Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

no to na koniec dnia : Oprócz ofiar określonych przez kompetentną władzę kościelną, szafarz nie może domagać się niczego za udzielanie sakramentów, przy czym potrzebujący nie powinni być pozbawieni pomocy sakramentów z racji ubóstwa (kan. 848 KPK). gdy żyjący w związku cywilnym wyraźnie odmawiają zawarcia małżeństwa sakramentalnego lub nie mogą tego uczynić z powodu przeszkód kanonicznych, duszpasterz ma obowiązek żądać na piśmie od rodziców dziecka i chrzestnych oświadczenia, że zobowiązują się wychować dziecko w wierze katolickiej Chociaż chrzest może być udzielany w jakimkolwiek dniu, jednak zaleca się, aby z zasady był udzielany w niedzielę, albo wedle możności w wigilię paschalną (kan. 856 KPK). Dlaczego właśnie tak? Sprawa wydaje się oczywista: każda niedziela to dzień, kiedy Kościół wspomina zmartwychwstanie Chrystusa. W związku z tym trudno sobie wyobrazić inny dzień, bardziej właściwy, by przyjąć ten sakrament. no to bede sie zbierać do spania , jak jakieś pytania to walcie śmiało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela wrzuce link któy może cie zainteresować - oraz inne dziewczyny chcące rodzić w pl http://forum.gazeta.pl/forum/w,1037,83401756,83401756,Ciaza_w_Anglii_porod_i_macierzynski_w_Polsce_.html jest strasznie długi i nie chce zaśmiecać topiku ale jeśli nie bedziecie mogły otworzyc to cos wymyślimy jest to dokładny opis dziewczyny która pracowała w uk , kiedy zaszła w ciąże zdecydowała sie wracać do pl , tam rodzić ale pobierac macierzyński itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia Ty to taka stara nie jesteś:) Ja jestem zameldowana w Polsce i masz rację w Polsce bym chciała dziecku wyrobić paszport. Troche taniej niż w konsulacie w Londynie. Napewno trzeba mieć zameldowanie więc zamelduję też dziecko w tym samym miejscu. Akt urodzenia przetłumaczę u jakiegoś tłumacza przysięgłego. Dziękuję za linka. Zaraz go sprawdzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela wyrabiając paszport zapytaj sie czy bedziesz mogła odnawiać go co roku w konsulacie czy tez bedziesz zmuszona przjezdzac do pl jeśli któras potrzebowała by dobrego szybkiego tłumacza tu w anglii moge podac kontakt do tłumacza z którego ja korzystam , za przetłumaczenie aktu ślubu zapłaciłam 12 funtów z przesyłka i 3 dni później mogłam juz sprawy urzedowe załatwiać :) z tymi linkami na kafeterii jest tak że jak juz go wrzucisz to kafeteria nie wiem czemu dodaje spacje :/ i co teraz? kopiować na topik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przebywałam w Anglii i pracowałam (umowa o pracę) prawie 2 lata. Kiedy zaszłam w ciążę zdecydowaliśmy z mężem o powrocie do Polski. Również interesowały mnie sprawy związane z urlopem macierzyńskim, porodem w Polsce itp. Dlatego napiszę kilka słów. 1. Zwolnienie z Polski czy ważne w UK Tak W czasie mojego tygodniowego urlopu, który spędzałam w Polsce dostałam niepokojących bóli brzucha (początek 5 msc). Moja ginekolog skierowała mnie na kilka dni na badania do szpitala, szpital wystawił mi następnie zwolnienie na 30 dni (w szpitalu wymagali kartę EHIC!!), które przetłumaczyłam u tłumacza przysięgłego i wysłałam do pracodawcy. Nie było żadnego problemu. Podczas pobytu w szpitalu zadzwoniłam do mojego pracodawcy i uprzedziłam go jednak, iż przebywam w szpitalu, nie wiem kiedy wyjdę i jak tylko się czegoś dowiem od razu dam mu znać. Tak więc przy wypisie ze szpitala kiedy już wiedziałam, że mam 30 dniowe zwolnienie ponownie zadzwoniłam do pracodawcy aby poinformować go o mojej niezdolności do pracy oraz uprzedzić iż przetłumaczenie i wysłanie dokumentu może mi zająć np. ok. 1,5 tyg. Nie wracam już do Anglii, będę przesyłać zwolnienia a następnie w odpowiednim czasie prześlę list z prośbą o udzielenie Maternity Leave.