Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość japonkii

Ducan - Protal - raz dwa trzy i cztery STARTUJEMY!

Polecane posty

Wsadziłam chlebek do piekarnika, ale cos mi się wydaje że mi nie wyjdzie ;p dałam za dużo słodzika i po zrobieniu doczytałam sie że drożdze miałam stare;/ zobaczymy co wyjdzie z tego nowego przepisu. do piekarnika dorzuciłam tez ciasteczka czekoladowo owsiane:) ale te to za mało posłodziłam ach joo kucharka to ze mnie marna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CakeGirl! nie ma sprawy :D witamy wszystkie chętne dziewczyny ! ja wlasnie przebieglam 12km! na orbitreku, ale aż mi lepiej... niektóre zarzucą mi to, że w pierwszej fazie nie powinnam biegać, ale ducan mówi w swojej książce, że Ci któzy ćiczą nie muszą z tego rezygnować. Ja prowadzę siedzący tryb życia do tego stopnia, ze siedze w pracy po 12h, ten tydzień będzie maratonem bo pracuje od wtorku do niedzieli.. tak wiec te 12 km mam nadzieje, że wystarczy na ten tydzien ;) jak tam kasia_j?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beatko kiedyś już zrobiłam ten z twojego przepisu i poza małym zakalcem na spodzie był oki:) ale teraz znalazłam jakiś z drozdzami niestety już czuje ze mi ie będzie smakować...jakoś tak dziwnie pachnie, a posmakuje dopiero jutro bo narazie to jest za ciepły. ciastka tez już są gotowe:) zabić nimi mozna takie twarde:) ale nie ma co narzekac:) Uciekam już narka;) do juterka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Mąz właśnie siedzi i wymyśla czego on by nie zjadl:/ strasznie głodny chodzi, tzn mówi, że brzuch pełny, ale głowa głodna:) Mam pytanie o tego kurczaka w pomidorach- jak się go robi dokłądnie? Ja nie należę do mistrzów kulinarnych, ale widzę, że muszę urozmaicić naszą kuchnię, bo ja jak ja- dam radę, ale szkoda mi M. i W Oogóle gdybyście podzieliły się ciekawymi, ale prostymi przepisami byłabym wdzięczna! Ja gotuję na parze ryby i filety z kurczaka, jutro dołączą warzywka w końcu:) I mam pytania: ile byłyście na fazie 1? I jakie jogurty jecie? bo te moje mają od chole.. węglowodanów, choć są light bądź 0% I jeszce jedno; nigdzie nie mogę znaleźć serków homo light.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anetka kurczak w pomidorach wg przepisu prawdziwego włocha (pracowalam w restauracjach i przygladalam sie ich pracy...) potrzebujemy: puszke pomidorow (w tesco za 2zł) piers z kurczaka, cebulke, pieczarki, dymka (co masz pod reka i co lubisz) najpierw na teflonowej patelni podsmazam z wierzchu kurczaka na szybkiego doslownie, tylko dlatego, zeby najlepsze wartosci odzywcze z niego nie uciekly... on sam sie pozniej zrobi w pomidorach... pozniej na patelnie wrzucam cebulke z pieczarkami, dorzucam pomidory i tak dusze je, dodaje do smaku przyprawy, jak bazylie, pieprz i inne... potem kurczaka i dusze... normalnie ten kurczak podawany jest, że piers z kurczaka nie jest duszona w pomidorach, tylko polewana nimi, ale tutaj możemy razem to wszystko udusić, smakuje wyśmienicie... a mężowi posyp jeszcze serem żóltym, on będzie miał więcej kcal a Ty nie będziesz żałować, że je coś innego. ja jem jogobelli jogurty rano i nie przjemuje sie, że maja 8% owoców, nie cieprie jog. naturalnych :/ apropo serków homogenizowanych, nigdzie nie widziałam light :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze na chwilke jestem:) ja kupuję serki homo 3 % tł w Lidlu firmy Pilos za ok 4zł /0,5 kg kiedyś też kupiłam Maćkowy o% w Bomi. wiem że