Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justyśka24

Jak zdrowo się odżywiać i żyć- kto ze mną?

Polecane posty

Witajcie dziewczyny:)ale mnie dawno nie bylo.Mialam do zalatwienia mnostwo spraw,codziennnie jezdzilam albo do jakiegos urzedu czy banku.Dieta poszla w niepamiec,znow mam zaparcia, schudlam bo na poczatku po smierci brata nie jadlam nic.Teraz tylko sie zapychalam zeby nie czuc glodu.postanowilam sie nie poddawac i od jutra znow sie zdrowo odzywiac:) aha,od 3 dni pije zielona herbate,to juz moje nie pierwsze podejscie ale nie szlo mi jeszcze tak dobrze,wczoraj wypilam 3 duze kubki,pozdrawiam🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguitaomana
a to bierz na zaparcia triphale, naturalna i daje rade :D nawet nie jest taka droga. moja mama bierze i jej pomaga: tutaj masz linka : http://www.triphala.pl/p/477/strona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje ale nie chce zadnych tabletek ani ziol,na moje zaparcia pomaga koktaij z jogurtu naturalnego,banana i otrebow w proszku,jadlam malo pieczywa,na sniadanie codziennie musli i w ubikacji bylam codziennie,brzuch plaski,rewelacyjne samopoczucie.nie warto brac tych wszystkich badziewi,ktore rozleniwiaja jelita.Jutro jade na zakupy i zaopatrze sie w moje produkty,ktore jadlam przed ta tragedia czyli,jogurty naturalne,warzywa(chociaz czuc,ze to chemia)owoce,zwlaszcza grejfruty,ktore miksuje z pomarancza i wtedy jestem w stanie je spozyc:)w szafce mam jeszcze kilka rodzajow musli,zaczne tez jesc czesciej rybki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, witaj Healthy- super, że wróciłaś :) No ja zakupy planuje na sobotę- też jakieś większe- warzywne, owocowe itd :) Chciałam jeszcze napisać na temat slodziku i rzeczy light. Słodzik to podobno straszne świństwo, które wogóle powinno zostać wycofane z użycia- ja tego nigdy nie stosowałam, herbat nie slodzę, wogóle niczego nie słodzę od przynajmniej 8 lat więc nie mam z tym problemu. Pierwsze kilka herbat było niesmacznych, ale później nie byłam w stanie wypić słodzonej- nawet pół lyżeczki czułam, że jest cukier i że go nie potrzebuje w herbacie czy kawie :) Co do rzeczy light to zdania są podzielone i wlaściwie nie wiadomo w co wierzyć, trzeba to będzie samemu porownać. Otóż okazuje się, że pokarmy light PODOBNO sa mniej zdrowe, gdyż posiadają w zamian więcej chemii- nie wiem nie sprawdziłam, znalazłam jedynie taką wzmiankę w inetrnecie. Chyba warto ten temat pogłębić :) Co do majonezu i śmietany- zgadzam się to dobry pomysł aby go zastępować jogurtem itd :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popijam sobie wlasnie zielona herbatke i ciesze sie ze mi w koncu posmakowala,szkoda ze nie ma zadnej z Was:(szukam teraz przepisu na jakies smaczne danko na jutrzejszy obiad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj healthy woman!! bardzo sie ciesze ze wrocilas do nas......zgadzam sie,zadnych tabletek ani herbatek na zaparcia,najlepssze naturalne metody choc na to trzeba troszke czasu......ciesze sie ze wracasz do zdrowego odzywiania,my jak tu pewnie czytalas staaaaraaamyyy sie bardzo zdrowo jesc,choc ja mam czasem male potkniecia,....ja tez bylam na zakupach ,i polowa kuchni zajeta makaronami ciemnymi,kolorowym ryzem,warzywami i owocami suszonymi,i mnostwo jeszcze przeroznego "suchego" ......do tego pelno przypraw zdrowych,choc pojecie ZDROWE kazdy inaczej tlumaczy......ale ja dzisiaj oznajmilam rodzince ze teraz zaczynamy jesc gotowane,a jak pieczone to tylko w piekarniku w naturalnym tluszczu albo z rozna.....ciekawe....nie protestowali ale wszystko wyjdzie w "praniu" ,ja osobiscie wole gotowane.....choc ryby nie znosze gotowanej,i chyba nie polubie....ale z grila mniammniammniam....jeszcze raz witaj HEALTHY WOMAN!!!! pozdrawiam was forumowiczki i CZESC PRACY ---ania_0307!