Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość japonkii

Ducan - Protal - raz dwa trzy i cztery STARTUJEMY!

Polecane posty

Gość japonkii
ja cie cos nam nie dzialalo forum! ciesze sie, ze juz jest wszystko okej... ja zaczelam dzien od jogurtu z otrebami pszennymi drugie śniadanie to moja ukochana kawa z mlekiem 0,5% obiad... no tutaj musze sie wam do czegos przyznac... robilam zupe z kurczaka (piersi) do tego dorzucilam kilka krewetek, ktore uwielbiam, mieszajac mieszajac dodalam jeszcze troche cebuli dymki, pozniej wbilam w to dwa bialka, na koniec chcialam doprawic do smaku i co... nie zauwazylam, ze moj sojowy sos grzybowy nie ma nakretki i jak wlalam to .. troche duzo sie wlalo, zamieszalam i o dziwo bylo tak pyszne, ze zjadlam cala miseczke zupy przygryzajac buleczkami (sztuk 2) co zrobilam wczoraj i jestem tak najedzona, ze od godziny 16stej nie chce mi sie w ogole jesc, wiec dzis zasypiam bez kolacji bo nie mam na nia ochoty.. tylko pic pic pic... jutro ide do pracy wiec zaczynam maraton, przygotowalam sobie mniej wiecej repertuar dan na te 3 dni, zeby przygryzac w pracy, trzymajcie kciuki! ah zapomnialam - kupilam wage i sie zalamalam.......... myslalam, ze startuje z wagi 81.. ewentualnie 80, a waga wskazala wstretne 84! poszlam na dlugi spacer....... musze znowu miescic sie w sukienki mniejsze niz size 42 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I kolejny dzień za nami. sniadanko jak juz pisalam jogurt naturalny z otrębami cynamonem i slodzikiem do tego herbata II śniadanko poł wedzonego tunczyka (pychota nie mogłam sie oderwac od jedzenia, ale wszytsko w granicach rozsądku) obiad 3 malutkie roladki wołowe z korniszonkami zapieczone w sosie musztardowo-jogurtowym kolacja bułeczka wg przepisu Dukana z białym twarozkiem plasterkiem szynki z indyka i maciupkim korniszonkiem + herbata ze słodzikiem oczywiście jak co dzień seria 200 brzuszków i machanie hantelkami Nivencja jeśli chodzi ci o produkty w które musisz się zaopatrzyć to: jogurty ja używam bakomy, choć wcześniej miałam danone ser biały ważne żeby był chudy jajka piersi z kurczaka jakaś rybka wędzona lub jakaś inna tuńczyk w sosie własnym wędlina chuda drobiowa otręby pszenne i owsiane słodzik jeśli nie możesz obejść się bez cukru przyprawy a reszta to już wg własnego uznania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka87
dziewuszki ja jestem bardzo zadowoona z tej diety w ciagu miesiaca zzucialm okolo 10 kg dokladnie 11.5 w swieta coprawda przybralam ale znowu biore sie do pracy i w kwietniu mam zamiar zzucic znowu z 10 ale tym razem chce dodac cwiczenia pozdrawiam wszystkie kochane pluszaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Musze przyznać ze dziś poszalałam ze śniadaniem, a to ze względu na późna porę w której go spożywałam (po 11) Była jajecznica z dwóch jajek zrobiona na odrobinie mleka 0% do tego jedna bułeczka dukanowska posmarowana serkiem almette jogurtowym i na to 2 plasterki szynki z indyka i do tego herbatka wiadomo jaka, która teraz wypijam bo nie miałam czasu wcześniej. No właśnie jak to jest z tym almette można czy nie? (białka 7g, węglowodany 4g, tłuszcze 21g / na 100 g serka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonkii
dupeczka87 gratulacje, opisz wiecej jak ci sie udalo tak ladnie zrzucic zbedne kg, z jakiej wagi startowalas itd...? u mnie jak na razie wszystko okej: na śniadanie jogurt z otrebami, drugie sniadanie kawa z chudym mlekiem, obiad: zupa z wczoraj z dwoma buleczkami ducanowskimi, teraz dopelniam liczbe plynow w moim organizmie mam nadzieje, ze obejdzie sie bez kolacji. Trzymam za Was kciuki.. za siebie sama rowniez. Czekam na wiesci z frontu 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) jezeli chodzi o kostki rosolowe to odtluszczone , i otreby mozna od pierwszej fazy:) 2 lyzki owsianych i 1 przennych i taka dawka jedna dziennie nie wiecej a szkoda bo te placki z otrab uwielbiam ,jem go codziennie na sniadanie i to bardzo pomaga mi w chodzeniu do kibelka:) pozdrawiam Was proteinki i jak macie mozliwosc zakupau to polecam ksiazke dukana , doktorek wyczrpuje temat :D zycze duzych spadkow....ja jestem z innego topiku ale bede czasami do Was wpadac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nivencja
japonkii - czy Ty aby za mało nie jesz? Pytam w trosce o Twoje zdrowie. W diecie Dukana nie ma ograniczeń ilościowych, a w przykładowym jadlospisie są 4 posiłki, przy czym sam napój nie jest traktowany jako jeden posiłek. Katarzyna_J - wydaje mi się, że Almette ma za dużo tłuszczu. Dukan w książce pisze o produktach beztłuszczowych. W Polsce niestety takich praktycznie nie ma, więc wydaje mi się, że trzeba jeść te z minimalną ilością tłuszczu. Ja dziś zrobilam zakupy: - jogurt naturalny Bakoma bez cukru - 1,5g tłuszczu - jogurt naturalny Danone bez cukru - 2g tłuszczu - twaróg lekki Mlekpol - 0g tłuszczu - serek wiejski lekki Piątnica - 3g tłuszczu - serek wiejski lekki Mlekowita - 3g tłuszczu - mleko łaciate Mlekpol - 0g tłuszczu - otręby owsiane Kupiec - 5,3g tłuszczu - otręby pszenne Szczytno - 4,6g tłuszczu - tuńczyk w zalewie Dripol - 0,35g tłuszczu Jeśli znalazłyście jakies produkty z mniejszą ilością tłuszczu to dajcie znać. Będę wiedziała czego szukać na półkach. Z tym tuńczykiem to mam 2 obawy: po pierwsze jest w zalewie z solą (nie znalazłam żadnego bez soli), a po drugie tuńczyki zawierają w sobie rtęć, ołów, dioksyny i furany w zwiazku z czym slyszalam, ze nie powinno sie jesc wiecej niz 1 puszke miesiecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nivencja
zyciula jestem pod wrazeniem !!! Dopiero minal miesiac a Ty juz ponad 10kg mniej?? Moze sprzedasz swoje pomysly na posilki w fazie 1 bo szczerze mowiac nie za bardzo wiem co z czym polaczyc, zeby bylo smacznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nivencja
A przepraszam, 2 miesiące minęły:) Ale to i tak duzy spadek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Dukanki! Pozwoliłam sobie poczytać wasze forum, ja też jestem na tej diecie i dlatego lubię czytać jaki idzie innym, jakie macie przepisy i pomysły na jedzonko:) Wszystkim gratuluję, ja jak widać w stopce też idę do przodu ale jeszcze sporo przede mną. Trzymam kciuki za was, powodzenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupeczka87
jadlam normalnie tylko te produkty ktore sa dozwolone komponujac coraz to nowe dania i pilam duuzo wody.. zamiast chleba pieklam buleczki i jakos poszlo codziennie stawalam na wage i to mnie motywowalo ,choc mialam maly kilkudniowy przestuj trzymajcie kciuki w tym msc chce jeszcze z 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CakeGirl