Kauflandzie tez są bo Beatka podobno kupuje ale to ona wam dokładnie wytłumaczy jak wejdzie na topik:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za ten serek!:) jutro do lidla, bo uwielbiam homo- hehe jak to zabrzmiało:) w kauflandzie dziś byłam,ale nic nie znalazłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beata30 => dzięki za podpowiedzi:) Niestety Kauflandu u mnie nie ma, ale poszukam w Carrefourze. japonkii => widziałam na innej stronce, gdzie prezentuje swoje przepisy nasza CakeGirl, że tam bułeczki są dość wyrośnięte...Nie wiem co te dziewczyny zrobiły;] Może mają talent do pieczenia, bo ja akurat nie mam. Bądź co bądź bułeczki są smaczne, tylko dałam trochę za dużo soli. A posypałam je odrobiną sezamu. Pyszne! Myślisz, że serek homo można z powodzeniem zastapić jogurtem naturalnym? Masz rację z tym Turkiem light - nie jem całego naraz, więc rzeczywiście nie będzie to żadne szaleństwo. A ten przepis na kurczaka w pomidorach brzmi smakowicie. Zrobię go w czwartek, bo wtedy zaczynam fazę II z warzywkami. CakeGirl => z Ciebie widzę jest wyśmienita kucharka:) Jajko do bułeczek roztrzepałam za pomocą takiej okragłej trzepaczki do jajek, więc piany nie było (chyba że ja nie umiem ubijać?).Proszek dodałam - pół płaskiej łyżeczki (tak jak w przepisie). Ech, co do relacji białek do weglowodanów, to niestety w tym jogurcie owocowym 0% tłuszczu było 3,2g białek, a weglowodanów 14,5g :/ Co ciekawe w moim jogurcie naturalnym Bakoma z 1,5g tłuszczu też jest więcej węglowodanów niż białka (odpowiednio 5,8g na 4,3g), a w Danone jest 6,1g do 4,6g ;/ Piję tyle, ile jest zalecane (każdego dnia wypijam 1,5l wody mineralnej, a do tego dochodzą jeszcze 1-2 herbaty czerwone i trochę coli light), ale niestety dziś mam zaparcie :/ Ooooo, w Lidlu jest serek homo niskotłuszczowy?:) Super! Dzięki za namiary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach, zapomniałabym...W książce Dukana wyczytałam, że na deser można jeść budyń i galaretki. Budyń wiadomo, że bez cukru i na mleku 0% nie będzie zbyt kalotyczny, ale galaretka ma trochę węglowodanów, więc mam wątpliwości...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki gdzie znajdę wędlinę light ?? u nas w krakowie jest znany taki deserek... do jogurtu naturalnego dorzuca sie galaretke i robi się ptasie mleczko...a może tęczę smakową... jest przepyszne.. osobiscie zawsze robie to jak jest cieplo... robie kilka galaretek, kroje w grube kwadraciki i zalewam jogurtem z żelatyną... ale tutaj mam wątpliwości bo każda galaretka zawiera w sobie cukier, no chyba, że są jakieś galaretki bez cukru o których nie wiem ??? z tym serkiem to też nie wiedziałam ;) cakeGirl jest mistrzynią wypieków i nie tylko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a galaretkę można zastąpić żelatyną i dodać aromat? Co prawda aromaty Dukan pisze muszą być też odtłuszczone, ale niestety takich nie znalazłam:( polska rzeczywistość nie jest niestety za bardzo przystosowana do beztłuszczowych i bezcukrowych produktów (choć na produkty bez cukru ostatnio jakaś moda?)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japonkii => ja kupiłam polędwicę łososiową firmy Dulano w LIDLu. Ma 0,2 g tłuszczu w plasterku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Dziś zaliczyłam mały spadek, bo tylko 0,3kg. Chyba jednak jogurt owocowy zrobił swoje... Moje wczorajsze menu: Śniadanie: placek otrębowy z łyżką twarogu chudego i 3 plastrami chudej polędwicy łososiowej Drugie śniadanie: serek wiejski lekki Obiad: filet z kurczaka grillowany w przyprawach Kolacja: ryba grillowana w przyprawach, 2 bułeczki protalowe, jogurt 0% owocowy Do tego 2 herbaty czerwone, 1,5l wody mineralnej, szklanka pepsi light.