Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

madziulek30

czy sa tu dziewczyny z Anglii,ktore oczekuja pierwszego dziecka?

Polecane posty

spokojnie , maluszkowi nie rak tlenu ,ale duże rozciągnięcie macicy i wysokie położenie jej dna, powoduje ucisk na żołądek i płuca, dlatego skraca się twój oddech i ciężej ci oddychać a macica osiąga wysokość klatki piersiowej, dlatego też czujemy gorąco kiedy innym jest chłodno i wietrzymy mieszkanie bo wydaje nam sie że jest duszno ;) chciałam rożek w kolorze beżu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy tak jest z każdym Dopplerem, ale mój na sucho kiepsko działa. Jak nie posmaruje brzucha to prawie wcale nie słychać. Ja używam zwykłej oliwki, ktorą codzień brzuch smaruje i jest dobry odbiór. Może niektore działają bez żelu, ale mój nie chce :) Ewelina, ja też mam ostatnio suchą twarz, tylko że to nie pierwszy raz w życiu. Mam do tego skłonność. Dermatolog w Polsce poleciła mi kiedyś krem z wiesiołka do twarzy i teraz też go stosuje. Madziulek rok temu śledziłam jedno forum Polek w Anglii i one na początku pisały z sobą, a potem kilka zaczęło spotykać się w realu. Fajnie :) My to widze strasznie porozrzucane po Wyspie, szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie.ja nieraz myślę że fajnie by było się spotkać ale nie bardzo jest jak. do mnie to na kawkę możecie zawitać jak będziecie wybierać się samochodem do Polski:D Mieszkam ok 15 od eurotunelu i od promu to ze 20 km. Także jak cos to dajcie znac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hellloo !!! Ja bede w Londynie 21-22 a moze nawet i 23 maja bo jade odwiedzic znajoma. Potem nastepny weekend planujemy jechac do Southampton odwiedzic kuzyna mojego chlopaka. A pod koniec czerwca kierunek Polska i potem jak juz wrocimy to raczej w dalsze trasy nie bedziemy sie wybierac ... no wiadomo brzusio juz bedzie duzy!!! Dzis siedzialam caly dzien na necie i szukalam lozeczek na Allegro razem z zestawami poscieli i ochraniaczami na szczebelki. Jak duzo tego jest juz mi sie w glowie miesza. Wybralam pare ofert i bede chyba zamawiac ale przed wyjazdem do Polski aby juz wszystko na mnie czekalo jak przyjedziemy. Np. lozeczko z szuflada, posciela kolderka i podusia do tego poszewki, ochraniacze na szczebelki, baldachim ze stojakiem, przybornik, cerata na materac i materac za 397zl plus 40zl kurier. Czy to drogo??? Potem 13 czesciowy komplet poscieli podusia i koldra do tego poszewki, ochraniacz na szczebelki, baldachim ze stojakiem, przybornik, falbanka, przescieradlo i rozek, gratis drugi komplet poszewki na podusie i kolderke za 209zl plus 22zl kurier. Jak przyjade do Polski to napewno rodzinka bedzie robic prezenty wiec zawsze mozna im podsunac pomysl z takimi prezentami. Dobra uciekam lulka :) :) :) papapa Brzuchatki [URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=f2 c4aa8bff17d43a ]http://images42.fotosik.pl/206/f2c4aa8bff17d 43am.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 posciel maja tam ladna, taka dodali ostatnio w pieski super mi sie podoba. Emilka wlasnie mnie tez skora pod piersiami zaczela piec! aaaa jakbym sie poparzyla czyms, plecy mnie tez bola tylko nie krzyz tylko pod prawa lopatka, wysiedziec 8 godzin w pracy graniczy z cudem normalnie :( jak nie z jednej strony to z drugiej... a ta skore masuje sobie podczas kapieli dosc mocno, z reszta ja takie kuracje funduje calemu brzuchalowi :D i pozniej wcieram Palmersa i jest okej ;) Moj M wyczytal na necie ze ta skora u gory jak boli to normalne bo sie rozciaga, ale TAM?:( no i ponoc po 20 tyg os takiego jest normalne. On to wie na temat ciazy wiecej niz ja hehe :D A ktora to narzekala na polskich tlumaczy ze nieprzyjemni sa?? Aurela chyba Ty :D ja tez mam taka praca, a bynajmniej jej czesc i szlag mnie jasny czasem trafia jak widze co co poniektorzy wyprawiaja...a czasem sie zdarza ze ktos zadzwoni i rozmawia takim