Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

czesc,zwariowac idzie z ta pogoda tutaj:O kurde tak czytam o tych waszych wyczekiwaniach na scan i az mnie sciska-szkoda ze tu robia tylko 2:(bo wiecie potem juz nic tylko wizyty u poloznej i sluchanie bicia serduszka.A tak chetnie czlowiek by "podpatrzyl" co u Malej:) ja tez polecam Pregnancy Book-jest swietna,wszystko opisane ze wszystkich mozliwych tematow zwiazanych z ciaza,porodem,pologiem,benefitami itp.Wazne dla dziewczyn pracujacych-wasze prawa w trakcie trwania w ciazy.Ja jak sie podszkolilam z tej ksiazki to bylam niezlym utrapieniem dla mojego pracodawcy z dodatkowej pracy:D ulzylo mu jak odeszlam na maternity:D Nescafe jak robisz ta kaczke? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja napewno pojde na trzeci scan prywatnie po 30tyg. Wg mnie ostatni scan w 20tc to znacznie za wczesnie. Wy tu sie takimi pysznosciami zajadacie a ja jeszcze niewiele moge przelknac. Choc juz zauwazam ze z tygodnia na tydzien robi sie lepiej. A ta wiosna- no wlasnie deszcz i tyle. Ehhhh byle do Wielkanocy i na 2 tygodnie w Polsce :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja ostatni raz lecialam do Polski w 25tyg.w sumie w tej ciazy to ja olatalam co 2 mce bylam az do 7 mca:)no ale ten raz w 25tyg byl ostatnim,juz nie chcialam ryzykowac potem. ja mialam w sumie 3 scany tutaj wlasnie sobie przypomnialam bo Mala sie nei chciala przekrecic i nie mogli zmierzyc czegos dlatego trzeba bylo przyjsc jeszcze raz.oczywiscie od razu sie zestresowalam ze cos moze nie tak -wiecie schiza pelna. ale pytalismy wszystko oki.oni tu raczej nie sa wylewni w slowach.w Polsce jak chdozilismy na usg-bo za kazdym razem robilam prywatnie jak bylam to wiecie-30 minutowe opowiesci co gdzie,dlaczego,po co:)ale w koncu za kase;) Pytanie z innej beczki o karmienie.chce karmic piersia ale moge miec problemy-taka rodzinna tradycja ze sie tak wyraze-i czy wiecie cos na temat dobrego sztucznego mleka?polozna kazala kupic opakowanie na wszelki wypadek ale jak zapytalam jakie poleca oczywiscie tak jak sie spodziewalam odpowiedziala-nie moge nic polecic to musi byc twoja decyzja. no wiec jestem w punkcie wyjscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Ja wlasnie wrocilam z Polski wczoraj.Nie chce sie wracac do pracy.Zrobilam sie leniwa. Wlasnie mialam telefon z pracy i musze zmykac.Zajrze wieczorem.Pozdrawiam was.Musze tez poprawic tabelke bo u mnie juz 24 tydzien leci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowko kaczke najprosciej, kupuje przyprawiona juz i tylko do piekarnika wkladam na 200stopni na ok 1.5h i do tego ziemniaczki i salatka albo cos pycha :) w temacie mleka niestety nie pomoge bo nie mam pojecia, ale na wszelki wypadke lepiej kupic jedno. Moja mamuska ma 4 dzieciakow i tylko z jednym miala pokarm przez pare tygodni i tak to nas karmila sztucznym mlekiem. ja chcialabym tez pokarmic chociaz pare miesiecy, ale zobaczymy :) u nas tez dzis pada od rana :( mam zamiar zrobic sobie remont na glowie i obciac wlasnie na polowe krotsze- mam do lopatek :) ale to plany weekendowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe - ja tez mam fryzjera w sobote :) Ostatnie 2 miesiace kiepsko sie czulam i nie mialam ochoty na zapachy fryzjerskie wiec strasznie zaroslam ;) Pora na wiosenna odmiane :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł babki :) uff coraz bliżej wyjazdu , ciesze sie bardzo bo juz prawie dwa lata jak nie byliśmy w pl :( madziulek30 :D witamy z powrotem :D majowka10 zależy co masz na myśli "dobrego sztucznego mleka" , z relacji znajomych mam , wiem że tu całkiem dobre jest Aptamil lub Cow&Gate dla niemowląt , lub polskie Bebiko , czasami zamiast całego opakowania można kupic mniejsze pudełka "na