Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Katarina28

Termin na sierpień 2010. Tegoroczne mamuśki :)

Polecane posty

Jej... Ale fajnie się dziewczyny mają... Tez bym chciala takiego porodu jak Nazilla. To dobre wiesci po opisie porodu Katariny. Moja kolezanka tez rodzila 40 minut i to pierwsze dziecko... A ja dzis zaliczylam przed praca meza wspolny spacerek w ten piekny dzien. Po powrocie nie moglam dojsc do siebie bo mnie tak miednica bolała. Polozylam sie i niestety zasnęłam a teraz nie moge sie dobudzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kupilam zwykla,z canpola plastikowa,z ta tradycyjna melodyjka. A wiecie co,cos sie u mnie zaczyna dziac,zaczelam jakby plamic,tak jak na koncowce okresu...caly dizen na bolach @ chodze,momentami sa mocne....a teraz mi jakos slabo.....oby sie rozkrecilo:)moze slowa meza sie sprawdza i mala bedzie w terminie? poki co siedze z wami i juz:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nazilla,Malgosia- GRATULUJE!! czyli powoli wszystkie sie sypia :) eveve..super pomysl z ta galeria:P Dzis normalnie przelom-moglam pospac w nocy-wstalam tylko 2x,heh za to w dzien Natli sie teraz wierci i kreci..co chwile musze ja przewijac,bo jak nie siku to kupka,ale doszlam juz do wprawy. Moze na dniach sie wybiore na pierwszy spacer,bo pogoda ladna..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na chwile Was spuścic z oka nie można... bo jeszcze mi tu wszystkie porodzicie :-) doczytam póxniej, bo teraz musze uciekać, ale bardzo bardzo mocno gratuluję Malgosi i Nazilli, a Tobie Żabciu życze mnostwo sił na dziś, bo czuje, że będziesz rodzić, cholera, ale sie zestresowałam ;-) 3 porody na 1 dzien to za duzo jak dla mnie , hihi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobra,dobra moni,jeszcze nie mowmy hop:)bo sie zdziwisz,jak jutro rano zobaczysz mojego posta:))cos sie zaczyna w koncu dziac....no i nie stresuj sie bo jeszcze 4ty porod na dzis ty nam zafundujesz:)) ale pusto tu bez malgosi i nazilli....w ogole bez mamus... zupelnie kameralnie sie teraz zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJKA! JA PO. URODZIŁAM WE WTOREK O 21.45. KAROLINKA WAZYŁA 3500 I MIERZYŁA 54CM. U NAS OK. DZIŚ WRÓCIŁYSMY. PORÓD LEKKI TLE ŻE BYŁAM BARDZO NACIETA I TERAZ CHODZE JAK PARAGRAF HA,HA,HA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano kameralnie. Zagladam co jakiś czas a tu niewiele sie dzieje. Zabcia takie plamienie moze byc z rozwierajacej sie szyjki wiec spore szanse, ze sie zaczyna:) U mnie cisza pod tym wzgledem. Nawet moja Tosia jakaś niemrawa bo nie rozpycha sie jak zwykle. Z jednej strony chce jeszcze poczekac ten tydzien a z drugiej juz tak bardzo chcialabym ją przytulić... A swoja droga ciekawe co by bylo jakby jednak Tosia okazala sie Bartkiem... Czy nie doznalabym jakiegos szoku poporodowego? Juz mam w glowie zakodowana sliczna slodka córunie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julica-serdeczne gratulacje!!! kurcze,ale sie ladnie rozpoakowalysmy....gorna tabelka juz wieksza od dolnej,teraz tylko czekac jej zaniku:)) Justinee-nawet mezowi nic o plamieniu nie mowie,bo mi spanikuje,jak wrocil z pracy dosyc mocno bolal mnie brzucho,juz byl gotowy do szpitala jechac,bo moze cos zlego sie dzieje....a jak o plamieniu by uslyszal....na sygnale by mnie chyba wiozl:))mam tylko nadzieje,ze te upaly co zapowiadaja nie beda takie mega upalne:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratuluje wszystkim rozpakowanym mamuśka, ja dzisiaj poszłam na 1 spacer ale był taki ryk że za pół godziny wracałam do domu, w nocy wstaje z 2-3 razy, dodatkowo z 1.5 -2 godzin mała w nocy czasami nie śpi:) a w dzień aniołek:) co do rodzenia bóle przed porodem okropne 18h w moim przypadku tragedia po ścianach prawie chodziłam, ale to skutek braku rozwarcia, braku znieczulenia poprostu wszystko na żywca ale to zależy od szpitala, a poród to już tylko 40 minut trwał, ale mówię wam ile radości po:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gratulacje julcia66......... ależ zaczynacie się szybko rozpakowywać, Rzeczywiście została nas garstka........ Zaczynam mieć pietra przed tym co mnie czeka-aczkolwiek to nie uniknione............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julia Gratuluję !!! 🌼 to teraz czekamy na opowieści z porodówki i na pierwsze zdjęcia :) JUŻ PO : imię/miasto/data ur./waga/imię/TC/termin z USG Sylwia.......Poznań ...................01.07.....2590.... Tomek Florianka...Włocławek...............06.07.....2170..... Igor mpatkam...Wrocław..................31.07.....3190..... Nikoś Katarina....WARSZAWA...............11.08.....3860 ..... Borys Anna80....Tarnów.....................12.08....3050...... Jakub MagZ3 ......Pomorskie ...............12.08....3530 ...... Weronika Nusienka...Dublin/Szczecin.........13.08....3430...... Natalia Kasienka................................17.08....3100...... Emilia Julia .................................... 17.08 ... 3500 ...... Karolinka Malgosica...Tarnobrzeg.............20.08....3400. ..... Marcel Nazilla .... UK/ Malbork .............20.08 ... 2910 ...... Kaspian PRZED: Edzinka13.............Łódź...................33.....20 .08............SYNUŚ Żabcia.............Grudziądz/Świecie......24.....14/21 -08.......CÓRKA Anecia75.......... lubelskie..........................24.08.............SYNEK Dorota.................................................27-08............ XXXX Justineee.............Ruda Śl.................24.....28.08............CÓRKA Eveve.........Jasienica/Bielsko-Biała......26.....30-08. ..........CÓRKA Moni 29............Grudziądz/Bel............29....31-08.............CÓRKA Dagmara................................................24 .08.................. Żabcia myślę,że to już bardzo blisko :) ale fajnie by było jakbyś jeszcze dziś urodziła byłyby 3 dzieciaczki jednego dnia :D może jednak się jeszcze postarasz? :) Mag pozwoliłam sobie wpisać Cię do tabelki :) Dziewczyny, które urodziły poślijcie nam zdjęcia maluszków do galerii bo mamy tylko 5 jak narazie.. (no chyba że nie chcecie to nie zmuszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no zobacze co ze starania mi wyjdzie,bo powiem szczerze zmeczona jestem.Bole @ troszke przeszly,a to za sprawa gpracego prysznica,plamienie ciutek wieksze,zastanawiam sie jak czop sluzowy wyglada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak galaretka przezroczysta lub zoltawa moze byc zabarwiona krwia na czerwono lub brazowo. Dosycrozciagliwy. Ogolnie to wyglada jak jakis glut:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm...to wtedy nie odchodzi mi czopek:))ino zwykle plamienie,na brazowo. Maz uswiadomiony ze cos sie buja do przodu,az mu sie oczka zaswiecily:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabcia to moze sie jeszcze powspomagaj- pomaltretuj sutki i posmyraj dno macicy moze sie szybciej rozkreci:) powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hm....moze faktycznie....dobra ja zmykam ,niewygodnie mi z lapkiem na kolanach,jakby co z tela napisze:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko to ja trzymam kciuki. Jak dobrze pojdzie to sie znajdziesz w tym jednym procencie kobiet co rodza w dzien wyznaczonego terminu : D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w ogole to zapomnialam sie pochwalic, ze dzis koncze 39 tygodni. Jeszcze tydzien do terminu! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja czytalam ze tylko 5 procent rodzi w dniu wyznaczonego terminu.leze i sprawdzam jak czesto fala bolu przychodzi,bo pomyslalam ze to moze skurcze sa:) ale bystra jestem:) no jak 39tc przekraczasz to czujesz ze porod juz jest coraz blizej:)a w ogole to ciagle o mnie gadka,masz jakies objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja czytalam ze tylko 5 procent rodzi w dniu wyznaczonego terminu.leze i sprawdzam jak czesto fala bolu przychodzi,bo pomyslalam ze to moze skurcze sa:) ale bystra jestem:) no jak 39tc przekraczasz to czujesz ze porod juz jest