Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagienka24

Noworoczne postanowienia - 10kg mniej. Kto jest ze mna??

Polecane posty

egoocentryczna-trzeba czasami puscic faceta ze smyczy:)ja swojego sama wysylam na piwo teraz,odkad jest ze mna to wszyscy koledzy sie poobrazali bo z nimi juz nie melanzuje,jak sie go pytam czemu nie wychodzi to mowi,ze on sie juz wyszalal i juz glupoty mu nie w glowie:)w koncu ma 27lat,prawie 28 wiec ciesze sie ze zmadrzal:)a naprawde dawal czadu kiedys jak on to mowi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguska_aa kurcze naprawde? az 10 kg . ja nadal czytam o tej diecie, zeby od poniedzialku zaczac raz a pozadnie:))) i tez mam zamiar ograniczyc kalorie zastaniawiam sie do jakiej ilosci moze 900-1000 kcal? pozbieram sobie jakies przepisy. Aguska_aa a powiedz mi bo sa tej diety rozne wersje ja sciaglam ksiazke dr Hay'a :) czy to to?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
healthy woman Oj mój facet w ogóle nie jest na smyczy, tym bardziej że mieszka 300km stąd...:) No ale faktycznie ostatnio niezbyt często imprezuje, a lat ma 20, więc jest właśnie w tym okresie największych szaleństw... ;p noo ale ufam mu. oliwka86 mówisz o diecie rozdzielnej? Tej co są posiłki z grupy wegli, białkowej i tzw neutralne? Węgli nie łączy się z białkami? Bo jeśli tak, to mam książkę o tym, tam jest trochę przepisów, jak chcesz to mogę podać tutaj kilka, ale one są dość kaloryczne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłam sobie w googlach, dieta niełączenia to to samo co dieta rozdzielna:) Dam więc Wam tutaj trochę przepisów :) Śniadania i przekąski Muesli z jabłkiem, melisą cytrynową i cynamonem - grupa węglowodanowa Składniki: 1 małe, miękkie jabłko 1 banan 1 ŁH (łyżeczka od herbaty) startej skórki cytryny 80 g pełnoziarnistych płatków owsianych 1 płaska ŁH cynamonu 125 g jogurtu (3,5% tłuszczu) 100 g maślanki 2 gałązki melisy cytrynowej 2 ŁS (łyżka stołowa) płynnego miodu 1. Jabłko umyć pod gorącą wodą i wytrzeć do sucha. Podzielić na ćwiartki, usunąć gniazda nasienne i drobno pokroić miąższ 2. Banan obrać, pokroić w plasterki grubości 1/2 cm i wymierzać z kawałkami jabłka i skórką cytrynową 3. Nałożyć do dwóch głębokich talerzy płatki owsiane, posypać cynamonem. Położyć na wierzch kawałki owoców. Wymieszać w naczyniach jogurt z maślanką i wlać do talerzy. Poczekać, aż płatki trochę spęcznieją. 4. Umyć melisę, osuszyć, oberwać listki z łodyżki i pokroić je w cieńkie paski. Muesli osłodzić miodem i przybrać melisą. *dla dwóch osób *czas przygotowania - ok. 10 minut *1 porcja - ok. 360 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka dokładnie dr Hay'a gdzie jest podział produktów na 3 grupy (białko, neutralna, węgle). Dieta jest nawet przyjemna tylko trzeba zapamiętać podział produktów na grupy i nie łączyć białka z węglami :) Ciężko mi było się przystosować tylko by płatków nie jeść z mlekiem.. :) Albo mięso z warzywami zamiast z ziemniakiami czy ryżem.. ale dałam radę i pamiętam że kg na początku bardzo szybko leciały :) Co do kalorii może być nawet 1000 -1200. Więc Oliwka śmiało mogę Ci ją polecić :) Do tego ćwiczenia i kg będą lecieć :) Głównie stosowałam się do tych zasad: 1) Podstawową zasadą diety rozdzielnej jest niełączenie w jednym posiłku produktów z grupy białkowej i grupy węglowodanowej. Produkty z obu grup można natomiast łączyć z grupą neutralną. 2) jemy wyłącznie naturalne i pełnowartościowe produkty spożywcze 3) przed każdym posiłkiem dobrze jest wypić szklankę soku ze świeżych warzyw, wody mineralnej lub owocowej niesłodzonej herbaty 4) każde z dań głównych (tj. obiad i kolacja) powinno zawierać przynajmniej jeden naturalny ekstaspalacz tłuszczu, np. witamina C, magnez, żelazo, wapń, jod, chrom, karnityna. A tutaj jeszcze jakiś artykuł znalazłam :) http://www.noni.zdrowe.com.pl/dieta-rozdzielna.