Witajcie dziewczyny To moje drugie podejście do diety protal. Wg. mnie jest to najlepsza z diet jakie stosowałam. A wierzcie mi, było ich sporo... Za pierwszym razem na protalu schudłam 18 kg. Troszkę sobie odpuściłam w II fazie ,zaczęłam podjadać zakazane produkty , takim sposobem wróciłam do starych nawyków . Przestrzegam Was przed tym. Nie podjadajcie niczego czego jeść nie wolno!Tak się zaczyna droga do porażki. Myślałam sobie ,,A co mi tam tyle schudłam to mogę zjeść malutkiego batonika albo kromkę z serem żółtym , przecież nie przytyje...,, Jedzeniem nagradzałam się za zgubienie zbędnych kilogramów. Paranoja,prawda?! Tak było... a po batoniku był kolejny zakazany produkt, następnego dnia zjadłam już ,,normalny,, obiad i wróciłam do dawnych zwyczajów.Uczcie się dziewczyny na moich błędach i nie ,,grzeszcie,, będąc na diecie białkowej. Teraz postanowiłam ,że będę twarda i mam zamiar konsekwentnie i rygorystycznie przestrzegać diety. W chwili obecnej jestem w II fazie i jest mnie mniej o 8 kg. Takiego zwykłego oleju faktycznie nie można używać ale wolno używać oleju parafinowego. Ja nie potrafię się do tego przekonać ale niektórzy będąc na protalu jej używają . Japonkii jesz zdecydowanie za mało. W tej diecie chodzi właśnie o to,żeby jeść dużo białka. Im więcej jesz białka tym szybciej chudniesz. Dzieje się tak dlatego,że organizm musi spalić bardzo dużo kalorii aby przetrawić produkty białkowe. Duża ilość protein + co najmniej 2-3 litry płynów dziennie to klucz do sukcesu.Przy tej diecie nie możesz dopuszczać do uczucia głodu.Jeśli głód się pojawi to będzie nie do zniesienia.Musisz mieć produkty białkowe zawsze pod ręką bo jak ich nie będziesz miała to zjesz ,,byle co,, tylko po to,żeby zaspokoić głód. Ta dieta wcale nie musi być nudna i monotonna. Ja mam właśnie w piekarniku protalowy sernik.Pachnie nim w całym domu .Jutro dam znać czy warto go polecić. Jeszcze jedno. Nie wchodźcie na wagę kiedy będziecie mieć fazę z warzywami. Możecie się wtedy zniechęcić.Warzywa zatrzymują wodę w organizmie i waga moze pokazać więcej niż w fazie czystych białek. To normalne . Kiedy już wrócicie do protein , dowiecie się ile faktycznie schudłyście w fazie z warzywami Się rozpisałam Zmykam i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff.W końcu koniec dnia. Oby do grudnia kiedy kończę swoją dietę. Na obiadek dziś także miałam roladki, bo tyle ich narobiłam że nie musiałam nic dziś gotować( i dziś były lepsze niż wczoraj) Na kolacyjkę była druga część mojego wędzonego tuńczyka mówię Wam pychota. Cały dzień chodziły za mną naleśniki ale w końcu zdecydowałam się zrobić mufinki przepis z książki ale trochę zmodyfikowany, oto on: - 8 łyżek stołowych otrębów owsianych - 4 łyżki stołowe otrębów pszennych - 4 jajka - 1 mały jogurt naturalny danone ( w przepisie były 4 łyżki twarożku) - 1 łyżeczka słodziku sypkiego ( ale powinno być zdecydowanie więcej) - pół łyżeczki proszku do pieczenia (w przepisie nie było, choć powinna być łyżeczka płaska, a nie pół) - 1 łyżeczka cynamonu (bez tego się nie obejdzie ale tu można dowolnie dać kawę lub jakiś aromat beztłuszczowy o dowolnym smaku choć ja się z beztłuszczowymi nie spotkałam) Białka ubić na sztywna pianę. Resztę składników wymieszać, choć ja mieszałam osobno sypkie osobno mokre. Następnie dodać do piany i wymieszać. Nałożyć do foremek na mufinki lub papierków. Wstawić do piekarnika nagrzanego do 180 C i piec 20-30 minut. Wyszły bardzo dobre choć troszkę mało słodkie. Będzie na jutrzejsze śniadanko. Nivencja ja dziś kupiłam serek naturalny Turek Figura, ale niestety ma więcej niż Piątnica bo aż 5 % tłuszczu, ale przejrzałam wiele na półce i ten miał najmniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nivencja
