaliśmy, dziadek prowadził małego może ze 3 razy a ja zawsze się darłam żeby tego nie robić bo nie wolno. i tak jak zaczoł siedzieć tak i zaczoł chodzić ;) teraz go prowadzam na polu bo jak jest wyubierany to się przeprawaca ale Asia póki dziecko samo nie zacznie chodzic to się nie powinno prowadzać. Wiktor zacznie chodzić w swoim czasie, mamy tutaj sąsiadke, której syn zaczął chodzić w 17 mc zycia i wszystko jest oki. późno wcale nie oznacza źle ;) monisia nie dawaj wózka, sprzedaj i kup za to inny ;) no ludzie są różni. ja podzieliłam ubranka na 3 częsci, rozmiarowo podzieliłam żeby w każdej paczce było po rowno. jedną paczke już dałam dziewczynie, zostały mi jeszcze 2 paki do oddania ale tak samo wiele ciuszkow wyzucilam z okresu raczkowania i plucia jedzeniem ;) no ja nie lubie chomikować rzeczy dlatego wole oddać a kiedy będziemy mieć dzidziusia następnego, niewiadomo. teraz izabell dopiero sie rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) ja odrazu odpowiem izabell i Asi. bo ja tez Krzysia nie "siadałam za rączki", dopiero jak się podnosił sam to mu pomagałam ale to było kilka razy więc nie wydaje mi się, że to dziecko kuzynki ma wiodkość mięśni przez matke, poprostu takie się urodziło. ale że beszczelny brudas z niej to się zgodze. i to samo z prowadzaniem za rączki, też nie prowadzaliśmy, dziadek prowadził małego może ze 3 razy a ja zawsze się darłam żeby tego nie robić bo nie wolno. i tak jak zaczoł siedzieć tak i zaczoł chodzić ;) teraz go prowadzam na polu bo jak jest wyubierany to się przeprawaca ale Asia póki dziecko samo nie zacznie chodzic to się nie powinno prowadzać. Wiktor zacznie chodzić w swoim czasie, mamy tutaj sąsiadke, której syn zaczął chodzić w 17 mc zycia i wszystko jest oki. późno wcale nie oznacza źle ;) monisia nie dawaj wózka, sprzedaj i kup za to inny ;) no ludzie są różni. ja podzieliłam ubranka na 3 częsci, rozmiarowo podzieliłam żeby w każdej paczce było po rowno. jedną paczke już dałam dziewczynie, zostały mi jeszcze 2 paki do oddania ale tak samo wiele ciuszkow wyzucilam z okresu raczkowania i plucia jedzeniem ;) no ja nie lubie chomikować rzeczy dlatego wole oddać a kiedy będziemy mieć dzidziusia następnego, niewiadomo. teraz izabell dopiero sie rozpisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nika767u
kurcze jak oglądam, te dziewczęce ciuszki, to az pragne miec córeczkę :) mam nadzieje, ze niedługo pojawi się w naszym życiu drugie dziecko. Dawno, dawno temu jak byłam u wróżki powiedziała mi, ze będe mieć córeczke i synka. mam nadzieję, że wróżka powiedziała prawdę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasnie1
witajcie.ja juz nie mam silybylismy u pulmunologa,zrobila troche testow wyszly ujemne,ma jeszcze zrobic pokarmowe ale to nie do konca pewne u tak malego dziecka. ja anie prowadzam za raczki i prowadzalam zanim zaczela sie puszcac sama.teraz czasem sama chodzi a czasem chce za raczki. u nas w zlobku ponoc 2 dzieci ma rotawiruasastad mam pytanko do ciebie Asiu i prosze napisz jak sie u was objawil ile t rwal i jak sie leczyliscie? moja ania wczoraj miala znow temp biegunke i wymiotowala 2 razy.dzis ma biegunke ale troche.daje jej smecte nie za bardzo chce pic to dziaostwo.jesc to cyca i kaszke ryzowa. co do karmienia cycem to ja nie odciagam mleczka jak ide do pracy i nie daje modyfikowanego.to co ania pije jak jestem w domku jej wystarcza. jutro roczek!