sprawdzenie" , poszukaj w tesco lub w asdzie , tam najczęściej sa najtansze i są obnizki ,no mam jednak nadzieje że bedziesz karmić cycem bezproblemowo i jak najdłużej ;) możesz sie też dowiedzieć u gp gdzie w pobliżu jest poradnia laktacyjna , tam na pewno powinni pomóc no ja do fryzjera to zaraz po pierwszym trymestrze poszłam :) i jakoś tak człowiekowi od razu lepiej :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was. Tak sobie czytam Wasze wypowiedzi i choc nie spodziewam sie dziecka - bo 7 tygodni temu je urodzilam :) Mieszkam w Szkocji i jak moge to pomoge :) Jesli chodzi o mleko w proszku to najlepiej kupic na probe takie w malych kartonikach (takich jak soczki w kartonikach) juz gotowe, ktore tylko sie do butelki przelewa. Nie ma sensu kupowac duzej puszki bo pozniej moze sie okazac ze Wasze dziecko ma na nie uczulenie i bedzie trzeba je wyrzucic. A jesli chodzi o karmienie piersia to tez sie martwilam czy dam rade - na poczatku bylo ciezko bov bolaly mnie brodawki ale teraz jest juz super. W 3 i ok 5 tyg dzieci maja tzn skok rozwojowy i chca jesc praktycznie calu czas. Ja sie balam ze brakuje mi pokarmu albo ze sie nim nie najada skoro tak placze i bylam bliska od podania mieszkanki. Ale dobrze ze tego nie zrobilam bo nast dnia juz bylo lepiej - posciagalam jeszcze kilka razy pokarm i teraz juz sie nie martwie ze moze mi go zabraknac. Tak wiec nie przestraszcie sie ze cos sie dizeje z Waszym mlekiem kiedy dziecko bedzie wolalo piers po 30 min od poprzedniego karmienia. U nas wszsytko sie ustabilizowalo - pory jedzenia i spania w ok 6 tygodniu i od tego czasu moge wiecej rzeczy zaplanowac. pozdrawiam Was i zycze cierpliwego czekania na Wasze pociechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz pytalam i gp i midwife ale niestety nie maja prawa nic doradzic-tzn nie moga podac konkretnej marki.podgadywalam na rozne sposoby ale nie dalo rady.sklaniam sie oczywiscie w pierwszej kolejnosci do wlasnego cycka:D ale jak cos to chyba do aptamilu.zobaczymy.pomysl z malymi opakowaniami ma sens chyba tak zrobie,a noz wcale sie nie przyda:) my do polski dopiero na przelomie wrzesnia pazdziernika,ale za to juz z e slodkim "nadbagazem":)milego popoludnia i wieczoru:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny majowka10....................03.05.10..........34...corka. ......Lancs madziulek30.................13.07.10............23..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........18........ ..... londyn br / Aurela86...........24........31.08.2010.........18....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............17....... ......Glasgow patinka26 ........27.........05-08.09.2010....14........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........15.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........14.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........12..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........12.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........10..........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........11............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......11.... .....Birmingham Ja zmienilam moj tydzien.Wiem ze na pewno bedzie corka,Moj ginekolog w Polsce bez wahania to potwierdzil.Wiec mysle ze nie ma mowy o pomylce.Ja swoja mala nazywam juz od dluzszego czasu Amelka.Bardzo mi sie te imie podobalo, zanim sie stalo populrne.Poza tym moja babcia tak miala.Niestety nie iwdzialam jej nigdy bo zmarla jakis czas prze moimi narodzinami.Wypatrzylam w Polsce tez wozek .Nie wiem czy slyszalyscie o firmie ROAN.Jesli ktos jest zwolennikiem tradycyjnych ksztaltow,pompowanych kol i duzej gondoli to goraco polecam.Kosztuje 1000 zl i jest jednym z najtanszych i solidnych, a poza tym ma szeroka game kolorow i wzorow.Ja raczej bede sie sklaniac za tym modelem.A wy macie juz jakies plany w tym kierunku.Kupujecie nowe czy od kogos? majowka10....................03.05.10..........34...corka. ......Lancs madziulek30.................13.07.10............24..