Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Nordica Gratuluję!!!:) Co do krwawień to może wystąpić po takim badaniu, ja nie miałam na początku ciąży ale jak byłam badana chyba w 30 tc to też miałam, i mi też powiedzieli że to nic. Obserwuj jeśli do jutra nie ustąpi lub będzie więcej to odrazu dzwoń do lekarza. A narazie się nie denerwuj co by dodatkowo nie szkodzić. Dużo zdrówka życzę i spokojnych 9 m-cy niech maluszek rośnie zdrowo:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nordica Najszczersze gratulacjedla Was :). Trzymam kciuki, że wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te moje krwawienia sa takie ni jakie, jakby juz sie konczylo... Mam nadzieje! Jak nie przejdzie do jutra to dzwonie na pogotowie. Dzieki mamuski za wsparcie, kochane jestescie!!!!! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Nordica Zadzwoń do swojego lekarza jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś - koniecznie ! Działaj kochana ! Nie czekaj ! Będzie dobrze ale lepiej chuchać na zimne ! Za dużo przeszłaś - dzwon lub jedz do swojego prowadzącego ! DO DZIEWCZYN Dziewczyny dla malucha ile wziąć ręczników do szpitala ,był u Was taki wymógł ? Napiszcie jeszcze po jakim czasie po cc wstałyście i kiedy się napiłyście wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki kiedy zaczełyście jakies lekkie zakupy dla dzidziusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mam jeszcze prowadzacego... Czekalismy do USG zeby sie upewnic ze wszystko ok ;) w poniedzialek zadzwonie. Teraz natomiast juz nie krwawie ale za to mam brazowe uplawy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
ailona Ja zaczęłam od 5 miesiąca ,stopniowo kupowałam rożne rzeczy , jak już się upewniłam co do płci to oszalałam na kupnie ciuszków dla dziewczynek i tak przeholowałam że teraz nie mieszczę się w 2 komodach i szafie , nie wspominając o reszcie :) Ale to jest takie przyjemne sama zobaczysz :) ciuszki , bujaczki, huśtawki ,mebelki ,wybieranie koloru ścian ahh super sprawa :) Nordica No to fajnie żee już tylko brąz leci , uważaj na siebie nie dźwigaj dużo leż z nogami do góry , ja od 5 miesiąca śpię z nogami wyżej,pomimo że nie miałam żadnych komplikacji ...odpukać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Ale mnie dawno nie bylo a tu nowe koleżanki :) witam i gratuluje Ja w tym tyg bylan na usg genetycznym, strasznie sie balam bo nie widzialam malenstwa od miesiaca i mialam same czarne mysli i oczywiscie nie potrzebnie bo wszystko jest ok. A dzidzia taka piekna i slodka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Ty jestes dopiero miesiąc po porodzie ;) Spokojnie, zgubisz te kilogramy :) Ja jestem 3 mies po porodzie i mam 5 do zrzucenia - tydzień temu wróciłam na fitness (chodzę 2 razy w tyg) i zaczęłam ograniczać pewne produkty i zmniejszać ilość bo przyznaję, że jak karmiłam pełną parą to nie myślałam o tym, a teraz kiedy karmię Jasia głównie nocą to mogę już sobie wprowadzić trochę rygoru ;) Co do tego spania na brzuszku, to ja nie mówię, że masz kłaść Tobiaszka w nocy tylko w dzień, kiedy krzątasz się po domu i zerkasz na niego co jakiś czas. Dziecko śpi z główką skierowaną w bok więc nic się nie stanie. Poza tym jak mu bedzie niewygodnie to albo odwróci głowę w drugą stronę albo zacznie się wiercić i kwękać :) Teściowa mówiła, że mój M spał głównie na brzuszku ;) Oczywiście sama decydujesz jak śpi Twój maluszek ;) ja tylko piszę z własnego doświadczenia z Jasiem jak to u nas wygląda ;) Jaś śpi w