Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

właśnie o to chodzi że mam karuzele w łóżeczku i w dzien przy niej ładnie zasypiał, ale od wczoraj coś mu się pozmieniało... Nie chce tam spać, co go położe to od razu oczka otwiera i marudzi....a jak leży koło mnie to spkojnie śpi... Ja nie chciałam go brć do łóżka, ale już wysiadłam... Dzisiaj spróbuje być konsekwentna... zobaczymy... pewnie mi się nie uda:D Ale co tam dam rade:P Wiedziałam, że łatwo nie będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola to masz tak jak ja, bo ja tak samo budze sie jak uslysze Zuzie i wiem ze to juz czas na karmienie i zmiane pieluchy. Wczoraj zaczelam brac antybiotyk na mojego cycusia przy ktorym moge normalnie kontynuowac karmienie piersia, jednak oboje mozemy miec male rozwolnienie. I tez tak jest. Ostatnia noc byla dla naszej trojki meczaca. Zuzia ciagla plakala bo rozwolnienie a my z Darciem na zmiane wstawalismy do niej. Jednak mam brac tylko 5dni, wiec niedlugo powinno wszystko wrocic do normy. W ten czwartek przyjezdzaja moi rodzice - SUPER !!!! Beda pyszne obiadki :) :) :) mniam mniam Dziadki troche zajma sie wnusia a mamusia sobie troche odpocznie i nabierze sily. Oki uciekam odpoczywac i cos zjesc, do pozniej .... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Milka wiadomo ze to ciezko tymbardziej ze fajnie sie spi z takim slodziakiem. Ja sama bym z moim spala hihi.ale pozniej bedzie problem z odzwyczajeniem.wiec lepiej teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
witajcie ! troszke mnie nie bylo, ale za raz po porodzie zmienilismy mieszkanie, i nie mialam neta... dopiero co mnie podlaczyli do swiata. chociaz i tak co tu duzo pisac, dziecko tak pochalania czas, ze na neta i forum juz go malo zostalo..ale teraz postaram sie byc na biezaco:) moja Olivka rosnie ladnie, karmie ja piersia i dopajam sztucznym bo potrafi oba moje cycki wyssac i nadal glodna... Generalnie slodkie i grzeczne dziecko poki co, krzyczy tylko jak jest glodna i jak jej juz z cycka nic nie leci, po za tym aniolek :) my jeszcze na nowym mieszkaniu mamy remont wiec troszke na walizkach jestesmy... z Olivka wlasciwie calymi dniami jestesmy same, bo maz do 18-19 w pracy..jednak duzo mi pomaga, wstaje do niej w nocy mimo ze sam przeciez do pracy tez musi wstac... postaram sie nadrobic zaleglosci, i poczytac co tam u was, bo tak glupio mi pisac tylko o nas:0 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no karinka tak to bywa z tymi przeprowadzkami :) a jak mieszkanko? Aha i uzupelnij tabelke bos mamuska juz hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karinka1987
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ............Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford Nadal oczekują na swój skarbek: krisana..............25.....08.10.10..zaczety 41..synek ...londyn/nw maadaa........... ..27 ...12.10.10.............40......córcia......Bedford ewelina81...........28.....20.10.10............38....syne k....Birmingham Ewula8791................17.11.10.............35.....syn ek....Birmingham yalof.........................19.11.10...........32 .....corka. ....Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 32.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........33...córeczka . ..North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kobietki :) Milkaa serdecznie gratuluję !!! U mnie remont w pełni,więc nie mam kiedy pisać :( Podłoga (panele) już gotowa,zostały tylko listwy i ściany,więc prawdopodobnie wyrobimy się ze wszystkim zanim Alex się urodzi..w końcu najgorsze za nami ;) Przyjechała do mnie już Mama,więc gotujemy przepyszne obiadki,a do kanapek mam pyszny pasztet domowej roboty :) Dawno nie byliśmy tak rozpieszczani ;) Pozdrawiam Was serdecznie i życzę dobrej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisana,mam nadzieję że ten masaż szyjki zadziała i że niebawem dołączysz do grona szczęśliwych Mamusiek :) Ja też się już nie mogę doczekać-tymbardziej , że wszyscy Lekarze przepowiadali wcześniejszy poród.. no,ale jakoś dotrwałam do 35 tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewula i ja mam taka nadzieje :) a puki co jade dzisiaj zaliczyc ostatni carboot sesesese, co do pasztetu to podobno nie powinno sie jesc zbyt duzo watrobki w ciazy (jesli twoja mam ja dodaje do pasztetu i jesz go codzienie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ............Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford Nadal oczekują na swój skarbek: krisana..............25.....08.10.10..zaczety 42..synek ...londyn/nw maadaa........... ..27 ...12.10.10.............40......córcia......Bedford ewelina81...........28.....20.10.10............38....syne k....Birmingham Ewula8791................17.11.10.............35.....syn ek....Birmingham yalof.........................19.11.10...........32 .....corka. ....Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 32.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........33...córeczka . ..North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witaliczka
Jak zje "plaster" pasztetu to nic jej nie bedzie, nawet jak zje 3 dziennie tez nic sie niestanie.... myslisz ze ile jest tej watrobki w pasztecie?? W anglii nie zalecaja jedzenia pasztetu, poniewaz go nie pieka... Nie panikujcie kobietki. Jedna z Was pisala ze jest po terminie, ze czeka ja wywolanie.. i ma mniej ruchow... nie pamietam juz kto... Mozesz codziennie isc na ktg, a jezeli napawde czujesz ze cos jest nie tak, to jedz do szpitala i to powiedz, jak cie beda chcieli odeslac do domu to popros o wpisanie do karty ze czujesz/ nie czujesz mniej ruchow. Co do odciagania pokarmu i podawania w butelce, gora do 3 miesiecy moze byc ok, tzn pokarm bedzie... potem moze zanikac. Ale wiadomo ze o pokarm warto powalczyc. Powodzenia:) Milka podloz dzieck po glowke swoja bluzke, tak zeby pachniala toba i mlekiem, sprobuj ciasniej go obtulc. Spanie z niemowlaczkiem jest cudne ale potem trzeba wylapac odpowiedni moment przelozenia do lozeczka, wiec lepiej odrazu uczyc spania samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisana a gdzie jezdzisz na ten carboot? Bo sama bym sie moze wybrala. Jak wspominalam, martwilam sie o to swedzenie ciala I cholestaze. Lekarz zlecil mi test krwi. Na szczescie wykluczylismy cholestaze, swedzenie jest normalne w trzecim trymestrze. Ale okazalo sie ze mam zapalenie pecherza I musze brac antybiotyk - cefalexin. Czy ktoras z was miala taki problem? Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny Krisana,moja Mama nie dodaje wątróbki do pasztetu,ponieważ ja jej nie jem-nigdy nie jadałam (po prostu nie lubię jej smaku),więc mogę się zajadać pasztetem do woli ;) Iskierkaa,ja też miałam problemy z drogami moczowymi i też przepisano mi Cefalexin.Sprawdź sobie tylko,czy jest on dozwolony w 3 trymestrze,bo wiem że w 1 brać się go nie powinno (mnie lekarz przepisał go właśnie w 1 trym. i musiałam zmienić lek na ten dozwolony) natomiast już w 2 jest dozwolony,ale nie jestem pewna co do 3ego. Pozdrawiam i życzę miłej Niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasztetu to bym sama zjadla :) na catboot jezdze do hatfield bo mieszkam w nw londynie to nie mam daleko,dzisiaj trafilam kilka fajnych ciuszkow np kurteczke timberlanda za 1f sese uwielbiam takie deale :p a u mnie dzisiaj mama robi salatke jarzynowa :) pyszka,mniam! A tak pozatym to chyba mam skurcze ;) bo pobolewa mnie z tylu na dole w plecach co jakies 15-20min ,maly szaleje i sie wierci niby dzieci sie uspokaja a moj nie :) jesli to objawy porodu to by wychodzilo no to ze tak jak mowila polozna ze ten masaz szyjki powinien wywolac porod po 48h . Chyba tak bedzie :) musze dopakowac torbe,umyc wlosy i wyregolowac brwi ,paznokcie wczoraj zrobilam hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:) moj malenki za 2 dni konczy miesiac jejku kiedy ten czas zlecial. co do spania to od poczatku przyzwyczajalismy go do spania w lozeczku i teraz robie w nocy tak ze zaplam mala lapmke nie duze swaitlo i on juz wie , ze jest noc i trzeba spac hehe , przewijam go karmie a potem pieknie usypia przy cycu i hop do lozeczka:) w dzien pomarudzi ale w nocy jest ok:) tylko czasami martwie sie , ze w dzien potrafi naprawde dlugo sterczec przy cycu nawet do 2 godz;/ je i je i je....ale ladnie przybiera na wadze . tylko dla mnie jest to troszke uciazliwe. a w jakiej pozycji najczesciej karmicie dziewczyny? ja na lezaco . tak mi jakos pzosotalo po cesarce gdy lezalam w szpitalu. moj synek nadal spi w rozku i nie wiem jak go od niego odzwyczaic , probowalam go klasc do lozeczka przykryc tylko kocykiem ale ni dy rydy od razu placz. caly czas siedzi w rozku , chociaz ostatnio dalismy go do bujaczka i sobie tak slicznie siedzial i cos tam probowal gaworzyc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie skurcze sie nasilaja...tylko nie jestem w stanie lezec musze ciagle chodzic co mnie wkurza bo bym sobie odpoczela a tak musze truptac w ta i z powrotem ;p poslalam meza spac a mama ze mna siedzi,potem zmiana hehheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisana to trzymam kciuki za was. Daj znac kiedy bedziesz sie czuc na silach :) Jestem pewna ze wszystko bedzie ok :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisana,powodzenia!!! Mam nadzieję że wszystko odbędzie się bez komplikacji.