Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rena443

Szczęśliwe mamuśki - Rzeszów i okolice

Polecane posty

dzięki dziewczyny za słowa otuchy :) A mój malutki dużo nie spał w dzień przeze te upały, nawet w nocy jak teraz karmienie to jestem całą mokra :( okropnośc, dobrze że jest pogoda, ale trochę to za ciepło ;) Ją cały czas pije herbatę na laktacje z hipa i podobno bocianek herbata też rewelacja, nie wiem czy pomagaja, ale nie zaszkodzi pić i pokarm mam. Dobra idę pranie załączyć bo kładę małemu tetre przez te odparzenia i mam już mnóstwo pieluszek brudnych i idę spać puki Maksio Śpi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajawor- jeśli dziecku poda się choć raz mieszankę to trzeba odstawić witaminę K, co do herbatek na laktację to u mnie nie pomogły, próbowałam wszelkich sposobów ale po ok 2 miesiącach moje cyce skończyły produkcje :P i nic nie mogłam na to poradzić , to co najważniejsze to córcia dostała a potem miała się dobrze na sztucznym mleczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajawor
kika79 dzięki za odpowiedź. Już jestem spokojna o tę witaminę bo mi sen z powiek spędzała a co do karmienia piersią no to zobaczymy. Nie ja pierwsza i nie ostatnia, która ma problemy z cycami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenka już 8 dni nie robi kupy:(. A było już dobrze, robiła co 3 dni. Dałam jej dziś bobo fruta, ostatnio po nim właśnie zrobiła kupę. Zobaczymy czy pomoże. Ja też przy karmieniu nocnym jestem cała spocona. A po karmieniu czekanie aż się odbije, ona coraz cięższa leży mi na ramieniu a ja sapie z gorąca:). Mała dziś od rana leży golutka, tylko ma założonego pampersa:). Ja od wczoraj używam już trójek, bo dwójki były za małe. Na zmianę daję jej happy i pampersa. Ale muszę wypróbować te z biedronki Dada, któraś z was mówiła, że są bardzo dobre, no i tańsze od pampersów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milenka już 8 dni nie robi kupy:(. A było już dobrze, robiła co 3 dni. Dałam jej dziś bobo fruta, ostatnio po nim właśnie zrobiła kupę. Zobaczymy czy pomoże. Ja też przy karmieniu nocnym jestem cała spocona. A po karmieniu czekanie aż się odbije, ona coraz cięższa leży mi na ramieniu a ja sapie z gorąca:). Mała dziś od rana leży golutka, tylko ma założonego pampersa:). Ja od wczoraj używam już trójek, bo dwójki były za małe. Na zmianę daję jej happy i pampersa. Ale muszę wypróbować te z biedronki Dada, któraś z was mówiła, że są bardzo dobre, no i tańsze od pampersów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja Milenka dzis prawie caly dzien spi z tych upalow je pobawi sie chwilke i zasypia troszke spala z tatusiem ale ona za bardzo chrapal i przenioslam do lozeczka;) jak sie obudzi idziemy na zakupy i spacerek:) dzis byla w odwiedzinach kuzynka meza a Milenka tyle co sie obudzila i jak zobaczyla ja nad lozeczkiem to takiego pieroga zrobila ze myslalam ze padne ze smiechu a po 15 min tak sie rozgadala ze bylam w szoku:P Wela ja od 5 dni dopiero zmienilam pieluszki na wieksze i uzywam tylko Dady dla nas najlepsze nie odparzaja a Milenka przeciez w nocy spi po 10 godz w jednej pieluszce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my jesteśmy od wczoraj u moich rodziców. Martynka niestety nie jest zbyt grzeczna, nowe miejsce i taka marudna, niespokojna. Odwiedziłysmy dzisiaj 2 prababcie. Były zachwycone, pierwsza pra-wnuczka w rodzinie. Ale upały straszne i do tego te wstrętne komary ze nie ma jak na zewnątrz wyjść. Pisałam o moim biednym paluszku u nogi, tak się śpieszylam do małej aż się potknełam i wywróciłam. Byliśmy wczoraj na pogotowiu, okazało się że złamany. Masakra jak ciężko mi chodzić:( My już od dośc dawna uzywamy 3, stwierdziłam ze są wygodniejsze a wagowo i tak już od 4kg. Ja cały czas używam hggisów i pampersów na zmianę i jestem zadowolona. Martynka chyba też:) Dzisiaj Martynka pierwszy raz smiała się tak w głos, wspaniałe uczucie:) Zwłaszcza ze nie jest zbyt zadowolona z pobytu u dziadków:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vanilla a moja dzis caly dzien gaworzy od wczoraj tak ma ze gada do wszystkiego:) dzis wzielismy na spacer w foteliku