Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

akacja80

Ciąża po in vitro

Polecane posty

Zawidziona Z tego co wiem to wiele dziewczyn mialo transfer mrozaczkow, niektórzy mowili, ze nawet przyjmują sie lepiej, wiec nie widze potrzeby abys rezygnowała ze swoich mrozaczkow. Jesli tylko po rozmrozeniu beda nadawaly sie do transferu to nic sie nie martw, nie ma znaczenia czy wczesniej byly zamorozone czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misia72- dziękuję za odpowiedź. Mam po prostu strasznego doła po nieudanym icsi i wszystko wydaje mi się bez sensu, ale jak Was czytam to widzę,że warto walczyć, a nie poddawać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadzieja-WIELKIE GRATUALCJE! byłaś bardzo dzielna. Zawiedziona, nawet nie mysl o ponownym protokole! powinnas sie cieszyć że masz aż tyle mrożaczków i masz duże prawdopodobienstwo że sie przyjmą, nie jedna kobieta po nieudanym in vitro chciałaby miec mrożaki a w wiekszości przypadków musi zwykle zaczynac wszystko od nowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam do Was pytanie- czy miałyście na początku takie beżowe plamienia? ja mam od kilku dni ii mam stresa na maxa... :( to nie krwawienie ale nadal mnie martwi.... poradźcie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadzieja Kochana GRATULACJE - ogromnie się cieszę że wraz z córcią jesteś już w domku :) życzę Wam dużo zdrówka i przespanych nocy :) przykro mi że tyle się wycierpiałaś , ale jak to napisałaś dla takiego szczęścia warto :) ściskam Was bardzo mocno i przesyłam tysiące buziaków :) jak będziesz miała chwile pisz do nas :) ach kochana nawet nie wiesz jak się cieszę, że masz to już wszystko za sobą , a teraz aby do przodu - trzymaj się ciepło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewelina ja tez mialam takie plamienia ale w 3-4 miesiacu. Oszczedzaj sie,lez i bierz magnez. Jak plamienie sie utrzyma to idz do lekarza zeby nie zamienilo sie w krwawienie. U mnie po 3 dniach bylo ok;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Hello dziewczyny U nas dzisiaj w 18 tygodniu lekarz potwierdził że jednak będzie to ukochana córeczka :) Tak bardzo nas to cieszy w sumie było nam bez różnicy najważniejsze aby było zdrowe ,ale jesteśmy bardzo happy bo będzie to dziewczynka. Od 17 tygodnia czuję pierwsze ruchy jak mi od środka czymś uwiera ,jest to uczucie jakby mi ktoś palca od wewnątrz pchał do zewnątrz-super! Mała waży ok 250 g i ma około 20 cm sama się dziwię gdzie to maleństwo się mieści bo ja przytyłam raptem 1,5 kg i mam malutki brzuszek. Jestem taka szczęśliwa , buziole dla wszystkich oczekujących mamusiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ala 82
Hej Kasik 08 Moze naprawde my jesteśmy w kolejce:) ja z każdym tygodniem jestem spokojniejsza że nawet jakby teraz sie zaczeło to i tak Kubuś jest tak duży ze nie ma obawy.Wlasnie dzisiaj planuje już powoli szykować rzeczy i robić małe przemeblowanie na rzeczy maluszka.Ale bardzo też bym chciała już mieć go przy sobie i nie mogę sie już tego doczekać. Nadzieja Gratuluje już jesteś po wszystkim teraz tylko niech zdrowo rosnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia, to wspaniale ze bedziesz miała córeczkę, macie juz wybrane jakies imię? co do ruchów to własnie jest takie uczucie jak opisujesz. Mój mały ostatnio zrobił sie bardzo ruchliwy i to tak mnie cieszy, dzieki tym jego kopniakom czuje ze on zyje. Na poczatku ciazy bardzo sie bałam, bo nie wiedziałam czy przypadkiem nie stracę tej ciąży tak jak za pierwszym razem (moja pierwsza ciąża obumarła niestety). Teraz mój niepokój jest coraz mniejszy, za to coraz częściej myśle o porodzie i czy zdołam jakos urodzić bez komplikacji. No ale narazie to dopiero początek 6 miesiąca, chociaz czas płynie mi coraz szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewelina :) ja mialam plamienie w 5 tyg. ciazy i trwalo 2 dni, bylo jasno