Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

jeśli chodzi o mnie, nawet mama już mi przypominała, że musimy w najbliższym czasie wybrac się do salonu. Jak byłyśy tam dobry miesiąc temu to PAni powiedziała, że na umówienie się na szycie został czas do listopada, więc niestety coraz mniej a jakąś decyzje trzeba podjąc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo... czas leci dziewczyny nieublaganie... jak to sie mowilo wzensiej... ze sie pojdzie na salony poogladac itp a ja to za duzo nie pochodzilam bo w koncu czasu zabraklo ... nie wiedzialam ze w pazdzierniku jest najtaniej :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przyznam szczerze, że przez ten ślub teraz to jakoś całkowicie przestałam mysleć o tym, że jeszcze nas czeka ten w przyszłym roku. Przestalam patrzec na to , że rzeczywiscie ten czas szybko leci....bo jakoś powoli przyzwyczaiłam się do słowa ŻONA :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mojej sukni to ja pare dni temu sobie wybrałam wpłaciłam zaliczkę i będą do mnie dzwonić po nowym roku w sprawie przymiarki(ta pani mówiła że bedą 2 lub 3).a kupiłam już dlatego że na wszystkie suknie była wyprzedaż więc kupiłam za nieduże pieniądze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już żona
Witam wszystkie przyszłe panny młode. Mam na sprzedaż suknię ślubną rozmiar 38/40, ecru, cena do negocjacji. Jeżeli któraś z Was jest zainteresowana, to wkleję zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Ja planuję zostać żoną 28.08.11 mam salę, fotografa, zespół, kościół a niedługo idę przymierzać kieckę. A w sumie wszystko przez kolezankę, bo powiedziła abym przeglądała strony bo teraz mogą zacząć się wyprzedaże i tak się trafiło że moja wymarzona z 3500 na 1500, oszczędnośc duża, i jak tylko będę w niej fajnie wyglądać to od razu ją kupię. Trzymajcie kciuki aby sie udało;) A też zaczynam się powoli rozglądać za naukami przedmałżeńskimi, choć tam gdzie chce je zrobić, na razie nie ma miejsc:( Nic będę próbować. pozdrówka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość już żona
w sprawie sukienki można do mnie pisać na maila domago@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w kazdym razie zamierzam coraz częściej tu zagądać;-) Przynajmiej będę mogła podzieic się zkims swoimi obawami a i skorzystac z Waszych rad, których nigdy dość. pozdrówka da wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też bardzo się cieszę, że nowych Nam przybywa. Bo niestety poprzednie grono się wykruszyło, ostatnio tylko przytulkicia się coś odezwała. Nowe dziewczyny witamy i zachęcamy do "rozmów" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczy:) Ja tez jeszcze zyje, ale ostatnio mam duzo na glowie - studia, praca itp;/ tydzien temu bylismy u ksiedza i sie okazalo ze juz 15 i 16 godzina sa zajęte :(( a tak bardzo chcielismy ktoras z nich...no i stanelo na 14...wiem ze bardzo wczesnie...ale dla nas 17 to za pozno;p sukienki juz oglądałam we wakacje w jednym miejscu, ale musze znalezc troche czasu i popatrzec jeszcze w kilku sklepach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! :) Weszłam na Wasze forum ponieważ slub planujemy na 18 lub 25 czerwca :) Kompletnie nie wiem za co się chwycić :( Mam już wstępną liste gości, suknie ślubna wybraną i to wszystko :( Nie mam sali, fotografa, orkiestry i nie mam pojęcia jak to wszystko pozałatwiać i gdzie szukać :( W sumie sale mam już niby taka ustaloną. Nie wiem ile budżetu musimy mieć :( Nie mam nawet kogo się poradzić bo z mojej rodziny ostatni ślub był jakieś 10lat temu a znajomi też nie biorą ślubów. Pomóżcie mi chociaż troszkę bo naprawdę zielona jestem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Anetko przeglądaj fora z Twoich okolić, bo dobrze mieć zespół i