Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

nikusiaczek001

Panny Młode 2011 a przygotowania

Polecane posty

My zamierzamy za dużo tego wina nie kupowac. Większośc będzie piła wódkę a wino szykuję do poniektórych kobietek które wódki nie piją aby mogły sączyc coś innego. Dlatego myślę tylko o 3-4 kartonach. Jeden z wytrawnym,półwytrawnym i słodkim, a wesele jest na 70 osób więc na pewno wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Zadam chyba głupie pytanie.. Czemu już kupujecie wódkę na 2011 rok,suknie..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakbyś miała ślub np w styczniu 2011 to byś już nie kupowała ? Na prawdę zadałaś głupie pytanie więc lepiej się wstrzym z następnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Bardzo przyjazne forum..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emberro ---> to nie będzie ten słodki miodowy krupnik, tylko normalna czysta wódka. http://www.msc-alkohole.pl/files/imagecache/produkty_widok/images/products/Krupnik+czysty.jpg Avilla ---> My kupujemy teraz alkohol, bo mamy okazję kupić tanio, poza tym w przyłym roku będzie wszystko drożeć. i co najważniejsze nie chcemy wszystkich wydatków zostawiać na przyszły rok, tylko je rozłożyć w czasie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maramary
@nikusiaczek001 - my też mamy 3 września :) Mamy fotografa i salę. Ksiądz musi poczekać do weekendu ;) jak ktoś mi mówi, że ma już suknię na ślub za prawie rok to się za głowę łapię :D My nie chcemy kamerzysty, bo strasznie dają w oczy te ich lampy, nie da się tańczyć w ogóle :/ bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maramary
ta suknia to do jednej Pani co ma w październiku 2011 wesele.... Wódkę będziemy mieć przez organizatora zakupioną, ale kupujemy teraz różne alkohole, takie co barman będzie serwował - jakies kolorowe i whisky. Też własnie, żeby taniej wyszło :) Ile płacicie za osobę i co w tym macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maramary
tak piszecie o butach, a ja własnie sobie kupiłam na allegro jedne - nie na wesele, ale na sylwestra, ale ona ma takie, że wydaje mi się że by pasowały na ślub. Sprawdzę w domu nazwę i Wam przeslę. Ja mam srebrno-białą suknię na sylwestra i szukałam butów z kamieniami. PS. Wypożyczacie suknie czy raczej kupujecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My też kupujemy różne inne alkohole. Whisky,piwo, bimber do stołu wiejskiego. i może coś jeszcze. Ja suknie kupuję :) My płacimy 190zł od osoby. Mamy w tym 6 dań gorących, przystawki przekąski, owoce,szampan, napoje, kawa herbata, ciasta, tort i stół wiejski i chyba coś jeszcze ale nie pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maramary
@excella - a gdzie Ty mieszkasz że masz tak niska cenę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my płacimy od osoby ok 140 zł...to jeszcze zależy co będziemy chcieli w menu, bo wiadomo ze im wiecej i bardziej wykwintne tym cena pojdzie w gore :) a co do cen alkoholi to rzeczywiscie jakos u nas tanio jest :P a tak w ogóle to super, że forum teraz ruszyło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Exella - > Dzięki za informację, przyznam szczerze że prawie w ogóle nie zajmowałam się sprawami wesela, bo uznałam ze rok to bardzo dużo czasu na organizację i w zasadzie nie myślałam pod tym kontem że rzeczywiście w tym roku było by taniej, natomiast ślub dopiero w październiku 2011 ...A czy ten alkohol załatwiasz po znajomości?Z jakiejś hurtowni? Jak do tej pory mam sale, kościół, i orkiestrę...Ile wczesniej np. trzeba zamówić kamerzystę,auto ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamerzysta