Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

dziewczyny czemu sie stresujecie waga? kazdy organizm jest inny. to ze lekrz powie np. do dagi ze za duzo to co???? jezeli macie ochote na slodkie to jedzcie to!!! najwyrazniej tego wlasnie potrzebujecie. oczywiscie trzeba jesc z umiarem, to jest wazne. ja jem slodkie,ciasta ale staram sie nie jesc tego duzo. jednak gdybym sobie tego calkiem odmowla to chyba bym zwarjowala. kilka dni temu naszla mnie o 21ej ochota na nutelle. nie chcialam jesc tak pozno slodkiego wiec zjadlam arbuza i jogurt i jak sie to skonczylo???? bylam taka wsciekla ze dopiero jak wlozylam do ust lyzke nutelli sie uspokoilam i usmiechnelam. mi lekara mowila ze jak dostane zachcianke na kawalek czekolady to mam to zjesc. jezeli ktos ma caly dzien ochote na slodkie to poweinien oczywiscie sprobowac zapachac sie czym zdrowszym;) jednak nie odmawiajcie sobie wszystkiego, wasze dzieci potrzebuja wszystko, slodkie, tluszcz, warzywa, owoce....... dorosla osoba tez potrzebuje cukru w organizmie iczaej sie organizm o niego upomni. ja dzis bede miala pyszne ciasta i salate ziemniaczana i zamierzam sie dzis bez wyrzutow sumienia objadac , czego nie robie dziennie. pamietjacie ze szczesliwa mama to szczesliwe dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
do betii79 Kochana :)Ja akurat sobie nie odmawiam jedzonka, dzień bez lodów i waniliowego wedlowskiego ptasiego mleczka dniem straconym. Teraz byłam w sklepie zobaczyłam sernik no to buch go do koszyka. Owoców, warzyw, soków tez nie unikam codziennie muszą być w jadłospisie czy jogurt z musli.Jak mam ochotę na frytki o 21 godzinie to też smażę i jem! Tylko ja za 2 tygodnie zaczynam 6 miesiąc a u mnie 1,5 kg na dzień dzisiejszy do przodu więc to nie jest zbytnio dużo,a jem dużo więcej niż przed ciążą. Widocznie chudzielce tak mają :) Najważniejsze, że nasza kochana Córeczka rozwija się ok i rośnie jak trzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) A ja kończę 33 tc i przytyłam 12 kg i wcale tego u mnie nie widać, a dodam, że się przesadnie nie objadam. Niektórzy mówią, że wręcz schudłam na twarzy. Mam tylko taką zgrabną piłeczkę z przodu :) Dziecko ponoć tez waży książkowo więc się nie przejmuję cyferkami na wadze :) Dosia30 Ja się nie wybieram na rekonesans szpitali bo będę rodzić tam, gdzie chodzę do lekarza. Popytaj jeszcze o te kestie finansowe, bo tak jak napisałam Ci wcześniej, pobieranie opłaty za poród jest bezprawne. ala82 Trzymaj się tak jakoś i wytrzymaj jeszcze te 2 tyg. Ja też mam wskazania medyczne do cc ale lekarz powiedział, że jak nie urodze do końca października naturalnie (to będzie akurat koniec 38 tc) to bierze mnie zaraz na poczatku listopada do szpitala. Zaobaczymy :) Wiem, że oni dostają z NFZ-tu taką samą kasę za cesarkę jak za poród naturalny więc nie będę płacić za żadną "formę" porodu. A niby dlaczego kobiety po ivf mają płacić za cc, a te z naturalną ciążą nie? Bo to jest dla mnie niezrozumiałe. Kobieta to kobieta, nie ma równych i równiejszych w tej kwestii. Popytaj jeszcze i powalcz o nasze prawa!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szukałam komód kąpielowych i na jednej ze stron natknęłam się na wózki dla bliźniąt - zainteresowanym mamom wklejam linka :) http://www.2o2.pl/c,pl,40,2,1,0,long,wozki-blizniacze.