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2. E112 i EHIC Moim zdaniem lepiej mieć ze sobą oba dokumenty. Nie trudno się o nie postarać. Karta EHIC powinna pokryć rutynową opiekę macierzyńską. Jednakże jeśli wybierasz się do jednego z krajów należących do Unii Europejskiej lub do Szwajcarii, żeby urodzić tam dziecko, dodatkowo będziesz potrzebować formularza E112. By dostać kartę EHIC wystarczy wypełnić na poczcie odpowiedni formularz, wysłać pod wskazany adres i czekać spokojnie na kartę. Ja czekałam ok. 2 tyg. By otrzymać formularz E112 (tj.zgoda na kontynuowanie leczenia w ciazy i opieki na urlopie macierzynskim, poza Anglia) musisz napisac list, dołączyć oryginał MATB1 i wysłać na adres:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha okej. dzięki Ci bardzo. Ja i tak nie łapie się na żaden macierzyński. Muszę pomyśleć co dalej robić. Pójdę w kwietniu w Polsce do lekarza. Zobaczę jak to wszystko wygląda w praktyce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medical Benefits (E-Forms Team) DWP International Pension Centre Room TC001 Tyneview Park Whitley Road Newcastle upon Tyne NE98 1BA W liście muszą znaleźć się następujące informacje: 1. Your original MATB1 certificate or a letter from your UK GP or midwife, showing your Estimated Date of Delivery (EDD) eg a form MATB1; 2. Your NHS no. or NI. Number 3. Your date of birth, your full UK address and dates of travel; 4. Your address in the country you are going to; 5. Please indicate whether or not you will be returning to the UK; and also let us know if you have already left the UK for another EEA country." Ad 1 Dostaniesz go od położnej lub GP w 20 tyg ciaży. Ponieważ ja przebywałam w Polsce, mój mąż wyjaśnił sytuację mojemu GP i bez problemu dostał MATB1 certificate. Ad 5 Ja już nie wracam do Anglii. Jednakże w liscie zaznaczyłam, że mam zamiar wrócić do Anglii tuż po urlopie macierzyńskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oto przykład mojego listu: 27th March 2008 Janina Kowalska 43 Chiswick Road TW9 87C Hammersmith Medical Benefits (E-Forms Team) DWP International Pension Centre Room TC001 Tyneview Park Whitley Road Newcastle upon Tyne NE98 1BA To whom it may concern, I am writing this letter to apply for E112 form as I would like to give birth and spend my maternity leave in Poland. Below I am giving all details required: My NIN number My date of birth My UK address My address in Poland I would like to leave England on [podaj datę] and I plan to be back as soon as my maternity leave will be finished that is [podaj datę]. I chose to give a birth and spend my maternity leave at home, surrounded by my family who will help me with that first important months of my babys life. As this is my first pregnancy I would feel very comfortable and safe in my country especially that [tu mozesz podać swoje powody]. I have attached letter from my doctor showing my Estimated Date of Delivery. If you have any questions please do not hesitate to contact me. Yours sincerely, Janina Kowalska kurcze zapomniałam że sie nie łapiesz na macierzyński :/ ale może innym babkom sie przyda ;) dobrej nocy babinki , wypoczywajcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien doberek wszystkim :) ale napisalyscie duzo, a ja wczoraj bylam tylko rano, doczytam wszystko i napisze na przerwie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aurela86- z tego co wiem to odpis aktu urodzenia w Polsce w wersji angielskojęzycznej można dostać w Urzędzie \Stanu Cywilnego. Sama wybierałam akt mojej siostry,który był potrzebny mamie do benefitów, no i nic za niego nie płaciłam, jak powiedziałam że to do Anglii na zasiłek, także do tłumacza nie musiałam iść:) A tak w ogóle to dzień dobry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za link emilia duzo fajnych informacji. Link oczywiscie dziala jak wszystkie inne po skasowaniu spacji. Zazwyczaj tak na cafe jest, ze trzeba w linku puste miejsce znalesc, skasowac i link dziala :) Mnie lekko glowa pobolewa juz drugi dzien. Chyba przesilenie wiosenne i zmiany pogodowe na mnie dzialaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis zaczynam 11 tydzien :D madziulek30....................13.07.10.........23..corka ....... staines emiliabhx....................... 