Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość

2010/2011 Rozpoczynamy starania!

Polecane posty

______Staraczki_______: nick.................................. cykl starań niki85................................ 3 lata (druga ciąża) niunia1306..........................9 cykl staran vi.....................................zaczynam od grudnia (druga ciąża) ________Brzuszki________: nick.............trafiony cykl.................. tc............ termin porodu............ płeć tralalala..........??.........................32.... ............04.11.2011.....synek Nicol90............5.........................34......................14.11.2011..............synek monia_aa.........1(10cykl po stracie)......23................28.01.2012........synek Shiawase86........1.............................18....... .........02.02. 2012......córeczka czocharowa.......15.............................16....... ........04.03. 2012 ..................? ________Mamusie________: nick.............trafiony cykl ............ urodzone data/tc...... imię niki85................1..........................11.05.20 07/33.......Alyshia vi ....................9 .........................22.01.2011/39....... Hania anitia..............11........................... 30.08.2011/40........Alex Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej laski:) niki- ja tez mam policystyczne jajniki!!! i mnie nikt inseminacja nie straszyl!! Najpierw zrobil lekarz usg potem zlecil badnia hormonow w odpowiednich dniach cyklu. Na szczescie byly ok. Tylko luteine dostalam na wywolanie i przeszlam na diete niskoweglowodanowa dla cukrzykow i unormowaly mi sie miesiaczki. Co prawda po stracie tamtej ciazy mialam regularne a potem znow jajniki daly o sobie znac......ale niekoniecznie musi sie to skonczyc inseminacja!! Moglby cie zaczac lekami leczyc i monitorowac cykl, bo od tego sie zaczyna. Z tym ze musialabys zrobic hormony typu estradiol. tsh, ft3,ft4, testosteron, prolaktyne, progesteron, fsh i lh w odpwoeidnich dniach cyklu. wowczas wprowadza sie leczenie. Na koncu sie mysli o inseminacji czy o in vitro. Lekarze sa dziwni niektorzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupelniam tabelke:) niki- plamienie moze byc z rozkrecajacej sie miesiaczki, albo z niedomogi lutealnej, czyli faza lutealna cyklu jest jakas skiszona chyba. A ktory to Twoj dzien cyklu? To PCO tak czasami robi, ze pojawiaja sie plamienia w srodku cyklu, badz zamiast miesiaczki. Mi leci 35tydzien ciazy. Na ostatnim USG mlody w ogole nie obrocony jak powinien wazyl juz 2426g wiec dosc spory chlopaczek acz wnormie:) Ruchliwy bardzo:) Z tym ze sie nie chce obracac. Mam wrazenie ze cos tam kobinuje ale nie tak jak powinien;) W kazdym razie lezy sobie miednicowo czyli rownolegle z cyckami i prawdopodobnie czeka mnie cesarka. W czwartek mykam na ktg a 17.10 na wizyte. Zoabaczymy co wtedy bedzie bo bede juz na maxymalnie ostatnich nogach a brzuchol juz mam wielki i sie kulam jak taki paczek;) ______Staraczki_______: nick.................................. cykl starań niki85................................ 3 lata (druga ciąża) niunia1306..........................9 cykl staran vi.....................................zaczynam od grudnia (druga ciąża) ________Brzuszki________: nick.............trafiony cykl.................. tc............ termin porodu............ płeć tralalala..........??.........................35.... ............04.11.2011.....synek Nicol90............5.........................34.......... ............14.11.2011..............synek monia_aa.........1(10cykl po stracie)......23................28.01.2012........synek Shiawase86........1.............................18....... .........02.02. 2012......córeczka czocharowa.......15.............................16....... ........04.03. 2012 ..................? ________Mamusie________: nick.............trafiony cykl ............ urodzone data/tc...... imię niki85................1..........................11.05.20 07/33.......Alyshia vi ....................9 .........................22.01.2011/39....... Hania anitia..............11........................... 