ja proponuje zajac sie juz teraz...auto spokojnie załatwisz te pół roku wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avilla nie chciałam tak na Ciebie naskoczyc ale niestety na forum pojawia się coraz więcej dziewczyn które wolą Nas obrażac w związku z naszymi przygotowaniami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również uważam, że najwyższy czas na poszukanie fotografa czy kamerzysty, niestety teraz takie sprawy wręcz trzeba załatwiac na rok przed ślubem- takie niestety są terminy .... Jeśli chodzi o auto to też uważam, że spokojnie na kilka miesięcy przed ślubem. My jeszcze nie wybraliśmy się do księdza, szczerze trochę się obawiam, że jak teraz pójdziemy to nas 'wyśmieje', że to za wcześnie... sama nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nikusiaczek nie masz co sie tym martwic, my bylismy jakis czas temu i ksiadz nas wpisal "na brudno", ale kazal jeszcze przyjsc sie upewnic :) takze smialo mozecie isc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
nikusiaczek001 - > nie mam zamiaru nikogo obrażać ani oceniać,uznałam że skoro z dużym wyprzedzeniem zajmujecie się już organizacja to jest w tym jakiś cel,i zadałam "głupie pytanie". Jak wcześniej napisałam w ogóle się tym nie interesowałam bo uważałam "mam czas"...A wychodzi na to że warto, bo np. miałabym taniej... Miło mi Cię poznać,i mam nadzieje że będzie sympatycznie razem dzielić nowymi newsami ślubnymi:-)) My z narzeczonym byliśmy wpisać się do kajetana ślubów żeby zarezerwować termin i godzinę na początku tego roku.A wyszło to tylko dlatego, że narzeczonego mama(nadgorliwa:))) Po mszy niedzielnej poszła nam zarezerowować termin ale uwaga "podała zły termin":-))I jak nas poinformowała ze nam zarezerwowała datę, złapaliśmy się za głowę, i szliśmy to odwołać,i podać prawidłową już datę:-) Ksiądz, bardzo spoko, powiedział że lepiej z wyprzedzeniem, bo ślubów,pogrzebów i msze za czyjąś duszę sporo. Opowiem tez anegdotę o ciotecznym bracie,jak poszli z narzeczoną zamówić mszę ROK wcześniej nie było s w sobote wolnej:D Poszli do Pani która miała msze za zmarłego czy by nie mogla przełożyć na kiedy indziej bo oni już mają sale zamówiona i zapłaconą..na szczęście się zgodziła:-)Wiec idźcie śmiało..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Więc gdzie najlepiej mam szukać tego kamerzysty?Fora? Pan google?Czy może targi ślubne?Ktoś wie gdzie są i kiedy?Obiło mi się o uszy że w styczniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytaj po znajomych :) zawsze sie znajdzie, ktos kto moze jakiegos polecic :) a jesli jednak tak nie wyjdzie, to szukaj w internecie w swoich okolicach, umawiaj sie na spotkania i ogladaj co im udalo sie stworzyc na innych slubach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avila- ja rezerowałam termin ślubu w czerwcu na sierpień i powiem że już w wakacje tylko 27.08 była wolna godzina 16 o 17 to nie miałam już co marzyć. Ci co teraz pójda załtwiac to zostanie im 14 i 15 a dla mnie to stanowczo za wcześńie. A dodam że pochodzę z małego miasteczka i z salą tez nie było łatwo. Fotografa już mam i to był tej dziewczyny jedyny wolny termin w sierpniu potem dopiero październik miała wolne. Ja tez miałam wszystk oóźniej załawiac ale znajomi co brali ślub kazali jak najwcześniej, bo machna ślubna pędzi i cięzko coś na ostanią chwilę załatwiać. Niby czasu dużo, ale rezerwacje są na przód że ho ho ho. Poza tym rozłoży się wydatki i kieszń aż tego tak nie odczuje. Powodzenia w przygotowaniach. A co do sukni to teraz są super wyprzedaże nawet o połowę taniej to niektóre korzystają. ja z 3500zł za swoją dałam po obniżce 1750. bomba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość essences