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAA Ania spróbowałam kanapek z masłem orzechwoym naturalnym, do tego pokroiłam na wierzch banana- całkiem smaczne. Nigdy nie lubiłam masła orzechowego, ale ten banan smak zmienia :) Także to było moje śniadanko :) Dzieki za pomysł :) Pozdrawiam dziewczyny ps. jesteście w weekendy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Justyska:) ja rowniez uwazam,ze slodzik to swinstwo,nie dosc ze w smaku nie dobry to podobno szkodliwy,kawy nie slodze wogole,jedynie herbete jak sobie robie z cytrynka jak wracam zmarznieta,teraz bede slodzic miodem.A co do rzeczy light to mysle,ze sporo jest oszukanych,np.maja mniej cukru ale wiecej tluszczu.Czasami kupowalam jakies jogurty lub serki odtluszczone ale teraz jest mi to obojetne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety Justyśka24 to prawda,ja wlasnie sie o tym dowiedzialam ze light to sama chemia....i z tego wynika ze jesz albo z chemia albo tluste.....ciezka sprawa,z tego mam rozumiec ze jak chcesz jesc zdrowo musialybysmy wszytstko robic same,od uprawy po zaprawy......a masz racje ---podobno wlasnie wszelakie jogurty sa najbardziej naszpikowane chemia....jeden lekarz nawet pisze ze rak ktory nas teraz tak atakuje to glownie od chemii zawartej w jedzeniu??? no i co tu w koncu jesc???? ziemniaki z pola i maslanke jak nasze babcie???? w sumie kiedys nie bylo jogurtow i w ogole takiego wyboru w sklepach??? chleb i chleb....bo nawet nasze prababcie maslo same robily????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wyswietlil mi sie Twoj post Kalina,widze wlasnie ze dzialacie:Dbardzo dobrze:Djak kupowalam ta zielona herbate to z mysla o tym,ze Ci sie pochwale hehehe,bo mnie przekonywalas a ja jakos sie nie kwapilam do niej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciesze sie....ta herbata wlasciwie nie ma zadnego smaku,ale bardzo dobrze dziala na organim,oczyscza i nie tylko......ja po nie czuje sie wspaniale,nie mam zadnych klopotow zoladkowych.....ja na poczatku nie umialam jej pic tak mi nie smakowla ,ale jak zaczelam sie lepiej po nie czuc to nauczylam sie i co wazne polubilam, ja bardzzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj dokladnie macie racje z tymi produktami light - tez w nich chemia jest, ja sie staram jesc light w znaczeniu odtluszczonych produktow, ale bez slodzikow, bez dodatkowej chemii, wiec najlepiej jesli sa organiczne niestety wszystko obecnie jest ladowane chemia ale jak sie chce to mozna znalezc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Niestety książek kucharskich się nie doczekałam, pewnie przyjdą w poniedziałek dopiero. Szkoda- chciałam w weekend trochę poszaleć. Teraz robię wieprzowe na grilu, nadal mam puree ziemniaczano- marchewkowe a do tego sałatka świeża :) W ciągu dnia zjadłam 1 kromkę z zielona salata, pomidorem i jajkiem oraz jogurt :) A tak o herbatkach jeszcze- poczytajcie albo wypróbujcie białą herbatę- ta to dopiero jest zdrowa- tak samo jak zielona albo i bardziej- wg mnie lepsza też w smaku. Do usłyszonka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki........wczoraj mialam kiepski wieczor,znowu chodzilam podenerwowana,pod byle jakim pretekstem,"wyzwalam" sie na rodzince,mowie wam myslalam ze mnie to jakos obejdzie bez "bolu" ale chyba brakuje mi papierosow............mojego lubego doprowadzilam wczoraj do takiego stanu,ze w pewnym momencie patrze a on wychodzi,mysle sobie no pieknie...........a on wraca za 15 min z torba srodkow pomagajacych rzucac palenie.....nikorette,gumy,leki uspakajajace,oczywiscie ziolowe......mowi wybierz cos z tego albo bedziesz spala w piwnicy hahahahahahah....nie chcialam nic z nikorette,bo w koncu ja sie chce pozbyc nikotyny a nie jej dostarczac do organizmu,wiec polknelam jakis lek uspokajajacy....katastrofa,a mialo byc tak łatwo i prosto.... I w dodatku przyszedl do nas znajomy na chwilke i przyniosl nam dziczyzne!!!!! no i mam problem bo ja nigdy nie robilam jeszcze dziczyzny wiec mam pytanko czy ktos wie jak ja przyzadzic????? mezulek chcialby ja jutro na obiadek a ja nie wiem jak ja zrobic.......pleeesss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach ja wlasnie wcinam grahamke pelnoziarnista,z bialym serkiem i miodem....a wczoraj znowu wieczorkiem naszlo mnie na jedzenie,zrobilam sobie owsianke............moj mnie pyta czy nie jestem w ciazy??? dobre...