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie 🖐️ Mam pytanie o jakich mówicie bułeczkach? Mozecie zdradzić mi przepis bo nie wiem czy juz takie robiłam. japonkii ja kupuje sobie poledwice sopocka i taka szynke gotowaną wieprzową z Lidla. Ta z lidla mimo ze wieprzowa to ma bardzo duzo białka mało węgli i tłuszczu i przede wszystkim jest smaczna. A poledwica sopocka to myślę ze tez jest chuda:) w Lidlu kupuje jeszcze jogurty naturalne 0,1% tł i 2,5%. Nie przepadam za jogurtami naturalnymi, ale ten 2,5% jest taki gęsty, kremowy:) dodaję go do sałatek to taki fajny sosik z tego wychodzi:) mój wczorajszy chleb wywaliłam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o galaretke to Dukan pisze o takiej bezcukrowej. Ja takiej jeszce nie widziałam. Ale czytałam na jakims forum, że galaretke można zrobić z jakiejś owocowej herbatki:) do tego słodzik albo ksylitol, żelatyna i gotowe:) zamierzam to zrobic w najbizszym czasie i połączyć z jakims kremem:) moze będzie dobre:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość issskaaa
Witam! Mogę się przyłączyć? Zaczynam od dzisiaj,po raz drugi..... pierwszy raz zaczęłam diete dukana na jesień,dobrze mi szło przez dwa miesiące,po czym skapitulowałam nie mając wsparcia w mężu i rodzinie,każdy mi coś wiecznie podtykał,mąż cały czas mówił,żebym skończyła z tą głupią dietą bo i tak nie schudne i jak na złość znosił do domu chipsy i słodycze,(normalnie tego nie robi) Wyglądałam wtedy już naprawdę dobrze,a teraz.............. :((( Postanowiłam zacząć znowu z Waszym wsparciem,może teraz mi się uda,w co bardzo chcę wierzyć :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam odchudzaczki, moja waga tescowa jak na złość padła wczoraj !!! ;( i teraz totalny mam mętlik, nie wiem ile zeszlo ze mnie kg i nie ma mnie co motywować, nie mniej jednak nie poddaje się i będę walczyć do końca ! Widzę, że moje ciało staje sie smuklejsze - to mnie bardzo cieszy... odkrylam przy śniadaniu, że moje jogurty jednak zawieraja cukier i może dlatego waga stała.. bo organizm walczył, dlatego też na razie jeść ich nie będę, na pewno nie codziennie.... dziś na śniadanie jogurt z otrębami, piję własnie kawkę z odtłuszczonym mlekiem, na obiad mam kurczaka w pomidorach z bułeczkami dukanowskimi, podwieczorek sernik, na kolacje jeszcze nie wiem, bo będę jeść ją w domu. Pozdrawiam serdecznie no i chyba się musze do lidla przejechać... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! pomimo ze moj pierwszy dzien na Dukanie nei byl zbyt latwy, dzis i tak czuje sie pelna energii i zmotywowana do dalszego ataku :) Wczoraj, z mojej wylacznie winy, poczulam sie slabo jadac po pracy do domu :( powod: za malo zjadlam!!! Po prostu musze sie lepiej organizowac i tak jak mowicie dziewczyny, jesc czesto i do syta! tak wiec dzisiaj dzien zaczelam od jajka na twardo i herbatce chai (z aromatami hinduskimi). Ja chyba tez rano mniej jem bo po tym jajku bylam pelna ... dojachalam do pracy i zjadlam jogurt z otrebami. Co do jogurtu to ma 1,8gr tluszczu na 100gr, czy to znaczy ze jest 1,8%. Moze mi ktos wytlumaczyc jak sie oblicza bo nie zawsze na tutejszych produktach jet podany % zawartych tluszczy :o Cake (mmm jaki pyszny i kuszacy nick!) dzieki! Troche