brazowe ale dr powiedzial, ze to nic nie szkodzi i nie trzeba sie martwic. a czasem nie przypadala ci na ten dzien @ ??? :) ktorej Ty juz nie bedziesz miec przez nastepne 9 mc :);):);) bierz leki i odpoczywaj :) nic sie nie martw, duzo dziewczyn tu na forum tak mialo i jest oki :) caluski pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia30 Oczywiście,że nie chciałbym przechodzić jeszcze raz wszystko od nowa i chciałabym, aby wreszcie się udało. Ale mam jakiegoś doła. Dzisiaj znowu śniło mi się, że miałam w wózku moje dziecko, chociaż go nie widziałam, a mój tata mówił mi , że zawsze jest odwrotnie niz we śnie więc teraz mam strasznego stracha, że znowu si e nie uda Tak samo było przy icsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megi33 Fajnie że Tymonek jest grzeczny,dobrze je i śpi:-)Najważniejsze żeby się dobrze rozwijał czego Wam życzę:-) Lilia Wodna 34 Cieszę się że z Twoimi Dzieciaczkami jest wszystko ok:-) Niech rosną:-) Co do skurczy łydek mój lekarz też zalecił zwiększenie dawki magnezu-ja biorę 6 tab.na dzień Gawalia Jejku jak mało przytyłaś!!!Taka to ma dobrze:-) Nic się nie martw jak z dzidziusiem jest wszystko ok.to nie ma powodów.Wszystko czego potrzebuje bierze od mamusi:-)Ja na początku schudłam a teraz już przybrałam 9kg(na szczęście poszło mi tylko w brzuszek-przynajmniej tak mi się wydaje,ale co tam nie to jest najważniejsze) :-) Co do ruchów to rzeczywiście miałaś szczęście że je tak szybko poczułaś:-)No i gratulacje z powodu córuni:-)A imię już wybrane? nadzieja1983 WIELKIE GRATULACJE:-) :-) :-) Niech Laurka zdrowo rośnie,pięknie się rozwija i przynosi dużo dużo radości:-) (Przykro mi że tak się nacierpiałaś-ale masz to już za sobą,a Twoje Szczęście jest przy Tobie) zawiedziona29 Witaj Ciesz się Kobieto że masz mrożaki!!! My ich nie mieliśmy za 1 i 2 razem...Trzeba było zaczynać wszystko od nowa... Za 3 razem UDAŁO SIĘ:-) Mrożaczki też mamy i po nie wrócimy:-) Jeżeli będzie wszystko ok.po rozmrożeniu to wykorzystajcie je.Wiele ciąż jest z mrożaczków:-) Bądź dobrej myśli:-) A ja Dziewczyny zaczęłam dzisiaj 26 tydzień:-) Samopoczucie ogólnie ok.Czasami pobolewa mnie kręgosłup i podbrzusze.W piątek ma wizytę(nareszcie bo już nie mogę się doczekać)więc napewno napiszę co i jak.A w środę za tydzień(29 wrz)mamy trzecie badanie genetyczne.Zaczęłam już kupować ciuszki dla Maluszka,mam ich kilka.Rozglądamy się za wózkiem,łóżeczkiem,jakąś komodą itd.Może w październiku zaczniemy kupować... Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pocieszenie ci powiem że mnie wiele razy sie śniło że jestem w ciązy a jak sie budziłam to czułam rozczarowanie. Natomiast teraz kiedy juz w ciązy jestem to czasem mi sie śni że już tej ciązy nie ma. Czasem śnimy o marzeniach czasem o obawach ale nie ma to nic wspólnego ze snami proroczymi to tylko obrazowanie naszych codziennych mysli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
zawiedziona29 Nie przejmuj się tymi snami ,ja też takie miałam i to niektóre koszmarne np że rodzę dziecko w 5 miesiącu takie małe i widzę jak mi wypada potem że dostałam krwotok same okropieństwa mi się śniły blee... Nie denerwuj się sny nic nie znaczą uwierz mi! Bierz leki dużo odpoczywaj a najlepiej idź na zwolnienie wtedy będziesz spokojna ,wysypiała się i nie denerwowała się pracą. Ja też tak zrobiłam bo to jest dla mnie ważniejsze i siedzę cały czas na L4. Jestem nauczycielem zarówno w szkole jak i na uczelni i nie dawałam już rady bo i wykładam na zaocznych w weekendy wiec już byłam wykończona dlatego jestem na L4, Daga251183 Daguś lekarz mówi,że ja tak mam dziecko rozwija się prawidłowo i to jest najważniejsze. To że czuję ruchy to dlatego że jestem szczypiorkiem.Nie martw się , ze 9 kg przytyłaś ale Ty jesteś dużo wyżej ode mnie w ciąży (ja dopiero 18 t.c)więc nie jest wcale powiedziane że i ja tyle przytyję jak nie więcej:) Dosia30 i Daga251183 Z imieniem jeszcze się wahamy . Mała właśnie strasznie mi się wierci w brzuszku kopie z każdej strony na szczęście są to lekkie kopniaczki jak na razie, hahha a z nie chce myśleć co będzie dalej w następnych miesiącach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny !ja jestem w 21 tyg i przytylam 6 kilo,wydaje mi sie ze tez poszlo w brzuch. Dzisiaj robilam porzadki,przetarlam okna i podloge. Naprawde nie wiem jak to bedzie za 1-2 miesiace,juz teraz nie moge sie schylic zeby zapiac buty bo boli mnie brzuch przy tym,mam wrazenie ze gniote dzieci jak sie schylam. Musze czesto robic przerwy jak cos sprzatam lub wchodze po schodach i dysze jak parowz. Ma ktras tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojj Gewalia, ja jestem tydzień dłużej od Ciebie, bo 19 i już czasem czuję Gabryśka w brzuchu jak lekko kopie i się rusza ( a przynajmniej jest to inne uczucie którego do tej pory nie miałam). Idę na wizytę w poniedziałek - jak Twoja panienka ma już 20 cm to mój syneczek też już pewnie tyle ;) Jejku, tak ogólnie to mi się strasznie dłużył ten czas, a teraz to sobie myślę, że już połowa tego nadzwyczajnego stanu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gawalia Jak lekarz mówi że jest ok.to tego się trzymaj i już:-) Lilia Wodna 34 Kochana ja też mam zadyszkę jak wchodzę po schodach-nie jesteś sama:-) Jak robię porządki w domku też muszę robić sobie przerwy,z zawiązywaniem butów też mam problem dlatego teraz szukam takich "wsuwanych-na przylepiec"żeby było wygodniej:-) Uciekam do siebie(teraz jestem u rodziców):-) Odezwie się w piątek(i znów będę miała zaległości w czytaniu-no cóż tak to jest jak się nie ma netu w domku:-( )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szangril
Witam wszystkie przyszłe i już szczęśliwe mamusie:) Chciałam Was zapytać o badania tzw. krzywej cukrowej. Jestem w 17 tc i dziś odebrałam wyniki ww badania. Wynik po 2h od wypicia glukozy wyszedł mi 123,8 i Pani w laboratorium mnie nastraszyła zalecając pilny kontakt z lekarzem bo wynik jest wysoki. Zerkałam w normy i jedne mają górną granicę 110 inne 140. Czy któraś z Was miała podobny wynik? W piątek mam wizytę i zastanawiam się czy mogę spokojnie do tego czasu poczekać? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Szangril Ja jeszcze nie robiłam tego badania. Właśnie dziewczyny kiedy to się robi ? Jedynie to mam za mało żelaza ale biorę teraz po 2 tabletki Tardyferonu wiec mzoe sie poprawi do tego witaminki zaczełam brać FEMINATAL METAFOLIN 400 +DHA, 30+30 i pije multum soków warzywnych i owocowych no ijem owoce i warzywka! Patiniaa Moja dzisiaj ma dzień wierciocha hahahha szaleje skubana jak szalona ! Daga251183 Wiem, że mała rośnie jak jak trzeba więc swoją waga się nie przejmuję będę może mieć mniej do zrzucenia hehhe teraz jest to mało ważne najważniejsza jest córeczka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja robiłam obciążenie glukozą w 24 tyg. Na czczo miałam 90 a po wypiciu glukozy i odczekaniu 2 godzin miałam 93. Jak pytałam interniste o wyniki powiedział że jest w normie( a norma jest do 140).Miałam za mało hemoglobiny i muszę brać żelazo(lekarz kazał kupić Biofer i brać 2x1 tab)Kontrola za 4 tyg. Pozdrawiam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny szangril ja robialm te badanie w 21tc. z tego co wiem to robi sie je po 20tc dopiero ale moze to zalezy od lekarza, tak samo jak normy. u mnie na czczo bylo 90. po wypiciu podskoczylo na 179 a potem spadlo do 136 i lekarka mowila ze to dobry wynik. chyba wiec te normy do 140 sie zgadzaja:) ja musze jeszcze czekac 13 dni na kolejna wizyte. tym razem mam 3 tyg przerwy bo lekarka ma urlop. tydzien mam juz za soba. strasznie mi sie czas dluzy. co rpawa czuje ruchy ale nie wiem czy oba czy jeden. przy blizniakach nie idzie tego tak odroznic;) musze zacisnac zeby i do przodu.... pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gewalia ja tez biore ale 1 tabletke Tardyferonu dziennie. Potem czekam 45 min ze sniadaniem. Daga jak bedziesz znw na forum to napisz mi prosze jaka dawke bierzesz magnezu.Moja 1 tabletka ma 300 mg-jakbym wziela 6 to rozwolnienie mrowane:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gewalia
