Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

dziewczyny czy któraś z Was rodziła prywatnie? jak jest z pakowaniem się do szpitala? czy oni zapewniają wszystko czy wszystko ze sobą brać? pewnie zależy od szpitala ale może któraś wie? a w państwowym czy można wykupić pokój osobny by mógł zostać mąż? przepraszam ale jestem zielona w tym temacie.... no i co pakowac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mena 27 Ja na podtrzymanie od początku brałam luteinę dopochwową ale po 3 tygodniach przestałam bo miałam takie objawy jak Ty.Lekarz zapisał mi duphaston doustne tabletki które brałam do 17 tc. Idź do lekarza niech mieni Ci leki po co masz się męczyć i czuć dyskomfort... Trzyma się:-) ewelina/// Ja rodziłam w państwowym szpitali.Miałam cc więc mój mąż nie mógł być obecny.Gdybym rodziła naturalnie to miałam wcześniej napisane pismo o udzielenie porodu rodzinnego w bezpłatnej sali porodów-ale nie skorzystałam:-)Co szpital to obyczaj.Musisz się zapytać tam gdzie chcesz rodzić jakie są wymogi.A co do torby szpitalnej ja miałam 3 koszule(których nie założyłam)chodziłam w szpitalnej bo taki był wymóg,2 ręczniki kąpielowe,2 małe,szlafrok,klapki pod prysznic,kapcie,no i przybory toaletowe. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gewalia to jestes jeszcze szczuplejsza :) jsa wazylam przed ciaza 59 przy 173cm. teraz mam 57 i czuje sie jak chudzielec. zebra mozna liczyc z daleka hehe przytyc bedzie mi ciezko bo przy dzieciach caly czas jestem w ruchu. pewnie zadabam o siebie jak wyrzuce ich do przedszkola za 3 lata ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W piatek mialam 1 transfer, a teraz czekam i mysle czy wszystko sie uda. Nie mam z kim pogadac bo mieszkam w anglii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja1988
hej dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z in vitro... musze miec problemy z zajsciem w ciaze zeby zalatwic sztuczne zaplodnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a wierzycie wierzyłyście w tzw* zabobony* typu nie nos szalika łańcuszka bo mi wkoło mówią o nich a teraz sie nawet dowiedziałam że nie wolno kolczyków nosić co ma piernik do wiatraka to nie wiem no i jeszcze i nie kupować na wcześniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Gewalia
nie bądź śmieszna z tymi zakupami - po prostu powinnaś się leczyć!!! "kupujesz" te same rzeczy tylko w innych kolorach - pominę już fakt, że patrząc po kupujących nie ma ani jednego wspólnego nicku na allegro więc wydaje mi się, że po prostu nudzisz się w domu i wklejasz nam tu co popadnie. Żenada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja 1988 jeżeli nie ma sie problemu z zajsciem w ciąze to nie podchodzi sie do procedury in vitro od tak a dlaczego pytasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina widze,ze u ciebie juz ponad polowa ciazy.Ciesze sie,ze wszystko juz ok.Jesli jestes z Wawy to slyzalam,ze bsrdzo dobre odzialy poloznicze maja w Szpitalu Bielanskim( ostatnio,pare tyg. temu rodzila tam kuzyna) za dodatkowa oplate 1 tys. wykupila sbie polozna ktora uczestniczyla w jej porodzie i dostala pojedynczy pokoj, oraz szpital na Zelaznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaniepokojnona
Nie wiem kto napisał to do Gewalii ale ja jestem z nią w kontakcie mailowym ,gg i telefonicznym i widziałam te wszystkie rzeczy , na fotkach , z tego co wiem to wysyłała przykładowe linki nie o tych sprzedawców bo po co ma od razu zdradzać swój link. Ona jest za poważna na takie zabawy! Odkupiłam od niej nawet jedną matę . Na pewno nie będzie jej miło jak to przeczyta dziewczyna się cieszy że maluch tuz tuz i dzieli się z nami tym co kupuje zabawki ,pasy porodowe a najlepiej wziąć i od razu oczernić , ale co zazdrościsz bo Ty tyle nie kupiłaś dla malucha bo nie rozumiem ? Dlaczego nie podpisałaś się nickiem? Taka odważna ... wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaniepokojona Fajnie, że się odezwałaś. Co u Ciebie? Jak samopoczucie? Pisałam do Ciebie na maila ale nie odpisałaś. Szkoda. A może nie dotarł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia widzę że faktycznie szalejesz z zakupami :) jak ci mogę poradzić to z takimi rzeczami najlepiej się wstrzymać do momentu jak będzie dzieciątko mata edukacyjna jest najbardziej uzyteczna jak dziecko ma 3 miesiące, co do leżaczka to