Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

czesc dziewczyny :) aurela mnie sie takze macierzysnki zaden nie nalezy ale 11 tygodni przed rozwiazaniem kwalifikujesz sie na zasilek o niezdolnosci do pracy zapomnialam nazwe moze dziewczyny beda wiedziec jak mi sie przypomni to napisze :) nie wiem czy musisz miec do tego zasilku rezydenta po 12 mscach pracy musialabys sie dowiedziec w job centre kto moze sie ubiegac. ja chrzcilam corke u ang ksiedza jestem zadowolona ale to bardzo byla piekna ceremonia trwajaca do 30 minut przed msza.Jesloi chodzilo o pieniadze to co łaska.Polski ksiadz robil ogromne problemy dla mnie zadal 40 f za to ze zapisze nas w swoja ksiege i jeszcze co laska ale nie mniej nix 20 f bo daja duzo wiecej :O wiec nigdy wiecej pochwale sie moim brzucholkiem :) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8b1b634d229b3342.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1216a24fb4cb7d3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o zasilki z tytulu ciazy ten pierwszy w kwocie 190 funtow mozna dostac po skonczeniu 25 tygodni ciazy a ten 2-gi w kwocie 500 f po skonczeniu 29 tygodnia.Pmietajcie by isc poprosic o formularz i podpisu poloznej po tych tygodniach nigdy wczesniej nawet 1 dzien poniewaz czesto sie zdarza ze odsylajha z powrotem i prosza o wyslanie aplikacji po wyznaczonym tygodniu.U mnie kolezanka miala appoitment u poloznej 2 dni przed 29 tygodniem ciazy polozna podpisala bez problemu i dostala odmowe poszla 2-gi raz i przyznano jej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nescafe ja mam po bananach zgage :( czesc Patinka26 :) śliczny brzusio :) powiedz mi czy wygodne te dzinsy ? bo ja musze kupic w koncu , bo w leginsach i dresach non stop latam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam już kiedyś w Job Centre to mnie odesłali na stronę internetową. milka zabierz mnie ze sobą:) dziewczyny co w ogóle myślicie o spirali już po porodzie? ja chyba tak się zabezpieczę. słyszałam też o zastrzyku na kilka lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emilia to do Polski to pewnie raz w roku się wybierzemy. Tylko że jak się złoży wniosek to pewnie się czeka ileś czasu. Myślę że nie będzie problemu żeby go odnawiać w konsulacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie zabezpieczać nie bede :P zdecydowalismy ze jak tylko bede juz na siłach bedziemy starac sie synka zrobic :D a job centre lubi odsyłać na strony internetowe , no bo przeciez nie mają tyle czasu żeby każdemu z ludzi tłumaczyc ;) , bardzo busy są przecież :D ale prawda jest taka że czasem to wiecej sie dowiesz z netu aniżeli od pracownika z job centre ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo moze raczej o Statutory Maternity Pay (SMP) ? cytuje : "Jeśli nie pracujesz, albo nie przepracowałaś odpowiedniego okresu żeby się kwalifikować do Maternity Allowance, i nie zapłaciłaś odpowiedniej ilości składek na ubezpieczenie aby dostać Incapacity Benefit, możesz się starać o Income Support na 11 tygodni przed urodzeniem dziecka, i do 15 dni po jego urodzeniu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-tak incapacity benefit tylko teraz ma inna nazwe zmienia ale ten zasilek a na Income support trzeba byc stalym rezydentem przepracowane pelne 5 lat bez przerwy zdac egzamin z histori anglii u mnie oplata wynosi 35 f i jak uzyskamy staleo rezydenta wtedy mozna sie starac o Income support zmienilo sie sporo jesli chodzi o pare zasilkow.Ja mam rezydenta po roku czasu pracy a pracowalam 2.5 pozniej chorowalam ciaza zagrozona i mi sie Income Support nie nalezy bo nie jestem Habitual permit residence.Ale do Jobseeker allowance uzyskalam pozytywna odpowiedz do tego zasilku wystarczy przepracowany rok w uk i rezydent uzyskany po tym czasie z HO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wybaccie za nielad na poczatku postu ale corka walnela w klawiature i sie poprzestawialo :) Income support na;ezy sie nawet jesli nie jestes w ciazy a masz dziecko do 3 roku zycia bo wtedy jestes uznana za osobe ktora nie moze podjac pracy. Incapacity benefit ma teraz inna nazwe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cytuje : "...Incapacity Benefit It has now been replaced by Employment and Support Allowance ... "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do House benefit u mnie jest tak albo jedan osoba musi pracowac i miec male zarobki albo musi byc choc jedna osoba w zwiazku lub samotna tzn musi pobierac zasilek z JC i na decyzji JC opiera sie council przyznawajac zasilek. Bez numeru child benefot i child tax credit oraz decyzji z JC u nas nie daja pomocy. zaraz leci na wspolnej :p pozniej kolacja i szykowanie dzieci do spania bo chce ciszy oj takk cisza jeju dzis mam ogromne uszy i duza glowe :O aha jesli ktos otrzymuje child ta credit i ktores z 3 zasilkow chorobowe JSA albo IS to mozna wyslac wniosek o kupony na mleko i witaminy ciazowe nie wiem ile tego daja.Na stronie Health start jest nawet link gdzzie mozna sprawdzic czy sie wam nalezy warto spradzwic dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcia89