Avilla, ja zaczęłam przygotowania 7 m-cy przed ślubem, no ale to było kilka lat temu... A teraz działam z drugiej strony - jako fotograf, więc jeśli zaczynasz szukanie fotografa, to zajrzyj na moją stronę www.anetamarcinkiewicz.pl. Nie wiem z jakiej miejscowości pochodzisz, ale jeśli z okolic Warszawy to mogłybyśmy się spotkać - pokazałabym Ci wydrukowane zdjęcia, mogłybyśmy porozmawiać jakie zdjęcia chciałabyś mieć, ile i za ile :). Mogę też przesłać Ci ofertę (poważnie brzmi:)) mailem - mój adres mailowy jest na stronie. Obrabiam zdjęcia w PS -ie, ale bez zbędnych "wodotrysków", tylko tyle żeby były ładne. Dziewczyny, mam nadzieję że nie "zjecie " mnie za tego posta, ale to już zawsze jest jakaś podpowiedź dla Avilli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja przed cywilnym zaczełam 1,5 tyg wczesniej...było przyjecie w restauracji,fotograf itd. (wszystko to co powinno byc na weselu)...oczywiscie ze mozna wszystko załatwic w bardzo krotkim czasie,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Renixxx..->Miałam okazję doświadczyć tą "machinę" przy zamawianiu sali:-)W 2010 roku STYCZNIU, jedynym wolnym terminem sali był PAŹDZIERNIK 2011:-)Prawie 2 lata..:-)W przyszłym tygodniu jadę w podróż zagraniczną wiec po nowym roku zacznę się za przygotowania, a przed tym wyszperam oferty:-)A kiedy masz ślub?I gdzie suknie będziesz trzymać?A no właśnie, z ta suknią to będzie cyrk.. essences - > to ja zacznę tak 9 mc przed,akurat po nowym roku, i powolutku,będę wybierać,przebierać i się zastanawiać:-):-)Dziękuję bardzo, zaczynam zbierać oferty zatem :-) Uprzedzam że wszystkim będę się z wami dzielić,i prosić o doradztwo i opinie ;D Mila7 - > pewka że się da.Ale rzeczywiście Renixxx dobrze napisała ze teraz trzeba jednak wcześniej,a sala którą zarezerowaliśmy mówi sama za siebie,natomiast ja powiedziałam sobie ze to wyjatek,i to tak tylko z salami..Reszta POTEM...i nagle się obudziłam i pomyślałam, że może coś warto ruszyć kolejną sprawę:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem Wam szczerze, że idzie załatwic wszystko na 3 miesiące przed ślubem bo znam taką parę. Jednak trzeba byc świadomym tego, że nie będzie wtedy wszystko tak pięknie jak by się chciało. Zostają najgorsze sale, słabi fotografowie i kamerzysci i terminy tylko na sezony zimowe. Nie wspomnie już o innych głupostkach na które nie ma czasu i o sukni którą trzeba wybierac obojętnie jaką - byle pasowała. DLATEGO lepiej zabrac się za przygotowania szybciej, a porządnie a odpoczywac będzimy po ślubie już :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avilla ---> ja alkohol kupowałam po znajomości dlatego wyszło taniej, ale powiedzieli mi że od stycznia będzie już drożeć. a wódka sobie może postać :) sale też zamawialiśmy w styczniu tego roku, a w lutym już był fotograf i orkiestra. kamerzysty u nas nie będzie i nasz fotograf bardzo się ucieszył :) Tak się wydaje że zostało jeszcze TYLE czasu, ale jak nagle zacznie się kupować wszystko to te wydatki nas zjedzą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
nikusiaczek001 - > gdzieś mi śmigneła na forum suknia ktorą wstawiłaś, MEGA..przypierzałaś ją ma żywo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Avilla
Excella --> fotograf z Kamerzystą przeszkadzają sobie zazwyczaj:-) ?:)Kolega polecił mi ich : http://www.mpstudios.pl/ Ale nie na moją kieszeń:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, znam mp studios. Bardzo łądne te ich produkcje. Ale też nie na moją kieszeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×