Lilia Wodna 34 Ja właśnie tez brałam 1 tabletkę Tardyferonu ale to było za mało, od wczoraj biorę 2x dziennie no i dodatkowo pije soki warzywne (co zawierają buraki, marchew,pomidory) itd Nie lubię czerwonego mięsa, szpinaku, wątróbki i muszę nadrabiać czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) Co do zażywania magnezu i żelaza to ja łykam tabletki zawsze po posiłkach, a nie przed. Pisało na Waszych ulotkach, żeby brać przed? Ja zażywam Biofer (http://www.domzdrowia.pl/65578,biofer-40-tabletek.html) 3 tabl dziennie i wyniki mam książkowe :) Kiedyś pytałam Was na forum czy miałyście zlecone badanie krzywej cukrzycowej, bo mnie lekarz nie kazał tego robić. Każdorazowo przy mofrologii badam cukier i jest w normie - może dlatego. Z tego co ja wiem, to to badanie powinno się robić około 24-25 tc. Szangril - Tobie zlecił je bardzo wcześnie... kasik08, ala82, barby Chyba faktycznie teraz kolej na nas... :) :) :) Póki co jeszcze to do mnie nie dociera :) Jestem tak wyluzowana, że aż sama sobie się dziwię :) Od przyszłej środy będę chodzić na zajęcia praktyczne z opieki nad noworodkiem - ciekawe jak będzie ;) Nie wiem czy też tak macie ale po dłuższym chodzeniu boli mnie podbrzusze i to tak dość mocno. Kładę się wtedy na chwilke albo siadam (w zależności gdzie jestem) i wtedy ból mija. Wczoraj sprzatałam jak nienormalna pół dnia bo mielismy małe malowanie i chyba przegięłam bo bolało mnie solidnie.. Dziś leżę i odpoczywam ;) Jedynie obiadek zrobię i jakiś spacerek uskutecznię bo jest piękna pogoda :) ewelina Ja miałam plamienia na samym początku i później gdzieś około 7-8 tc. Staraj sie leżeć i nie zapominaj o lekach - Luteina czy Duphaston. Pozdrowienia dla Waszytkich mamuś obecnych i przyszłych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja mam dzis wizyte u lekarza i nie wiem czy mam sama cos wspomnieć o tym badaniu krzywej cukrowej. U mnie skonczył sie 23 tydzień więc to juz czas. Nie wiem tylko ile to badanie kosztuje bo ja chodze prywatnie do lekarza więc nie da mi skierowania z NFZ, Zastanawiam sie czy nie robic tak ,że jak bede miała zlecone jakies badania to czy nie zapisac sie do ginekologa przyjmujacego w przychodni aby mi dawał skierowania na rózne badania , bo tak na prawdę to nalezy mi sie bezpłatnie i jestem czasem zła czemu ja tak rzadko korzystam z tego przywileju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia30 A masz jakieś wyniki z którymi idziesz na wizytę? Jesli lekarz sam nic nie powie o tym badaniu to zapytaj czy jest ono konieczne w Twoim przypadku. Naprawdę dobrze jest sobie robić cukier przy okazji pobierania krwi na morfologię. Ja wszystkie badania robię prywatnie ale nie jest to jakiś straszny koszt - morfologia 6 zł, a mocz 5zł. Nie pamiętem ile cukier ale też kilka złotych. Ostatnio lekarz nie kazał mi przynosić żadnych wyników na przyszłą wizytę ale ja i tak robię je kontrolnie co miesiąc dla samej siebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia30 Pamiętaj o tym, że jeżeli nie jesteś stałą pacjentką lekarza w poradni to może nie chcieć Ci dawać skierowań na badania - jak ktoś wpada tak z doskoku to naprawdę nie chcą dawać, bo to lekarz decyduje o tym czy masz mieć zlecone jakieś badania czy nie.. On nie zna całego przebiegu ciąży i jeżeli nie widzi sensu to nie da Ci skierowania... A jak płachta na byka działa na nich zdanie "bo mi się to należy"... Możesz wtedy usłyszeć, że albo chodzisz prywatnie albo do normalnej poradni... Wiem, że może źle to brzmi ale mam w domu lekarza i czasami rozmawiamy na te tematy i nie uwierzysz jacy potrafia być pacjenci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×