poszperalam w necie i rzeczywiscie kuchnia Dukana z odpowiednimi dodatkami bedzie tez super dla nieodchudzajacej sie czesci rodziny :) a i tak namawiam chlopa zeby sie dolaczyl bo z te 3 kg moglby zgubic :p A kabanosy tylko wachalam i wcale ale to wcale mi to nie przeszkadzalo! Hurra! Issskaaa, nie daj sie zsabotazowac! Moj tez ciagle mi cos podstawia, pytam sie go wtedy czy chce zebym byla taka chodzaca falda tluszczu do konca zycia? Czasami mysle ze robi to z zazdrosci bo dopoki jestem wieksza to malo kto sie za mna obejzy :o achhhhh te chlopy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha, mam pytania: 1. czytalam jakis przepis na pierwsza faze, kurczak duszony w cebulce. Mozna cebule w fazie ataku? nie nalezy ona do salat/warzyw? 2. Ktos wczesniej pisal ze je serki almette - mozna? bo ja je uwielbiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość issskaaa
Dea Erw dokładnie tak jak mówisz. Dopóki wyglądam jak kulka to jest pewien,że jestem tylko jego,a ja chciałabym się podobać innym mężczyznom. Przede wszystkim chcę podobać się sobie,bo wiadomo,że jak człowiek zadowolony ze swojego wyglądu to wszystko łatwiej przychodzi. Nie ukrywam,że chodzi mi też o moje zdrowie :) Dzisiaj mój pierwszy dzień na diecie,ciężko jest powiem Wam,zwłaszcza,że mam dwóch małych synów....... Zamówiłam książkę z przepisami,myślę,że będzie mi łatwiej,bo tak to nie mam pojęcia co jeść na obiad :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć ja mam prośbe ...o przepis na sernik:), bułeczki i chlebek..i murzynek :) i co tam jeszcze macie :) u mnie dzisiaj warzywka do jutra :) ale jestem dzis jakas taka zmeczona na maxa, głowa mnie boli, spac mi sie chce choc pogoda taka ładna ... we Wrocławiu świeci słoneczko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na serniczek był nieco wczesniej na buleczki protalowe rowniez ;) CakeGirl wrzucala stronkę z przepisami, takze mozna tam znaleźć wszystko... apropo murzynka, jak ktoś ma przepis to ja też poprosze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość issskaaa
Świetna stronka ,dzięki Dea Ewr,przyda mi się, coś na pewno przyrządzę sobie na kolację z tych przepisów i sernik upiekę ,pewnie jutro,bo bez słodkiego długo nie pociągnę ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny! nie było mnie jeden dzien a tu 2 stronki do czytania, ale to dobrze widac żę nas przybywa z dnia na dzień. Dea Erw z tymi serkami almette to było przez jeden dzień, bo je uwielbiam, ale ta ilość tłuszczu mnie przeraża więc odstawiłam. Mój mąż też nie bardzo chce mnie wspierać w diecie cały czas coś zajada co ja nie mogę co mnie trochę wkurza ale jestem silna i odmawiam wszystkiego co mi ktoś proponuje a nie jest u mnie na liście rzeczy które mogę jeść. Zaraz muszę jechać po warzywka żeby zjeść coś inne niż tylko jajka czy ser. Mojego serniczka niestety już nie, a był taki dobry. Może teraz coś innego upiekę tylko co? Ktoś pisał o przepisie na murzynek, może teraz to? W końcu dziś zaczynam fazę drugą i waga po uderzeniówce jest 4,5 kg niższa, ale czy jestem z siebie zadowolona? Chyba nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszystkie serdecznie Jestem w 5 dniu fazy uderzeniowej , zeszło mi 1,5 kg ... w porównaniu z moimi koleżankami to mało... może one zmyślają ??? Czy to moźliwe żeby zgubic 4 kg przez ten czas??? Cieszę się ich sukcesem, ale wk....a mnie że u mnie spadej jest taki mały Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×