30.08.2011/40........Alex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie jest teraz 47dc a tabletki bralam typu Clomid sie nazywaly i nic nie daly ores mialam co 60dni a nigdy tak nie mialam zeby plamienie bylo od tak. co do diety to zaczelam ja i schudlam 2 kg. zrobilam ten test z glukoza i wszystko jest ok (wiec dieta w sumie mi nic nie da) tylko hormony wyszly nie bardzo ja juz nie wiem co myslec mam dolka dzisiaj byla bym w 37tyg ciazy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki ja niestety nie poradze :( tez mialam plamienia miedzy okresami w dlugich cyklach, az w koncu musialam miec wywolany normalny okres :/ czocharowa jak sie czujesz ?? monia jak przygotowania do wielkiego dnia ?? moja Hania teraz woła "mama" :) jeszcze chyba nieświadomie, chociaż kilka razy zbiła mnie z tropu ;) bo np. biorę ją na ręce, a ona łapie moją twarz w swoje rączki, patrzy mi w oczy i takim słodkich głosikiem mówi "mama" :D aż mi się wszystko w środku rozpływa :) okresu nadal nie ma... 40 dc, a ostatnio zwykle bylo 30... takze poki co nadal czekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia no to do wyra... niestety taka pogoda... pamietam, ze ja w zeszlym roku we wrzesniu tez bylam przeziebiona z brzuszkiem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a hej :) monia zdrowiej nam :* ja ostatnio tez sie przeziebilam .. budzilam sie w nocy z bolem gardla i zapchanym nosem .. ale juz na szczescie lepiej.. vi rob testa bo umieram z ciekawosci! :D ja pamietam ze tez nie chcialam robic bo potem boli takie rozczarowanie... a jeszcze wiesz jakie jest szalenstwo jak starasz sie przy pierwszym dziecku.. ja dzis mam wizyte... trzymajcie kciuki :* wieczorem wam napisze co i jak.. spisalam sobie na kartke wszystkie rzeczy o ktore mam zapytac ekarza :) wyszlo 12 :D jak zobaczy ze czytam kartke to sobie pomysli ze jestem wariatka :D ale w koncu place za to nie ? :P po 11 mam wyniki do odebrania to bede sie musiala zaraz szykowac :) HBS i HCV jakies :P w zeszlym tygodniu robilam USR.. wynik ujemny :) Mam nadzieje ze ten miesniak sie nie powieksza... tak sie boje.. oby z moim dzidziusiem bylo wszystko w porzadku.. bylam wczoraj na zakupach i nie moglam sie oprzec i kupilam 2 pary bodów :) jedne z napisem "Kocham Mamusię", a drugie "Kocham Tatusia" :):D po prostu swietne sa ! :) Dobra, ja ide sie szykowac :) potem zadam wam sprawozdanie :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi- a na co czekasz?? zrob test i tyle u mnie plamienie sie juz skonczylo zadzwonilam do mojego lekarza zeby sie zapytac czy on moze ma jakis pomysl i w sumie nic mi nie opradzil powiedzial ze on nie wie i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki czekam, bo przed ciaza mialam bardzo dlugie cykle... nie chce znowu swirowac jak poprzednim razem...w dodatku wtedy sie trafil nawet test pozytywny :/ nie chce sie nakrecac i znowu bez sensu testy robic... poczekam do weekendu, wtedy moze zrobie ten test...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monia - no to duzo wypoczywaj i zdrowiej nam szybciutko, pamietam jak sama bylam przeziebiona w ciazy, masakra, prawie nic nie mozna wziac. dorocia - jak tylko bedziesz cos wiedziala to napisz nam szybciutko. Ale ja jestem dobrej mysli, a to ze masz duzo pytan to dobrze. Po to jest lekarz zeby odpowiedziec na pytania. niki jesli chodzi o plamienia ja ci nie doradze bo nigdy takich nie mialam. zreszta moje cykle tez byly regularne jak w zegarku. vi - a ty to ja nie wiem na co czekasz, rob testa, i to szybciutko. Kurcze fajnie ze twoja mala zaczyna mowic, ja sie ciesze jak glupia jak moj malpuje jakies minki po mnie albo sie usmiecha. A ja sie dzis nie czulam najlepiej, obudzilam sie i raz napady zimna raz goraca i tak w kolko, a na dodatek bylo mi slabo i niedobrze. Az sie balam bac malego na rece zeby go nie upuscic tak mi slabo bylo, ale teraz juz jakos minelo. Sama nie wiem dlaczego tak. A dzis moj maluszek ma dokladnie 4 tyg a i juz zrzucilam 10 kg, ale jeszcze conajmniej 10 do zrzucenia, wolalabym z 15-16 ale narazie najwazniejse zebym sie mogla wcisnac w swoje ciuchy za 4 tyg, bo wtedy jedziemy do polski, a nie chce juz kupowac nowej garderoby. Na razie wchodze w jedne spodniei dwie spodnice. Vi ile ci zajelo zrzucenie tego co nabylas w czasie ciazy, myslisz ze w 4 tyg uda mi sie wcisnac w reszte