tak zeby wszystko widziala to przez cala droge gaworzyla cudne uczucie;) kurcze bedziemy miec nowych sasiadow niedlugo bo ci obecni kupili domek ;)ciekawe co za ludziska:P:P:Pmoze jacys mlodzi z dzieckiem? to bede miala do kogo na kawki chodzic;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaaaaa Vanilla moja tak samo reaguje na nowe miejsce u moich rodzicow jest to samo w domku aniolek a tam to dzikusek mam nadzieje ze to przejsciowe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe kurcze ale macie fajnie, że dzieciaczki spokojne i śpiące w dzień bo mój Sebastian zero spania dziś:D śmieje i wścieka się i tak w kółko i cwaniaczek chce żeby go nosić na pionowo bo go wszystko interesuje:D się robi mi dziecko coraz cwańsze:] a ja padam z tych upałów...a jak jest troszkę luźniej pod wieczór z temperaturą to komary atakują. Dopadliśmy tego Orinoko na komary i tragedia bo dalej atakują;( u nas chyba jakieś zmutowane:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to nie wiem?:/ my chodzimy w te upaly na spacerki po 18tej i Milenka ani ja nie jestesmy pogryzione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupuję pieluchy w Lidlu 56 sztuk chyba 24 albo 26 zł a ile kosztują te z Biedronki. Powiem Wam że z Lidla fantastyczne Filip nie miał po nich ani razy żadnego odparzenia. NIE UWIERZYCIE Nasz Filip powiedział ta ta po prostu jak się do niego długo mówi sylabę ta :) to potrafi to powtórzyć. Oczywiście ja tego nie słyszałam tylko moja mama. Mówię do niej że chyba się jej przesłyszało a ona do mnie ze nie jest głucha. Więc pomyślałam że faktycznie może się z niego taki dźwięk wydostał, ale co dziś mój siostrzeniec który często pilnuje Filipa bo bardzo to lubi (ma 17 lat) mówił że przy nim tez powtórzył ta ta. A wczoraj była fajna sytuacja. Przyjechała do Filipa babcia (moja teściowa) z Ojcem Chrzestnym. I tak sobie gadamy śmiejemy Filip coś marudził więc powiedziałam do niego "Mamy trzeba słuchać, czy Ci się to podoba czy nie" A Filip na to NIE - tzn na pewno tego nie powiedział tylko mu się tak jakoś odbiło albo wydał taki dźwięk - ale śmiechu był co niemiara :p:p:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozmiar midi 64 szt. 27,99 zl albo 27,90 zl porownywalam z promocja Huggis w jakims hipermarkecie no i niestety ale Dada z Biedronki wygrywa:P Filipinka smarujesz czyms blizne po cc? bo dzis przegladalam gazete, ktora mi kuzynka podrzucila "Twoj Maluszek" i tam byla reklama wlasnie takiego kremu na blizny po cc i zastanawiam sie czy nie kupic:/ mojej czasem sie uda powiedziec ej albo hej ale glownie na topie jest aaaaaggggg albo agli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena Ja używam Solcoseryl na ziarninowanie się ran szwagierka mi kazała kupić. Nie wiem ile kosztowała bo mąż kupował ale wydaje mi się że niewiele. Używam jej codziennie. Ja mam ślicznie zagojone prócz miejsca gdzie miałam założony dren tam ciągle mam maluteńką dziurkę z której czasem sączy się osocze :(:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no tak bo Ty rodzilas na Rycerskiej a tam zakladaja takie dreny my dostawalismy zastrzyki przeciwzakrzepowe dlatego ja nie mam zadnych dziurek rana pieknie zagojona:) ja chyba sobie kupie ten zel Contractubex sie to nazywa i on jest do leczenia blizn pooperacyjnych pisze ze po nim sa mniej widoczne wygladzaja sie i rozjasniaja i sa bardziej elastyczne:/ kurcze nie pomyslalam jakos wczesniej zeby to czyms smarowac:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też niczym nie smaruję tej blizny.. Mogłam zapytać lekarza czy trzeba smarować, ale już za późno. Milenka też mówi aguu albo aguli:). Nazywam ją wtedy agulinka:):). Ja jej wciąż powtarzam ma-ma, może zacznie wcześnie mówić mama:). Zauważyłam, że jak karmię na leżąco to mała wypija niewiele.Wprawdzie pociągnie z jednej i z drugiej ale niedużo. A jak karmię na siedząco to pije i pije.Pewnie mleczko szybciej płynie na siedząco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki Potrzebuje pomocy. Nasz Filip ma ciemieniuchę ale taką malutką około 1 cm z przodu główki. Jak mam się tego pozbyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipinka- z