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was widziła na żywo albo taką komodę z wysuwaną wanienką? http://www.2o2.pl/p,pl,0620,komody-kapielowe-open-pratic-primi-sogni.html Rozważam taki zakup żeby kąpać małego w łazience i tam od razu go ubierać - szkoda kręgosłupa z lataniem w wanienką z wodą do pokoju i spowrotem. Tym bardziej, że tu można wysunąć wanienkę do kapieli a w ciągu dnia jest dodatkowy przewijak w razie czego. Jak będę samam w domu to będzie to duzym ułatwieniem przy kapieli - tak myślę :) Co o tym sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor ja nie widzialam dokladnie takiej wanienki ale podobna i wydala mi sie niestabilna. Ja bede kapac w dziecinnym bo nie ma miejsca w lazience. Moze wez pod uwage ze niemowlaka kapie sie ok.1 raz w tyg i moze akurat tak sobie zaplanujesz zeby wtedy maz byl w domu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
bettykor Tak walczylam i wywalczyłam tyle ze wpisał mi do kart ciaży ze mam mieć cc.No zobaczymy jak to będzie.Narzaie to tylko żeby dotrwać conajmniej te 2 tygodnie bo boje sie o pucka małego czy już są wytworzone Moja koleżanka urodziła tydzień temu synka 4400 kg i 61 długi ale to byla ciąza naturalna i okazało się że lekarka nie sprawdziła grupy krwi konfliktu serlogicznego i teraz muszą kontrolować morfologie temu małemu bo ma niedokrwistość nieżle nie a wystaczyło dać zastrzyk w ciąży jak była jak to sobie wszystkiego trzeba samemu pilnować Kasik gdzie jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Lilii Wodnej
A kto ci powiedział, że noworodka kapie sie raz na tydzień???? Dzieci myje sie (kapie) raz dziennie. Czy ty tez kapiesz sie raz na tydzień?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie :) megii33 witam cie kochana :) ciesze sie, ze pytasz co u nas.nie zapomnialas o mnie :) to takie mile.dziekuje :) u mnie i mojej corci dobrze.caly czas jestesmy w drodze, hehehe znaczy sie chodzimy na spacerki bo jest tak pieknie a moja mala uwielbia wozic sie w wozku wiec chcialam zlapac te ostatnie chwile ze sloncem, no i sie udalo :):):) a tak pozatym to Kizia cudownie gaworzy i tak bajerancko sie smieje, ze kladzie mnie na lopatki.jest taka "kofana":):):)co dzien widze u niej cos nowego w zachowaniu i to mnie tak cieszy i bawi, ze powiedzialam do mojego M, ze nie wroce narazie do pracy, nie chce, nie moge, nie dam rady.bede siedziec z nia nawet do 5 lat :):):)az nie pojdzie do szkoly, hehehe.ja poprostu tyle na nia czekalam, ze chce sie nia teraz nacieszyc :):):) nadal dobrze spi a wrecz super, nazywamy ja maly susel bo teraz chodzi spac okolo 20:30 i spi nawet do 6:30, calutka noc.rano biore ja do siebie do lozka, daje cycusia i spimy nawet do 10 :) wiec jest naprawde dobrze.meczy mnie tylko z tymi cyckami bo lubi jesc i chce caly dzien wisiec na nich a ja w tym czasie siedze jak na stypie :);););) waga jej ladnie rosnie, we wtorek bylysmy do szczepienia i wazy 7160 kg :):):) jest poprostu wielka baba :) pani dr powiedziala, ze mam bardzo dobry pokarm i tylko sie cieszyc, gorzej by bylo jakby waga nie rosla, wtedy jest powod do zmartwien.powiem ci megii szczerze, ze sie martwilam bo mi znajomi mowili, ze jest zaduza na 4 mc i jakos dziwnie sie czulam z tym wiec zapytalam dr no ale jak jest zdrowa i wszystko ok to sie uspokoilam :):):) pytalas