fotografa z polecenia. Co do kosztów to jak kucharki swoje masz to nie wyjdzie Ci tak dużo ale jak catering to 150zl od osoby w zwyż w zależności od mwiekości miejscowości w której organizojesz wesele, im większe miasto tym ceny bardziej rosną. Cena zalezy od menu, ilości dan gorący i jak już zamawisz caterint to pytaj co jest w cenie, bo na ogół akohol, ciasto i sałatki nie wliczją się w nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha Anetko przeglądaj fora z Twoich okolić, bo dobrze mieć zespół i fotografa z polecenia. Co do kosztów to jak kucharki swoje masz to nie wyjdzie Ci tak dużo ale jak catering to 150zl od osoby w zwyż w zależności od mwiekości miejscowości w której organizojesz wesele, im większe miasto tym ceny bardziej rosną. Cena zalezy od menu, ilości dan gorący i jak już zamawisz caterint to pytaj co jest w cenie, bo na ogół akohol, ciasto i sałatki nie wliczją się w nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie nowe dziewczyny :) wklejajcie linki do swoich upragnionych kiecek :) ja wybieram sie na poszukiwania w sobote, bo dowiedzialam sie ze w "moim" salonie jest obniżka o 50 % i dodatkowo do ceny kiecki dorzucają welon, bolerko i rękawiczki...mam tylko nadzieję, że na tą moją wymarzoną kieckę też jest obniżka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko...i spokojnie na pewno zdążysz wszystko znaleźć :) na spokojnie poszukaj sali, fotografa czy kamerzysty w internecie...poumawiaj sie na spotkania :) a koszt to tak jak napisała Remixxx zależy od tego ile osób i czy impreza z kucharkami czy z cateringiem, w większych miejscowościach jesli chodzi o catering to musisz sie liczyc nawet z ok. 200 zł/os....w mniejszych ok.100 - 150 zł/os. Nie wiem jak sobie liczą kucharki i jak to wychodzi jak musisz kupowac wszystko...słyszałam, że taniej, ale na pewno troche więcej zachodu może to kosztować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja się orientowałam i tak mniej więcej będę płacić 170zł/os bez alkoholi, ciast, deserów etc. Ta babka mówiła, że jeśli robi sie to z jakąś firmą "od a do z" to podobno jest na wszystko 70 % zniżki. Musze się zorientować. Wesele będzie nie wielkie tak na 60-70 os.Zaproszenia będę robić sama z przyjaciółką bo mamy w tym wprawę. Tak samo strojenie sali i kościoła. Renixxx wykorzystałam Twoją stronkę. Tam jest taki kalkulator i przeraziły mnie te ceny :/ Gdybym miała mniej więcej taki cennik jak tam to ślub by mnie kosztował 30 000zł :/ Na szczęście fryzjerką jest moja siostra a makijażystką ciocia więc jakieś 400zł odpadnie. Muszę chyba na spokojnie to wszystko wziąć i przekalkulować. To moja suknia ślubna :) http://www.classa.com.pl/kolekcja,classa2010,3.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sukienka piękna :) a co do tych kalkulatorów, to mi kiedyś wyszło że wydamy prawie 70 tys...po tym przestałam z nich korzystac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majóweczka2011
HEJ:) Wszystkie tu mówicie że macie zarezerwowany termin u księdza ale Dziewczyny powiedzcie mi jak to można już iść do księdza?? Ja byłam to mówił ze 3miesiące-wtedy są zapowiedzi a Wy byłyście teraz i co mówiłyście księdzu ?? Bo to przecież nie były zapowiedzi??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my u księdza byliśmy w połowie marca tak jak wszystko załatwialiśmy.Ksiądz powiedział że troche szybko ale rozumie że wszędzie gonią terminy.bałam się żeby poźniej nie było zajętego terminu bo u nas w parafii to są 2-3 śluby dziennie.dzięki temu mamy godzinę którą chcieliśmy 16.30.kazał nam przyjść w marcu na spisanie protokołu i ustalenia nauk przedmałżeńskich no i zapowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :-) Ja do księdza wybieram się dopiero w lutym :-) Tylko mamy pewien problem.. Mój narzeczony został ochrzczony w Niemczech i tam ma wszystkie papierki.. Niestety nikt tam nie mieszka już z jego rodziny, żeby to wziąć i przesłać :-/ Nie wiem czy da się to jakoś obejść..