Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

Witajcie dziewczyny! po długiej nieobecnosci miałam sporo do czytania, a i witam nowe przyszłoroczne panny młode ;) ja jestem nadal na etapie sukni slubnej i mam dylemat bo nie wiem którą mam wybrac :P ale moja faworytką jest ta http://www.slubne.pl/index.php?pid=3&col=1&item_id=3274&cmd=show_item&gallery_id=&shift=1 powiedzcie mi co o niej myslicie (generalnie ja jestem fanką falbanek, a te mnie urzekły bo nie sa w stylu "bezy"), a o butach to nawet jeszcze nie myslałam, wiem tylko ze obcas chce ok 8cm :) najprawdopodobniej kupimy tez alkohol no i wahamy się między Krupnikiem a Zoładkową czystą. A no i zapisałam nas na nauki przedmałzenskie na marca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o fotografa i kamerzystę to wszystko zależy od zgrania, jeżeli jest dobre to nikt nikomu nie przeszkadza w pracy. Zazwyczaj jest tak, że fotograf chciałby miec kamerzystę ze swojej firmy jeśli jest to większe studio i na odwrót. My mamy oddzielnie wynajętego i kamerzystę i fotografa i wiem, że będzie ok, w końcu ja tego wymagam za to płacę ! Avilla moja sukienka już się szyję i w marcu mam przymiarkę :) Nie wiem która sukienkę widziałaś ale wszystkie wlaśnie w takim stylu przymierzałam. Pani z salonu powiedziała, że sukienka będzie w stylu greczynka :) Do marca muszę miec butki które niedawno kupiłam i bieliznę- konkretnie górną częśc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również mogłabym Wam polecic jakiegoś fotografa czy kamerzystę jednak zapewne każda z nas jest z innych okolic i tu jest problem. Nowe dziewczyny skąd jesteście ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avila- suknia będzie w pokrowcu w glarderobie u przyjaciółki, abym jej niemierzyła i nie wpatrywał się. Jest w stylu hiszpańskim. Ponieważ musze ją lekko zwęzić bo zrobię to dopiero w wakacje bo mam swoja krawcowa i przed wakacjami kupie dopiero do niej bieliznę. Poluję teraz na buty ale tu mi się nie śpieszy, jak cos ładnego wypatrze to kupię jak nie to mam czas do wakacji. Ja kamerzysty nie biorę bo jestem zwolenniekiem zdjęć, i mam już fotografa 200tys ale jest ze mną od przygotowań do 1 w nocy. i ma cudne zdjęcia, a wynalazłam ją na forum i była bardzo polecana. Przykulkicia- sama zastanawiałam się nad tą sukienką, ale inna mnie urzekła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przytulkicia ---> dzięki za linki zaraz je przejże. Tylko że my już fotografa mamy :) na początku chcielismy i kamerzyste ale jakoś nam przeszło, jeśli już to chcielibyśmy coś własnie w formie teledysku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o przygotowania do slubu i wesela...to mialam na mysli to ze np. 1,5 roku przed slubem mozna zalatwic to co wymaga rzeczywiscie czekania: sala, fotograf, kamerzysta...itd. a całą reszte przed slubem...z sukienka juz gdzies pisalam ze to nie jest tak ze pozniej sie szuka czegos byle tylko pasowalo...ja myslalam zeby pochodzic po salonach, znalezc kroj ktory mi pasuje a pozniej dopiero szyc, rozmawialam z kilkoma babeczkami ktore szyja i najwczesniej jedna zaczynala 3 miesaice przed slubem, najpozniej jedna miesiac przed...kazda mi mowila ze nie ma sensu szyc wczesniej... traf chcial ze jak zobaczylam to kupilam kiecke...w sumie nawet cenowo wyszlo podobnie jak szycie... wiec wiem ze spokojnie mozna ze wszystkim zdazyc :) denerwowałam sie tak cywilnym ze nie zalatwimy wszystkiego, ale bylo bez problemu :) i mielismy wybor co do np. knajpy.... wiele restauracji na ktorych robia wieksze wesela (takie ok. 70 osób) tez mialo wolne termin...