tonem ze wrrr to tez jestem zlosliwa i nieprzyjemna jak mi ktos za skore zajdzie :P ja chociaz mam stalych klientow w pracy, owszem, zdarzaja sie fajni ludzie ale niektorzy przechodza ludzkie pojecie ;) ale bede tesknic za ta praca tak czy inaczej :) Magdan27 u nas bedzie ciezko o tyle, ze ja nie moge wrocic do pracy bo nie ma kto sie malym zajac, babcie i dziadkowie pracuja, wiec czeka mnie pare lat siedzenia w domu, a wiesz jak w polsce jest, ciezko utrzymac sie z jednej wyplaty na swoim mieszkaniu.... a o tym e112 calkiem zapomnialam musze go zamowic na wszelki wypadek... Majowka jak samopoczucie? bedac ostatnio u poloznej probowala zamiast zelu uzyc wode do tego doplera hehe nie znalazla nic i w koncu posla po zel bo wczesniej jej sie nie chcialo :D w poniedzialek ide na kolejna wizyte :) ale to mija wsyztsko!!! dopiero cieszylam sie ze polowa a tu juz 25 tydzien!!!!!! 15 tygodni zostalo! szok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emilka, widze ze Ty tez kupujesz uniwersalne kolory :D ja staram sie tez takie (chyba jeszcze w nadzieji ze ten ptaszek ktorego widzielismy na usg odfrunie :D) ale ubrania zawsze zostana na drugiego dzieciaczka w razie czego. Mam znajoma ktorej mowili cala ciaze ze bedzie chlopak i urodzila sie dziewczynka :)))) aaa zeby sie zobaczyc mozna sobie zalozyc poczte albo konto na nk jak wszystkie maja nk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejasek :) Nescafe ale z Ciebie ranny ptaszek :). W pracy jesteś czy tak wcześnie wstajesz w wolny dzien?? Ja dziś też coś spać nie mogłam. Wyprawiłam T do pracy i nie mogłam już usnąć :). Co do powrotu do Polski to też kompletnie nie wiem jak Nam się ułoży, u Nas też poki co wszyscy dziadkowie pracują, więc też nie zapowiada się żebym poszła prędko do pracy. Na pewno moi rodzice Nam pomoga, ale wiesz nie chce cały czas siedziec na garnuszku u rodzicow. W każdym razie decyzję o powrocie już podjeliśmy, reszta okaże się tam na miejscu, ułoży się to dobrze, jeśli będzie Nam cieżko to wrócimy tutaj. Nie będzie to juz powrót w nieznane, węc nie bedzie aż tak trudno. A nie ma sie co martwić na zapas, zdaję sobie sprawę, że cieżko jest w Polsce z jedną wypłatą, ale przecież nie wszyscy wyjeżdżają tylko są tam i jakoś sobie żyją i powiem Ci że wberw pozorom czasami nienajgorzej. :) Musimy być dobrej myśli i wierzyć, że się uda!! :) Co do ciuszków w ogóle jakichkolwiek rzeczy dla dziecka to nie mam ani jednej jeszcze :). Na pewno większość będziemy kupować w Polsce. Jeśli chodzi o wózek i łóżeczko to chcę jechać z rodzicami, a głównie chcę aby mi ktoś doradził itd. czyli Mama :). Tu też coś na pewno kupie, ale wcześniej nie chciałam nic kupować przed drugim scanem. No ale teraz już mogę :). No i w każdym razie też będę kupować uniwersalne,nawet wczoraj w mother care oglądałam się raczej za uniwersalnymi ciuszkami, chyba właśnie z przezorności jakby jednak się ogonek pojawił ;)). Heh, tak ciężko mi było uwierzyć że to dziewczynka :). No ale lekarz, który robił scan nie pozotawił raczej cienia wątpliwości, dość pewnie wyraził swoją opinie, a gdy zapytalam czy jest pewien, odpowiedział zdecydowanie "YES" :). Co do dopplera, to mój też nie bardzo działa, bez żelu, wybróbowałam wczoraj :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Tease-mam jakies przeczucia,ze chyba cos sie dzieje u ciebie?prawda ci to?:D u mnie lepiej,ale wczoraj na wieczor peklam totalnie-zaczelam tak plakac ze wszyscy sie zerwali na rowne nogi bo nie wiedzieli co jest grana.j tez szczerze powiem nie wiedzialam.te hormony to straszna sprawa.w ogole czlowiek nie moze nad tym zapanowac:O ale od razu mi ulzylo wiecie-wyplakalam sie i jak reka odjal.zaczelam sobie racjonalnie pchac do glowy,ze to nie ja tak mysl tylko pare zwiazkow cheicznych w moim ciele kaze mi tak myslec.i jakos przeszlo.dzis jest zupelnie inaczej-usmiech od ucha do ucha,mala spi zadowolona-zreszta