godzinkę przed kąpaniem nasmaruj ( dobrze nawilż) te miejsca oliwką,przed samym myciem spróbuj delikatnie wyczesać , zdrapać i umyj główkę szamponem, czasem trzeba to kilka razy powtórzyć , no i przez tą oliwkę włoski moga być jakiś czas tłuste. Są tez specjalne( niby) olejki ale to wszystko jest na bazie oliwki , chodzi o to żeby to natłuścić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipinka_01 ja kupiłam Mustele krem na ciemieniuchę i ... nie wiem czemu ale bałam się nią smarować :/ wzięłam i kupiłam parafinę i tym smarowałam i rozczesywałam i SUPER cos tam jest ale caly czas wyczesuje :) a i schodzi odparzenie ślicznie kupiłam tak jak radziła kika79 (za co buziaki i wielkie dzięki!!!:* :) Clotrimazolum GSK 1 % KREM i Tormentiol i smarowałam zamiennie i luzik już o niebo lepiej:) i z dzieciaczkami jak nie jeden problem zwalczymy to jakiś inny się pojawi i tak w kółko... a takie pytanko mam....bo mój Sebuś przechodzi samego siebie ma chwile, że tak płacze, że masakra:( jest to tak na przemian...płacz, chwilka śmiechu, spanko i znów płacz...i tak od tygodnia w kółko :( w nocy tylko prześpi od np 23, 24 do 5-6 rano Tak sobie myślę, że może to mleko już nie podchodzi:( i tak się zastanawiam, czy pomału nie spróbować mu zmienić na Bebiko? jak mi radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filipinka u nas tez jakis czas temu byla ciemieniucha z boku nad uchem i z przodu mama kazala mi smarowac oliwka przed kapaniem i wystarczylo 2 razy tak zrobic zwyklym wacikiem jak mala juz lezala w wanience pocieralam dosc mocno potem kapalam mala i na koncu mylam wloski no i ciemieniucha zeszla a wloski nie byly tluste nawet nie wyczesywalam tego samo supoer zeszlo:) Agwiazdka mozesz sprobowac Bebiko jesli Sebus ma sie po nim lepiej czuc warto sprobowac:) a jesli nie pomoze to wrocisz do Bebilonu bo chyba taki podajesz? a moze to bol brzuszka? moze sprobuj espumisan? nam bardzo pomogl teraz juz prawie wogole nie podaje bo placz sie skonczyl a po espumisanie byla znaczna poprawa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też odparzenia powoli się goją, oby całe zeszły :/ i na szczęście troszkę chłodniej się zrobiło :) A mój Maksio na razie tylko sobie woła auuu, uuuu i jakieś tam nie określone dźwięki :) Fajnie jakby już więcej opowiadał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za rady :):):) Agwiazdka Też myślę jak Rena ze to może być coś z brzuszkiem my stosowaliśmy Espoticon około 15 zł i też pomagał teraz od kilku dni nie podaje bo chyba brzuszek nie boli. Ja zauważyłam że nasze dziecko nie płacze bez powodu zawsze mu o coś chodzi. A ostatnio jak płacze chodzi mu o to żeby go ponosić na rekach - cwaniaczek mały :p:p:p Rena Stosujesz dietę ja nie zdecydowałam się na tą proteinową bo długo bym nie wytrzymałą. Stosuję 1000 kalorii i jestem zadowolona bo można wszystkiego po troszeczku. Nasz Filip jak nosimy go na pionowo pleckami do siebie żeby wszystko obserwował to nie chce główki opierać tylko ciągnie do przodu - wasze tez tak mają. Ja planuję kupić sokowirówkę i nauczyć pić Filipa takie soki naturalne bo sprawdzałam ostatnio soczek 175 ml. od 4 m-ca 2.20 zł to nie tanio a wydam na sprzęt 200 zł i dziecka nie będę konserwantami faszerować - co o tym myślicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak trzymam Milenkę na prosto to też ciągnie główkę do przodu. Nawet jak leży to podciąga się do góry. Wczoraj kuzynka przyniosła jej taki fajny, cieniutki gryzaczek. Dałam jej do rączki i trzymała przez długą chwilę:). U nas też była ciemieniucha i tak jak dziewczyny piszą smarowałam oliwką, po godzinie ścierałam wacikiem i po kilku dniach zeszło. Fajny pomysł z tą sokowirówką, zawsze to naturalne rzeczy dziecko dostaje a nie ze słoiczka. Ja myślałam o blenderze, żeby jej miksować wszystko i podawać świeżutkie. Lenka zrobiła dziś rano kupkę:). Po 9 dniach:):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak moja tak glowke ciagnela jak 2 m-ce miala i to tatus nauczyl tak nosic i musialam z nia spacerowac po mieszkaniu nie mozna bylo usiasc na szczescie jej to przeszlo i teraz lubi juz brzuszkiem do mnie i nie musze spacerow