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majóweczko 3 miesiące przed to trzeba dać na zapowiedzi i jakieś tam zaświadczenia, ale termin trzeba dużo wcześniej zaklepać ja na przyszły rok na sierpnień zaklepałam w czerwcu i już godzina 17 o której marzyłam była zajęta pozostała mi 16 co nie jest źle, ale pewnie gdybym teraz tam poszła to juz na 14 bym ślub miała a to dla mnie stanowczo za wcześnie. Anetko co do kalkuratora to tam chyba maxymalne ceny biorą bo mój kosztowaby 2 razy tyle co wydam po obliczeniach w zaokrągeniu. Ale tam fajny jest terminarz co kiedy mniej więcej powinno się załatwiać i ja trochę z tego okorzysam, choć z sukienką planuję wczesniej załatwić bo teraz są wyprzedaże;) A i jest tam extra galeria fryzur ślubnych;) Anetko suknia piękna moja będzie w podobnym stylu, ale to okaże się we wtorek;) A co do tego, że narzeczony w Niemczech ochrzczony to watpię czy ksiądz pozwoli to obejść. Może napiszczie do tej parafi niech Wam wyślą, ja tak zaltwiłam sobie ze swoją metryką ale z USC bo mieszkam w jednym krańcu Poski ale chrzczona byłam kiedy mieszkałam w innym krańcu Polski. Zadzwoniłam powiedzieli, że moga przysłąc tylko musiała wpłacić koszty znaczków skarbowych na konto i w przeciągu miesiąca otrzymałam swoją metrykę. ALe spytajcie księdza, co możecie zrobić?? http://www.suwaczek.pl/cache/d157d760f2.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałabym zauważyć, że terminy w Kościele w dużej mierze zależą od położenia Kościoła, czy jest to duże miasto czy malutkie, czy wieś. Wiadomo, żę w miasteczkach i na wsiach w godzinach można wybierać i przebierać gorzej w dużych miastach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobny problem to mam i ja. My mamy salę max na 100osób. Wpierw naliczyliśmy ok 90 osób, a teraz wyszło nam ponad 100, bo ciągle ktoś biski nam się przypomina. Moi znajomi którzy w tym roku się pobierai to wysali kilkadieią zaproszen i po potwierdzeniach okazało się że ze 20 osób odpada to doprosili inne dla nich bliskie osoby np. z pracy i tak było tyle gości ile planowali. To niby pomysł, ale wtedy dużó wceśniej trzeba rozesłac zaproszenia aby po braku potwierdzenie innych doprosić i oby to nie było na ostatnią chwilę. A właśnie dziewczyny ile czasu przed ślubem rozsyłacie/rozwozicie zaproszenia???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem jestem i witam nowe przyszłoroczne panny młode :) Niestety w tym tygodniu miałam strasznie dużo pracy no ale juto jade na poszukiwanie kiecki-oczywiscie zdam relacje wieczorem :) A jesli chodzi o kościól to ja byłam we wrzesniu, teraz szykujemy sie na nauki i 3m-ce przed slubem pozawozimy wszystkie potrzebne dokumenty. A zaproszenia zamówimy wiosną i rozwieziemy 2 m-ce przed ślubem :) Pozdrawiam Was wszystkie i trzymajcie jutro za mnie kciuki zebym znalazła tę jedyną wymarzona kiecke :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej hej! :D ale zmiany ! Dzisiaj pochodziłam po sklepach w moim miasteczku i znalazłam sliczną suknie w której zakochałam się od razu :D http://www.suknie-slubne.waw.pl/diamonds/index.htm?detectflash=false& to ona :D tylko moja będzie biała oczywiscie :D w listopadzie podpisuje na nią umowe :D ale jestem szczęśliwa :D A co do zaproszeń to u mnie jest tradycja 3 miesiące przed ślubem :) I tak będzie kłopot bo moja rodzina jest porozrzucana po całej Polsce:/ Wesele robimy małe - dzisiaj wyszło nam 60 osób :) Nie lubie takich duzych imprez :) Mam już zaklepaną orkiestre :) Także jestem szczęśliwa z dzisiejszego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×