parwie cala noc nam pozowolila przespac bo obudzila sie tylko raz.stres zwiazany karmieniem z mega bolacego suka wytlumaczylam sobie,ze jak chce je zahartowac musze karmic i koniec.a noz bedzie lepiej a niz grzej-moze zacznie sie goic i bol bedzie tylko niemilym wspomnieniem.ponad to co to te pare minutek bolu-jak patrze na jej blogi wzrok przy cycku jakos odchodzi wsszystko:) szwy tezjakos jakby mnie dokuczaly dzis. zreszta dzis przychodiz polozna zobaczymy co powie jak je zobaczy. mam nadzieje,ze wiecej nie bede miala takich dni-brrr glupie hormony 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry :) no mówilam że bez żelu do doppelra to lipa ;) jak nie posmarujesz to nie pojedziesz ;) ale tak poważnie to żel ułatwia przenikanie fali ultradźwiękowej maadaa niezły patent z ta oliwką ;) nescafe87 no kiedys pisałam o tej skórze pod piersiami , rozciąga sie i dlatego tak piecze, jakby spalona na słońcu :O a z tą łopatką to może spróbuj posmarować żelem rozgrzewającym , ja używam maść końską na wszelkie bóle stawów itp, niestety nie dostępna w uk :( no kupuje białe i beże , uniwersalne :) a nóż wyskoczy ogonek ;) a jak nie to może przyda sie na kolejnego malucha ;) u brata była dziewczynka Ania ale tuż przed porodem okazało sie że Ani wyrósł ptaszek i urodził sie Pawełek :D Magdan27 chcesz poważnie kupować ciuszki w pl? przemyśl to kochana, ceny sa z kosmosu ( wiem bo kupowałam chrześniaczce ) , a tutaj możesz spokojnie skorzystać z promocji i nieźle na tym zaoszczędzić ;) przynajmniej na pierwsze miesiące życia maluszka dziewczyny porównywałam ceny ubranek w mothercare i innych sklepach , rozejrzyjcie sie czy jest u was sklep BABY R US , mają naprawdę dobrej jakości i taniej niz w mothercare , nie bede tu rozpisywać ale poszperajcie w sieci majówka trzymaj sie kochana , już niedługo bedziesz cieszyc sie macierzyństwem :) a próbowałaś smarować sutki swoim mlekiem ? i wietrzyć ? wziełam sie w końcu za wypełnianie SSMG - becikowe , wyśle w przyszłym tygodniu bo potrzebny podpis położnej miałam coś jeszcze napisać ale zapomniałam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co Emilia właśnie cały czas się zastanawiam, dopiero zacznę kompletować wyprawkę, więc nie wiem. Mówisz, że jest spora różnica w cenie... Hmm... Szczerze ta jak pisałam nie analizowałam tego jeszcze, czekałam do drugiego scanu. No to dziś zadzwonie do mamy o praktyczne porady co ile i jakie i jutro pójdziemy na pierwsze zakupy :). I może faktycznie w ciuszki i takie drobne lekkie rzeczy zaopatrzę się w wiekszej cześci tutaj. Łóżeczko i wózek na pewno w PL bo to chcą kupić moi rodzice i nie będę też transportować tego stąd. Hmm... A gdzie Ty Emilka kupujesz ciuszki dla małej?? Ja wczoraj zajrzałam do mother care bo miałam po drodze, ale słyszałam, że tani sklep to nie jest. Toys R US mam niedaleko więc może się tam wybiore.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdan27 na pewno duzo zaoszczędzisz jeśli kupisz ciuszki i inne rzeczy w uk, dla porównania : mothercare zwykłe body bez rekawów , szt 3 cena 6 f babies r us zwykłe body bez rękawów , szt 7 cena 6.99 pozatym rozejrzyj sie w primarku , nie mają co prawda super ciuszków dla newborn , ale jeśli juz znasz płeć możesz kupic naprawde fajne ubranka :) sprawdź Matalan , ofertę możesz zobaczyc w necie , również mają tanie i dobrej jakości ciuszki Toys R Us owszem ale nie jestem pewna czy mają też ciuszki dla najmniejszych , to ta sama firma ale sklepy jednak sie różnią , ale może warto sprawdzic jeśli nie masz daleko :) ja robie zakupy przez internet i podpowiedziec moge że z babys r us zamówiłam : - białe rękawiczki scratch, 2 pk ale taniej dostaniesz w matalanie -białe body z długim rekawem pakowane po 7 czyli 14 szt za 16 f -białe body z krótkim rekawem pakowane po 7 czyli 14 szt za 14f -białe body bez rekawa pakowane po 7czyli 14 szt za 14f -białe pajacyki zapinane od szyji do kroku