Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Olka.P

Rok 2010 - damy radę D

Polecane posty

a nie tak codziennie nachodzi na slodkie :D ;) ja zaraz do sklepu smignę to zobaczę jaka u nas pogoda... Goga a Misiu już normalnie może wszystko jeść ? drożdżówka mu pewnie smakowała :) sama bym zjadła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HopeU to masz fajne kolezanki na sali:) hehe...nie ma co:) ale ja takim zazdroszcze co potrafia tak spac twardo przy mauchu.Ja w szpitalu nie moglam oczu zmrozyc jakmialam malego przy sobie i dopiero potem pielegniarka z noworodkow widziala ze ledwo zyje i mi wziela na pol dnia malego to sie wyspalam wtedy:) Smile moze lada chwili bedziesz rodzic,bo jak wida powoli juz sie cos dzieje:) tylko spokojnie ,bez stresu i zobaczysz nie dlugo bedziesz miala maluszka obok siebie;* My tez bylismy dzis na spacerku juz o 9 rano,bo taka piekna pogoda,cieplutko i slonecznie...Maly teraz usnal bo jzu marudny byl. Ja jestem szczesliwa bo K w koncu wraca w czwartek i tez Walentynki spedzimy razem bo dopiero do pracy jedzie we wtorek takze cudownie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
banmon,moj maly bedzie mial teraz 5 miesiecy a juz daje mu przerozne rzeczy...kosztuje i jak widze ze mu podchodzi to mu daje...dzis np wszamal sobie monte,danonki tez juz je codziennie jednego,a w sobote jdl sobie flipsy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko co robić żeby piersi nie bolały? Dziś nie chce znów ssać :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope przystawiać, przystawiać i jeszcze raz przystawiać, w końcu załapie, ale przystawiaj go jak najczęściej, bo jak się przyzwyczai do butli to będzie amba, bo z butli lepiej się je, bo z niej łatwiej leci a ssać pierś to musi się napracować. Piersi mogą Cię teraz boleć bo widocznie zaczyna Ci się nawał pokarmu, jeśli mały nieopróżnia Ci piersi to sama to musisz zrobić laktatorem, bo zrobi Ci się zastój i może wywiązać zapalenie. Staraj się niedopuścić do tego żebyś piersi miała twarde jak kamienie. No i męcz małego żeby zaczął ssać, jeśli masz problem z karmieniem to zgłoś pielęgniarce/położnej, powinni mieć tam jakiegoś doradcę laktacyjnego, który pokaże jak prawidłowo przystawiać malucha do piersi i pomoże Wam w tej wcale niełatwej nauce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przedewszystkim duzo masuj piersi ruchami okreznymi zeby ci pokarm nie zastal bo wtedy to dopiero bedzie bol...jak ci sie zrobia piersi jak kamienie-wtedy nawet goraczka moze wystapic wysoka,takze masuj masuj masuj i przystawiaj-najlepiej oprzyj sutek na dolnej wardze majego i szybko druga reka go przyciagnij do siebie.Moj tez nie umial ssac wypluwal piers,a ja tak mi pokazaly pieegniarki to zalapal szybko-tylko sie nie poddawaj:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ HopeU widac wszystkie Gabrysie spokojne:P moj tez taki byl:P J jak go zobaczyl to podziekowal mi ze takie dziecko spokojne ur bo wszystkie inne plakaly a on spal:P jak na jedzenie to mruczal:P Dagus ma racje przystawiaj nawet co 10 minut, musi sie przemuc:) ja tez mialam taka sytuacje ze dziewczyne budzilam bo jej maly caly dzien na cycu byl i musiala kiedys spac:P no ciekawa jestem twojego Gabrysia:P wiec czekam az kompa bedziesz miec:P buziaczki Gabrysiowi:P Marzenka to masz super z tym jedzeniem malego- moj ost 4 dni zoelone kupki robi... i rzadsze! chyba po pomodorowej ale mu smakuje i dzis ladniejsza zrobil:OP smile przytulam wiem jak czekanie dobija... ja prosilam o cc bo juz mi odbijalo w szpitalu.. przelezalam prawie pol ciazy i plakalam po katach zeby bylo juz po.. tym bardziej ze i tragedii pelno bylo w szpita,lu wiec balam sie... mowie wam trauma do konca zycia:( banmon czyli cc:( dasz rade!!!! trzymam kciuki za Ciebie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope jak masz piersi twarde i bolą to musisz odciągnąc pokarm żebyś zapalenia nie dostać. Banmon wszystkiego jeszcze małemu nie daje ale różne rzeczy próbuje a on sie cieszy że je to co my ;) wkońcu ma już te cztery ząbki ;) ja jogurtów naszych mu jeszcze nie daje bo ma specjalne swoje jogurciki i deserki które uwielbia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smile nie wiem czy byłas się dzisiaj przejść ale rzeczywiście piękna pogoda, idz sobie chociaz rundke zrób dookoła bloku ;) może Młodzieńca to ruszy ;) moja Mala jak dosnawie świeżego powietrza to od razu żwawsza się robi ;) Agnes chyba rezcywiście cc, ten brzuch mi powoli schodzi na dół, ja nadal czuję ze Mała się nie