spodni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe anitia ja waże z 7 kg wiecej niz przed ciaza :/ zaraz po porodzie jak jeszcze karmilam i sciagalam mleko to wazylam jakies 10 kg mniej niz przed porodem... a pozniej przyszlo smieciowe zarcie i waga poszla w gore... ale ja w ciazy malo przytylam, w ogolnym rozrachunku jakies 10 kg... co do testu to nie naciskajcie, poczekam do weekendu... chociaz dzisiaj sie zastanawialam gdzie do sypialni wstawic lozeczko :P najgorsze ze trzeba by kupic drugie, bo Hania za mala jeszcze na kanapę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki a co z hormonami wyszlo nie tak? bo jesli niebardzo to trzeba leki podac. A co ci wyszlo nie tak?bo i na progesteron i na prolaktyne i na testosteron mozna dostac leki i unormowac wszystko. Nie lam sie. Jeznys niki, moze zmien ginekologa? Jak nie wie co poradzic? Kurde. Powinien cie zaczac leczyc:/// wrrr.... monia- goraco polecam syrop dla ciezarnych PRENALEN. Sama stosuje i jest git. dorcia-HCV to test na wirusa brodawczaka ktory wywolac moze raka szyjki macicy. HBS to chyba na zoltaczke o ile pamietam. anita- a moze musisz zjesc cos z weglowodanami? np jakies suchary badz herbatniki? Cukeir mogl ci opasc najzwyczajniej w swiecie. Wowczas sie robi na przemian cieplo goraco i slabo:) wowczas batona wciagnij i juz:) i jedz regularnie wowczas nie bedzie cie dopadac cos takiego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi hania juz bedzie na tyle duza ze bedzie mogla spac normalnym lozeczku czemu ty chcesz ja dac na kanape? moje wyniki sh 6 lh 16 progesterone 0.9 oestradiol 247 AMH 92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki widac nie tylko w polsce lekarze to patalachy :/ nie chce kupowac normalnego lozeczka tylko od razu kanape, bo pozniej i tak bede musiala kupic... jest bardziej praktyczna i przydaje sie jak ktos przyjedzie... a poki co Hania spi w lozeczku turystycznym, takze w nie musialabym wlozyc "nowego" dzidziusia, a Hanie gdzies wyeksmitowac ;) no i przede wszystkim sypialnie przeniesc co mniejszego pokoju, bo planuje, zeby dzieci tak do 12 roku zycia byly w 1 wiekszym pokoju ;) no, ale nie ma co gdybac bo jest tylko Hania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny.. Jestem nowa na tym forum ale mam nadzieje, że mi napiszecie co o tym myślicie. Od 2 m-cy staramy się z mężem o dzieciątko, ponieważ mam problemy z @ i mam bardzo nieregularne cykle lekarz przepisał mi luteine, (reguluje @ ale również podtrzymuje ciążę). Przy poprzednim cyklu zapomniałam wziąść jednej i @ przyszła na 2 dzień, w tym cyklu było całkiem inaczej tzn. @ przyszłą 3 dni później ale zawsze trwałą od 5-7 dni a teraz miałam tylko 2 dni, bardzo obfita ale skończyła się jak gdyby ręką odjął, rano jeszcze była a po południu czyściutko, do tego cały czas okropnie mnie bolą piersi (minął już tydzień), pobolewa brzuch dołem, brodawki też zmieniły kolor (ciemniejsze), cały czas mam stan podgorączkowy (37.0-37.3), w dniu kiedy dostałam @ robiłam rano test i wyszedł negatywnie, co prawda wydaje mi się że było za wcześnie ale ta niecierpliwość (jeżeli jestem w ciąży to byłoby wtedy okolo tyg)..teraz tyle jest tych niby znaków a jednak coś mnie powstrzymuję przed testem i pisze do Was jak myślicie, czy to może być ciąża?? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem ! ;D bylam u lekarza i znow jestem spokojna :) wszystko w porzadku z moim dzieciatkiem :* lekarz powiedzial ze wszystkie wymiary jak na ten tydzien sa w normie :) wazy sobie 220 gram :) widzialam bijace serduszko! piekne ! :):* ogladalismy i mierzylismy tez tego miesnika mojego.. jest taki jak byl.. nie urosl nic :) na szczescie ;) dostaam kolejne L4 recepte na Tardyferon i w sumie to tyle :) bede sie wybierala do dentysty tez.. zeby mi wszystkie zeby nie wypadly :D dziekuje za poprawke tych moich antygenow :) bylam po wyniki i musze isc znowu na HCV.. bo podobno zrobil sie im jakis skrzep w tym co pobrali wczoraj i nie byli w stanie tego zbadac.. coz.. niby tym razem mam nie placic (bo placiam wczoraj za to 45zl) taka niby reklamacja nie z mojej winy.. wiec se dopilnuje i zrobie to jak najszybciej.. vi rozumiem cie jak to jest.. tez bym poczekala a z drugiej strony bylabym ciekawa.. fajnie ze hania zaczyna sobie mowic :) pewnie nieraz sie wzruszysz :) niki te twoje cykle mnie przerazaja.. :( musza cie zaczac leczyc bo przeciez tak dalej byc nie moze.. :( ale wszystko bedzie dobrze :*:*:*:* aha! i jeszcze jedno :) dalej nie wiem czy chopczyk czy dziewczynka... nie dao sie podgladnac.. niestety.. :( ale wazne ze wszystko w porzadku :* to najwazniejsze :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja poprawka :P ______Staraczki_______: nick.................................. cykl starań niki85................................ 