pakowane po 3 czyli 6szt za 14f -białe czapeczki pakowane po 2 czyli 4szt za 8f pozatym mają naprawde duzy wybór w ubrankach :) podoba mi sie u nich wózek graco sterling ale musze poszukać opini o nim , jeśli masz pytania to chętnie odpowiem co jeszcze zakupiłam dla porównania w pl kupiłam pieluchy tetrowe szt 20 za 40 zł , nie wiem czy to tanio czy drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomniałam dodać że w asdzie kupiłam kolorowe body 0-3 pakowane po 7szt ceny nie pamietam ale nie byly drogie , okolo 10f , ale za to śliczne i kolorowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny Emilia to tanio kupilas pieluszki.Tutaj na nszej klasie sprzadaja tetrowe za 1,5 funta.Flanelowe jakies 2,5 funta.To juz wole chyba kupic takie sciereczki do karmienia 3 szt za 2 fun., tylko ze nie sa takie duze i obszerne.Zreszta nie wiem jaka ilosc jest przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam ochote na ryz basmati z sosem czosnkowym i surówką colesław i dynią z octu mojej kochanej teściowej :D idę jeść :) za to nie mam ochoty na żadne mięso :O wy też tak macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziulek30 ja też nie wiedziałam jaka ilość przydatna ale ciesze sie że kupiłam te 20 szt :) rozejrzyj sie w slepach , chociaz szczerze powiem że jakość pieluch tetrowych w uk troche mnie przeraziła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Emilka za informacje :). Jutro wybieram się zatem na pierwsze zakupy. :) :) Rozjerzę się jeszcze gdzie mam koło siebie te sklepy które poleciłaś. :) Co do mięsa to mnie też odrzuciło. Na początku to w ogole nie mogłam patrzec na dania obiadowe, a mięso w ogóle, teraz już jest lepiej, choć do mięsa mnie nadal nie ciągnie. Na przykład rosołu, który lubiałam przed ciążą, teraz nie zjem. Chyba widok tego surowego kurczaka, wołowiny tak mnie zraża.. NIe mogę przełknąć :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś faktycznie Tease sie nie odzywa a właśnie przyszli do mnie lokatorzy poinformować mnie ze w polowie czerwca wrają na stale do polski hura ! bo własnie pokoj po nich mi sie przyda :D i bede mogła wcześniej zacząć remont pokoju :D ludzie po studiach i mają juz dosc pracowania na magazynach i w hotelach , wcale im sie nie dziwie , pozatym mieli jak to mój mąż mówi "syndrom akademicki " - prawie wszystkie jedzenie oprócz masła , mleka , sera i mięsa zabierali do pokoju i obawiam sie że trzeba bedzie ten pokój bardzo długo wietrzyć:( ale wracając do tematów :D majówka napisz czy uzywasz sleeping bag? a co dziewczyny myślicie o support pillow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czegoś tu nie kumam , formularz o becikowe , part4 pytanie dotyczące Human Fertilisation and Embryology Act , o co tu właściwie chodzi? czy ktoś ma jakiekolwiek pojęcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tease rodzi na bank-mowie wam,mam przeczucie silne jakies. nie uzywam sleeping bagow-owijam mala w kocyk i juz-robie sobie cos ala rozek.bo w kupnym rozku tonie narazie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba tu chodzi o jakieś postanowienie dla rodziców ze sztucznego zapłodnienia albo od matki zastepczej , a wiec zaznaczam NO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdan ja wiekszosc dni wstaje o 5 ;) razem z M, on idzie do pracy a ja oczy jak 5 zlotych i nie spie, to siedze sobie na necie :) zakupy wyjda Ci duuuuzo taniej tutaj, w polsce pamietam kupowalam corce kolezanki najzwyklejsze spiochy- jedna para 30 zl! a juz cos lepszego, np pluszowego jakies spodenki czy bluza to z 50...szok poprostu ide, realizowac sie w kuchni :D zrobilam na obiad kapusniak i szaszlyki z frytkami i salatka :) teaz ide pozmywac i zrobic bananowca bo chodzi za mna od rana :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nescafe jak ja bym bananowca zjadla...ach... Ja niestety nie nadaje sie do robienia ciast :( U mnie trwa malowanie