przekręciła.... no nie wiem, zobaczymy różne cuda się zdarzają Goga miałam sie właśnei zapytac od kiedy mleko krowie mozna podawać ? bo tyle co ja teorii na ten temat słyszałam to głowa mała. Się nie dziwię że dzieciaczkom smakują 'dorosłe' smakołyki bo ile mozna te kaszki i deserki jeść ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon byłam dzisiaj juz na zewnatrz bo bylismy w szpitalu na badaniu przepływów..I pozniej chyba na obiad wyjdziemy,bo nic nie zrobiłam i R. cos mówił ze sie gdzies wybierzemy...Pogoda całkiem przyjemna jest,ale cóz z tego jak podobno zima ma wrocić:O Co sie dziwic..w koncu to luty jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz się pogubiłam, jedni mówia ze ma wrócić inni że juz nie ... chyba zalezy jaki sie kanał ogląda :D już słyszałam przeróżne wersje :) fajnie że idziecie na miasto, teraz to już przy garach nie stój tylko odpoczywaj i sie relaksuj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie Banmon, bedzie dobrze:P Smile trzymam kciuki zeby wywolanie pomoglo:) A ja sie usze wam pochwaliuc jakiego mam pecha... konto zablokowalam i j mi pieniedzy mi nie przeleje bo zapomnial mnie upowarznic i dopiero w przyszly pon jak wroci do banku pojdzie o odblokuje... masakra a wszystko mi sie pokonczylo i milam dzis jechac na zxakupy... po prostu cudownie a i od rana nie ma wody bo cos robia obok lewiatana... idzie osiwiec.. gaz sie skonczyl:( i zostalam na tydz bez kasy:P ja to mam szczescie... wsciekla chodze bo do gina mialam isc bo we czw bedzie 3 tyg jak okresu nie mam.. to sie wyzalilam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
złosliwość rzeczy martwych.... zawsze wtedy kiedy nie powinno to cos się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja se dzisiaj nie pospałam :( wczoraj strasznie mi się brzuch stawiał tzn Mała się okropnie wypinała albo to te skurcze przepowiadające były, juz sama zgłupiałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Banmon ja byłam lepsza,bo od 4 rano mialam jakies tam skurcze co 10min...Wtedy wydawaly sie dość bolesne..a teraz jakos tak z perspektywy paru godz to jednak chyba nic takiego... No ale wszystko ustało...Szkoda bo gin ma dzis dyzur 24h w szpitalu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noooo to chyba coś się ruszy :) ta moja znajoma miała podobnie, bolało ją od 5-9 rano i przeszło i później popołudniu ją złapało, więc myślę że Mały sam się pofatyguje chyba na ten swiat ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes wspolzuje tego tyg bez kasy...ale tak to jest...Ja wlasnie dzis zamarlam w portfelu,ale na szczescie jutro juz bede miala wyplate na koncie,no a K w czwartek takze luzik-grunt ze jest w lodowce jedzenie i maly ma co jesc:) Ja jutro wybieram sie na zakupy dla Kacperka -wiosenne ubranka pokupywac...chcialam na allegro kupic aka pelna pake za 250 zl,ale wiecej rzeczy zimowych bylo niz wiosna lato. Dzisiaj chce sie wybrac na spacer z malym ale ta pogoda jakas ni jaka,jakos szaro sie wydaje,ale moze pojde do brata na kawe posiedziec. Smile ja na twoim miejscu jakby sie jeszcze raz taki bole pojawily to pojechalabym do szpitala a noz ci dadza kroploweczke na wywolanie i bedziesz miala to za soba. Widzisz ja trafilam do spzitala bez boli,tylko troche wd mi odeszlo(tak myslalam ze to wody,a okazalo sie ze nie) ale ze bylam tydzien przed terminem to babeczki mi ulzyly czekania i kroploweczka i porod:) Ale roznie w szpitalach jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym jednak poczekała na bóle porodowe, skoro w czwartek Smile ma sie zgłosic do szpitala to te dwa dni chyba nic nie zmienia a moze mały się przez ten czas sam pofatyguje.... Marzenka u nas też jakos szaro na dworze ale wydaje się byc ciepło więc nei jest jeszcze tak źle. Kurcze ze tez nie ma zadnej paki z wiosennymi ciuszkami na allegro, moze jeszcze trzeba troszkę poczekac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie paczki wydają sie fajne i nie trzeba przeplacać..tez chyba o czyms takim pomysle,bo przeciez dzieci do roku tak szybko rosną a w sklepach ceny ubranek sa kosmiczne;) Marzenka kroplówka to mnie i tak czeka jak sie nic nie ruszy..Tylko ja sie tego boje własnie:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też pare dni temu patrzyłam na tekie paczki, były ubranka takie wiosna lato w paczce i całkiem fajne ale na razie nie wiem jaki rozmiar będzie mi potrzebny więc sie wstrzymałam ale chyba właśnei taka paczke se później zakupie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Szaro i ponuro na dworze