28.07.10........20...córka.....birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........18...... ... londyn< br /> Aurela86..........24.............31.08.2010........17.. .......Ashford nescafe87...........22..........06.09.10.........16...... .....Glasgow patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........14...... ........Londyn oliwia87.............22...........08.09.2010.....15..... .....Trowbridge milkaa88..........22 lata.......29.09.2010.......12..........Bradford andziaaa82....27...........01.10.2010..........13.......B urnham On Sea Marcia89.........20...............02.10.2010.......11.... ........Torquay krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw maadaa...........27 lat..........07.10.10..........11............Bedford ewelina81........28.............17.10.2010.........10.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry :) ciekawe czy w każdym urzedzie można załatwić na miejscu tłumaczenie papierków ;) w moim na pewno nie no niestety śniadanie sie dziś nie przyjęło i jeszcze mi niedobrze :( ostatnie dni to takie u nas zakrecone , zamieszane , męża chcą przenieść na nocną zmiane ale powiedział że miał włamanie do garażu i żony ciężarnej nie chce zostawiać samej na noc, no poszli mu na reke , zamówiłam zabawki dla bratanka przez internetowy sklep woolworths i przysłali zupełnie co innego :/ mąż zadzwonił , powiedział że ja zdenerwowana bo zależało mi na czasie bo dziecko ma urodziny ( :P ) i nie mam zamiaru teraz biegac po pocztach żeby im odsyłać , bo ktoś na magazynie nie wykonuje dobrze swojej roboty , więc babka przeprosiła i powiedziała że w takim razie nie musze iśc na poczte bo ona porozmawia jutro z kierowcą żeby odemnie odebrał :) no to się pożaliłam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurela miałam sie pytać , bo widze w stopce masz warm -mazur , a miasto? mąż mój jest z nidzicy :) a ja z pomorza - lębork

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja właśnie za chwile mykam do polożnej, bo na 13.30 mam ale nie wiem gdzie to jerst i za jakies 20 minut wyruszam z mężem i GPS'em na poszukiwanie hehe:P Mam nadzieje że znajde:D No i dzisiaj o 21.45 mam wylot do Polski:D:D także tydzien mnie nie będzie, i będę musiała dużo nadrobić:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiec jestem :D Aurelko, a oni zwolnili tylko ciebie czy inne osoby tez w tym samym czasie? i jaki powod podali? Nudno mi w pracy dzis, ale czasem tak bywa. Jutrmo mam swoje tzn nasz eUSG nareszcie :) moj M az sobie wzial wolne z pracy zeby tez byc na usg :) Ktoras z was pisala ze brzucha nie ma wcale jeszcze , a ja sie w swoje spodnie nie mieszcze :P do pracy juz chyba ze 3 tyg temu kupilam nowe, rozmiar wieksze i juz widze ze takie na dwa razy sie robia. Patrzylyscie za ubraniami ciazowymi? Widzialyscie gdzies cos fajnego? ja kiedys wpadlam na spodnie ciazowe nawet fajne w new looku ale to bylo chyba ze dwa miesiace temu i stwierdzilam ze nie bede sie wyglupiac :D wiecie co dobrego jadlam wczoraj? Lody sa takie pyszne z carte dor z wanilia karmelem i cynamonem i do tego skrajalam w plasterki banana i polac bita smietana pyyyyyyyyyyycha :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milka daj znac po wizycie jak sie wyrobisz :) Spokojnych i szczesliwych lotow zycze. Duzo odpoczynku i nabrania nowych sil w Polsce (ja zawsze nabieram :) ) Nescafe ja wybieram sie na zakupy w sobote bo tez wiekszosc spodni zaciasna i nie wygodna. Z tego co widzialam w internecie to New Look i Dorothy Perkins maja fajne spodenki ciazowe. Wole przymierzyc niz z internetu rozmiar zgadnac :) Dam znac co kupilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisze swoje po kolei, na temat usg3d i 4 d znalazlam u nas niedaleko za135 i doataje sie dvd i zdjecia kolorowe plus mowia plec i waza itp i chyba pojdziemy sobie na to ale to tak kolo 26 tyg gdzies pewno, jaka fajna pamiatka bedzie :) co do ksiezy, my do kosciola chodzimy tutaj raz na ruski rok, ale ksiezowie sa okej, bynajmniej tacy sie wydaja :) malzenstwem tez nie jestesmy, zareczylismy sie w sylwestra a tydzien pozniej dowiedzielismy sie ze bedzie dzidzius :) taka niespodzianka i ale bardzo mila :) slub chcielismy od poczatku w 2011 na spokojnie bo mielismy wracac w wakacje na stale do polski, i tak zostanie. A slubu w ciazy nie chcialabym brac, zwlaszcza juz z brzuszkiem wygladajac jak maly slonik :) on nie nie slub sie bierze raz w zyciu i mam zamiar wygladac na nim super :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nati89