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny za odpoweidzi. Agasnie u nas było tak, ze Wikus robił wodnistą, zieloną, pienistą kupkę, chyba z piec razy dziennie przez 4 tygodnie. Ogólnie cały czas myslalam co to, ale nie reagowałam, bo Wikus dobrze jadł i przybierał na wadze. W sumie o tym ze mamy rotawirusda dowiedzielismy sie po czterech tygodniach, bo w trzecim tygodniu wystepowania biegunki zrobilismy badania, czekalismy na wynik kilka dni i jak dostalismy wyniki badań, to akurat objawy rotawirusa ustapiły i juz nie było co leczyć. Jak chodziłam z Wikim do poradni chorób zakaźnych, to lekarki mówiły, ze tego sie nie leczy, po porstu trzeba to przebyć, chyba ze sie dziecko odwodni, to tzreba dac je pod kroplówkę. Dobrze, ze dajesz smectę, ona powinna troszke zastopować biegunkę. proponuję ci jeszcze zakupić Dicoflor 30, lub lacido baby, bo to pozwala odbudować florę bakteryjna jelit :/ no i przede wszystkim czesto przystawiaj do piersi albo dawaj duzo pić, zeby Ania sie nie odwodniła. Poszukaj w internecie jakie są objawy odwodnienia u niemowląt i jesli takie zauważysz to trzeba jechac na pogotowie. Agasnie trzymam kciuki za Ciebie i Anulkę :( Ucierpicie się, dziewczyny :( Całuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny co u Was? Monisia, jak po wizycie u ortopedy? Kaja, jak sie miewa Twoja córunia? Byłam ostatnio na nszym forum na Pampersie. Niestety nie mogłam go znaleźć, a poza tym dalej tak bardzo przymula :/ Kurcze wątpię, zeby reszta dziewczyn do nas trafiła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabell21
Ja się melduje że u mnie wszystko ok czas leci. Jak Moniuś skończy roczek to przymierzamy się z mężem do obcięcia mu włosków bo już ma tak długie że loczki ma prze długie i grzywę w oczkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie melduje. dziewczyny czy jak dziecko zaczelo chodzic to trzeba isc do ortopedy???i czy bylyscie u dentysty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabell21
Agaśnie wszystkiego najlepszego dla Ani za roczek :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agasnie1
dzieki asiu za odpowiedz.no u nas te kupki sa na szczescie rzadziej -wcozraj 3 dzis narazie 1.w nocy wymiotowala.znow ma troche katar ale wyczytalam ze przy rota tak nieraz bywa.tak wiem ze dziecko musi duuuuzo pic by sie nie odwodnic.co za cholerne choroby teraz wystepuja.a co do ciuszkow na dziewczynki to faktycznie mozna oczoplasow dostac ale i na chlopcow tez sa ladne no ale wiadomo nasza kobieca proznosc.... http://www.pampers.pl/pl_PL/threadOverview/threadId/5110932 to link do anaszego forum na pampersie ale nadal strasznie przymula.kurcze jak odnalezc reszte dziewczyn? efa jak dziecko zaczelo chodzic dobrze to trzeba isc do ortopedy.my dopiero mozemy rejestrowac sie w marcu bo takie terminysa.a u dentysty nie bylismy.oj ta skaza bialkowa jest straszna.najgorzej jak przejdzie na atopowe zapalenie skory...moj syn wlasnie lezy na dermatologi bo juz nie dalismy w domu rady. a Ania dzis o 4.12 skonczyla roczek!!!! no wiec najlepsze zyczenia dla wszystkich roczniakow bo do tej pory akos nie zlozylam ...przepraszam!!!! no dobra znikam szykowac cos zanim ania spi smacznie sobie ob tylko patrzec a tu goscie.tata wlasnie pojechal odebrac tort z kubusiem puhatkiem. caluski do uslyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agasnie wszystkiego najlepszego dla Ani :) przede wszystkim zdrówka, żeby jak najszybciej zdrowa była bo ostatnio trosze jest osłabiona bidulka. wiem, ze to pewnie nie możliwe ale może jednak warto zrezygnować ze żłobka??bo zaczeła chorować od momentu kiedy do niego poszła :( jeszcze syn....eh, mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze. w