Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość japonkii

Ducan - Protal - raz dwa trzy i cztery STARTUJEMY!

Polecane posty

Hmmm, sa 4 fazy: I ATAK II RÓWNOMIERNY RYTM III UTRWALENIE WAGI IV OSTATECZNA STABILIZACJA Przy równomiernym rytmie są rózne opcje w zależności od tego kto ile chce schudnąć. Ja postanowiłam wybrac rytm 1/1 - najbardziej polecany i chyba najłatwiejszy do wytrwania. Rozsądny jest też 2/5, ale zapewne wolniej się na nim chudnie, bo więcej jest dni z warzywami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miechów A co do oleju parafinowego to nie ma go w sklepach, można go podobno dostać w aptece, ale nie mam pojęcia czy ten z apteki nadaje sie do spożycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK, bo u mnie jest dużo wyrobów z Michowa i dlatego pytam :) Wyczytalam, że parafina ciekła z apteki jest do spożywania w ilości maks. 30ml dziennie. Wieksze dawki powodują przeczyszczenie. Chyba sobie daruję ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonkii
Witajcie dziewczynki, kasiu_j przeczytaj co pisze Dr Ducan o pulpie owocowej w serkach i jogurtach, zreszta maly jogurcik dziennie nie wierze, ze AZ tak zaszkodzic moze... ja po powrocie do domu zjadlam jajko na miekko (pychotka!) i serek light ze szczypiorkiem... dzis zaczynam od jogurtu z pszennymi, na obiad planuję kurczaka, a na kolacje jakis twarozek. Żałuję, że nie mam słodzika bo od razu przygotowałabym sobie serniczek do kawki... ale zrobię to jutro! Będę mieć na cały tydzień do pracy. Miłego dnia Wam życzę.. choć taki deszczowy, bo cała Polska płacze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zdecydowałam się na dietę proteinową oczywiście rozumiem że muszę kupić książkę żeby odnaleźć się we wszystkich zasadach... Proszę wypowiedzcie się którą warto kupić bo są dwie. Może trzeba dwie przeczytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie w moim drugim dniu diety Dukana. Zaraz zjem placek z otrębami i trochę chudego sera. Ale najpierw pomiary; Waga: 66,7 kg (0,5kg mniej) Tłuszcz: 34,2 % (0,6 % mniej) japonkii => Ja też zamierzam zrobić serniczek, ale nie mam wszystkich składników. Zabiorę się za to jutro, bo zaczyna mi sie chcieć coś słodkiego. Stasia 1540 => Wydaje mi się, że nie musisz koniecznie kupować książki. Na internecie jest dużo informacji na temat tej diety, a jak będziesz miała jakieś wątpliwości to możesz zapytać nas. Ja osobiście kupiłam książkę "Metoda dr Dukana", bo koleżanka, która pracuje w EMPiKu mówiła, że klienci najbardziej ją chwalą. Druga zachwalana to "Nie potrafię schudnąć" i jest o połowę tańsza. W tej, którą ja mam jest trochę przepisów, ale jak dla mnie część z nich nie nadaje się do wykonania, bo albo są to składniki trudniejsze do zdobycia albo takie połączenia składników, których nie lubię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonkii
nie trzeba dwóch, wystarczy ta tansza, przepisy znajdziesz u nas , pytaj o co chcesz pomozemy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady! Książkę i tak jutro kupię tą tańszą oczywiście:)) A co do przepisów to piszcie proszę jeśli macie jakieś fajne pomysły chętnie sprawdzę:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonkii
CakeGirl poczęstowała mnie sernikiem i zwariowałam jaki pyszny !!! dlatego też piekę właśnie własny... ze zmniejszonej ilości produktów (dziękuję CakeGirl za słodzik 🌼) jeśli wyjdzie tak pyszny jak próbowałam niedawno to w 100% potwierdzę, że ta dieta nie jest męcząca... skoro można takie pyszności... a może następnym razem zrobić beziki ?? mmm ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sernik rewellla ! już nie ma połowy ;) wraz z Katarzyna_J stwierdzamy, żę miło poplotkować przy protalowym serniczku i herbacie! Pozdrawiamy wszystkie odchudzaczki 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam się robić głodna, więc chyba sięgnę po wędzonego piklinga. Dzieki temu będę potem bez przymusu piła dużo wody ;) Narobilyście mi smaka na ten serniczek :) Nie mam składników, więc zrobie go jutro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie robię glodna i zaraz skonsumuję wędzonego piklinga. Dzięki temu potem nie będę pić wody na siłę ;) Bo ja generalnie jestem z tych co nie piją za dużo, choć wiem, że to niekorzystne dla zdrowia. Narobilyście mi smaka na ten serniczek, tym bardziej, ze ja kocham słodycze i zaczyna mi ich brakować. Jutro zabieram się za pieczenie pomimo tego, że nie lubie piec;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam, myślalam, że poprzedni wpis się nie dodał i napisałam drugi, a teraz nagle są dwa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luzik! ja tez nie lubie pic wody, ale przy tej diecie widze, ze caly czas mam ochote pic! nawet na sile, ale pije, zeby nie narobic sobie problemów... z nerkami, wątrobą! dzisiejszy dzien pelen szalenstw: sniadanie jogurt z pszennymi drugie sniadanie: jajecznica z dwóch jajek z 3 plastrami chudej wedliny z indyka i dymką cebulką obiad: zupa z kurczaka podwieczorek: 3 kawalki sernika (rewelacyjny jest) jestem najedzona! piję herbate bo jest mi dzis zimnawo... co u Was drogie odchudzaczki ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie jak wam idzie odchudzanie? Ja na razie staram się nie wchodzić na wagę, bo normalnie załamka. Wejdę na nią dopiero we wtorek, kiedy to zaczynam 2 fazę zważę się na poważnie. Mój dzisiejszy jadłospis: śniadanie : jogurt naturalny z otrębami II śniadanie: jajko na twardo bez żółtka i dwa kawałki duszonej cielęciny+ herbata obiad: mała nóżka z kurczaka gotowana i bez skóry i jedno małe podudzie z piekarnika deser: kawałek serniczka protalowego i herbata u japonkii Też bym sobie taki zrobiła tylko nie mam tyle sera chudego w lodówce bo pychota ten serniczek. Jak to dziś powiedziała japonkii: " jak takie pyszne rzeczy można jeść na tej diecie, to mogę na niej być cały czas"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy cebula jest dozwolona w 1 fazie bo przecie z to warzywo jakby nie było. Te co się odchudzały wypowiedzcie się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cebula I fazie jest dozwolona tylko jako przyprawa. Nie można jej spożywac jako warzywo. Zjadlam piklinga, ale więcej go nie kupię, bo ma dużo ości, a ja nie lubie tak babrać z jedzeniem ;] Teraz jeszcze serek wiejski 3%, a na kolacje zamierzam zrobić kurczaka w sosie jogurtowym. Przepis znalazłam na innym forum, ale zamierzam zrobić go bez cebuli. Za to dałam przyprawy i czosnek. KURCZAK W SOSIE JOGURTOWYM 1 filet z kurczaka 1 cebulka 1 jajko trochę jogurtu naturalnego sól, pieprz Filet i cebulkę pokroić w cieniusieńkie paseczki, doprawić do smaku i razem podsmażyć . Wbić do szklanki jajko i zalać jourtem, a następnie wymieszać i wlać na patelnię. Mieszając na wolniutkim ogniu poczekać aż potrawa zacznie gęstnieć. Można dodać przyprawę Kamis suszone pomidory z bazylią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie pochłonęłam 3 kawałek serniczka protalowego i mam dość. Pychota!!!! To kolację mam z głowy. Ja zamiast słodziku w tabletkach dałam sypkiego 15 płaskich łyżeczek i jest