Serki rzeczywiście maja trochę więcej tłuszczu niż twarogi i jogurty naturalne. Nie wiem czy z nich nie zrezygnuje, bo przecież taka kremową konsystencje mozna uzyskać poprzez wymieszanie twarogu z jogurtem naturalnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nivencja
Od dziś zaczynam dietę. Przed chwilą się ważyłam. Waga: 67,3 kg Tłuszcz: 34,8 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Śniadanko: - placek z otrębami Dukana - 3 łyżki twarogu chudego 0% - herbata czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze że poniedziałek już coraz bliżej i będę mogła wprowadzić warzywka będzie jakieś urozmaicenie. Dziś śniadanko: 1 mufinka z białym twarożkiem na słodko + herbata obiad: duszona cielęcina w ziołami i w warzywach oczywiście bez warzyw deser: naleśniki polane jogurtem naturalnym (wg.przepisu własnego mleko, jajko, mąka kukurydziana, słodzik) kolacja hmmm trzeba będzie coś wymyślić może jakaś rybka? Wczoraj miałam smaki chodziły za mną placki ziemniaczane, których niestety nie wolno!!! Ale byle do końca roku, muszę być silna i wy także dziewczyny nie dajcie się!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja właśnie zjadłam na obiad 30dkg wędzonego tuńczyka. Był pyszny! Myślałam, że bez chleba będzie ciężko, ale smakowalo wyśmienicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta007
tez myslałam o tej diecie. ksiazki pana dr. juz mam ale jakos nie moge sie zebrac ale od jutra zaczne powalczymy razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość japonkii
Kochane dziewczynki - odchudzaczki moje! mija kolejny dzień, już 5ty! jest mi tak smutno dzisiaj, że nic naprawde nie chce mi się jeść.. apropo mojego niejedzenia lub malo jedzenia. Kochane, jak jestem w domku i mam wolne to jem nawet 5 posilków dziennie, chce sie ich nauczyc, gdy siedze w pracy zazwyczaj jest to 12h, takze staram sie przygotowywac posilki dla siebie, ale jest ich nie dużo, bo nie mam na nie czasu tutaj, dziś: jogurt na sniadanie z pszennymi, kawka z chudym mlekiem na drugie do tego cynamonowy muffinek, ktory podrzucila mi wczoraj moja Kasia 🌼 a po 17stej (bo mialam taki ruch) zjadlam zupe kurczakowo - krewetkowa z jajkiem i chudym jogurtem, przegryzajac buleczka otrebowa. Strasznie chce mi sie pic, wiec pije.... moja waga stoi, troszku jest to dolujace, ale nie poddaje sie... za miesiac wylatuje na rodos (7 dni) dajcie mi jakas rade jak przetrwac i sie nie dac pokusom... wczoraj rpzebieglam sobie rekreacyjnie jeszcze 5km na wieczor, zeby rozladowac napiecie i stresy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CakeGirl
Cześć dziewczyny śniadanie: kawa z mlekiem 0% tłuszczu, protalowy sernik obiad: pół wędzonej makreli kolacja: 2 bułki protalowe . Do bułek zrobiłam paste z sera białego,jogurtu i szczypiorku Przepis na bułki: http://www.wielkiezarcie.com/recipe56668.html ja dodatkowo do tych bułek dodałam 2 łyżki mąki kukurydzianej i podsmażoną ,pokrojoną w paski cebulę. Piekłam je w foremkach do babeczek. Wcześniej wyłożyłam je papierem do pieczenia. Nie miałam żadnych problemów z wyjęciem bułek.Wyszły naprawdę super Przepis na sernik: -600 g sera chudego -6 jajek -30 tabletek słodzika -3 łyżki