powiem że nie każde dziecko lubi takie rzeczy. my też napaliliśmy się na taki leżaczek a mała wcale nie lubi w nim siedzieć, najczęściej jest w nim 5 min i już jej się nudzi, pozatym zaczęła korzystać z niego też jak miała może 2 miesiące, bo noworodki raczej nie powinny w takiej pozycji leżeć długo bo jest to nie zdrowe dla kręgosłupa. a przez pierwszy miesiąc to dziecko praktycznie tylko śpi i je. a za chuśtawkami to ja nie jestem , mam znajomą która bez chuśtawiki żyć nie może tak przyzwyczaiła dziecko że teraz bez chyśtawki ani rusz a chłopak ma już 2 lata. nawet sam nie zaśnie. jej pierwsza rada jaką mi dała to to żebym sobie chuśtawkę kupiła bo bez tego nie da się funkcjonować. oczywiście nie posłuchałam i jakoś moja mała żyje, zasypia sama nie trzeba kołysać czy bujać, bawi się ładnie sama. czasami mam wrazenie że te wszystkie sprzęty są po to żeby się uwolnic od dzieci, bynajmniej tak myśli ta moja znajoma. więc rada dla wszystkich przyszłych mam nie dajcie się zwariować i zastanówcie się czy rzeczy które kupujecie dzieciaczkom są im potrzebne. co do ubranek to tak samo ja też kupowałam a teraz mam takie których Olivcia nawet nie założyła. a porównując to co piszecie to ja miałam tylko jedną komodę załadowaną jej urankami a pewnie 1/3 nie ubrałam. pozdrawiam:) mam nadzieję, że nikt się nie obrazi na moje uwagi bo nie w tym celu je pisałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia 33
Witam jestem w 37 tyg. ciąży wczoraj na wizycie lekarz powiedział ze u mojego bobasa stwierdza Hipotrofię Asymetryczną płodu,czy któraś z mam się z tym spotkała Dziecko ułożone jest miednicowo, wszystkie wcześniejsze wyniki były super a on mi na ostatniej wizycie mówi że brzuszek jest mniejszy ? Strasznie się denerwuję zostały mi 2 tygodnie do cięcia. Proszę pomóżcie jeśli coś wiecie na ten temat. Z góry dziękuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia 33
Nadmieniam że bobo nie jest jakimś szczypiorkiem wazy około 2900 gram wiec sama nie wiem co myśleć czy to jakieś przekłamanie maszyny usg na koniec ,przecież ja zawału dostane zanim urodzę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daga miałaś rację. Dostałam duphaston w zamian. Jeden problem z głowy. Teraz muszę się jeszcze z przeziębieniem uporać i może w końcu przestanę się bać i będę mogła zacząć się cieszyć tą ciążą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia 33 niestety nie pomoge ci bo nie wiem nic na ten temat. poczytaj troche w necie a najlepiej porozmawiaj z lekarzem. ja bym odrazu poszla na rozmowe bo tez martwilam sie wszytkim w ciazy i znam to uczucie. kasik masz racje co do zakupow. ja nie mam jeszcze nic dla maluchow a maty edukacyjne kupie dopiero za miesiac bo narazie nie umieja dlugo na niczym skoncentrowac. maja karuzele nad lozczekami ale tez tylko kilka minut patrza a potem koniec. synus woli u mamy przy piersi a corcia zabawia sie z dziadkiem. tych lezaczkow nie kupilam i nie kupie bo moje dzieci wpadaja w histerie juz jak je pakuje do fotelikow i zaczynam bujac;) nie cierpia bujania za to lubia jezdzic w wozku po wybojach:) kazde dziecko jest inne dlatego lepij kupic to po porodzie bo po co wyrzucac pieniadze w bloto? wszystko najlepiej kupowac na biezaco wedlug potrzeb i upodoban dziecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia 33
Czytam na necie ale są rożne opinie o Hipotrofii Asymetrycznej płodu , szukam mamuśki która spotkała się może z takim przypadkiem jak u mnie. Z niecierpliwością czekam na jasiek posty od Was.Bardzo się denerwuję. Gewalia co u Ciebie dzwonie na komórkę i poczta się włącza. Pojechałaś znów do Niemiec na zakupy? Widziałam jak jakaś zazdrośnica ładnie Cię obsmarowała ,kupiłam też tą huśtawkę co mi wysyłałaś fotki -jest super ,czekam na odzew .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ines78 bardzo fajne forum - wykreśliłam połowę z mojej listy i od razu czuję się lepiej ;o) najlepiej skorzystać z doświadczenia dziewczyn, które są już po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia bez urazy...ale huśtawka podoba się Tobie czy Twojej dzidzi?? z czystej ciekawości pytam, nie chcę być złośliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Katia 33
furbo Dobre pytanie mi się podoba czy dzidzi sie spodoba zobaczymy ... Sorry ale nie mam ochoty nawet na małe żarty .... jestem załamana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...123