w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno dozwolony jest ten deser: PŁYWAJĄCA WYSPA (składniki na 4-6 porcji) 4 jajka (osobno białko i żółtko) 250 g słodziku w proszku 750 ml odtłuszczonego mleka 1 laska wanilii, przekrojona wzdłuż Białko ubić na sztywno, dosypując stopniowo 1/3 szklanki słodziku. Piana powinna być sztywna i lśniąca. W szerokim rondlu zagotować mleko, 1/3 szklanki słodziku i wanilię. Przy pomocy dwóch łyżek deserowych ukształtować 16 owalnych bezowych pianek, które należy partiami wkładać do gotującego się mleka na około 5 minut. W połowie gotowania, delikatnie je odwrócić (są bardzo kruche). Wyjmować łyżką cedzakową i odstawić. Przecedzić mleko. Ubić żółtka z resztą słodziku, aż do uzyskania zbielenia i zgęstnienia kremu. Stopniowo dolewać letnie mleko, dobrze ubijając. Przelać krem do garnka i mieszając podgrzewać na małym ogniu, aż zgęstnieje i nie będzie spływał z wypukłej strony drewnianej łyżki. Nie wolno zagotować. Przełożyć krem do małych salaterek i ostudzić. Gdy krem będzie zupełnie zimny, ułożyć na powierzchni bezowe pianki. Dużo roboty, więc chyba mi się nie będzie chciało tego robić ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można też taki deserek: KREM JAJECZNY: 3 jajka 1/2 szklanki słodziku 1 łyżka żelatyny Jajka ze słodzikiem ubić w kąpieli wodnej na puch. Dodawać stopniowo żelatynę rozpuszczoną w odrobinie przegotowanej wody. Jeszcze raz wyrobic. Wlać mase do salaterki i wstawić do lodówki na 3h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeci dzień: Waga: 65,9 kg (0,8 kg mniej) Tłuszcz; 33,9 % (0,3 % mniej) Jak na razie jest to bardzo motywujące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Trzeci dzień jestem na diecie Dukana i chciałabym do Was dołączyć, aby wzajemnie się wspierać i dzielić doświadczeniami. Razem ze mną dietę trzyma mąż, choć u nieo żadnej nadwagi nie ma, ale tak dla wsparcia:) u mnie na razie wygląda następująco: 10.04- 66,9kg 11.04- 65,7kg 12.04- 65,6kg wzrost- 164cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!! Macie nową koleżankę :-) Mam 25 lat. Postanowiłam rozgościć się na kilku tematach o Ducanie :-D Niedawno zdecydowałam się na Ducana i po wstępnym zapoznaniu się z jego zasadami zamierzam od jutra zabrać się za tą dietę. Odchudzam sie od zawsze, niestety z żadnymi rezultatami, wciąż ważę tyle samo. Mam nadzieję, że Ducan będzie jakimś przełomem :-) Problem polega jednak na tym, że jestem kompletnym beztalenciem kulinarnym i tu mam nadzieję mi pomożecie :-) bo dla mnie przygotowanie ryby w folii to czarna magia :-O POMOŻECIE???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj w naszym gronie duc25! Jasne że pomożemy. Pytaj postaramy się odpowiedzieć co i jak. Nivencja oczywiście że ten sernik jest dozwolony w 1 fazie są w nim tylko produkty dozwolone w fazie uderzeniowej. Póki co Was opuszczam idę na spacer z synkiem, bo mi zaraz całe mieszkanie rozniesie, a poza tym trzeba się przewietrzyć bo wyprasowaniu góry prania. Zajrzę do was wieczorkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za przywitanie :-) myślę, że pytania będę zadawać w trakcie, bo w praniu wyjdzie w czym jestem lewa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:) ja juz jestem na Dukanie od 7 tygodni i jest mnie jakies 7 kg mniej:) nie chudne tak szybko jak inni, ale to chyba przez moje grzeszki,ale i tak jestem zadowolona:):):) wszystkie ciuchy sa mi za duże:) bede do was zagladać jeśli mi na to pozwolicie:) jak cos to służę pomocą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×