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........18........ ..... londyn br / Aurela86...........24........31.08.2010.........18....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............17....... ......Glasgow patinka26 ........27.........05-08.09.2010....14........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........15.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........14.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........12..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........12.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........10..........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........11............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......11.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie to całkiem możliwe że kupie chyba nowy bo niema jeszcze zbyt dużo używanych tego typu jak ja chcę. Chociaż chętnie obejrzę za jakiś czas jak będzie coś fajnego. Dużo używanych wózków z tych co patrzałam w ogłoszeniach z mojego miasta w Polsce jest bardzo drogich. Laska kupiła wózek za ok 650 zł (pewnej znanej firmy) a chce sprzedać go za 500...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Aurela86 widze w twoim opisie , ze nie mas zimienia dla chlopca. Ja mam to samo:P Dla dziewczynki juz mam wybrane - Julia :) A dla chlopaka za cholere nie moge wymyslic:P Mam kilka , ktore mi sie podobaja , ale nie moge sie zdecydowac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia89 już chyba napisałaś podobnego posta:) albo może się mylę. Może razem coś wymyślimy dla chłopca jakby co. Śpicie już pewnie kobietki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10....................03.05.10..........34...corka. ......Lancs madziulek30.................13.07.10............24..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........18........ ..... londyn br / Aurela86...........24........31.08.2010.........18....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............17....... ......Glasgow patinka26 ........27.........05-08.09.2010....14........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........15.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........14.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........12..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........12.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........10..........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........12............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......11.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dzis koncze 12 tc :D i tylko kilka dni do USG :D Chyba apetyt mi wraca, coraz czesciej glodna sie robie i wczoraj pierwsza kanapke z wedlina zjadlam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo halo gdzie sie wszystkie podziewacie? ale mam dzis dzien, wszystko mnie drazni, a raczej wszyscy :( do tego pogoda taka ze bez parasola ani rusz, a ze ja parasoli nie lubie to mam kaptur ale i tak cala przemoczona :D http://www.direct.gov.uk/maternity.dsb macie fajny kalkulator znalazlam dzis :) jest tam tylko w ktoryms momencie blad bo macierzynski jest platny przez 39 tyg, a pisze ze jest 26 :) aurelka ja o 1 w nocy to niewiem o bozym swiecie :D chodze spac wczesnie kolo 10, boooo moj M wstaje o 5 rano do pracy i czesto sie wybudze i koniec spania mam wiec wieczorem wczesnie odpadam hehe :) i zamiast pospad do 7 to wstaje czesto o 5, czasem to sa cale