łóżeczku w swoim pokoju więc na noc nie kładę go na brzuszku tylko na boczku, a on i tak po jakims czasie przewraca się na plecki :) Był jednak okres, że ciągle miał jakby katar (nos i zatoki się oczyszczały) i wtedy spał również w nocy na brzuszku bo tylko wtedy mógł normalnie oddychać bo wydzielina spływała. Zresztą pediatra nam to zaleciła :) Nordica Gratulacje i uważaj na siebie! Ja nie miałam krwawienia po usg dopochwowym ale moja dr mnie uprzedziła, że może się pojawić i mam się nie przejmować ale mam być czujna. Skoro u Ciebie krwawienie ustąpiło i zostały tylko brązowe upławy to nie ma powodu do zmartwienia :) A bierzesz Progesteron albo Luteinę? Gewalia Ja nie brałam ręcznika dla maluszka - nie kazali :) A po cc wstałam po 24 h leżenia plackiem (pisałam Ci wcześniej), a wody mogłam się napić też na drugi dzień ale małymi łyczkami :) Byłam podpięta do kroplówki więc teoretycznie nie powinno mi się chcieć jeść i pić ale miałam sucho w ustach więc piłam :) Mam nadzieję, że te ubranka które wypełniają Twoje komody i szafę masz w różnych rozmiarach ;) Dziecko wyrasta z ciuszków w ekspresowym tempie - mam już pełną torbę rzeczy, w które Jaś się nie mieści :) Teraz już powoli ma za mały rozmiar 68 więc znów kupuję większe... :) Ale faktycznie to niesamowita frajda kupować ubranka dla maleństwa :) I nie tylko ubranka :) Samo organizowanie pokoiku dla maluszka, kupowanie łóżeczka, pościeli, jakiś ozdób itd. jest cudowne :) ailona Ja zaczęłam zakupy dopiero w 7 mies. Nie chciałam wcześniej bo nie wiedziałam jak szybko mały bedzie rósł i jakie kupować. Generalnie kupiłam kilka kompletów na 56 a resztę na 62. Zrobiłam sobie listę i sukcesywnie wszystko kupowałam. Część rzeczy kupiłam przez internet (podrzewacz, sterylizator, butelki, komodę kapielową, kocyk), a pozostałe w różnych sklepach. Chodziłam zarówno do sieciówek, jak i do "normalnych" sklepów :) Łóżeczko i komodę kupiłam w Ikei. Wózek i fotelik zamówiłam w sklepie. A co? Już Cię korci żeby zacząć zakupy? :) A na kiedy masz termin? KateKiss Gratulacje! Uważaj na siebie bo długa droga przed Wami :) Powodzenia :) Dosia Ty już pewnie tulisz swoje maleństwo :) Czekamy na relację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betykkor Nie, nie biore juz zadnych lekow od 2-go tpt. Dzwonilam wczoraj na pogotowie i pani mi powiedzxiala ze mam odpoczywac ;) jak krwawienie bedzie wieksze to mam dzwonic! Ale ja musze do pracy dzisiaj!!!!! :P zatrudnilam dodatkowe osoby aby to sie nie zamartwiac :) wiec za duzo nie musze tam robic tyle ze musze troche pospacerowac :) ale to chyba ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
Bettykor, witaj Pas polecila mi kupic polozna juz do szpitala, mowila ze mozna zalozyc przy pierwszym wstawaniu po CC. Ja rozwazam wlasnie pans Pani Teresy, tylko nie wiem czy ten o szerokosci 24 cm wystarczy. Mam 165cm wzrostu wiec powinno siegac tam gdzie trzeba:) Faktycznie pas "podesłany" przez Gawelię jets wyszczuplającym typowo:) Ja nosiłam rozmiar 38/40 przed ciążą. Musze w takim razie orzesledzić rozmiarówkę i chyba S wybiorę. Masz tak:i http://www.pani-teresa.com.pl/Pani_Teresa_Medica,6,118.html. Finalnie uzgodniłam z mom lekarzem, że będę rodzić w Siemianowicach gdzie moj prowadzacy ma kontakt z ordynatorem i opisze mu moja historię:) Maluszek jest aktywny...rano zawsze mam wrazenie ze odbywa poranna gimnastykę i oczywiście wiczorem..koło 22 zaczyna się 40min. maraton fikania:) Pobolewa mneikrzyż i wiązadła..ale wytrzymam:) Mam pytanie jak długo uzywalaś krem z Pharmaceris i czy coś stosujesz na brzuch po porodzie? Chciała zapytać jeszce o długość u. macierzyńśkiego masz 22 tyg ( to z tymi 2 dodatkowymi- wiesz jak to się przedłoża?).Pozdrawiam Ciebie i maluszka...no nie takiego juz maluszka:) Gawelia jak się masz..jeszcze jakieś szaleństwa po sklepach? Znaj juz termin cc masz już skierowanie do szpitala...bo ja nie:) pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karen16