coraz blizej:)a w ogole to ciagle o mnie gadka,masz jakies objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja czytalam ze tylko 5 procent rodzi w dniu wyznaczonego terminu.leze i sprawdzam jak czesto fala bolu przychodzi,bo pomyslalam ze to moze skurcze sa:) ale bystra jestem:) no jak 39tc przekraczasz to czujesz ze porod juz jest coraz blizej:)a w ogole to ciagle o mnie gadka,masz jakies objawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Objawow calkowity brak... Wlasnie czytam o pozycjach wertykalnych i chyba wezme ze soba sciage na porodowke i bede probowac przy porodzie kazdej z nich zeby sobie pomoc. Co prawda w drugim oresie porodu i tak bede skazana na pozycje lezaca, ewentualnie półsiedzaca, ale przynajmniej w pierwszym okresie zastosuje. I jak czesto masz te skurcze i jakdlugo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to Wy tak tu o objawach to ja Wam opiszę moje...otóż moje objawy to ich brak ;-) hihi.... może zadziala, dziś bylam na godzinnym spotkaniu z panią ktora uczyla jak przeć i mówila mi kiedy jechac do szpitala, a na koniec powiedziala, że zna duzo przypadków, gdy dziewczyny bez zadnych objawow rodziły szybciej niże te z rozwarciem na 3 cm ;-) Żabciu, ten czop to może odejść za 1,2,3 razami i wtedy jest go więcej a może odchodzić powoli, stopniowo i wtedy możesz go tak nie czuć. Julcia... gratulacje Kochanie , oby Wam Karolinka na pociechę rosla 🌻 super, ze juz tyle dzieciaczkow tu mamy :-) Justinee... no ja to na pewno doznalabym szoku, ale wole o tym nie mysleć, niby takie pomylki się zdarzaja, ale czytając kilka forow nie spotkalabym się z czymś takim, musimy urodzic corcie bo na poczatku tabelki same chlopaki, trzeba wyrownać sily, a potem przegonic, w końcu kobiety górą prawda??? :p Eveve... super to wymyslilaś :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w ogole to ta babka mnie zestresowala, bo.... powiedziala, ze jesli odpłyna mi wody to mam godzine, zeby do szpitala jechać, a jesli wtedy mojego małża w domu nie będzie to ja chyba sama pojadę, bo naprawde to nie ma kto mnie zawieźć,a moj ja będzie gdzies daleko to nie zdąży dojechać :-( a po drugie ... jej zdaniem mój brzuch to na 37tydzień wygląda i w ciązy to moge jeszcze z 3 tyg pochodzić, nosz kurna wolne żarty... z 2 tyg to przeżyję, ale 3 to już chyba przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moni nie przejmuj sie tym co mowila. Nie zawsze wszytko przebiega tak ksiazkowo. W 36 tyg dno macicy powinno przylegac do lukow zebrowych a w 40 tyg 1-2 palce ponizej lukow. A u mnie chyba od 35 tyg brzuch siega 1 palec ponizej i sie ani nie podniosl ani nie obnizyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje,ze od mojej ostatniej notki mialam bol co 15minut,ok.30sekund trwal.bedzie masakra z chodzeniem do wc...strasznie ciazy dol brzucha,ciezko sie wyprostowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justinee... masz rację, pierdzielę to co mówila, wiecie moja szwagierka do dnia porodu żadnych objawow nie miala, tzn.żadnych odczuwalnych, a tu rano wstala i stwierdzila, że chyba będzie rodzic, bo skurcze i plecy zaczely ja boleć, normalnie żadnego czopa ani wód odchodzących, no i miala rację. Ide spac, bo padam z nóg, dziś od 5tej nie śpię, ale cięzko mi bylo zasnąć, bo Mala tak skakala w brzuchu jakby akrobatyke uprawiała ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żabcia .... melduję co mi dzis przekazano... jesli skurcze trwają już godzinę mniej więcej co 5-10min przy 1szym porodzie należy wziąć ciepla kąpiel nawet 20-30 min u wodą z prysznica okrężnymi ruchami masować brzuszek, jesli po tym stwierdzisz, że nie przeszło, a wręcz nasililo sie to trzeba się spakowac i jechac do szpitala, z tym, że to sa rady ksiązkowe wedlug mnie, a poród każdej z nas może przebiegac troche inaczej. W każdym razie czekamy na wiadomości, eski, jakiekolwiek informacje o obojetnie jakiej porze dnia czy nocy. tulę Was Kochane, do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×