mąki kukurydzianej -budyń śmietankowy bez cukru -1 łyżeczka proszku do pieczenia -sok i skórka starta z połowy pomarańczy lub cytryny ( ja dodałam pomarańcze) # żółtka utrzeć z rozpuszczonymi w łyżce ciepłej wody tabletkami słodzika # dodajemy ser , sok i skórkę startą z połowy pomarańczy -sera nie trzeba mielić # dodajemy mąkę zmieszaną z proszkiem do pieczenia i budyniem # delikatnie dodajemy białka ubite na sztywną pianę # wylewamy do foremki wyłożonej papierem do pieczenia piec ok 1 h w temp 160-180 st Sernik wychodzi rewelacyjnie. Budyniu nie trzeba dodawać . japonkii kiedyś się umówimy i pobiegamy razem Pozdrawiam idę sobie bo mi smutno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Nivencja mówiłam że ten tuńczyk to pychota, tez obawiałam się że nie będzie smakował bez chlebka ale po pierwszym kęsie wszystkie wątpliwości się rozwiały. Kolacyjka u mnie była malutka jajeczniczka z 2 jajek na 3 plasterkach chudej wędliny z indyka i na odrobinie mleka. całkiem dobre. Jeszcze tylko 2 dni i będę mogła wprowadzić warzywka, taki pomidorek czy ogórek mi się marzy. Mają mało cukru więc można je do woli jeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a czy dodanie odrobiny przyprawy do grzańca do jogurtu naturalnego jest dozwolone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze odnośnie serka homogenizowanego, który pojawia sie w przepisach, to czy chodzi o taki serek waniliowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CakeGirl
Nivencja jeśli to faktycznie będzie ,,odrobina,, to jak najbardziej możesz dodać. Nie dawaj jej dużo bo w składzie tej przyprawy jest cukier (lepiej go zastąpić słodzikiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CakeGirl
Najlepszy jest serek homogenizowany naturalny bo ma najwięcej białka. Możesz też użyć waniliowego ale w mniejszych ilościach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jak to jest z tymi jogurtami light ale owocowymi, bo skoro są w nich owoce to chyba nie powinno się ich jeść w 1 fazie? I jak jest z otrębami owsianymi które maja dodatek żurawiny dozwolone czy nie w 1 fazie również?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, nigdy nie widziałam serka homo naturalnego...Jaka konkretnie firma je robi? Wiem, że ta przyprawa ma cukier i dlatego pytam czy to będzie duża zbrodnia jeśli sypnę pół łyżeczki do jogurtu? Katarzyna_J => suszone owoce są zakazane w I fazie, a więc zapewne otręby z ich dodatkiem też. Widziałam je w sklepie i kusiły mnie, ale zerknęłam do książki i mysle, że trzeba z nich zrezygnować. Co do jogurtów light z owocami to raczej nie są zalecane w I fazie. Natomiast w II można je jeść jeśli waga spada zgodnie z oczekiwaniami w ilości 2 dziennie. Jesli waga spada wolno, to tylko 1 dziennie, a jesli wcale nie spada to wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nivencja jeśli chodzi o serek homo naturalny to na pewno jest taki w carrefour ich sklepowy produkt ( chyba 3 % tł) i drugi który znalazłam naturalny to taki z Miechowa który ma 2,5 % tł w prostokątnym pojemniczku pamiętam takie z dzieciństwa i nic się nie zmieniły. I to były jedyne serki homo jakie w ogóle znalazłam w sklepie a produktów były 2 długie chłodziarki, jak to w takich wielkich marketach. I wcale nie było łatwo je znaleźć chodziłam chyba ze 3 razy tam i spowrotem bo ich nie widziałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×