Cześć dziewczyny proszę was o rade jestem w 10 tc to moje 7 ICSI walczylam o moją dzidzie 10 lat. To w skrucie, od wczoraj boli mnie głowa i to bardzo mocno w nocy nie spałam i dzisiaj od nowa, nie wiem co robić. Czy macie jakieś sposoby na ustąpienie bólu. Proszę doradzcie mi coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga ja tak samo jak ty chce wrocic do wagi sprzed ciazy ale w odwrotny sposob;) po wyjsciu ze szpitala mialam 3kg mniej niz przed ciaza i do tej pory przytylam 1kg i stoje. jestem za chuda i jem co sie da i ile sie da. jestem wiecznie glodna. wczoraj karmilam syna o 2,30h i potem zjadlam ptysia i paczka. waga jak stala tak stoi. mysle ze to przez stres bo nic nie moge robic na spokojnie. szybko, jem , szybko sikam itd.... zawsze jakis dzieciak sie melduje i chce cos ode mnie;) ty masz dopeiro miesiac po porodzie wiec wez to na luz. zrzucisz to bez problemu z czasem zobaczysz..... karen mnie rzadko bolala glowa ale z tego co wiem to duzo kobiet ma te dolegliwosci w ciazy. mi lekarka powiedziala ze jak bedzie mnie bolec to moge wziasc bez problemu paracetamol. dosc czesto siegalam po to bo bylam czesto przeziebiona a paracetamol nie szkodzi w ciazy. nawet jak lezalam w szpitalu i glowa mnie bolala przez wysokie cisnienie to dawali mi kilka tabletek dziennie. pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karen16
Dziękuje ci betii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karen ja miałam takie czasami okropne bóle głowy jak migrenowe czasami w ciązy może migrena sie ujawnić ale mi pofolgowało robiłam sobie drzemki w ciemnym pokoju i masowałam skronie i brałam głębokie oddechy przez nos dziewczyny kiedys pisały że melisa z mięta pomaga ale ja nie piłam tobie tez pofolguje musisz jakoż wytrzymać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karen16
Dzięki pochodziłam troche po dworze i jest mi lepiej, pomasuje skronie tak jak radzisz, zakupiłam też paracetamol oraz wywietrzyłam sypialnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Jutro mam ostatnią wizytę więc wszystko będe wiedziec ,zamęczę swojego lekarza pytaniami haha Dam znac jak bede po, Co do szaleństw to kupiłam ostatnio 2 hustawki jedna typowa hustawka http://allegro.pl/fisher-price-hustawka-lezaczek-kolyska-na-prad-i1427668843.html druga bujaczko -hustawka http://edziecko.sklep.pl/p999,fisher-price-hustawka-first-friends-baby-gear-m7929.html Mam tez leżaczek z wibracjami a teraz chce kupić jeszcze coś takiego http://allegro.pl/nowosc-i-feel-chicco-lezaczek-2-kolory-w-wa-i1422627094.html wiec trochę pokupowałam tych rzeczy aby mieć może przez chwile ręce wolne hahha zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
KAREN 16 witaj, ja miałam w III i IV miesiącu ciąży b. silne bóle głowy tak czasem przez tydzień. Mój lekarz też pozwolił mi zażywać paracetamol. Brałam dawki max dopuszczalne na dzień i dzięki temu ból był lżejszy i mogłam jakoś funkcjonować. Tak więc zapytaj swojego lekarza co o tym sądzi. Ja dodatkowo smarowałąm skronie melisą. pozdr . i gratuluję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