3 lata (druga ciąża) niunia1306..........................9 cykl staran vi.....................................zaczynam od grudnia (druga ciąża) ________Brzuszki________: nick.............trafiony cykl.................. tc............ termin porodu............ płeć tralalala..........??.........................32.... ............04.11.2011.....synek Nicol90............5.........................34.......... ............14.11.2011..............synek monia_aa.........1(10cykl po stracie)......23................28.01.2012........synek Shiawase86........1.............................18....... .........02.02. 2012......córeczka czocharowa.......15.............................18....... ........04.03. 2012 ..................? ________Mamusie________: nick.............trafiony cykl ............ urodzone data/tc...... imię niki85................1..........................11.05.20 07/33.......Alyshia vi ....................9 .........................22.01.2011/39....... Hania anitia..............11........................... 30.08.2011/40........Alex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gin mi powiedzial ze nie ma w sumie zadnego leczenia ze tego nie da sie wyleczyc i ze jedynym sposobem na reguralne cukle sa tabletki anty ale jak sie staramy o dziecko to to nie ma sensu zeby je brac i tyle ja nie wiem juz co o tym myslec! vi sorki ale ja nie rozumiem dlaczego kanapa nie lepsze lozeczko z pozadnym materacykiem bo przeciez dziecko rosnie a dobry materac jest bardzo wazny. potem zawsze mozesz kupic dziecia lozko pietrowe. ja rozumie ze myslisz praktycznie zeby bylo i malo miejsca zajmowalo itd. jak dziecko ma okolo roku to sie np szczebelki wyciaga z normalnego lozeczka ze dzieco samo moze juz z niego wyjsc wiec jak bys byla teraz w ciazy to jak by sie drugie urodzilo to hania mialaby juz 1,5 roku i spokojnie moglaby byc w lozeczku czocharowa wiedzialam zebedzie wszystko dobrze suzi06 poczekaj moze z tydzien i powtorz test albo idz na bete

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki, ale przeciez tabletki anty reguluja wlasnie poziom hormonow, to niech sprawdzi w jakiej fazie cyklu brakuje jakiego hormonu, czy jest go za duzo i niech to wyreguluje hormonem nie tabletkami anty :/ co do lozeczka to oczywiscie masz racje, ale jak ktos kasy nie ma to mysli praktycznie niestety :/ jak kupie kanape pospi na niej dluzej w dodatku jak np przyjedzie jej kuzynka bedzie mogla z nia spac... nie wiem poki co mam czas zeby to jeszcze przemyslec ;) chociaz juz dzisiaj obudzilam sie z mysla spaceru do apteki ;) ale chyba jeszcze poczekam do weekendu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vi zawsze mozesz kupic nowe tanie lozko http://allegro.pl/lozko-kasia-90-x-200-bezbarwne-migdal-w-i1822032487.html albo tansze uzywane ktore mozesz zawsze przerobic w cos wyjatkowego http://allegro.pl/lozko-pojedyncze-i-materac-100-200-i1822167818.html ja mojej ally kupilam uzywane lozko bylo zwykle drewniane i widzialas na zdjeciu jak je przerobilam to tez jest fajne http://allegro.pl/lozko-bartek-90x200-drewniane-sosna-sosnowe-i1829628527.html zastanow sie tak jak pisalas jeszcze masz czas a jak ktos przyjdzie na noc zawsze mozesz kupic cos w tym stylu http://www.argos.co.uk/static/Product/partNumber/3667244/Trail/searchtext%3EREDY+BED.htm to tylko moje sugestie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma sie nad czym zastanawiac, bo zrobilam test i jest negatywny... takze czekam na okres i probujemy dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ano nie bardzo wiem, bo to oznacza, ze mam znowu rozregulowany caly cykl i pewnie znowu problem z owulacja,a co za tym idzie nie tak