Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Justyśka24

Jak zdrowo się odżywiać i żyć- kto ze mną?

Polecane posty

A ja dopiero przed chwilą wstałam- spałam prawie 12 godzin, teraz boli mnie kregosłup i głowa- to było stanowczo za długo. Za oknem w końcu slońce, a miało jeszcze padać.... hmmm co do pozwolenia sobie na niezdrowe w weekend- jestem za hehehe wczoraj na wieczór zjadlam duży kawalek pizzy z pepperoni- masakra- ale musiałam coś niezdrowego. A teraz zjadłam 1 kanapke ze schabem i chrzanem. Co do pomyslów na spaghetti: podam WAm tu 2 przepisy z Eat- clean Diet: 1) Makaronz tuńczykiem i oliwkami: makaron- 500g, oliwa z oliwek- 1 łyżka, 3czosnki, 1 cebula, 2 plastry selera, 1 marchew, 1/4 kubka pred pepper flakes (ania czy to beda te pestki papryki czy cos innego?), 780 g puree pomidorowego, sól morska, pieprz, bazylia, oregano, puszka tunczyka, 1/2 kubka czarnych oliwek. 8 kubkow wody zagotowac z oliwa i sola- ugotowac makaron. oliwe z oliwek podgrzac. Dac pognieciony czosnek, pokrojona ceble, seler, marchew i pestki papryki, jak warzywa sa miekkie dac sol i ziola, tunczyka oraz oliwki. Po 10 minutach gotowe. Smacznego 2)sos spaghetti: 3 kubki swiezych lisci bazylii, 1/2 kubka migdałów, 3/4 kubka natki pietruszki, 2 czosnki, 1/4 kubka oliwy z oliwek. Wszystko siekamy, mieszamy i robimy z tego sosik. Mieszamy z makaronem (450g)- gotowe. Takie zamierzam zrobic w tym tyg. Poza tym na dzisiaj tez mam ta sama zupke. Piwkowac narazie nie planuje. Ale za chwile zakupy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i 1 przepis na śniadanko: Dodające energii owsiane naleśniki: 6 ubitych białek 1/2 kubka serka wiejkiego niskotluszczowego 1 łyzeczka protein 1/2 kubka platkow owsianych- nieugotowanych 1/4 kubka kielkow pszenicy 1/4 kubka ziarenek lnu 1 lyzeczka proszku do pieczenia 1 lyzka oleji rzepakowego 1/2 lyzeczki cynamonu oliwa z oliwek w sprayu (do smazenia) Wszystko poza białkami mieszamy . Dodac bialka, zmieszac. Smazymy na patelni na oliwie z obu stron az beda brazowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa czyli w tym przydaku nie mialo byc czyli :) tylko zwykla czerwona papryka. Ja musze na chwile sie zmyc, doprowadzic do porzadku dopoki moj M wroci i rozprostowac ten moj kregoslup :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodac te nalesniczki mozna podac z sosem owocowym zrobionym samemu. !/2 kubka malin lub borowek z 1 lyzka wody, doprowadzamy do wrzenia i czekay az zrobi sie syropek i chlodzimy. Polewany po nalesniczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyska malpo jedna smaka mi robisz :p ide zakladac konto na garnku i bede robic zdjecia jedzonka :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez mialam dzis robic spaghetti z tunczykiem,ja juz po dwoch desperadosach i 3 papierosach:D I'm very healthy woman :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i fajnie :) zakladaj konto bedziemy podziwiac :) ja juz umalowana, grzyweczka wyprostowana hehe :) za chwile jedziemy chyba. A ja dopiero po sniadaniu to jeszcze na wiele smaka nie mam, mnie zawsze bierze ochota na wszystko po obiedzie. No uciekam :) jak nie bedzie spaly to pozniej sie odezwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i odejść ciężko, w końcu jesteście jak ja jestem heheheheh pospalam pospalam, kiedys trzeba sobie odpoczac za wszystkie czasy. A taki jszcze 1 przepis był lekkostrawny, fajny od uzytkownika bunia na garnku. Musialybyscie znaleźć ja i wejsc w archiwum, data ok 26 listopad, moze 27. Gotowany, mielony lub siekany kurczak z warzywami- ja miksowalam w blenderze, ale to jak wam sie zechce oczywiscie, z tego lepi sie pozniej kotleciki, tzn tak ksztalt tylko na talerzu bo tgeo juz sie nie smazy ani nic tylko podaje, u mnie to jest tez na dacie 27 listopad w archiwach :) smaka WAm robie a sama nie mam pomyslow ani checi gotowac hehehe :) Ania odpisywalas mi moze na pyt czy moge syrop klonowy zastepowac innymi (agawaczy cos tam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