zaniepokojnona = Katia 33 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
do mamuś już po rozpakowaniu:) możecie podpowiedzieć jakiej firmy uzywałyście majtki po porodzie i czy byłyscie zadowolone? Jak upiła 1 opakowanie Canpola ale...rozmiarówka się nie zgadza. Dzis mnie tknęło i jedną sztukę odpakowałam. Sa za małe i muszę kupić inne. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szangril a jest to konieczne?:) ja po porodzie nosilam te same co w ciazy a juz po kilku dniach nosilam te co przed ciaza. po co sa takie majtki? sciagaja brzuch? maja jakies funkcje?;) hehehe fajnie ze juz wkrotce sie rozpakujesz a pamietam jak dzis jak ci sie udalo:) pozdrawiam katia33 furbo moze po prostu zle zrozumiala twoj tekst i nie doczytala ze jescze nie urodzilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katia33 mam nadzieję, że wszystko będzie w porządku z Twoją dzidzią. Jak tylko jakiś specjalista rozwieje Twoje wątpliwości i odpowie na Twoje pytania to daj znać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam fasolke znowu dzisiaj ..... uff! wszystko jest ok :D Serduszko ladnie bije i ma sie dobrze ... Z tym krwawieniem to dopiero mialam ... no ale wszystko jest ok i to jest najwazniejsze ;) Pzdr mamuski!! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangril Ja kupiłam majtki w aptece i chyba nie były jakieś tam szczególnie firmowe ;) Kupiłam chyba rozmiar 44 i były ok :) betii79 Te majtki są tylko po to żeby nie zniszczyć swojej bielizny kesli krwawnienie poporodowe jest bardzo mocne :) Gewaila Podoba mi się ten wielofunkcyjny stoliczek/stojaczek, który ostatnio wkleiłaś - rozważę jego zakup ale za jakiś czas :) Póki co Jasiowi wystarcza mata :) Ostatni post KAsik08 potwierdza moją wczesniejszą wypowiedź, że tak naprawdę to te różne urządzenia przydają się jak maluszek troszkę kuma czyli gdzies w 3 miesiącu życia :) Mam nadzieję, że Twoje maleństwo będzie czarpało radośc z tych wszytkich rzeczy i bawiąc się nimi, świetnie rozwijało :) Ja bardzo dużo mówię do synka, spiewam mu i widze, jak to się przekłada na efekty - on potrafi tak cudownie "gadać" i głośno się śmiać, że aż czasami łzy się leją ze szczęścia, a ma dopiero 3 mies :) Teraz leży na macie i gada do zabawek i śmieje się sam do siebie :) ewelina Gdzie Ty się podziewałaś kobieto tyle czasu??? Myślałam nieraz o Tobie :) Dawaj czasami jakieś znaki życia ;) Kiedy Ty będziesz rodzić, ja będę musiała wrócić do pracy :( Masakra jakaś :( Nie chcę, nie chcę, nie chcę... Ja nie rodziłam prywatnie ale rodziłam w Prywatnym Szpitalu Ginek-Położn, gdzie porody sa na kasę chorych. U mnie było cc więc przy samym porodzie na sali mojego M nie było ale mógł mnie odiwedzac o kazdej porze i siedzieć nawet cały dzień i wieczór :) Do szpitala trzeba zabrać rzeczy dla siebie i maluszka. Co do pakowania to dla maluszka weź ze 4 komplety ubranek, czapeczkę, rękawiczki, pampersy, husteczki, pieluchy tetrowe, rożek. Ja nie musiałam brac kosmetyków do kąpieli ani ręcznika dla maluszka. Miałam jedynie krem do pupy - Bepanthen maść, który używam do dzis i używac będę bo Jaś ma po nim pupcię beż żadnego zaczerwienienia, choćby leżał w kupie pół nocy... ;) Innego kremu nie używam. Po kapieli smaruje go oliwką i tyle. Myję mydłem Bambino, a włoski takim żelem 3 w 1 z Johnsona. Dla siebie miałam 2 koszule (do porodu musiałam załozyć szpitalną ale na drugi dzień już mogłam założyć swoją), wkładki laktacyjne, podpaski poporodowe, podkłady na łóżko SENI (były wymagane u mnie), majtki jednorazowe no i oczywiście szlafrok, kapcie, klapki, ręczniki i kosmetyki ;) Jak masz pytania to pytaj bo łatwiej odpowiadac niż teraz sobie przypominac co się miało w torbie ;) ailona Ja nie wierzę z żadne zabobony :) Nosiłam kolczyki, różne wisiory i łańcuszki, kupowałam rzeczy od 7 mies i było wszystko ok :)) Zaniepokojona Wiem, że pisałaś kiedyś, że nie będziesz się udzielać na forum ale widzę, że ta osoba która obsmarowała Gewalię wkurzyła nie tylko mnie ;) Co tam u Ciebie? Jak się czujesz? Który to już tydzień ciąży? :) KAtia33 Ja nie mam pojęcia o hipotrofii ale mam nadzieję, że to nic groźnego i już lada moment będziesz tulić zdrowe maleństwo :) Powodzenia!!! I daj znać jak Ci poszło ;) Buziaczki dla wszystkich mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×