rzeczywiscie, a od jutra straszą zimą w dodatku :o Jadę do rodziców, nie bedę chociaż całe dnie sama siedzieć... Smile - życzę Ci żeby ominął mnie Twój poród :P bo wracam w czwartek, a moze rzeczywiscie skoro jakieś skurcze się pojawiły to coś się samo zadzieje, trzymam kciuki A wczoraj poczułam przez chwilę ruchy tak mocno, jak nigdy dotad, siedziałam z koleżanką i aż zaniemówiłam :P i zaczęły się pierwsze spory wychowawcze z moim R., bo on kazał nie kopać mamy, a ja kazałam kopać ile wlezie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ dzieki dziewuszki:* my bylismy z malym na 4 minutowym spacerku bo tak wieje!! Smile moze ruszy cos przed czwartkiem???:P Banmon ja zamawialam taka pake i Gabrys ma jak znalazl- mam zamiar zamowic jeszcze jedna bo body mi sie pokonczyly za male poodkladalam.. mierzylam malego i wyszlo mi 70 cm i nie bede kupowala na 74 tylko na 80 bo mam takich kilka i sa super szczegolnie jak duzo nasiusia to nic go nie obciska a u chlopca to bardzo wazne:) teraz Gabi spi- ciekawe jak zareaguje na janusza, w sobote juz w domu bedzie.. bo w piatek wyjazd! ja nadal tego okresu nie mam... mam nadzieje ze nic sie tak nie pokomplikowalo... Hope jak tam piersi? Amerie odezwij sie:) prosze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnei wróciłam ze sklepu i pogoda u nas ładna i nie wieje jakoś aż fajnie było połazić trochę :) Gabryś na pewno bardzo się ucieszy jak tatę zobaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się ze może na poczatku bedzie speszony ale szybko sobie tatę przypomni ;) i nie będzie go odstepował na krok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnes taki maluszek to nie wiem czy po takim czasie tate rozpozna;) Bo pamietam jak brat miał 4-miesiace a my z siostra wyjechałysmy na wakacyjny 2-tygodniowy obóz i po tych dwoch tyg mały nas nie poznał,płakal strasznie:) Do dzisiaj to wspominamy ze smiechem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope przede wszystkim gratulacje !!!! Ja dziewczynki siedzę w domu, na zwolnieniu, mam taką pracę, że w ciąży raczej nie wolno tam pracować, szkodliwe środowisko, a zresztą nawet jakbym pracowała gdzie indziej to po in vitro zrobiłabym wszystko by było dobrze, nie leżę, ale sobie odpoczywam, coś porobię, pochodzę, czytam...i walczę z bolącym gardłem. Czuję się w raczej ok, oprócz porannego i wieczornego mycia zębów,boję się trochę, bo jutro biorę ostatni dzień luteinę, mam nadzieję, że nic się nie będzie działo. Brała któraś luteinę? Zauważyłam też, że bardzo mi się skóra wysusza. Banmon to niedługo i Ty mamą zostaniesz, a tak niedawno oznajmiłaś że jesteś w ciąży ;) PRZYSZŁE MAMUSIE nick....................tydz.ciąży....termin porodu.....płeć....imię Smile........................37...........ok.07.02.2011 .....chłopiec...... Banmon.....................35...........ok.08.03.2011. ..dziewczynka(?) HopeU.......................35.........ok.07.03.2011..... ....chlopiec marzena87.................16............ok. 22.07.2011..........???..... Joasia1982.................12..............ok. 23.08.2011...........????? sisetka....................9/10..........06.09.2011.....? ??....???? marzenka_s..............6....... .....12.09.2011.......? ?? ???...?????? MAMUSIE nick...........imię dziecka.......data urodzenia......wzrost.....waga -=Goga=-..........Michał..........05.05.2010............ .49..........2250 Dagus83............Asia............12.05.2010............ .49..........2850 Marta82...........Emilian..........16.07.2010............ .55..........3100 agnes19...........Gabriel..........30.07.2010............ .49......... 2520 marzenka_s......Kacper..........13.09.2010..............5 1..........3420 amerie............Sebastian........13.10.2010............ .54..........3780 AsiaAaK...........Lena................17.11.2010......... ...54.........3000 Olka.P.............Liliana..............21.11.2010....... ......?.........3280

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A pojutrze mam usg na przezierność nerwu karkowego, mam nadzieję, że z dzidziolem wszystko gra. Wiecie, jeszcze do mnie nie dochodzi, że jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do mnie nie raz nawet teraz nei dochodzi że mam w brzuchu juz rozwinietego malca a niedługo będę miała przy sobie ;) dziwne ale tak jest :D Joasia trzymam kciuki za wizytę. Ja brałam luteine dopochwowo 2tab 2 x dziennie. Tylko na czas krawaienia miałam duphaston. Pewnei że odpoczywaj, to ostatnie miesiące błogiego lenistwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×