latwo bedzie o kolejne dziecko :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz to jeszcze nic nie znaczy zawsze moze sie wam poszczescic tak jak mi za pierwszym razem . a moze zdecyduj sie na tabletki anty np na 3 miesiace i moze wtedy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki z calym szacunkiem ale ten lekarz gada ci bzdety totalne!!!!!!! Nie da sie wyleczyc pco ale sie je leczy i reguluje cykl za pomoca roznych tabletek aby kobieta mogla zajsc w ciaze. Dostaje sie np metformine na dobra wge, zbicie cukrow, zbicie wagi, uregulowanie przemiany materii, dostaje sie bromergon na zbicie prolaktyny luteine/duphaston na dobry progesteron i no clostybegyth na wzrost pecherzykiow a ipotem ewentualnie pregnyl w zastrzykach na pekniecie poecherzykow dominujacych zebys miala owulacje! Do tego ejst cos takiego ajk monitoring cyklu. Twoj lekarz sie nie zna totalnie. zapraszam cie zatem na forum www.benc.pl poszukaj tematu z pco i zobacz jak k0obiety walcza, moze uda ci sie znalezc odpowiendiego lekarza, bo ten to jakis dziwny. A 3 laekarz w ciagu dwoch lat to i tak nieduzo. Az mnie krew zalewa jak slysze o takich doktorkach ktorzy pierdziela takie farmazony.... Powiedz w ktorym cyklu robilas te hormony i czy sa w normie? lh/fsh stosunek jest bardzo duzy, sprawdz czy osobno sie mieszcza w normach bo moze masz jakie klopoty z przysaadka, masz wysokie lh co wiaze sie z zaburzenie owulacji, bo owulacja nastepuje po tzw piku lh, poszukaj specjalisty. Pszukaj kogos od leczenia nieplodnosci, moze jakas klinika? Ja tez mam zdiagnozowane pco i mialam szereg badan porobionych...wszystko sie leczy. Nie daj sobie wmowic inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaktualizowalam tabelke. Trzymajmy sie tej ok?:) ______Staraczki_______: nick.................................. cykl starań niki85................................ 3 lata (druga ciąża) niunia1306..........................9 cykl staran vi.....................................zaczynam od grudnia (druga ciąża) ________Brzuszki________: nick.............trafiony cykl.................. tc............ termin porodu............ płeć tralalala..........??.........................35.... ............04.11.2011.....synek Nicol90............5.........................34.......... ............14.11.2011..............synek monia_aa.........1(10cykl po stracie)......23................28.01.2012........synek Shiawase86........1.............................18....... .........02.02. 2012......córeczka czocharowa.......15.............................18....... ........04.03. 2012 ..................? ________Mamusie________: nick.............trafiony cykl ............ urodzone data/tc...... imię niki85................1..........................11.05.20 07/33.......Alyshia vi ....................9 .........................22.01.2011/39....... Hania anitia..............11........................... 30.08.2011/40........Alex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala- te badania mialam w 19 dniu cyklu, wyszlo ze FSH jest jak na poczatku cyklu a LH w polowie PROGESTERON jak na poczatku cyklu i oestradiol jak w polowie. co do obnizenia cukru to mi to jest nie potrzebne bo ja mam cukier w normie wage tez ( oczywiscie ja bym chciala wazyc mniej ale waga jest w normie), tabletki na wzrost pecherzykow bralam i nic nie daly na malpe czekalam ponad 60dni i musialam miec wywolana, jak to nie dzialalo wtedy mialam zastrzyki z FSH i po tym zastrzyk na pekniecie pecherzykow i inseminacje i tak zaszlam w ciaze (i poronilam). ja nysle ze ta inseminacja to nie koniecznie musi byc tylko wywolanie owulacji. na inseminacje sie zdecydowalismy bo placilismy za wywolanie owulacji i to bylo w cenie i niby daje ci lepsza szanse. co do lekarza to on niby jest dobry studiowal w trzech krajach i jest jednym z najlepszych odnosnie invitro co do szukania odpowiedzniego lekarza poczekam az wroce do polski bo tu ja musze miec za kazdym razem skierowanie i za kazda wizyte mysze placic okolo 100$ niewiem moze moj lekarz mysli zebym jak najszybciej zaszla w ciaze bo juz 3 lata sie staramy itd ale jak go zapytalismy czy jest jakas inna opcja np tabletki to powiedzial nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×