Dziewczyny a jak z benefitami dla dziewczyn , ktore pracuja? jest tylko ten maternity allowance co sie dostaje z pracy i glowny child benefit po urodzeniu dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia- z pracy dostajesz Statutory Maternity Pay jesli sie kwalifikujesz, jesli nie to Maternity Allowance (roznica niewielka - pierwsze 6 tygodni SMP to 90% zarobkow z ostatnich 12 tygodni pracy)jest tez Working Tax Credit (zalezy od zarobkow), Child Tax Credit, podejrzewam ze Health in Pregnancy Grant dla kazdej i mozesz sie kwalifikowac (jesli spelniasz okreslone kryteria) do Sure Start Maternity Grant (czyli becikowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gwoli wyjasnienia to moje pierwsze dziecko ma juz roczek, kolejnego na razie nie oczekuje,ale podczytuje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie siedzę przy kompie i mam taki napięty brzuch. Cały czas się zastanawiam czy to już kopie czy ja mam jakieś zwidy. Też tak macie? Moja koleżanka jest chyba 2 tygodnie krócej w ciąży i już jej podobno lekarz powiedział że będą mieli synka. Mi się wydaje że to trochę jednak za wcześnie żeby określić płeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja tez mam dzisiaj swoje upragnione usg :D juz sie nie moge doczekac :) im blizej usg tym mam wiecej watpliwosci czy to dziewczynka, snilo mi sie kiedys usg i chlopczyk :) wogole wczoraj poczulam cos dziwnego i chyba to to malenstwo w srodku, takie smieszne uczucie jakby ktos mi cos w brzuchu przesuwal tylko to dosyc mocne bylo pare takich ruchow ustalo, no nic czekamy na usg :) pochwale sie wieczorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Nie pisałam długo, bo w tgodniu jak pracuje, to jednak wieczorami jestem tak padnięta, że marzę tylko o łózeczku :) Ale przeczytałam wszystko i jestem na bieżąco :)) Fajnie mają dziewczyny które lecą do Polski .... :) Życzę Wam udanego pobytu i wypoczynku :) Emilia dzięki za inf odnośnie porodu w Pl i macierzyńskiego. JUż mnóstwo stron prześledziłam na ten temat i głowa mi pęka. Pozstanowiłam, narazie o tym nie myśleć bo nic to nie da. Dopiero jak przyjdzie czas na załatwianie będę się tym zajmowac :) Teraz szkoda mi nerwów, bo ciągle mam jakieś wątpliwości. A właśnie :P nie wiecie czy trzeba mieć do zasiłku macierzyńskiego Home Office? Bo ja mimo że pracuję legalnie w dość dużej frmie HO nie mam i jakoś się nie upominają tylko na początku coś wspomnieli i tyle.. Nescafe powodzenia i oniecznie napisz jak było ;) Uaktualniam tabele :) madziulek30....................13.07.10.........23..corka ....... staines emiliabhx....................... 28.07.10........20...córka.....birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........18...... ... londyn< br /> Aurela86..........24.............31.08.2010........17.. .......Ashford nescafe87...........22..........06.09.10.........16...... .....Glasgow patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........15...... ........Londyn oliwia87.............22...........08.09.2010.....15..... .....Trowbridge andziaaa82....27...........01.10.2010..........13.......B urnham On Sea Marcia89.........20...............02.10.2010.......11.... ........Torquay krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw milkaa88..........22 lata.......08.10.10...........10..........Bradford maadaa...........27 lat..........07.10.10..........10............Bedford ewelina81........28.............17.10.2010.........10.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30....................13.07.10.........23..corka ....... staines emiliabhx....................... 