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila7 ale zauważ, że to już był sezon jesienny a w tym terminie jest mało ślubów co wiąże się z tym, że pozostaje dużo miejsc w restauracjach. Jeśli chodzi o sukienkę, to u mnie nie ma takich terminów na szycie 3 miesiące przed ślubem a co dopiero miesiąc przed. Ja byłam w salonie jakiś miesiąc temu to Pani powiedziała, że to ostatni dzwonek na szycie, w innym salonie cały przyszły rok był już zajęty więc w moim regionie nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka90-My w podobnej cenie płacimy za stocka. Dokładnie kupiliśmy za 18,10 -168 butelek. Na bramki mamy karton palace (czy jakoś tak-nie pamiętam jak to się pisze) Kupilismy ostatnio garnitur dwuczęściowy i do tego butonierkę, musznik i kamizelkę w taki sam wzór. Byłam bardzo zaskoczona bo mój N. jest bardzo niewymiarowy i szliśmy z zamiarem taki by wybrać fason i materiał i szyć na miarę . Przymierzył chyba ze 20 garniturów zanim to wybraliśmy i gdy założył całkiem inny z którego miała być brana miara to akurat ten był idealny. Jak na niego szyty. A nawet na taki kolor i krój uwagi wcześniej nie zwracaliśmy:) Jestem bardzo zadowolona z zakupu:) Bylismy wczoraj na 1 spowiedzi przedślubnej. Myslałam , że to normalna spowiedź będzie. A tu pytań masa i luźna rozmowa. W niczym to normalnej spowiedzi nie przypominało i trwało...40 min!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy mieszkamy razem przed slubem. O seksie to była masa pytań. Ile lat juz współżyjemy, jak często itp. Czy nic nas nie zmusza do slubu (czyt. ciąża) Najlepsze stwierdzenie-jak dla mnie hit. Ksiądz: A Wiesz , że po 5 latach seks przestaje być namiętny i w łóżku robi się nudno. Myślałam , że wyjdę z siebie i stanę o bok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie ja sie zawsze bałam pytań na temat seksu i antykoncepcji...:/...teraz to chyba jeszcze bardziej bede sie denerwowac bo moj probosz to raczej z tych bardzo bardzo konserwatywnych..:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mojego N. to się pytał jeszcze o metody antykoncepcji i ile parknerek miał wcześniej. A u dwóch różnych księży się spowiadalismy. Ja byłam zażenowana tymi pytaniami. Opowiadaj obcej osobie o takiech intymnych sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mila7-Ale przeciez na spowiedź możesz iść gdzie chcesz. Może do zakonników albo gdzieś w parafi obok jest jakiś miły książ. Ja nie byłam w swoim kościele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarnaula
Widzę, że temat trochę się rozmył :) Byłam w ubiegłym tygodniu na pokazie nowej kolekcji 2011 w salonie Doroty Wormuth. Muszę przyznać, że kreacje na nowy sezon robią wrażenie i wiele sukni, szczególnie hiszpańskich tylko dla odważnych Pań :) Polecam zajrzeć do ich salonów, chociażby dla zaspokojenia ciekawości, bo wybór sukni na przyszły rok jest ogromny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takich pytań od księdza spodziewałabym się przy spisywaniu protokołu ALE żeby na spowiedzi ? to lekka przesada :/ I stwierdzenie że po 5 latach sex zaczyna być nudny ? Ciekawe skąd on to wie ;) Czyli czekać z tym do ślubu to też bez sensu bo po 5 latach będzie nudno :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie też ciekawa jestem skąd on to wie;p A u nas przy spisywaniu protokołu to pełen luzik był. Ksiądz z tej parafi jest naprawde świetny. Tylko my do piatku musielismy zaliczyć pierwszą spowiedz i szukalismy na mieście wolnego kościoła. Takze trafiłam super. Moja znajoma brała slub 2 lata temu (była w ciąży). To ksi.ądz nie chciał dać im rozgrzeszenia bo sieją zgorszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trafić na dobrego księdza graniczy z cudem. Niedaleko mojej miejscowości ksiądz nie chciał ochrzcić dziecka bo było poczęte przez in vitro. mam nadzieje ze uda mi trafić na fajnego księdza :) Już nie rozmywam tematu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
