Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

3bitt

CHCĘ MIEĆ DZIECKO 2010

Polecane posty

gadalam dzis z moja kumpela dobra z roboty zdiagnozowali u niej zespol policystycznycjh jajnikow ale z tym mozna zajsc w ciaze prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolitka temperatura powinna wzrosnac zaraz po owulacji, poniewaz w jej trakcie uwolnione jest z pecherzyka razem z komorka jajowa cialko zolte - ono wytwarza progesteron odpowiedzialny za podtrzymanie ciazy i podnoszacy zarazem temperature. Dopiero 18 dzien wyzszych temperatur daje nam duze prawdopodobienstwo ciazy - wczesniej, tak do 14-16 dnia moze to byc poprostu wyzsza temperatura fazy lutealnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jablko, z tego co wiem to PCOS najpierw trzeba wyleczyc a dopiero potem mozna sie starac - w jajnikach dojrzewa wiele pecherzykow, ktore w wyniku zaburzen hormonalnych nie pekaja... A jak pecherzyk nie peka to nie uwalnia sie komorka jajowa wiec nie moze dojsc do zaplodnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jablko pco powoduje ze tworza sie liczne cysty w jajnikach i jajowodach i są cykle bezowulacyjne wiec ciezko zajsc. ja mam za niski estradiol , wg normy dołączonej przy wynikach to taki maja kobiety po menopauzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loonah a skad ty to wszystko wiesz?? na ten temat jak ja mam teraz grzybice to co z tymi temperaturami ja mierzylam sobie ostatnio przed okresem to rano przed okresem mialam 37.4 nie mam cierpliwosci do tego a teraz jak rzucilam tabletki to zuppelnie inaczej sie czuje przed okresem niz kiedys nie bola mnie piersi nie mam wilczego apetytu nie chodze wsciekla a zawsze tak mialam;/ nie szło ze mna wytrzymac a dzisiaj mam 19dc i zadnych dolegliwosci podbrzusze mnie boli ale to od grzybicy nie na okres w 13dc tak mnie cycki bolaly przez cały dzien ze szok ale tylko jeden dzien wiec ja juz nic nie wiem czekam na dzien okresu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiula, postawilam sobie za cel wiedziec jak najwiecej w tematach ludzkiej plodnosci i ginekologii, hormonach:) doszlam do wniosku ze jak mamy planowac dziecko to wypadaloby cokolwiek wiedziec w tych tematach, a jesli ta wiedza nie przyda sie mnie, to zawsze mozna pomoc komus:) Ten bòl piersi w 13dc to pewnie od owu:) bo nie widac zadnego innego wytlumaczenia... a ta temp w dniu @ mialas wysoka! Ale mierzylas zanim wstalas z lozka i zaraz po przebudzeniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak mialam termometr kolo łozka tydzien przed okresem mierzyłam bo wtedy bardzo bylam nakrecona i jak mi temp nie spadala do dnia okresu mialam nadzieje ale wieczorem dostalam okres a popoludniu robilam test hehe ale to byl 1 cykl po odstawieniu tabletek wiec wszystko moze sie wydarzyc.Może masz i racje bo 10 i 11dc mialam sluz plodny a 13dc okropny bol piersi a 14dc zaczely mi sie objawy grzybicy 15 i 16dc to juz masakra hehe wiec nie wiem czy wogole owulacja byla bo z tego co czytalam to sluz plodny to jeszcze nie owulacja 17dc bylam na usg i juz pisalam wczesniej co mi lekarz powiedzial:) a wogole to cialko zolte to co to jest??:P moze pojawic sie w 17dc?? na usg widzialam taka kulke hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! jestem tu nowa. chce sie podzielic swoimi doswiadczeniami. otoz okres spoznia mi sie 7 dni, robilam testy wyszly negat. poszlam do lekarza, a o kazal czekac tydzien na okres a jak nie to zrobic test. czy to mozliwe, ze dopiero po kilku tygodiach od zaplodnienia wyjdzie ciaza na tescie, skoro po 1-2 tyg brak dwoch kresek? robil mi usg i nc nie wykazalo. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej karolina a mialas regularne cykle?? nie wiem co ci poradzic mysle ze test pokazał by wynik pozytywny najlepiej idz na beta hcg da na 100% pewny wynik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odp. Z reguły mam regularne cykle, a dopiero 1 miesiąc staram się zajść w ciążę, więc mam na nią wielką nadzieję. Zastanawia mnie, ze gin powiedzial, ze moze byc ciąża i kazał brać kwas foliowy. w usg nic nie wyszlo, bo jezeli bylaby to ciaza to moze miec 2mm i "pływac" pomiędzy jajowodem a macica i jest niedostrzegalne. muszę sie uzbroic w cierpliwosc i poczekam do przyszlego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiula, gdzies jakis czas temu przeczytalam fajne zdanie:) JEDYNYM DOWODEM NA TO ZE DOSZLO TO OWULACJI JEST CIAZA... Okropne ze nie mozna wiedziec tego wczesniej i na pewnosc... Ale coz... A cialko zolte, z tego co mi wiadomo powstaje z peknietego pecherzyka Graffa, czyli z tego co zostalo z niego po owulacji... Produkuje progesteron, ktory podtrzymuje ciaze i podobno estradiol. A jesli nie dochodzi do zaplodnienia to cialko zolte degeneruje i powoli zanika... I wlasnie ono podtrzymuje wysoka temp w fazie lutealnej - jak cialko zaniknie to temp powinna spasc i wtedy pojawia sie @...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonnah to mialam owulacje jak to bylo cialko zolte tak?? to dobrze wiedziec hehe no albo mam torbiela co blokuje owulacje tak ten debil mowil ;p pozyjemy zobaczymy staranka byly u mnie jak byl sluz plodny wiec moze cos bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
witam wszystkich tych ktorych juz znam i tych nowych..z tym testem to roznie bywa...raz wyjdzie negatyw a po dwoch dniach pozytyw...czego zycze wam wszystkim.... ogladam wlasnie Majke,m jak milosc ,na wspolnej......filmy to moja jedyna rozrywka...zaluje ze nie umiem wam pomoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiula, mysle ze 4 dni po owu cialko zolte powinno byc mniejsze niz to co u Ciebie zobaczyl - chyba ze doszlo do zaplodnienia:) wtedy sie chyba nie zmniejsza... Izulek, tez ogladam Majke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kalina81>moze okres spoznia Ci sie przez stres,jakies zmiany hormonalne?bo skoro lekarz nic nie zobaczyl to nie sadze,ze jestes w ciazy... no chyba,ze to taki specjalista jak ten Basi!!! w kazdym razie zycze 2kresek!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
sluchajcie z tym cialkiem zoltym...to niekoniecznie jest brak ciazy..ja bylam na usg dopochwowym w dniu zaplodnienia i widzialam moje cialko zolte w prawym jajniku..lekarz powiedzial ze jezeli zlapalo plemnik to jest moze ciaza ale przez kolejne tygodnie tego nie zobaczymy... mowi ze jedyne co widzial to cialko zolte sluz i pecherzyki jakieskilka sztuk ktore wygladaly jakby mialy peknac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
sluchajcie ja gadalam z moim lekarzem jak mowilam mu ze mam temperature w pochwie 37,3 codziennie .. i powiedzial ze sa tylko 2 mozliwosci takiej temperatury... stan zapalny albo ciaza... czego wam zycze..ciazy oczywiscie wtedy wlasnie widzialam moje cialko zolte...tydzien pozniej temperatura skoczyla do 37,7... wtedy zrobilam test beta... i jest... test beta wyjdzie dopiero 7 dni po zaplodnieniu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izulek_2006
w sumie mozna bylo by kupic na allegro testy po 1 zł..sa stosunkowo niedrogie w proownaniu z aptecznymi... i testowac razna dwa dni rano !!! ...sa rozne czulosci...bo beta kosztuje okolo 35zł....wynik po 4 godzinach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie wiem jak z ta temperatura,wczoraj bylo 37,5,dzis juz tylko 37,3,oczywiscie pomijam fakt,ze powinnam ja mierzyc codziennie,ale ja i tak co miesiac chodze na monitoring owulacji i wiem kiedy ma peknac pecherzyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izulek, ale plemnik to nie w cialko zolte ma wejsc tylko w komorke jajowa, co to on Ci nagadal... I jak juz pecherzyk pekl to reszta nie powinna, bo pecherzyki pekaja tylko w okreslonym czasie, jeden raz w ciagu cyklu - chyba ze akurat mialyby peknac w odstepie kilku - kilkunastu minut, bo pekaja w momencie kiedy stezenie LH jest najwyzsze, to je stymuluje i jest bam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny... dzisiaj mam doła... wstrętna @ przyszła buuu :-( zaczynam 7 cykl starań. w tym cyklu idę na monitoring cyklu. superburek a Ty w jakie dni cyklu chodzisz na usg jak masz monitorowany cykl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tabelka: oczekujace.... NICK............WIEK.........CS.........PRZ EWIDYW.