o kolki ... moja Kizia na szczescie nie miala koleczek ale czasem brzuszek ja bolal i kupki nie mogla zrobic wiec w szpitalu mi siostry doradzily co robic... masuje jej intensywnie a zarazem delikatnie brzuszek kolistymi ruchami, zeby zrobil sie cieplutki, zgodnie ze wskazowkami zegara oczywiscie i licze przy tym do 20, nastepnie biore nozki i lekko przyciskam do brzuszka okolo 10 razy i tak po kilka razy powtarzam ta czynnosc az widze jakas poprawe i powiem ci ze mojej malej to pomaga do dzis. np wczoraj wieczorem brzuszek ja bolal wiec znowu zastosowalam masazyk i pomoglo bo byla naprawde zadowolona, jak przestawalam to zaczynala plakac wiec masowalam chyba z 30 minut az zasnela a dzis rano byla normalnie kupka bez problemu :) na koleczki lub bol brzuszka mozna kupic bobotic ( ja go mam ) w aptece albo inny lek i podawac bo naprawde dzieci strasznie sie mecza i placza.ja daje jej czesto tez herbatke koperkowa :) mam znajoma co ma coreczke i ta mala miala kolki od godziny 22 do 4 nad ranem dzien na dzien od 5 tyg az do 4 mc wiec byli z mezem obydwoje tak strasznie zmeczeni bo dziecko z rak nie zchodzilo a tak przerazliwie sie wydzieralo, ze mowila mi ze jest to cos strasznego i ze nikomu tego nie zyczy.powiedziala, ze byla zielona ze zmeczenia :( oj nie chce nawet o tym myslec tylko wspolczuje. megii kochana jeszcze wroce do przedostatniej twojej wypowiedzi do mnie a raczej do mojej coreczki... wzruszyly mnie tak bardzo twoje slowa, ze az sie poplakalam i naprawde nie wiem co napisac, poprostu napisze bardzo ale to bardzo ci dziekuje kochana.jestes naprawde swietna kobietka i napewno taka sama mamusia wiec mam nadzieje, ze kiedys bedziemy mialy okazje sie poznac na zywo.to takie moje malutkie i ciche marzenie :) megii napisz jak wozek sie spisuje ??? zadowolona ??? a karmisz przez wkladki ??? caluje i sciskam cie mocno i malutkiego Tymonka :) bettykor :) moja droga ja kapie coreczke od samego poczatku w lazience bo tak mi wygodnie i jest OK.nie chce mi sie latac z wanienka po pokojach :) mam mala lazienke i jakos sie mieszcze ale powiem ze w malej lazience jest owiele cieplej niz w duzym pokoju nawet jak jest 23 'C. kasik08 :) jak sie czujesz ??? a jak malutka ??? ile juz wazy ??? lilia wodna 34 :) ja kapie moja mala co dzien i nie wyobrazam sobie inaczej :) chociaz slyszalam teraz, ze zdrowiej jest kapac co drugi dzien ale ja widze po mojej malej, ze ona lepiej sie czuje po kapieli a pozatym uwielbia siedziec w wanience i pluskac sie w wodzie wiec juz tak zostanie :) nadzieja 1983 :) odezwij sie, napisz chociaz pare slow:) wiem, ze z maluszkiem jest duzo roboty i czasem sily brak, no ale nie zostawiaj nas tak samych ;););) jak mala Laura ??? kacha :) jak sie czujesz kochana a jak twoje dwa maluszki ??? pewnie brykaja juz u mamy w brzuszku :):):)ktory tydz. u ciebie ??? a czy imiona masz juz wybrane ??? pozdrawiam was dziewczyny caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kąpiel raz na tydzień?? eeee, chyba nie :) :) ja wiem tylko że niemowlaki kapie się codziennie, przynajmniej tak robią moi wszyscy znajomi. Ewentualnie co drugi dzień. Taka mała dzidzia częściej siusia, robi kupkę no i ma więcej fałdek i zakamarków trzeba myć!