syrop klonowy moze byc :) tez jest wymieniony w clean eating :) moje konto na garnku to ancia1 powoli dodaje zdjecia :p nie smiac sie ze mnie prosze hah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i po zakupach. Kupiłam jednak syrop z agawy a nie klonowy, mam nadzieje ze mozna je zastepować. Pisze, że jest to naturalny slodzik i 4 łyżeczki odpowiada 3 cukru. Poza tym odwiedzilismy nasz niedawno odkryty sklep ze zdrową żywnościąi kupilam balsamiczny vinegret, troche warzyw, cilantro, kiełki pszenne, masło kokosowe- jak świeży kokos, wyczaiłam, że można kupić takie masła orzechowe jakie mi sie nawet nie śniły, nawet z macadamii, ale narazie sobie odpusciłam, wzięlam tez na sprobowanie mleko ryżowe hmmmm, sojowe mi nie podeszło jakoś, więc próbuje dalej. Z takich nowości sklepowych to chyba tyle, ale kupić tam można wszystko o czym tylko Tosca wspomina w swoich książkach- super :) Może w przyszły weekend skusze sie na pudding chlebowy, brakuje mi kupnego chleba i mango narazie :) Teraz pichce taki jakby placek ryżowo- mięsny na jutrzejszy obiad, z indyka mielonego, brązowego ryżu, cebulki, papryki czerwonej i selera- jutro będę piekła, do tego pewnie sałatka jakas. Jak coś wrzuce do garnka :) Healthy jaki masz nick na garnku, przydaloby się dodac Cię do znajomych tam :) Ania fajny profilek :) Uciekam :) pozdrawiam i do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)kaca mialam po tych dwoch piwach:(w nocy wypilam caly karton soku pomaranczowego,palilam jeszcze papierosy,wszystko przez ta klotnie! sniadanie:musli z mlekiem,na obiad jade do tesciow wiec oczywiscie zjem co bedzie:)milej niedzieli🌻 p,s-ale szybko zlecial ten tydz.Wam tez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej czesc no mi tez zlecial.... fakt ze juz 3 ja spac jeszcze nie poszlam. pic nie mialam a wypilam 2 truskawkowe margarity i do tego 1 drink z wodki i soku..... zaczynam miec kaca .... ide spac ehhhhhh :P abstynentka niezla ze mnie :P milego dnia pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja dzisiaj zabieram sie za nauke a jutro chyba wroce do diety przynajmniej taki jest plan :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na obiad zjadlam schaba,ziemniaki i surowke,wczesniej rosol,nie moglam tez odmowic kawalka ciasta i lyzke salatki z gyrosa.na kolacje robie ukochanemu zapiekanki,moze skusze sie na mala bo pewnie bedzie nalegal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
healthy ide ogladac :) wlasnie - tak ze 2 godziny temu, kupilam sobie nowy aparat, lustrzanke wiec teraz sie ucze oblugiwac, te wszystko obiektywy itd ropuch srednio zachwycony cena hah, ale nic to - moj aparat :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania czy wstawilas tam zdjecia kota z mysza?bo jak przeczytalam podpis to szybko zamknelam okno bo panicznie boje sie mysz do tego stopnia,ze zemdlalabym i snil by mi sie widok tej myszy:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj heathy sorry :) tak to byla wczorajsza zdobyc George'a, on co noc przynosi 3-4 czasem martwe czasem zywe, do tego krety (zawsze zywe ) szpaki - martwe i sroki zywe :) wiec jest sprzatanie pior 24/7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tam u WAS spicie? Ja wczoraj bardzo późno spać poszlam dziś wstałam dopiero o 12. Szok. Pogadałam z rodzinka i mam zamiar coś zjeść. Zastanawiam się tylko śniadanie czy obiad b jest już 14. Uffffff ale zlecialo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten piękny i zimny poniedziałek :D Justyśka24 ten przepis, co podałaś zapowiada się bardzo apetycznie ;) Mam teraz takie pytanie może któraś podać mi przepis sprawdzony na naleśniki?? Będę bardzo wdzięczna, bo robiłam w sobotę strasznie w mieszkaniu nasmrodziłam;/ i każdy mi się przypalał i nie wiem czy to wina patelni czy przepisu na oko hehe, chociaż mojemu smakowało;) U mnie weekend zimny wczoraj o 5 jak wstawałam na uczelnie było -24 brr a wracając zaszłam do piekarni i kupiłam przepyszny ciemny chlebek z kminkiem już dawno tak dobrego nie jadłam i tym sposobem na śniadanie zjadłam cztery kromki chleba z masłem żółtym serem i kiszonym ogórkiem;) na obiad ruskie z serkiem wiejskim i rucolą a na kolacje dwie kromki chleba z serem i kiełbaską;) aaaa i 0, 5 czekolady ajć :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×