tygodnie, ale lubie wczesnie wstawac wiec jest okej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Nescafe :) Ja jeszcze dluzej spie bo padam o 21.00 i wstaje o 7 rano. Fajny kalkulator. U mnie nie pada ale pochmurno. Nescafe z pracy piszesz czy z domciu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z pracy, mam wlasnie przerwe do 2 :) ja juz jestem po 1 usg czekam na polowkowe :) kiedy masz swoje pierwsze? hhe tak mysklalm dzis rano jak pokapowalam sie ze jestem w ciazy to bylo 5 tyg dopiero a za pare dni juz zaczynam 18! i jak to minelo szybko, i tobie tez minie i bedzie polowa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez klikam z pracy :) Moje USG juz w poniedzialek :D Masz racje czas biegnie jak szalony. Za poltorej tygodnia Wielkanoc i wyjazd do Polski. Hurra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uwierzcie mi dziewczyny nie zorientujecie sie a juz bedziecie na finiszu;) mi to zlecialo nie wiem kiedy-8 mcy szmat czasu jak tak czlowiek pomysli a zlecialo jak mrugniecie okiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć babencje kochane :) zgadzam sie , dopiero co kupowalam test ciązowy , a tu juz półmetek :O nie obejrze sie , a już będę pieluchy przebierac ;) jak dzień mija? zaczęłam pakowanie ale będę was tu podczytywać ;) jutro w nocy wyjazd a w poniedziałek usg u polskiego gin na potwierdzenie płci :) pogoda jak na razie nie dopisuje maadaa niedługo będziesz mogła juz delektować sie normalnym jedzeniem :) to Ty też do pl jedziesz na świeta ? :) super my dwa lata już nie byliśmy :( idę po kawusie bo chyba ciśnienie spada ja tam zasypiam o 21szej a budze sie około 7 rano , a wczesniej to mogłam spać i spać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Czesc dziewczyny;) U mnie paskudna pogoda , caly czas pada i nic sie nie chce. Teraz pracuje 8 dni bez wolnego i juz padam na twarz. Najpozniej zasypiam o 23 a wstaje o 7 30 , ale zawsze w nocy albo nad ranem sie przebudze na siusiu. A apetyt to ja mam i to jaki;) Moge jesc wszystko oprocz mies , wedllin itd.;/ Dzisiaj w pracy na lunchu zjadlam kanapake z majonezem i taaak mi ten majonez zasmakowal :D Zupelnie jakbym odkrywala nowy smak hehe. Caly czas jestesmy w trakcie szukania mieszkania , ale nie jest to takie proste:( Ale musmy sie przeprowadzic , bo mam juz dosyc. Dzisiaj moj brat mi zwrocil uwage , ze kuchenka jest brudna przez nas. Tak mnie to wkurzylo , bo on nic w domu nie robi a innym wypomina i w ogole mnie wkurza strasznie. Chce miec wlasne mieszkanie , zeby mi nikt w prarade nie wchodzil. Buziako dzilchy milego wieczoru ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobietki Znalazłam pracę a nawet dwie. Jedna w fabryce, druga w takim jakby campusie (coś jak duuuuzy internat). W fabryce narazie dorywczo od poniedziałku do piątku. Jak zadzwonią to mam przyjść. Taka dochodząca będę. Z kolei w tym campusie jest to praca codziennie od 9 do 17 ale ... płacą minimum (prawie bo 5.73 zamiast 5.80). Praca nawet taka w miarę. Odkurzanie pokoi i sprzątanie toalet. Nudna bo nudna. W sumie mogła by być tylko że pracujesz świątek, piątek i niedziele za te same nędzne "grosze". Teraz mam tak ustawione że świąteczny weekend mam wolny bo mój tata przyjeżdża i zabukowałam już teraz. A tak to bym miała 2 pracujące weekendy pod rząd. Mają jeszcze kilka głupich zasad ale o tym to już mi się nawet wspominać niechce. Także praca do kitu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurelka, ale wytrzymasz te pare miesiecy, uwierz mi- dasz rade! i gratuluje pracy :D wiesz jak ja przez rok pracowalam kaaazdy jeden weekend, myslalam ze oszaleje, mialam 3, czasem 3 i pol dnia w szkole i 3 w pracy w tym kazda sobota i niedziela, musialam pracowac zeby sie utrzymac, a pod pomoc zadna ze szkoly