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wyczytalam w ksiazce ze niemowlaki kapie sie 1-2 razy w tyg. Oczywiscie codziennie przemywa wilgotny myjka i pupe po kazdej kupce. Moja mama tez nas kapala codziennie http://www.netmama.pl/opinie/168159-0/jak-cz%C4%99sto-k%C4%85pa%C4%87-noworodka.html Teraz jak napisze ze mieszkam w Niemczech to uslysze ze Niemcy to brudasy.To ze ja sie kapie codziennie nie znaczy ze mam kapac tak niemowlaka,zwlaszcza w srodku zimy. Nie wiem czy juz pisalam ze wczoraj zlozylismy mebelki choc u mnie dopiero koniec 5 tego miesiaca. Moj maz sobie zartuje i mowi do mojego brzucha zeby dzieci juz wyszly bo on chce sie bawic. Zabraniam mu tak mowic bo to jeszcze za wczesnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lala zazdroszcze Ci tych przezyc z bobasem:) U nas kobiety po 1-2 latach siedzenia w domu zaraz leca do pracy,ja chyba tez sobie posiedze zwlaszcza ze to blizniaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi mowila polozna ze najlepiej kapac niemowle co 2 dni bo takie dziecko sie nie brudzi jak dorosly albo dziecko ktore wytarza sie w blocie na podworku:) do tego skora niemowlaka jest delkatna a woda szybko wysusza. bede pupcie przemywac jak zrobia kupke ale nie bede dziennie kapac. co 2 dni wystarczy w zupelnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beti będziemy kąpać dziewczynkę w parzyste a chłopca w nieparzyste dni :) hahahhahahahhahahah buziaki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
Witajcie:) Mój wynik krzywej cukrowej okazał się całkiem w normie. Na wydrukach badań w ŚLA mają zaniżone normy. Poznałam już płeć maluszka...będzie chłopczyk:) hm jakoś tak się nastawiałam na dziewczynkę, że musiałam się oswoić z ta wiadomością. Ale już się bardzo cieszę ...mój mąż też. Teraz szukamy imiona, które wspólnie zaakceptujemy:) Pozdrawiam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Gratulacje Synusia ! Kochana najważniejsze jest to aby dziecko było zdrowe, nie przejmuj się następna będzie dziewuszka :) A w którym Ty jesteś tygodniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, same chłopaki na tym forum. Przynajmniej mój syneczek bedzie miał wirtualnych kumpli :) Ja się cieszę że bedzie chłopczyk, ale z mniejszym entuzjazmem spotkałam sie ze strony rodziny, bo wszyscy liczyli na dziewczynkę. Troche przykro mi było że jakoś tak dziwnie reagowali na te wiadomość, a przeciez to jest fantastyczne. Na starość jak mój maz bedzie niedomagać bedzie mi miał kto gwozdzia przybić lub podreperowac kran :) :) :) :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Dosia30 Spokojnie następne bobo to będzie córeczka albo i może bliźniaczki wtedy zaskoczysz rodzinkę :) A teraz niech się cieszą ,że ktoś jest kto będzie nazwisko rodu podtrzymywał hahaha Gratulacje !A może to będzie akurat narzeczony mojej córeczki hihiiii Miłego dzionka !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szangil Gratulacje ! chlopak to zawsze chlopak :) rodziną sie nie przejmuj, dziewczynka bedzie nastepna :) Ja kochani wlasnie tydzien temu (niestety bylam w rozjazdach i nie mialam jak wam napisac) dowiedziałam sie ze bede miala wymarzona parke ! chłopczyka i dziewczynkę, az sie poplakalam ze wzruszenia :):) jestem mega szczesliwa, moj maz tez. Najśmieszniejsze jest to, ze od samego IVF powtarzałam, ze bede miała parke, nawet powiedziałam to lekarzowi i tak sie stalo:) Z