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny, ja przytyłam 2 kg;/ jak schudlam, tak więcej przytylam;/ a wiecie czemu? przestałam jeść pieczywko chrupkie a jadłam bułki:( za ponad miesiąc idę na wesele i nie chce mieć brzuchola i boczków buu byłam z mężem dziś w DECATHLONIE i na 99% kupujemy rower eliptyczny http://www.decathlon.com.pl/PL/ve-590-87991744/ miał lub ma to któraś?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muesli ze świeżych ziaren z jabłkami i migdałami - grupa węglowodanowa Składniki 80 g grubego ziarna pszenicznego 1 ŁS rodzynek 1 kruche, słodkie jabłko 200 g twarożku (20 % tłuszczu) 100g jogurtu (3,5 % tłuszczu) 2 ŁS migdałow 2 ŁS syropu klonowego szczypta kardamonu 1. Ziarno włożyć do małego naczynia. Dodać rodzyni i wlać150 ml wody. Zostawić w lodówce pod przykryciem 6-8 godzin aż spęcznieje. 2. Jabłko umyć, wytrzeć do sucha i podzielić na ćwiartki. Usunąć ogonek i gniazdo nasienne. Miąższ zetrzeć grubo na tarce. 3. Ziarno wymieszać z rodzynkami, twarożkiem, jabłkiem, jogurtem i kardamonem i rozłożyć na dwie miseczki. Polać syropem klonowym i posypać migdałami. *dla dwóch osób *czas przygotowania - ok. 10 minut *1 porcja - ok.450 kcal Kasza owsiana ze zsiadłym mlekiem i gruszkami - grupa węglowodanowa Składniki 6 niesiarkowanyc połówek suszonyc gruszek 80 g kaszy owsianej 1/2 ŁH cynamonu 200 g mleka zsiadłego 2 ŁH syropu klonowego szczypta soli jodowanej 1.Włożyć do małej miseczi suszone gruszki i zalać 100 ml wody. Zostawić do spęcznienia na 6 godzin pod przykryciem w lodówce. 2.Kaszę wsypać do małego garnka, zalać 300 ml wody, doprawić szczyptą soli i cynamonu. Zagotować raz, a potem zostawić na małym ogniu na 10 minut, od czasu do czasu mieszając. 3.Wyjąć gruszki z wody i pokroić w kostkę grubości 1/2 cm. 4.Kaszę nałożyć do dwóch płaskich miseczek. Położyć na wierzch owoce i polać mlekiem. Na koniec pokropić syropem klonowym. *dla dwóch osób *czas przygotowania - ok. 20 minut *1 porcja - 360 kcal Egozytyczna owsianka z bananem - grupa węglowodanowa Składniki 80 g drobnych płatków owsianych 1 ŁS ziarna sezamowego 150 g mleka zsiadłego 1 ŁH startej skórki cytryny 1 dojrzały banan 2 ŁS płynnego miodu szczypta soli szczypta imbiru 1.Wsypać płatki owsiane do garnka, zalać 300 ml wody, przyprawić solą i imbirem i raz zagotować. Zostawić na małym ogniu na 5 minut. 2.Na patelni teflonowej uprażyć bez tłuszczu ziarno sezamowe. Przełożyć na talerz i ostudzić. 3.Banam obrać i pokroić w plasterki tuż przed podaniem. 4.Nałożyć spęczniałe płatki do dwóch miseczek, zmieszać mleko ze skórką cytrynową i polać płati. Plasterki banana ułożyć na owsiance i posypać sezamem. Posłodzić miodem. *dla dwóch osób *czas - ok. 10 minut *1 porcja - ok. 310 kcal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam tego duuużo więcej, więc jeśli jesteście zainteresowane mogę dać więcej tych przepisów. Jak na razie dałam tylko 3 na śniadanie, a mam jeszcze desery, zupy, dania głowne... Piszcie czym jesteście zainteresowane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc :) Ja dopiero wrocilam ze spotkania z kolezanka i najpierw poszlysmy na kawa i ona zjadla tiramisu, pozniej do pubu i ja wypilam tylko wode a na kocnu do mc donalda, bo kolezanka byla glodna, ale ja nawet coli light nie wypilam :) Jestem z siebie bardzo dumna, bo jestem twardzielem, ktorego zadne pokusy nie sa w stanie zlamac ;) Madzia, ja mam orbitreka i fajny jest,ale mi sie juz troszke znudzil. Ale na pewno jest lepszy niz rowerek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest że wyświetla mi że ostatni post był dodany po 22 a tymczasem widzę tylko do 19? ;/ mimo że potem jeszcze pisałam, to teraz tego postu też nie widzę... Grr znowu kafeteria się pieprzy. Zrobiłam sobie ten peeling kawowy :) Na twarzy też. Jestem gładka i mięciutka jak nigdy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egoocentryczna I LOVE YOU:) wogole was wszystkie:) tak dieta rozdzielna i d. nielaczenia tak sie zwa:) czytam o tych grupach i jestem przekonana do niej np kiedys zrobilam sobie kebaba ale zamiast bulki uzylam pyszna salate lodowa:) wiec to bedzie zgodne z ta dieka:) paza tym z tego co wiem to niektore owoce nie nalezy laczyc z bialkami i weglami jesc je jako przekaski:) ze banan to wegiel, a produkty mleczne kwaszone np jogurt to gr neutralna:) a i ze nie wolno np jesc w jednym posilkow 2-och roznych bialek, np jajecznica na szynce, i 2-och wegli np ryz+ makaron