original flower - > jestem zażenowana tym co napisałaś na temat pytań księdza...I CIE PODZIWIAM.. nie odpowiedziałabym chyba na żadne z pytań..w ogóle co GO OBCHODZI z iloma spał narzeczony Twój albo TY???LUDZIE!!! czarnaula --> Kieckę słabo widać,ale krój jest b.ładny.Tez lubię falbany ale jak jest ich dużo..A po za ty moja droga o gustach podobno się nie dyskutuję :-)TOBIE ma się ona podobać:) Ogólnie suknia robi pozytywne wrażenie. Doroty Wormuth --> ma stronke?I jakie to miasto? "5 latach sex zaczyna być nudny " -> ZAPEWNIAM NIE JEST NUDNY i to zalezy tylko od obojga partnera,ja jestem 6 i jest tak samo wspaniały jak i w 1 roku;-))))))"Ciekawe skąd on to wie " ->Exella ja bym zapytała!:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytania ksiazy sa dosc ciekawe...moj brat jak brał ślub, to ksiądz zapytał go co zrobi jeśli żona i dziecko będą się topić...kogo będzie najpierw ratował, odpowiedział, że dziecko bo małe to sobie nie poradzi....ksiądz go opierniczył, że jak to....on żone powinien ratować a nie swoje dziecko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
A zapytała DLACZEGO jego zdaniem akurat żonę a nie dziecko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż strach iść na drugą spowiedź przed samym slubem:) Mam pytanie tak z innej beczki. Zastanawiałyście się nad welonem albo bukietem? Bo ja na to pomysłu nie mam. Tzn. bukiet chce mieć skromny max 3 kwiatki typu cantedelskie albo kalie. Suknie mam "przesadzoną" dlatego zależy mi na delikatnej reszcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powinien ratowac żone a nie dziecko...bo żony drugiej nie może mieć...a dziecko drugie z żoną tak... co do welonu to ja myslalam o jakims delikatnym wykonczonym koronka...moze cos w stylu tych hiszpanskich welonow :) a co do kwiatow, to chyba zdecyduje sie na jakis ladny bukiecik z roz...moze rozowych albo pomaranczowych...jeszcze nie wiem :P bede o tym myslec dokladnie jakies 2 tyg. przed slubem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wstepnie wybierałam welon na ostatniej wizycie w salonie, delikatny bez zakończeń, taki mniej więcej do talii ponieważ przy sukni będę miała tren więc welon za długi już nie może byc. Bukiecik też myślałam nad skromnym z kilku jasnoróżowych różyczek :) Te rozważania księdza są zaskakujące i mam nadzieje, że u Nas takich pytań nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Dziewczyny, mogę się pochwalić że wstępnie wiem już kto będzie moim fotografem, po powrocie z podróży i po świętach na początku 2011 roku mamy podpisać umowę i wpłacić zadatek. A Chciałam przed tym tym zorientować jak u was cenowo z fotografem i kamerzystą , macie jakieś pakiety??(ja jestem z Wa-wy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płacę 3000 tyś. mam tam jakiś pakiecik. też jestem z Warszawy, ale fotograf jest z Lublina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karola.M.
witam. moja data to 01.10.2011r...przygotowania dopiero się rozpoczęły ale w ciągu jednego dnia udało się nam załatwić: wynajem sali, orkiestrę i catering...tak że jestem dobrej myśli;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×