urzadzac:) Filipinka co do diety to Ci powiem ze nie przeczytalam tej ksiazki nawet w polowie bo nie mam kiedy:( ale od wczoraj postanowilam ze: bede jadla mniejsze porcje, zero slodkiego, duzo owocow i warzyw (teraz mamy sezon wiec sa tanie), chleb jadam tylko na sniadanie i tylko razowy wiec tego zmieniac nie musze:) no i mieso tylko gotowane i zero tluszczu i zmiemniakow tylko kasze i brazowy ryz:) no i ostatni posilek do 18tej:P i mysle ze to bedzie najzdrowsza i najlepsza dieta:) no i do brzuszkow sie musze zmusic :( a co do sokowirowki to pomysl super, a blender ja juz mam jak kupowalam mikser to wzielam juz taki z blenderem w zestawie swietna sprawa super sie w tym koktajle robi:P Filipinka Ty pralas ta mate? ja juz kupilam ale czekam na razie na paczke oby szybko przyszla:) a no i dzis idziemy na kontrolne usg bioderek mam nadzieje ze wszystko ok jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze mam jedno pytanko do Was dziewczynki tzn Wela i Filipinka i Kasia boli mnie juz od dosyc dawna kregoslup tak w okolicy ponizej lopatek (mniej wiecej gdzies tam gdzie bylo podawane znieczulenie do cc) czasem ciezko mi sie ruszyc rano z lozka nawet przekrecic zeby zmienic pozycje myslalam ze to moze od karmienia ze sie schylam do malej jak karmie albo od noszenia bo juz nie jest lekka....ale teraz zaczynam sie zastanawiac bo gdzies czytalam ze po znieczuleniu moze bolec kregoslup:/ no i mam pytanie czy Wy nie macie takich dolegliwosci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena Mata była czysta więc nie prałam trochę przetarłam ściereczką :) Jeśli chodzi o blender to co to takiego bo nie mam. Ja miałam na cc znieczulenie ogólne bo wbijała mi się w kręgosłup dokładnie 6 razy bo później miałam siniaka i 6 kropek ale nie mogła się wbić. Mnie boli kręgosłup jak np. po kąpieli wycieram i kremuję Filipa to czasem muszę na chwilę się wyprostować bo taki ból ale ostatnio zauważyłam że mnie boli biodro tak mnie ciągnie nie wiem co to jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam taki pojemnik z nozykiem zaklada sie to w tym miejscu gdzie koncowka z nozykiem do przecierania owocow...wrzucam truskawki wlewam mleczko nakladam pokrywke i koktajl gotowy bo z nozykiem to troche zabawy jest i czasem pol kuchni sie wyciapie;) ja mialam to miejscowe znieczulenie wszystko widzialam hihihihi i tez nie bardzo mogla sie wkuc az mnie musialy trzymac bo akurat skurcz mialam zebym sie czasem nie ruszyla:/ i teraz dochodze do wniosku ze to chyba od tego mnie boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rena Z tą dietą to masz rację ja jeszcze śmietanę zastąpiłam jogurtem naturalnym. U nas taka duchota że nic się nie chce ale babcia wzięła Filipka na dwór więc pewnie zabiorę się za prasowanie a uzbierało się tego bo ostatnio robiłam kilka prań więc trzeba to teraz poprasować. Kupiliśmy ostatnio wiatrak była promocja w Majstrze i jak były takie upały Filipek leżał w samej pieluszce przy włączonym wiatraku i był bardzo spokojny - bo zauważyłam że te upały strasznie go męczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rena443 kochana ja miałam poród sn i też mnie boli tak jakTy opisujesz normalnie siedze i nic dopiero jak probuje z łóżka wstac albo sie przekrecic to masakra jakas:( juz mialam teorie, ze moze dysk mi wypadl albo cos sie tam porobilo:( jak stara babcia narzekam, a moze jeszcze gorzej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ale mnie Milenka urzadzila:P poszlysmy z mamuska na zakupy i tyle co weszlysmy do sklepu mama mi mowi ze kupe zrobila:D byla przy tym taka zadowolona ze na glos sie smiala i tak sie rozgadala ze kazdy sie patrzyl :P kupilysmy co mialysmy kupic i dawaj na sygnale do domu ja sie patrze a tu wszystko przemokniete po sama szyje nie wiedzialam za co sie zabrac:P jedna reka trzymalam raczki a druga wycieralam a ta sie tak smiala hihihihhi zuzylam pol opakowania chusteczek a potem wlozylam pupe pod kran i umylam :P........normalnie mnie pot zalal:P pogoda do du......y raz deszcz raz wiatr raz slonce wiec na razie siedzimy w domku a potem i tak do lekarza idziemy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×