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguska_aa przeczytalam Twoj artykow czyli owoce mozna jesc razem z weglami i bialkami, przy czym trzeba patrzec ktore pomagaja w trawieniu bialek a ktore w traw wegli:) DZIEKUJE CI KOCHANA:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasprsprawdzam
trlala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba sie cos tutaj wczoraj popsulo... A ja wczoraj zjadlam pyszne miesko z sosem i ziemniakami wiec dieta nielaczenia nie jest dla mnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oliwka potem mogę dać jeszcze trochę przepisów, jak będe miała więcej czasu:) Ta dieta też nie jest dla mnie, kiedyś próbowałam ale trudno mi było się przyzwyczaić:) Ale ogólnie nie jest zła, bo z niczego nie rezygnujesz, nie głodzisz się, a podobno chudniesz. Ja dziś miałam mierzenie i ważenie. 0,5 kg w dół :) i centrymetry też poleciały. Talia 68, biodra 93, udo 50, łydka 35, biust 92. Już nie ma szału tak jak kiedyś, że chudłam po 1-2 kg tygodniowo, ale to nawet dobrze, w takim tempie mam mniejsze szanse na efekt jo-jo :) Zaraz wkleje tabelkę i uaktualnie stopkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nick--------------------START----------Cel-.......TERAZ< br /> **FIGLARKA**...........62,00..........52..........60,00 jagienka24.............72,00..........60..........68,4 Cukrowa Wróżka.....60,00..........50.......... małamała...............71,00..........50.......... obywatelka M..........81,40..........65/67..........78,4 Ewelina1985............84,00........ .65..........79,40 poznanianka84........77,50..........65.......... *szeherezada*.........61,00..........54.......... FairyGirl................78,00..........64..........69,7 Malina17................59,00..........50.......... mikoto..................77,00..........62...........72,00 Egoocentryczna......67,00..........57...........61,00 Ediszon.................65,00...........55.......... MyLittleOne...........60,00...........50..........56,8 madzianietka..........73,5............63/65 stokrotka...............72,5............62.............6 7,6 inessa armand..........65..............55.............61,4 rene1212.................69..............55............. 62.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,zrobilam dzis na obiad przepyszna zupe, ktora tak zapelnia jak drugie danie. Wklejam Wam przepis, bo jest naprawde godna uwagi. Zupa z kurczaka i brokuly: 225g brokuly sol i pieprz 55g nieslonego masla 1 cebula 25g ryzu basmati 225g piersi z kurczaka, pocietej w cieniutkie paseczki 25g maki z pelnego ziarna 300ml mleka 450ml bulionu z kurczaka 55g kukurydzy 1. Podziel brokuly na maly czesci, gotuj w lekko posolonej wodzie przez 3 minuty, odcedz, zanurz w zimnej wodzie, odstaw. 2. Rozpusc maslo w garnku na srednim ogniu, dodaj pokrojona cebule,ryz i kurczaka i gotuj przez 5 minut mieszajac od czasu do czasu. 3.Zdejmij garnek z gazu, dodaj make. Postaw garnek ponownie na gazie i gotuj przez 2 minuty stale mieszajac. Dodaj mleko i bulion. Zagotuj stale mieszajac, zmiejsz ogien i gotuj na malym ogniu przez 10 minut. 4.Odcedz brokule i doloz do garnka z zupa razem z kukurydza, sola i pieprzem. Gotuj na malym ogniu przez 5 minut albo do czasu kiedy ryz jest miekki. Wystarczy na 4-6 porcji. 