tej okazji poszliśmy zaraz po wizycie zakupic po malym drobiazgu dla kazdego dzidziusia, zakupilam sliczne śpioszki dla malej i słodziutki komplet dla malego:) Teraz ogladamy sobie ciuszki i coraz bardziej czujemy, ze to naprawdę nie sen, tylko naprawdę oczekujemy naszego potomstwa:) USG prenatalne nie wykazało żadnych nieprawidlowosci, maluchy rosna, narządy maluchów w porządku, macica i szyjka macicy ok. Maluchy mialy po ok 200 gram brykaly, robily akrobacje :) Zapytalam lekarza co do porodu, powiedzial, ze nie nastawia sie z gory na cesarke, jak tylko wszystko bedzie dobrze tzn ułożenie dzieci itp to chce zebym rodzila naturalnie. Ja zrobilam zdziwiona mine, a on na to ze ja mam tylko przeć:) tylko i aż! strach mnie obleciał:) no ale zobaczymy do porodu jeszcze daleko, w czwartek zaczne 20 tydz. Kurcze rozspisalam sie tylko o sobie, sorry :) Betii jeszcze raz chcialam cie zapytac o wozek, bo chyba nie zauwazylas mojego pytania. W jakim kraju bedziesz kupowac i czy znasz cene tego wozka i co jest wliczone w cene? Jesli mozesz to prosze o odpowiedz, bardzo mi sie spodobał ten wozek, ale u mnie nie jest dostępny, mysle o kupnie moze w Polsce. Pozdrawiam wszystkie mamuski :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie :) u nas wszystko idzie dobrze, i jak tak dalej będzie to kto wie może uda się nam dotrwać do końca :) dzisiaj bylismy na usg malutka rośnie i waży 2128g, lekarka powiedziała, że wszystko jest w normie. pozycji nie zmieniła i już jest ustawiona główką w dół. my zaczynamy 35tc więc jeszcze 3 i może przychodzić na świat:) za tydzień odstawiam leki więc zobaczymy co się będzie działo czy wrócą skurcze, jeśli się nasila to pewnie w przeciągu 2 tyg urodzimy:) ale już teraz się nie boję bo wiem że mała będzie donoszona:) dzisiaj na wizycie położna już zaczęła wspominać o porodzie i o przygotowaniu wszystkiego, że najwyższy czas o tym porozmawiać, aż nie mogłam uwierzyć że to faktycznie już niedługo i że naprwadę trzeba już się szykować:) bettykor pisałaś o tej wanięce z komodą ja słyszałam że jest to bardzo niepraktyczne i że szkoda pieniędzy na coś takiego, ale oczywiście jeśli ktoś ma dużo miejsca w domu i chciałby coś takiego to czemu nie. ja mam zakupioną zwykłą wanienkę i zamierzam kapać małą tak jak to się kąpało kiedyś, pozatym nie mam tyle miejsca na nic innego. lala Twój mały skarbek musi być naprwdę słodki, taka grzeczna ta Twoja córeczka i co najważniejsze że pięknie rośnie:) tak miło się czyta jak o niej piszesz. widać że jesteś kochającą mamą i nie tylko:) ala dobrze że ci wpisali tą cesarkę i że nie będziesz musiała płacić, bo inaczej to byłby rozbuj w białay dzień:) żeby tyle pieniędzy to kosztowało, szok. widzę, że znowu musisz leżeć:( ale to już niedługo i zobaczysz dwa tygodnie zlęcą szybko i wszystko będzie dobrze:) ja też odliczam i jestem dobrej myśli więc i za Ciebie będę trzymać kciuki obyśmy jeszcze te 2 tyg wytrzymały:) pozdrawiam wszystkie mamuśki buziaki dla Was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, z tą komodą kapielową chodzi mi o to, że jak kupię zwykłą wanienkę to będę musiała kąpać małego w pokoju i tam go od razu ubierać na przewijaku, bo jak go wyciągnę z wody w łazience to gdzie go położę jak nie będzie tam przewijaka? Mam dużą łazienkę z wanną i prysznicem, a pralka, na