takim razie musimy się wybrać do ortopedy :/ ja nie mogłam młodemu dobrych butów dobrać, bo ma strasznie szerokie, płaskie a wiekszasc butow dla dzieci sa przesadnie sztywne, wkońcu kupiliśmy mięciutki butki "gucio" i są rewelka, polecam do dentysty po 12 mc zycia sie idzie, sprawdzić czy dziecko nie ma prochnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a młody mi śpi i śpi, wszystko juz zrobilam co zrobic miałam i się nudze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia my chyba wybierzemy sie wszyscy w trojke do kina na "dziewiec" sa w kinie pod baranami seanse -baranki w pieluchach, wyczytalam w tym co mi wysłałaś, może też się wybierzecie???? chetnie zobacze ten musical

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkiego najlepszego dla anulki. dziewczyny bylam u ortopedy w czwartek i jeste zalamana maly ma cos ze stawem biodrowym prawym robilismy usg i wyszlo ze cos jest nie tak 18 lutego mam isc jeszcze raz i zrobic rtg w szpitalu i przyjsc ze zdjeciem mam nadzieje ze to nic powaznego. a w tej przychodni to normalnie masakra wyczekalam sie poltorej godz z malym az w koncu ludzie mnie przepuscili bo taki opuznienie bylo ze masakra. a do tego musialam isc do szpitala u nas wpolicach na rtg a tam mi mowia ze dopiero w rzyszlym tyg robia rtg bo maja remont to ortopeda mnie wyslal do drugiej przychodni na to rtf jechalam tam 20 min autobusem a tam sie okazalo ze nie robia tam takim malym dziecia rtg bo nie maja specjalnego sprzetu, normalnie koszmar jakis w tych przychodniach idziesz na fundusz a za wszystko placisz bo za usg musialam placic nie wiem na co odprowadzaja nam skladki jak wszystko platne. jestem taka zla ze masakra i w koncu stanelo na tym ze lekarz stwierdzil ze moge przyjsc za 2 tygo bo az tak sie nie pali a wczesniej ganialam jak glupia normalnie koszmar sorki ponarzekalam troszke. jeszcze raz wszystkiego naj dla solenizantow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Patka dzis konczy roczek , ale imprezka byla w sobote ;) Bylo super. Wszytko sie udalo. Pati byla rozradowana i przejeta!rok temu o tej porze wylam na parodowce a tu mig i zlecialo. Wszytkiego najlepszego dla wszystkich solenizantow!! zauwazylam ze Pati jak oglada bajke myszke miki i tam licza jeden, dwa to Pati mowi trzy. Sama z siebie :) codzienne nas zaskakuje. A co do jedzeia to jak ma w buzi to wyjmuje mieli w placach pozniej znowu to zjada, wiecej sie bawi niz najje.A i Patka dostala hopla na punkcie tatusia. Jak maz wraca z pracy to ona dostae bialej goraczki! Rozebrac mu sie nieda. Chodzi za nim nawet do lazienki. Rano go budzi. Chyba ma mnie dosyc ;] tatuska widzi rzadziej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izabell21
Paulinka wszystkiego najlepszego dla córeczki sto lat no i dla ciebie też że rok temu urodziłaś śliczną dziewczynkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agasnie1
dziekuje za zyczenia dla ani dolaczam sie do kkolejnych dla roczniakow. imprezka byla super,ania troche zdezorientowana nie wiedziala co sie dzieje. nadal jeszcze ma rozwolnienie ale troche zaczyna jesc. efa o niestety rezygnacja ze zlobka nie wchodzi w rachube.ja mysle ze po prostu nosi sie wychorowac i trafilo na zlobek.maz akurat bezrobotny to z nia jest troche ale musi chodzic.no i jeszcze zima.ale bedzie dobrze-musi byc.ta infekcje i pluca zlapala siedzac w domu nie w zlobk. synus juz w domku. dziewczynki z dziecmi ze skaza bialkowa-dbajcie bardzo o skore waszych maluszkow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_ 29

×