sie nie kwalifikowalam....dalo sie przez rok chociaz pod koniec myalam ze juz nie dam rady ale to byl rok, a Tobie slonko zostalo pare miesiecy pracy! wiem ze ciaza i wogole, praca w fabryce sama widzisz ze moze na 2 tyg jej juz nie byc a ta moze mniej platna ale mialabys stala :) emilka zazdroszcze Ci wyjazdu do polski!!! my nie jedziemy ale swieta zrobimy sobie tutaj, tylko mysle co tu upiec, moze zrobie karpatke i takie dobre ciasto kolorowe na spodzie serowym? hmmm musze spytac mojego M co by chcial :) i sniadanie wielkanocne, chyba wam mowilam ale kupilismy koszyczek ostatnio i baranka do swiecenia hhehe :D podziwiam cie jak wytrzymalas 2 lata bez wyjazdu, ja najdluzej nie bylam 8 miesiecy i prawie jajko znosilam ze szczescia jak mialam jechac :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia zycze fajnego pobytu w Polsce. Ja tez jade tylko ja za tydzien dopiero, ale potem na 2 tyg zostajemy :) Moja najdluzsza przerwa to 12 miesiecy a teraz pol roku temu w Polsce bylismy. Pewnie przed porodem juz nie pojade, bede brzuchol na Skypie pokazywac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny melduje sie ze zyje ;) ostatnoi troszke mi czasu braknie ale stram sie was czytac na bierzaco ja dzisiaj zaczynam 13tydz a od ok 2tyg to wogole sie nie czuje jak w ciazy zmeczenie minelo jestem pelna energii,mdlosci nigdy ie mialam .ciaza jest dla mnie laskawa :) juz 31 mam usg....ciesze sie ze juz bede wiedziala co i jak i bede mogla zaczac KUPOWAC HAHAHAAHAHAHAH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majowka10....................03.05.10..........34...corka. ......Lancs madziulek30.................13.07.10............24..corka .... staines emiliabhx.....................28.07.10............22...c rka.....birmingham maliniakowa.......22........15.08.10...........18........ ..... londyn br / Aurela86...........24........31.08.2010.........18....... ....Ashford nescafe87.........22........30.08.10............17....... ......Glasgow patinka26 ........27.........05-08.09.2010....14........Cheltenham magdan27.....................12.09.10...........15.......... ...Londyn oliwia87...........22..........08.09.2010........15...... .......Trowbridge andziaaa82.......27..........01.10.2010........14.......B urnham On Sea krisana............25..........11.10.10...........13..... ......londyn/nw Marcia89.........20...........02.10.2010........12.... ........Torquay milkaa88..........22 lata......08.10.10..........10..........Bradford maadaa...........27 lat........07.10.10..........12............Bedford ewelina81........28............17.10.2010.......11.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krisana a powiedza ci tak wczesnie? ja mialam usg w 16 tyg i nie chcieli powiedziec wogole! powiedzieli ze na polowkowym sie dowiem. znajomi chodzili 6 razy na usg bo dzieciak sie odwracal pupa i nie chcial pokazac :D marcia swoje mieszkanie najlepsze, my mieszkamy z moim bratem ale tez czasami mnie drazni, ale co zrobic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł brzuchatki kochane :) jak dzionek mija? my wciąż walizki i zakupy maadaa my tez na dwa tygodnie jedziemy :) no i pierwszy raz autem dziewczyny wiecie co , kiedys gdzieś słyszałam że nie chcą mówić tak wczesnie płci nawet jeśli wiedzą , bo niektórzy pakistanie czy wogóle ciapaki , im jeśli nie podpasuje płeć dziecka to usuwają , ale jak można usunąć w tak zaawansowanej ciąży? przeciez od 17tygodnia dziecko juz słyszy , bawi sie paluszkami , ssie kciuka, rusza sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilia to szczesliwej podrozy :) My zazwyczaj autem, jakos tak wole niz samolot. No i jak w Polsce 2 tyg bez auta sie poruszac? Auto to auto :) Szerokosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×