betii79 Boje się ze mogę mieć tak jak Ty z tą wagą ... A ile Ty przytyłaś w ciąży ? Jestem ciekawa ile będę ważyć po porodzie . A Ty jesteś wysoka ? Bo moja waga z przed ciąży to tak około 51 kg przy 170 cm wzrostu. A Ty ? karen16 Nie pomogę bo nie miewam bóli głowy bardzo rzadko ,w ciąży ani razu . Przed ciążą to tylko chyba sporadycznie przy kacu hahahahaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor/betii79 Dzięki Dziewczyny za pocieszenie:-) Mam nadzieję że moja waga-chociaż wróci do tej z przed ciąży(może być mniej-wcale się nie pogniewam!!!)Na brak ruchu nie narzekam,noszę ten pas Pani Teresy może.Widocznie na efekty w moim przypadku trzeba poczekać dłużej. bettykor podziwiam jak znalazłaś czas na fitness?ja mam czas dla siebie podczas szybkiego prysznica-he he he:-)jakieś 10 minut!!! Co do tego spania na brzuszku-rozumiem,kładę Tobiaszka w dzień jak nie śpi a ja jestem w pobliżu w razie co.On jest na tyle silny że przekłada sobie gółwkę sam z jednej na drugą stronę. betii no tak to jest z tą wagą-jedne chcą schudnąć inne przytyć!!! co do tego nocnego jedzenia to ładnie-ja ostatni raz takie smakołyki miałam w ustach w ciąży a teraz co ze słodkości to jem herbatniki-be be i jakieś kruche z cukrem!!! I też jem w biegu nawet czasem nie czuję smaku...bo łykam jak "gajor"........ Gawalia No to zaszalałaś z tymi zakupami!!!a co jak można kupić to co żałować!!!Daj znać koniecznie jak powizycie:-) Dosia Kobietko pewnie jesteś "po" jak będziesz w domku daj znać-czekamy!!!:-) ailona Ja zaczełam zakupy tak w 5 miesiącu.systematycznie coś kupowałam nie tak wszystko od razu.i też czekałam żeby wiedzieć jaka płeć,choć ciuszki mam w różnych kolorach,oprucz różu pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karen16 Możesz bez obaw zastosować Apap :) A poza tym to gratulacje!!! :) Gewalia To faktycznie zaszalałaś z tymi leżaczkami... :) Jaś ma jeden leżaczek, huśtający się, grający i wibrujący ale tak naprawdę zaczął z niego "korzystać" jak skończył 2 miesiące, bo wcześniej nie miało sensu go w nim kłaść bo i tak spał (głównie w łóżeczku) i nie kumał o co chodzi, a jak w nim zasnął to główka mu wisiała i miałam wrażenie, że budzi się taki "połamany" i obolały... Teraz mam również matę edukacyjną i super się w niej bawi :) Potrafi się sam bawić godzinę i dłużej :) Szangril Ten krem p/rozstepom z Pharmaceris stosowałam jeszcze miesiąc po porodzie, a później kupiłam krem ujędrniający po porodzie też z Pharmaceris. Co do pasa to u Ciebie tylko "s" lub "xs" wchodzi w grę :) Nie kupuj większego bo nie zda egzaminu. I ten o szerokości 24 cm wystarcza, trzeba go załozyć trochę niżej niż na zdjęciu z Twojego linka. Ja złożyłam u swojego pracodawcy wniosek o udzielenie mi dodatkowych 2 tyg urlopu macierzyńskiego, po prostu napisałam pismo o treści "Niniejszym wnoszę o udzielenie dodatkowych 2 tygodni urlopu macierzyńskiego przysługujących mi z tytułu urodzenia w dniu 21.10.2010 syna Jana Jakuba P." I tyle :) http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Mlode-mamy/531551,1,Urlop-macierzynski-2011--wymiar-urlop-macierzynski-2011.html Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga Ja zaczełam ten fitness niedawno, jak Jas miał miesiąc czy dwa to nie było szans ale teraz nie ma problemu :) Poza tym od czego sa tatusiowie? - tez mogą posiedzieć sami ze swoimi pociechami :)) Nieraz jak wróciłam po 1,5 h do domu, to mój M twierdził, że Jaś dał mu nieźle w tym czasie popalić ale