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry dziewczyny:)nie moglam sie dzis zwlec z lozka,moj luby zrobil tosty na sniadanko,nie zjadlam ich,kombinuje co tu zjesc zdrowego a lodowka pusta:(popijam narazie herbatke. Kalina nie mam pojecia jak sie robi dziczyzne,poszukaj na necie jakie sa dobre przyprawy.Ja bardzo lubie choc nie jadlam zbyt duzo w swoim zyciu,ostatnio jadlam sarne i mi smakowala a dla innych jest sucha,dziwne bo ja za suchym miesem nie przepadam.Na obiad napewno robie piersi z kurczaka ale nie wiem w jaki sposob:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie szperam w necie,ale wszystko takie skomplikowane,tzn przyprawy i dodatki np skad mam wziasc jakie jagodki jalowca???? ....ja mam dokladnie szynke z dzika........nic bebe szukac dalej ,ale chcialabym cos prostego...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja tez o dziwo nie lubie suchego miesa.....uwielbiam karczek,albo kaczke...ale to takie tluste,a ja to tak lubie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze jest jakas mieszanka przypraw specjalnie do dziczyzny?naprawde nie wiem,aha i jadlam ostatnio kielbase z dzika,pyszna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i w tym rzecz!!!! u mnie nic nie ma z takich przypraw.......musze znalezc jakis przepis gdzie sa przyprawy ktore u mnie kupie,normalnie czasami mam wrazenie ze mieszkam na koncu swiata.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hm....ja po sniadanku,kawie,2 jablkach,a teraz pije herbatke,ja w pracy do 20,00 musze posiedziec,zrobily mi sie male zaleglosci,w domu i tak bym nic nie zrobila bo dzieciaki jeszcee spia.....a tak nadrobie zaleglosci..........no i mysle nad dzikiem i co zrobic dzis na obiad.........och zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja juz w domciu,musze troche ogarnac dom,pozniej obiad bo dzieciaczki dopiero jedza sniadanie.......znalazlam fajna stronke z przepisami na dzika,jutro dzialam...zajrze pozniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he dziewczyny :) kalinka ja sarnine dosc czesto jem - bo maz poluje, a jest nisko kaloryczna i pyszna :) ja jak robie to tak samo jak wolowine - albo gulasz, albo np grilluje ja sie zalamalam dzisiaj - ostatnie tygodnie obzerania robia swoje - na wadze 60.5 czyli ponad kg wiecej niz przed swietami w takcih sytuacjach mam ochote wrocic do palenia bo przynajmniej wtedy wazylam 53 :( nic uzalam sie nad soba kalinka wiem, ze jest ciezko z fajkami, ale najgorszy jest pierwszy tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj nie doczytalam, ze to dzika masz :p mozesz ta szynke upiec - ale ja obwin boczkiem, zeby nie byla sucha, albo upiecz w foli aluminiowej wtedy tez nie schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Kalina jeśli o jałowiec chodzi to bardzo dobra przyprawa. Do bigosu ją dodaję, do mięsa. Moi rodzice mieli jalowiec przed blokiem, sami suszyli, ale teraz mowią, że już w sklepach można kupić- mi mama z Polski przysyła. Ja wczoraj na kolacje sobie dogodzilam :P wypiłam grzane małe piwo z sokiem malinowym i zjadlam 2 kawalki pizzy- kupiliśmy pizze z mozarellą i pomidorami oraz bazylią. No ale właśnie się ważyłam :) 48,5 kg, ale to przed śniadaniem :) A kupiłam masło migdałowe na spróbowanie takie w saszetce- byłam wczoraj na zakupach i już w pierwszym sklepie bylo 3 rodzaje masła migdałowego: miodowe, zwykłe i klonowe- także wybór był duży. Kupiłam zwykłe więc będę próbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj justyska to TY szczuplutka jestes :) a gdzie mieszkasz bo widze, ze poza granicami i w jakims anglojezycznym kraju (lb :) ) tu gdzie jestem maslo migdalowe jest tylko w jednym miejscu do kupienia i jest srednio dobre, ponoc w US jest ogromny wybor, wiec chyba sobie kupie przez internet no nic ide konczyc gulasz (do plackow po wegiersku) dla Ropucha :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale nudny sobotni wieczor,postanowilam go wykorzystac na pielegnacje urody:;polozylam maske na wlosy i zaraz zrobie sobie ciepla kapiel stop z taka fajna sola a potem pedicure.Na obiad zrobilam piersi z kurczaka zapiekane z pieczarkami i serem,moze nie niskokaloryczne i zdrowe danie ale pyszne:)za to na kolacje juz raczej nic nie zjem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×