@.......SKAD? Beciabe............23...........6... .........??........malop xena64.............25...........1.........28.01.2010.... mazowieckie. krisana.............25...........1.........01.02.2010... . oriananana........25...........7.........26.03.2010.....wlkp. mamusiaa25.......25...........1.........08.02.2010.... dolnośl. krzaczor...........23...........1.........08.02.2010.... śląsk satyna18...........21...........3.........18.02.2010.... wlkp. Paula_27...........27..........14.........27.02.2010.... wlkp oOomadalenaoO..20...........2.........28.02.2010.... zach.pom Gucci24............24..........20?........02.03.2010.... po m. staaarająca.......26...........4.........02.03.2010.... małopolskie B.P.2300...........23..........10.........04.03.2010...w arm.mazur) aga_ton............25...........12........07.03.2010. .....mazowieckie basiula3............24...........2..........07.03.2010 ........lubuskie Różowa chmurka..25...........4.........08.03.2010... lolitka...............25............4........06.03.2 010.....małopol. panna zuzanna....27...........1.........26.02.2010...wlkp. ZACIĄŻONE: NICK WIEK......... CYKL STARAN .....POROD........MIASTO elixx 22............6......................19.09.2010 ................Bielsko-B aniamaja... 29....3..................... 11.10.2010 ............... zach.pom marika30 32....... 6.................... 12.10.2010.... ............pom. kotka ......27.......1....................24.10.10................ .. śląsk izulek_2006 25 ....4 ....................25.10.10 ...................zach.pom 2 KRESKI CZEKAJACE NA POTWIERDZENIE NICK WIEK......... CYKL STARAN .....POROD........TP MIASTO jablko. 29 .............. 3............8 PAZDZIERNIK .......... kuj.pom susy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dziewczyny dziś troszeczkę sie ucieszyłam, ze być moze udało się tym razem. ot tak zmierzyłam sobie temepraturę ciała pod pachą, mam 37,1 stopnia, dodam, ze mam dziś 19 dc, czy to może być objaw ciąży, czy zawsze w drugiej połowei cyklu tak jest. nigdy wcześniej nie mierzyłam pod pachą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolcia superburek ma racje jak chodzisz do takiego specjalisty jak ja bylam w poniedzialek to najlepiej dla ciebie bedzie beta hcg nie ma co czekac jak jestes w ciazy to ci wykryje i bedzie na 100% ja sie nie wypowiadam na temat pecherzykow cialek zoltych i innych kuleczkach bo sie na tym nie znam:) i nie mam zamiaru bo czlowiek im mniej wie tym lepiej spi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oriananana nie doluj sie! ja chodze przewaznie 12,13dc to zalezy jak dlugie masz cykle itp itd. dobrze,ze zaczynasz cos dzialac :) powiem Ci po sobie,ze zaluje,ze tak pozno dowiedzialam sie o tylu waznych rzeczach (zespol policystycznych jajnikow,endometrioza,hsg i inne) bedzie dobrze,glowa do gory,ja tu jestem z Toba :) i wierz mi doskonale wiem co czujesz :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oriananana przykro mi:( ale głowa do góry:) :):) na wielkanoc wszystkim oswiadczysz ze jestes w ciazy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
superburek dzięki za słowa wsparcia... pierwszy raz tak się dzisiaj czuje... tak przykro mi się zrobiło dzisiaj bo liczyłam, że się uda... wcześniej jakoś mniej się przejmowałam... a co do monitoringu to chodzisz tylko na 1 usg w cyklu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, dziewczyny dziś troszeczkę sie ucieszyłam, ze być moze udało się tym razem. ot tak zmierzyłam sobie temepraturę ciała pod pachą, mam 37,1 stopnia, dodam, ze mam dziś 19 dc, czy to może być objaw ciąży, czy zawsze w drugiej połowei cyklu tak jest. nigdy wcześniej nie mierzyłam pod pachą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×