ja się tylko śmiałam i wcale go nie żałowałam :) Niech wie, że ma dziecko :) W nocy nie musi wstawać to 2 popołudnia sam na sam przeżyje :) Poza tym dopóki karmiłam tylko piersią przed każdym wyjściem ściągałam pokarm i zostawiałam :) A teraz jak jest w dzień butelka to M już wcale nie ma wymówki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Wniosek o dodatkowy urlop macierzyński składamy co najmniej 7 dni przed jego rozpoczęciem, nawet jeśli chcemy, w trakcie jego trwania, pracować w skróconym wymiarze godzin. bettykor Maty tez mamy juz zakupione dwie rożne: http://allegro.pl/mata-edukacyjna-tropikalna-wyspa-tiny-love-prezent-i1424152277.html http://allegro.pl/fisher-price-k4562-mata-edukacyjna-rainforest-i1419727942.html oraz stojak http://www.sklepikdzieciecy.pl/muzyczny-ogrodek-zabaw-little-tikes-p-1375.html?utm_content=1375&utm_campaign=2011-01&utm_medium=cpc&utm_source=nokaut.pl#nclid=4b20190b791a2e4e5155bf609a9758ed

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor Masz rację tatuś też musi pomagać!!!Mój M pomaga jak tylko może.W sobotę pojechałam na zakupy jak wrócił z pracy,Tobiasz pół godziny przed moim wyjazdem zasnął i myślałąm że będzie spał.Ja sobie wyjechałam załatwiłam co trzeba i wróciłam do domu,a mój M powiedział że Młody ryczał jak tgylko wyjechałam,i że musiał go nosić-przez godzinę!!!Skwitowałm to tak ze poczuł co ja znoszę każdego dnia jak on jest w pracy:-) i masz rację też Go nie żałowałam!!!!! Co do pokarmu jak wyjeżdżam to robię butlę ale malutko 30-60 ml tak żeby się zaspokioł w razie co zanim nie przyjadę. Mam nadzieję że ja również znajdę czas na aerobik choć raz w tygodniu. Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Nordica ja miałam taki przypadek,że plamiłam po badaniu, tylko,że u mnie te plamienia się rozbujały i trwały dość długo. Teraz na szczęście ustały. U mnie zaczął się 9 tydzień i cały czas pod górkę.Boli mnie gardło i boję się, że coś mnie bierze. Cały dom chory i mimo iż próbowałam sie izolować to się nie udało. Leżę plackiem i modlę się, żeby to nie było nic poważnego. Dziewczyny, czy wy brałyście jakieś inne leki oprócz luteiny na podtrzymanie ciąży? U mnie odnoszę wrażenie, że organizm zaczął jakość reagować negatywnie na ta luteinę.Do tej pory brałam podjęzykową bo plamiłam i zaczęły sie takie mdłości i wymioty, że myślałam że się wykończę. W ogóle nie utożsamiałam tego z lekiem tylko z ciążą. Jak skończyły się plamienia to zaczęłam znowu stosować tą dopochwową i o dziwo i mdłości i wymioty ustały jak ręką odjął. Ale po dopochwowej dostaje jakiegoś stanu zapalanego-swędzi, piecze i boli.No więc znowu wróciłam do podjęzykowej i wymiotuje jak kot a mdłości trwają od samego rana do późnego wieczora, nawet w nocy mnie budzą. Normalnie nie mogę funkcjonować. Dzwonię dzisiaj do lekarza na dyżur. Raczej uważałam sie za twardą sztuke ale po prostu nie daje sobie rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nordika Dawno mnie nie bylo ale widzę, ze masz jakieś plamienia. nie przejmuj się!!!!!!!!!!! Ja miałam krwotoki typu jak wstałam z łóżka moja połowa była całe we krwi.... podpaska zmieniana co 10 minut i tak miałam w 6 tyg i jeszcze w 12. takie brązowe upłąwy miałam jeszcze do 16 tyg a dzieci rosły jak ta lala :) ja wiem jakir to przerażające jak się to widzi ale nie zawsze to coś złego. LEŻ tylko tyle możesz zrobić by było lepiej. bardzo się cieszę, że Ci się udało :) - w koncu!!!!!!!!!! dbaj o siebie!!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×