w kuchni, więc ja schowana na górze jestem aby farby nie wdychać. Ogólnie dzisiaj jakoś kiepsko się czuję i bolą mnie plecy. Z rana byliśmy na carboodzie i kupiłam taka tymczasowa komode dla dziecka za 1,50 funta! A w Argosie 27 funtów :D http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/8751069.htm To mój piewrszy zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja poszłam na łatwizne :D biszkopt na to truskawki i galaretka :D a teraz w piekarniku siedzi pizza :D dla męża diablo a dla mnie hawajska:D oprócz spodu reszte zrobilam sama:D wiecie co kiedyś jak mieszkaliśmy w pl , to lubiłam piec ciasta i gotować , serniki , drożdzowe z owocami , jabłeczniki i sama nie pamietam co jeszcze , ale tutaj w uk to nie bardzo mnie ciągnie :( a szkoda i mąż mi czasem przypomina że wolałby murzynka chociażby albo babkę cytrynową :( maadaa gratuluje pierwszego zakupu :D teraz to już z górki :D jak to mówią - najtrudniejszy pierwszy krok ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też kiedyś troche piekłam, ale to było baaardzo daaawno :) Nescafe a jak tego Bananowca robisz? Bo czytałam właśnie, że to z surowych jajek a nam chyba nie wolno takich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie zaczelo sie pieczenie tutaj od walentynek, postanowilam w zeszlym roku mojemu M upiec ciasto na walentynki, bo czesto slyszlam jak mowil ze teskni za takim polskim ciastem, zakupilam mikser, i tak zaczelam piec tutaj :) ciacho pierwsze wyszlo, pozniej bylo drugie, i nastepne i tak jest dalej :) a bananowiec pieke biszkopt z 4 jaj, pozniej robie mase: margaryne ucieram z 2 zoltkami i szkalnka cukru pudru i bananami plus galaretka, to na biszkopt, i ubijam piane z 2 bialek plus pol szkl cukru plus galaretka na to banany i zalewam galaretka czerwona :) tak mnie kusilo ze nie umialam go nie zrobic :D zastyga mi wlasnie masa bananowa, a ja miedzyczasie sobie zmienie posciel i odkurze mieszkanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz ulubiony program śmiechowy :) na bbc one - wipe out :D polecam i do zobaczenia za godzinke :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku dziewczyny podziwiam was , obiad , ciasto , sprzatanie wszystko naraz jak wy dajecie rade?:) ja dzisiaj bylam w pracy a po zdazylam tylko poprasowac i do wyrka bo mam straszny bol kregoslupa :( Tak poza tym dzis chcialam poinfromowac szefowa , ze od lipca chcialabym przejsc na urlop macierzynski i gdy zapytalam czy bedzie platny powiedziala , ze nie wie i musi spytac jakiejs tam wyzszej menagerki :/ w szoku bylam przeciez statuory maternity mi sie nalezy skoro przepracowalam 26 tygodni , platne , prawda???? nie ma stalego kontraktu tylko tzw. casual , ale np urlopy mam platne wiec urlop macierzynski tez powinien! ja juz sie gubie w tym wszystkim...poczekam az szefowa da mi znac czy bede miala ten urlop platny czy nie...nie wiem w tkaim razie czy nie bede jeszcze pracowala z 2 miesiace:( a juz nie daje rady:( ale co mam zrobic...z jednej pensji nie damy rady...juz nie wiem co robic troszke sie zalamalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcia, niewiem jak to z tym macierzynskim, musisz poszukac w necie alebo na kontrakcie swoim moze cos bedzie pisac spratanie, pieczenie i takie inne ja lubie i robie to dla przyjemnosci ;) wiadomo ze czlowiek sie meczy jak przesadzi sie hehe ale troche ruchu bie zaszkodzi. Pozatym wole cos zrobic niz siedziec pol dnia na kompie a w domu jak wiadomo zawsze znajdzie sie cos do zrobienia :) Zastanawiam sie jak to bedzie jak maly przyjdzie na swiat- nie bedzie chyba wtedy tyle czasu :D nooo, ale zobaczymy. Moj M na rybkach od 6 rano dzis a ja wlasnie jems snaidanko i zaraz wybieram sie do kolezanki :) majowka ciesze sie ze u Ciebie lepiej!!! czasem takie poplakanie sobie pomaga :) i oby bylo coraz lepiej 🌼 Emilka ja nie ogladam tv wogole :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×