Życzę szybkiego powrotu do formy :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Przez weekend sie nie odzywalam bo troszke zajeta bylam, a i tez troszke stresu bylo Dzis juz jestem po wizycie w szpitalu, maly dzis na ktg ruszal sie oki, polozna probowala mi zrobic masaz szyjki ale cos nie bardzo dalo rade a wiec czekam na objawy zblizajacego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ............Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford Nadal oczekują na swój skarbek: krisana..............25.....08.10.10..zaczety 42..synek ...londyn/nw maadaa........... ..27 ...12.10.10.............40......córcia......Bedford ewelina81...........28.....20.10.10............40....syne k....Birmingham Ewula8791................17.11.10.............35.....syn ek....Birmingham yalof.........................19.11.10...........32 .....corka. ....Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 32.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........33...córeczka . ..North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krisana trzymam mocno kciuki za Was mam nadzieje ze juz po wszystkim i wlasnie trzymasz swoje maleństwo:) ewelina81 Ty nastepna :) Mojej malej znow cos sie po przestawiało wczoraj prawie caly dzien przespala jak bym dziecka nie miala w nocy tez a dzis prawie caly dzien nie spala i teraz tez jeszcze nie spi i tak czesto jest na przemian ... Tak sie zastanawiam kiedy to wszystko jej jakos sie ureguluje . Dobranoc dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwe Mamusie: majowka10...........05.05.10..............Izabela........ .....Lancs Tease27...............15.05.10...........Emilka.........p łn Anglia madziulek30..........24.07.10...........Amelka.......Sta ines emiliabhx............. 06.08.10.......... Rozalka........Birmingham patinka26 ............11.08.10......3-córka .....Cheltenham Aurela86..............20.08.10.........Adrianek.......UK/ PL nescafe87.........22....07.09.10.........39...Kacperek.. .....UK/ Bytom oliwia87............22...10.09.10..........39..Natasha... .....Trowbridge Marciaa89.........20....19.09.10..........37..Olivierek.. ......Tor. magdan27............... 20.09.2010.................córka ..........Londyn Mama_Julci........21....23.09.10..........Olivia. . ..Birmingham andziaaa82......28.....27.09.10......39...Zuzanna.....Bur nham On Sea karinka1987.....23....29.09.10.....39...Olivia.....London Lola844..............25.....10.10.10...........synek..... ............Hemel H. milkaa88.............22.....11.10,10...........Aleksander .......Bradford maadaa........... ..27 .....15.10.10............Iga.................Bedford Nadal oczekują na swój skarbek: krisana..............25.....08.10.10..zaczety 42..synek ...londyn/nw ewelina81...........28.....20.10.10............40....syne k....Birmingham Ewula8791................17.11.10.............35.....syn ek....Birmingham yalof.........................19.11.10...........32 .....corka. ....Londyn iskierkaa_..........22......25.11.2010..... 32.....synek.....Londyn iwonka52.........27........08.12.10........33...córeczka . ..North West marlena31.................19.01.2011......26.....synek ......Tewkesbury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!!!!!!!!!!!!!!!!! :) My juz z Igunią w domciu. Urodzona 15 października. Piękna i zdrowiutka. Gorzej było ze mną i nie wiem czy porod w ogóle opisywać.... Tak w skrócie to długi poród zakończony natychmiastowa cesarka a potem transfuzja krwi u mnie. W każdym bądź razie czuję się coraz lepiej i to wszystko było warte tak pięknej coreczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien doberek !!! Nasza Zuzia wczoraj skonczyla 3 tygodnie i systematycznie przybiera na wadze. Juz staje sie ciezsza i buzke ma pelniejsza. Okaz zdrowia z niej. Oczkami juz wodzi po wszystkim, ciekawa otoczenia. W czwartek przylatuja dziadki. Tata na ponad tydzien, a Mama do poczatku grudnia. Jednak sie stalo - Darek sie wyprowadza !!!! Pomimo tego ze duzo pomagal przy Zuzi to jednak nie zmienil zdania i jutro zaczyna wyprowadzke. Jest mi strasznie przykro i boje sie ze sie zalamie a nie moge. Musze byc silna dla Mojej Kruszynki. Jak mi jest smutno ..... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maadaa gratulacje, ale z tego co piszesz to ciezki porod, ja bedziesz mila chwilke to opisz ciekawe co z krisana? andziaaa82 super ze mala tak rosnie, a Darek moze zmieknie i sie nie wyprowadzi u mnie narazie nic sie nie dzieje, czekam, czekam i juz mam dosyc a termin dopiero jutro no ale ja mam nadzieje ze do czwartku (bedzie wywolanie) bo wczesniej to chyba nic sie nie zacznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madaa- GRATULACJE!!! Andzia-głowa do góry! Dasz rade:) U mnie cały świat kręci sie w koło mojego Skarba. Ogólnie mało śpie, ale mam dużo siły. Mój Maluszek mnie i wszystkich w koło zadziwia, ma tydzień i jeden dzień, a już sam stara się trzymać główke jak jest na rękach, w czwartej dobie po urodzeniu leżąc na brzuszku sam dwa razy przekręcił główkę z boku na bok. Każdy co go widzi mówi, że to nie możliwe, mój mały siłacz:) No a noce dalej ciężko, do 00.00 śpi w łóżeczku ładnie , a potem się zaczyna terroryzowanie, ja go odkładam do łóżeczka, on 5-10minut śpi i zaczyna miałczeć:) Głaszcze go , ale nie pomaga, wyciągam z łóżeczka, ponosze zaśnie i wszystko od nowa:) No ale daje rade, najważniejsze że rano mam pomoc babć i im go sprzedaje a ja odsypiam:) Miejmy nadzieje, że niedługo przyzwyczai się do spania w łóżeczku:) Pozdrawiam Was wszystkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje madaa serdecznie.Najgorsze juz masz za soba i malutka jest juz z toba:) Moja juz spi coraz lepiej.Zwlaszcza jak sie naje duzo.Usypia mi codziennie miedzy 7-7.30.Budzi sie do jedzenia miedzy 12 a 1 w nocy.Dwa dni temu nawt spala do 2.Zaczyna sie juz smiac w glos.Za 4 dni bedzie miala rowne 3 miediace. Ja za to od dwoch dni usypiam juz przy telewizorze po 8 godzinie.Dzis zamiast jeszcze pospac dluzej,to sie obudzilam po 6 i nie moglam juz usnac. Jutro szczepionka.Penie znowu 2 dni marudzenia jak ostanio. Musze konczyc bo mala sie przebudza. Milka zazdroszcze ci ze masz mame przy sobie.To duza pomoc.Ja za to wykorzystuje mojego chlopaka jak ma wolne w tygodniu. Andzie przykro mi z twojej sytuacji.W zyciu sa rozne chwile i na pewno przyjdzie czas ze bedzie lepiej.Masz teraz dla kogo zyc Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za gratulacje. Andzia nie wiem co napisać, trzymaj się i bądź silna dla dziecka. Czasami życie nas strasznie doświadcza, ale po pewnym czasie wszystko dobrze się układa. U nas pierwsza marudna noc. Do tej pory Iga spała ładnie. Dziś marudziła i płakała nam od 2 do 6 rano. Czesto brzuszek prężyła więć myslę, że to moja wina i coś zjadłam. Bo tak to naprawde grzeczne dziecko. Dziś moja mama przylatuje :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola Milka Madaa GRATULACJE:D Melduje sie z Polski:) kurcze zal bylo wracac:(ale jak sie dobrze potoczy juz blizej niz dalej powrotu:)dziewczy co wrocily jak sobie radzicie?jak sobie radza partnerzy?-chodzi mi o prace -wiadomo:) teraz powort do rzeczywistosci-neistety. Malutka rosnie jak na drozdzach,-taka bystrzacha z niej ze szok-no ale w koncu to juz na dniach 6miesieczna babka:D Tease co sie nie odzywasz? Andzia powiem ci szczerze ze do tej pory w zyciu sotkalam sie raz z przypakiem ze facet zostawil kobiete z malutki 3 misiecznym dzieckiem i tez tlumaczyl ze sie nie moze odnalezc w nowej roli,ze za wczesnie dla niego itp. po 2 mcach sie okazalo ze jednak powod byl bardziej balchy-inna kobieta.ta,ktora zostawil otrzasnela sie i ma teraz zycie ulozone ze wspanialym facetem.troche to trwalo ale takiej rodziny jaka stworzyli to tylko pozazdroscic.Pisze to wszystko,bo w zyciu bywa roznie-jeszcze wszystko przed toba -z nim lub bez niego...szkoda ze musisz przez to przechodzic-zadna kobiet na to nie zasluguje.badz silna i kochaj swoja Zuzke 2 razy mocniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam a ja cala w stresie, spac nie moge juz, dzis mam termin porodu ale nic sie nie zaczyna a jutro jedziemy na wywolanie, boje sie bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×