220kcl w porcji, 15g bialka, 16 g wegli,5.8g cukru,11g tluszczu. Niski indeks GI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co tak znów słabo piszecie? :) Ja dzisiaj znów ok 1600kcal, ale to przez to że nagrzeszyłam. Dwie małe kostki czekolady mlecznej, dwa ciastka maślane z czekoladą i dwie krówki. Ale co tam, jest niedziela :) Właściwie nie przejmuje się już tym że pozwalam sobie na coś słodkiego w niedziele. I tak chudnę, nie będe się całkiem ograniczać, to nie ma sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny porazka..........porazka!!!!ja rozumiem ze mialam okres na swoje usprawiedliwienie i hormony szalaly ale zeby zjesc tyle slodyczy i innych zakazancow!!!!ogladalismy dzis filmy i buzia mi sie nie zamykala.... wstyd mi i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj zjadlam nawet mniej niz zamierzalam. Musialam zjesc troche orzechow na podwieczorek,zeby bylo bardziej kalorycznie :) Healthy,jest weekend wiec nie przejmuj sie wpadkami :) Egocentryczna, zdrowe podejscie :) Skoro chudniesz pomimo,ze jesz slodycze to nie masz sobie co zalowac ;) Nie chce mi sie jutro isc do pracy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo jakbym jadła słodycze codziennie to na pewno bym nie chudła, ale raz w tygodniu...:) Mi się nie chce iść do szkoły. Strasznie szybko przeleciał ten weekend. A teraz znów codziennie masa nauki. Ale w piątek przyjeżdza do mnie prawdopodobnie chłopak, więc mam jakąś mobilizację by przetrwać ten weekend...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis dietka nielaczenia ....w koncu trzeba postawic na cos..dac sobie i diecie szanse:))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) na sniadanie zjadlam owsianke,a byla to godz.9;30,teraz przyjechalam i musze sobie jakis obiad szczelic,fasolke szparagowa i wacham sie pomiedzy makaronem brazowym a kasza gryczana,zobaczymy Oliwka-a co z koppenhaska,skonczylas ja? moze tez zwroce uwage na to laczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inessa armand
To jest jakiś dowcip z tymi kodami. Napisałam elaborat, wpisałam kod, który WYJĄTKOWO był czytelny i "nieprawidłowy kod".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc. inessa,mnie tez te kody denerwuja, ale coz zrobic. Nie wiem po co oni to wprowadzili, bo tylko to wszystkich irytuje. Czy u Was tez tak zimno? Myslala, ze do Irlandii nadeszla juz wiosna, ale sie pomylilam, bo dzisiaj rano myslalam,ze mi rece odmarzna jak zapomnialam rekawiczek. A wczoraj rano bylo -2. Dzis na obiad mam resztki z wczoraj,czyli zupke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inessa armand
Właśnie od rana jest słońce "majami bicz", ale temperatura też nieciekawa. u mnie stopień na plusie, ale odczuwalna jednak dużo niższa. Ja właśnie zjadłam zupę : ) bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Witam po weekendzie :) Fajne te dietki podajecie, ale kurrara, ja nie mam kiedy tego specjalnie dla siebie robić.. bo jeszcze dziecku osobno, mężowi...więc stosuję dietę ŻM, tylko, że ciągle chodzę głodna... :( i wnerwiona do tego! Ale silną wolę też mam, bo kupony na zniżki w MCDonald's niewykorzystane lądują w koszu! :) no zobaczymy, jak dalej pójdzie.. :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
serenghetti, nie martw sie dietetami,bo jedzac mniej mozna schudnac tez i to trwale. Przez przypadek znalazlam tutaj kobiete, ktora 10 miesiecy temu startowala z wagi 165kg!!! a teraz juz wazy 95 czy jakos tak.I ona wlasnie schudla tyle ograniczajac kalorie do 1300 dziennie i chodzac na spacery i troche cwiczac. Ja jestem pod duzym wrazeniem takiego osiagniecia. Lubicie poniedzialki ? Ja nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czołem Towarzyszki! :P Piszę z pracy. U mnie wielkie ważenie w niedzielę za tydzień. Jak na razie oszczędzam się . Czuję, że coś się dzieje pozytywnego bo czuję się sprytniejsza. Brzuchol tak na oko trochę się wciągnął. Nie jem słodyczy i to jest dla mnie katów- kat! Wczoraj myślałam ze zwariuję tak mnie męczylo- mało brakował bym poszła do sklepu bo czekoladę. Ale NIE! Wiecie największego pałera do odchudzania i do dbania o siebie mam jak tak słoneczko przyświeci. Wtedy to mi sie żyć chce. Wczoraj oglądałam zdjęcia z naszej podróży poślubnej która była rok temu. Podziwiałam jak fajnie wyglądałam.. i to też mnie natchnęło żeby nie zjeść tej czekolady. Buźka ! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×