28.07.10........20...córka.....birmingham maliniakowa........22..........15.08.10.........18...... ... londyn< br /> Aurela86..........24.............31.08.2010........17.. .......Ashford nescafe87...........22..........06.09.10.........16...... .....Glasgow patinka26 .....27..........05-08.09.2010.......14.........Cheltenham magdan27........................12.09.10.........15...... ........Londyn oliwia87.............22...........08.09.2010.....15..... .....Trowbridge andziaaa82....27...........01.10.2010..........13.......B urnham On Sea Marcia89.........20...............02.10.2010.......11.... ........Torquay krisana..............25..........11.10.10...........10... ........londyn/nw milkaa88..........22 lata.......08.10.10...........10..........Bradford maadaa...........27 lat..........07.10.10..........11............Bedford ewelina81........28.............17.10.2010.........10.... .....Birmingham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku juz 11tc jak ten czas leci :D Dziewczyny jak radzicie sobie z bolami glowy? Paracetamol czy inne sposoby macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam.Ale mam zaległości.Wczoraj nie miałam nawet siły zajrzeć bo byliśmy z tatusiem w pracy:D No i w między czasie na zakupach. Niestety nic nie kupiłam bo w niczym się nie dopinałam:( Chciałam kupić sobie kurteczke wiosenną,normalnie nosze rozm 6-8 a tu nie mogłam się dopiąć w rozm 12.No i zrezygnowałam.Poczułam sie jakaś taka gruba:( Mimo że mam tylko brzuszek. No ale przeżyje.Niech dzidziusiowi będzie dobrze w brzuszku:) Zwiedziłam wczoraj tyle miejsc że chyba przez cały pobyt tutaj w tylu miejscach nie byłam.Ale najważniejsze że nie siedziałam sama jak palec w domu tylko byłam wśród ludzi.Potem troszke pomęczyłam się w korkach ale i tak warto było spędzić dzień razem.Teraz nawet weekend jest dla mnie za krótki.I mimo że mój facet wraca z pracy koło 15-16 i mam go do wieczora to jakoś tak teraz ze zdwojoną siłą za nim tęsknie i czekam aż zadzwoni i powie że już jedzie.Kurcze Wy też tak macie?Czy to ja jakaś dziwna jestem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maadaa sen jest chyba najlepszym lekarstwem.Ja wczoraj myślalam ze nie wytrzymam z bólu ale przespałam sie i odrazu lepiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madaa, staraj sie przebywac sporo n świeżym powietrzu, pokoj w którym spisz wietrz przed snem no i jak Maliniakowa napisała sen. Ja co prawda nie mialam boli glowy, ale czytam taki poradnik. Paracetamol mozesz wziąć lepiej w ostateczności, są rózne opinie, niektórzy biorą, niektórzy nie polecają przyjmowania zadnych tabletek w ciąży, ale jesli wytrzymasz to może lepiej nie bierz. Maliniakowa to normalne, Twoje hormony działają, więc nie masz się co martwić :). Z resztą to nie powód do zmartwień, że tęsknisz :) to znaczy,że kochasz hehe ;) Ja to znowu mam dziewczyny czasami takie dni, że jestem strasznie nerwowa... ALe to potrafię tak rozdmuchać jakąś blachostkę, że wpadam prawie w furię a potem płaczę, nie zdarza mi się to często, ale jednak.. :(. No i obrywa się Tatusiowi :(. Wczoraj własnie tak miałam, wrólciłam z pracy i już miałam humor nie taki, potem przyszedł Tatuś i od razu zauwazył ze coś jest nie tak, no a potem popłynęłam... :( Skonczyło się kłotnią, moim płaczem... Tatuś był przerażony, potem przytulanko i mi przeszło... ;) Ale nie wiem... martwię się tym że jestem taka nerwowa i to bez powodu... To źle dla mojego maleństwa...;/ Miałyście moze coś takiego, albo gdzieś słyszałyście?/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ MALINIAKOWA no wlasnie ja wczoraj tez spalam i mi nie pomoglo :( To chyba te zmany pogodowe w Anglii - cieplo i deszcz. Ja jutro chce plaszczyk kupic i mam nadzieje ze bede sie dopinac zamin przyjdzie lato. Jak brzuch urosnie mi w lecie to moze juz plaszcyk nie bedzie potrzebny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie w dzien jest Ok, ale wieczorem im bardziej jestem zmeczona i spiaca tym bardziej marudna i nerwowa. Np wczoraj jak mnie glowa bolala zrobilam awanture ze TV oglada. No to moj biedny mezulek zaczal ogladac bez glosu a ja w krzyk, ze ma calkiem wylaczyc! Nie wiem co mnie opetalo. Takie wlasnie nerwy ciazowe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku Madaa mam to samo.... Właśnie wieczorem, jak wróce z pracy i ze zmeczenia padam na pysk za przeproszeniem robie się nerwowa i czepiam się głupot. No to mnie troche uspokoiłaś, że nie jestem sama, myślałam już, że ze mną coś nie tak. Bo niektóre kobiety są w tak błogich nastrojach podczas ciąży, że moje zachowanie mnie martwilo... Dzięki Madaa za wsparcie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magdan ja czasem też dostaje takiej furii że poprostu przeszkadza mi nawet to że krzywo jest poduszka na łóżku albo że szafa jest nie zamknięta:D Wtedy krzycze tak że masakra a potem siadam wołam tatuśka i mówie"przytul" hehe i przechodzi.Ale nawet jak mnie wkurza i się pokłucimy to i tak tęsknie.Dobrze że chociaż on to jakoś znosi i wytrzymuje ale widze że czasem mu ciężko i chciałby wybuchnąć.No cóż uroki ciąży...:) A godzenie się jest najlepsze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×