cześc dziewczyny Jestem w 21 tc i jestem w Anglii z narzeczonym ja nie pracuje i nie pracowałam w Anglii a narzeczony pracuje tu 3 lata wiecie moze czy powinnismy zaltwic jakies sprawy papierkowe czy cos bo nie bardzo sie na tym znamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wróciłam :P milkaa88 właśnie daj znać co i jak po położnej i udanego wypoczynku w pl szczerze dziewczyny jak widzicie fajne ciuchy ciązowe to kupujcie , bo mnie wiele fajnych ominęło , bo właśnie myślałam sobie że sie wygłupiać nie bede , bo to jeszcze kupa czasu :) , a teraz to ich juz nie ma :( ja kupuje w new look , takie domowe to w peacocks , czasami są tez w matalan no i oczywiście h&m :) Nescafe87 no bez kitu ale przeczytałam twój post to poleciałam do sklepu po lody :D mniaaaaam :D a co do księży to oni zazwyczaj są w porządku , dopóki nie przyjdziesz chrzcic dziecka albo jak to bylo w naszym wypadku , po papierek że należymy do tego kościoła :P najlepszym okresem w ktorym chce sie zrobic 3 i 4D to czas miedzy 22 a 28 tygodniem ciazy , tak mi sie wydaje , w pl to koszt około 200 -300 zł :O ale podobno warto nati89 o jakie dokładnie "sprawy papierkowe" co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nati89 jeśli nie jestes zarejestrowqna nigdzie , nigdzie nie pracowalas, nie posiadasz NIN ani HO to należy ci sie chyba tylko Child benefit! a jesli jest z toba facet ktory pracuje i ma home office i insurance number to on może na siebie pobierać child Benefit , chil tax credit , working tax credit, limit zarobkow na pare to teraz chyba 16300 funtow rocznie brutto, moze zalapiecie sie na sure start maternity grand-becikowe,tylko dla najubozszych-trzeba spelniac warunki-pobierac jobseeker allowance,lub odpowiednio wysoki tax jak coś pokręciłam to mnie dziewczyny poprawią :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Mieszkam w Londynie. Termin z USG mialam na 9/03 a z @ na 18/03 wiec czekam z niecierpliwoscia na mojego malca. Co do scanu 4d moge szczerze polecic Hendon Clinic http://thehendonclinic.com/. Mozna sobie wybrac pakiet ktory was interesuje. Ja za plyte dvd (10-15min), plyte cd z fotkami i 2 x wydrukowane zdjecia formatu A4 zaplacilam 150.00. Pani ktora robila scan byla przesympatyczna. Polecam. Powodzenia dla wszystkich przyszlych mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Dawno sie nie odzywalam ale duzo sie u mnie teraz dzieje, jestem wlasnie po wizycie poloznej i ciagle cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama w maju
czesc czy ktoras z was wie w jaki sposob zabrac sie do zmiany nazwiska w Home Office?wyslalam tam list-ale zero odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama w maju a dołączyłaś kopię przetłumaczonego aktu małżeństwa ? ja też zmieniałam nazwisko , wysłałam i zero odpowiedzi , podobnie z NIN, a dodzwonić sie do nich nie da kompletnie ,chociaż im to czasem i pół roku zajmuje załatwienie prostych spraw , ehh , nosze ze soba orginał i tłumaczenie orginalne :) w razie co ;) powodzenia w załatwianiu ewelina81 witaj kochana jak sie czujesz? , jak juz znajdziesz chwilke to napisz coś wiecej , pozdrawiamy ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u położnej wzięła mi 3 próbki krwi, zmierzyła ciśnienie, zmierzyła, zważyła i obliczyła moje BMI i wszystko ok:) Dała pełno ulotek, super książke i pare płyt CD w tym nawet jedna po polsku:) hehe No i to tyle:) To do poklikania za tydzien, albo i więcej bo wracamy i zaraz na drugi dzień na 4 dni do pracy. Także buziaki:* Trzymajcie się i udanych USG i wizyt u polożnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny warunkiem sure start jest pobieranie child tax cretid albo child benefit nie jestem pewna ktore ale mozna o to sie starac 11 tyg przed porodem a w aplikacji o sure start trzeba zznaczyc ze oczekuje sie odpowiedzi to tym child tax czy child benefit i tak mozna to sure start dostac tylko troszke pozniej :) ja lody z bananami i bita smietana uwielbiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×