której można teoretycznie położyć przewijak, stoi w pomieszczeniu gospodarczym. Do pokoju nie chce mi się latać z waniennką z wodą i spowrotem, bo kręgosłup mi wysiądzie. Mój M pracuje częściowo w Polsce i częściowo za granicą więc będą tygodnie kiedy będę sama w domu. W takich sytuacjach kąpiel i od razu ubieranie w łazience byłoby najlepszym rozwiązaniem. Chyba jednak zamówię tę komodę żeby się przekonać jak wygląda na żywo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bettykor jeśli uważasz że będzie dla Ciebie to wygodniejsze to czemu nie, w końcu liczy się też Twój komfort:) nie sugeruj się do końca naszymi wpisami tylko wybierz najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i maluszka:) ja tylko napisałam co słyszałam, sama nie mam miejsca na coś takiego więc nawet się nad taką komodą nie zastanawiałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bettykor-to bardzo dobre rozwiązanie, skoro to ułatwi ci sprawę to czemu nie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do mycia maluchow, to tak jak pisze bettykor najlepiej jak sie ma duza łazienkę i mozna tam kapac dzieci i od razu ubierac, super rozwiązanie, nie musi byc nawet specjalna komoda, wazne, ze nie trzeba sie nosic z wanienka. Kurcze jak pomysle, ze w Polsce zostawiłam piekny dom z olbrzymia łazienka, ktora teraz dla bliźniaków bylaby jak marzenie, to az szkoda:( niestety tutaj mam mala łazienkę, no coz nie mozna miec wszystkiego:) Myślałam, ze dom szybko sprzedam i cos sensownego tutaj kupie,ale krach wszystko popsuł, nie tak latwo sprzedac dom a i przelicznik nie bardzo korzystny, dziś za to niewiele mogłabym tutaj kupic. Ale co tam, najważniejsze ze nasze szczęścia sa w drodze :) aby tylko byly zdrowe reszta sie nie liczy, sprawy materialne dobrze jak sie układają, ale to nie najważniejsze, szczegolnie jak przewartościowały sie nasze pragnienia w zyciu po takich perypetiach zeby mieć upragnione dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) w ten deszczowy dzien :( ale dolujaca pogoda, hehehe ja rowny rok temu zrobilam po 12 dniach moje pierwsze bhcg i byl piekny wynik :) moja coreczka dala o sobie znac :):):) lilia wodna 34 :) juz niedlugo sama bedziesz tulic swoje dwa skarby, czas naprawde szybko leci.ja pamietam wszystko jakby to bylo wczoraj.cale lata staran :(, pozniej upragniona ciaza, cudowne 9 mc, porod i pierwsze spotkanie z moja kochana coreczka :):):) cudowne uczucie :):):) niegdy tego nie zapomne :) caluski dla waszej trojeczki :):):) kasik08 :) widze kochaniutka, ze idziesz teraz jak burza :):):) a ja ci mowie, ze dotrzymasz nawet do konca porodu bo super dbasz o siebie i mala :) ciesze sie bardzo i nie moge doczekac kiedy bedziecie juz razem :) caluje cie i sciskam mocno :) poglaskaj delikatnie brzuszek odemnie :) gewalia :) wiaderko do kapieli superanckie ale po ogladnieciu filmikow na youtube ja jestem troszke przerazona i sie boje ;) hehe to nie dla mnie ;) megi33 :) gdzie jestes kochana ??? nadzieja :) ???????????????????????????????????????????? :) pozdrawiam caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też widziałam te wiaderka do kąpania, ale wizualnie nie wydaje mi się to bezpiecznie i dziwnie wygląda. chyba bym się bała że mi się dziecko zaklinuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×