Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

matita//ciesze sie ze mleko smakowało,ale badz tak dobra i napisz cos wiecej tzn np jak podoba Ci sie cena mleka,czy smak jest ok czy probowałas go,czy maly spi po nim,czy jest syte,czy sie nie pieni i jeszcze co tam ci sie podoba.Obie z anika bedziemy Ci wdzieczne. anika//ja Filipkowi dałam tak na probe jedno opakowanie,ale jakos specjalnie nie odczułam roznicy miedzy Gerber a Humana bo akurat daje własnie to.Nie pieni sie jak np Bebiko,ale jak dla mnie jest rownie wodniste.A np Humana jest jakies takie gestsze i chyba jednak bardziej syte a dla mnie to wazne a własciwie dla Filipka bo rzadziej je w nocy. I mogliby pakowac je w puszki bo to wygodniejsze w uzyciu jak dla mnie. Zeby oczne to trójki górne.maja pod oczami unerwienie i bardzo bolą jak rosną.Moja Zuzia dostawała histerii jak jej szły a u Filipa dopiero nas to czeka. martita//tak czytam ze dajesz małemu mandarynki.A ja sie ostatnio zastanawiałam czy moge dac Filipkowi.On tak patrzył jak ja jem ze az mu slinka leciała.Dałam mu do possania i az wzdychał z zachwytu.Zjadł mi chyba z kilka. Zuzia nie chciała nigdy cutrusów a on chyba bedzie lubił. Filipek juz spi,a ja usmazyłam grzyby do uszek.Jutro podsmaze cebulke i miesko i pojutrze chyba palne pare uszek do barszczyku. ja zrobie takie z mieskiem tez bo my te uszka zjemy w Boze Narodzenie jak bedziemy w domku a na wigilie jadziemy do tesciów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cena w porownaniu do bebilona jest super:-)no i to mleczko jest poprostu tanie Igor jadłje rano i cały dzień zachowywał się normalnie,tzn nie bolał go brzuszek i nie miał kłopotów trawiennych,czyli zaakceptował je bardzo szybko;w smaku słodkie,ale mojemu dziecku smakuje wszystko,więc nie było by problemu;mleczko sie nie pieni,a Bebilon tak,co byłoproblemem,bo nie widać było miarki ;ciesze się,ze je wysłałaś,bowidze,że Igorek się najada i niczym sie nie różni od poprzedniego,czyli same plusy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja z odpowiednim mleczkiem dla niuni to mialam klopot ,wogole to ciezko bylo na poczatku karmilam ja piersia ale mala ciagle plakala,wisiala na cycu calymi dniami ,wkoncu mialam dosc ,wezwalam lekarza i on stwierdzil ,ze ona placze bo jest glodna a mnie jak by ktos w gebe dal ,no jak to przeciez ona tylko je i je ,ale widocznie moje mleczko bylo do kitu ? przepisal jej na recepte takie swinstwo nutramigen fuuuujjjj ale mala jadla ....do czasu ,jak sie nie kapnela ,ze jej nie smakuje .No i znowu szukanie odpowiedniego ,bo zaczely sie kolki nan ha ale slabo na wadze przybierala . potem bylo bebiko ,ale tez nie bardzo ,az wkoncu bebilon ,po ktorym ruszyla super .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piszecie o cytrusach ,ja malej tak z miesiac temu dalam sprubowac mandarynke ,ale jej smakowala ! a teraz jak w sklepie jestesmy to palcem pokazuje i wola mniam mniam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wogole to je juz dokladnie to co my i jeszcze nic jej nie zaszkodzilo ,czy jednak nie powinnam jej dawac np pomidorowej czy ogorkowej ? ale skoro nie bolal jej brzuszek to chyba ok nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez mamy za soba mleko z cycka ;) i duzo innych mlek.Staneło na humana bo tylko tym sie najada Filip.On musi miec mleko dla tzw głodnych dzieci a mało firm takie produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy nowe mamusie:) mama lali nutramigen to faktycznie swinstwo ale to jest dla dzieci ze skaza bialkowa... moj oskarek ma skaze lekarka chciala zapisac to mleko ale poprosilam o bebilon pepti i jest ok:) Martita a czy Igor tak mocno placze jak nie moze zasnac? Czy tylko lezy i marudzi? ja juz nie wiem jak malego uspokoic wtedy, zasypia na rekach A JAK go odkladam spowrotem to znow krzyk. nie jest tak zawsze ale jak cos mu dolega to tak robi. hMM a Igor slucha bajek, fajnie ja nie czytalam jeszzze, co mu czytasz? musze sprobowac;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
acha co do cytrusów Oskar uwielbia:) daje mu sok z calej mandarynki i nic sie nie dzieje, a uczuleniue na mleko i truskawki ma wiec jest podatny. Ostatnio dałam mu troche cytryny do buzi i ani razu sie nie wykrzywil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip roku nie ma a tez wcina to co my i ogorkowa tez wiec sie nie martw.A najbardziej smakuja mu pierogi hihi Ide sie myc i spac bo padam na twarz. Miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak jak lapa wspomniala zeby oczne sa to trojki i najczesciej ciezko sie wyrzynaja (trojki sa polaczone z nerwem wzrokowym) witam nowe mamusie !!!! ja do tej pory nie moge dojsc do siebie tez ogladalam uwage , nie moge po prostu biedactwo , jak w jednej chwili ze zdrowego malca ,biegajcego jest ciezko chory i nie wiedza jak mu pomoc., martita widze ze igorkowi smakuja mandarynki , tutaj ciezko trafic na slodkie , ale ostatnio mateusz jest fanem malin , jak tylko jestesmy na zakupach i jak widzi z kosza ze jestesmy wsrod owocow to palcem pokazuje i piszczy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama lalii ja synka nadal karmie piersia , (w nocy) w ciagu dnia to rano kaszke z owocami, pozniej zupka (sa wyjatki ) , na drugie danie warzywka gotowane , ziemniaczki , filet z drobiu lub rybny .; deser owoce, budyn , ryz na mleku , na kolacyjke domaga sie piersi ., co do zup typu ogorkowa czy pomidorowa to nie robie za kwasne,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo lali Igorek ma 9 miesięcy i też je wszystko i pomidorową i ogórkową,którą się zachwyca ja na początku karmiłam Bebilonem Comfort przeciw kolkom,póżniej zwykłym Bebilonem,a teraz przechodzimy na Gerbera dobena Igor zazwyczaj nie płacze,tylko marudzi i wstaje,musze go obkładac poduszkami,a i to nieraz nie pomaga;ak uz wstanie,to zostawiam go w łóżeczku,niech sobie powstae i pomarudzi i jak uz nie ma siły to go kłade i zasypia:-)tak est zazwyczaj na noc,w dzień nie jest żle;narękach nie ma mowy ,żeby usną czytamy mu bajki z gazet,mam ich dużo i mam też Baśnie Andersena;kiedyś jak usypiał to ich słuchał,a teraz skacze w łóżeczku albo chodzi sobie,ale ja i tak mu je czytam,zawsze coś usłyszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor jak się rozpłacze to głaskam go w podbródek,wycisza sie od razu:-) ak dobrze pamiętam,to my dobena od zawsze miałyśmy problem z usypianiem dzieci,oby sie to zmieniło,bo zwariować można... mandarynki u nas są hitem nie obieramy już małemu,tylko dostaje kawałki ze skórka;pomarańcze też uwielbia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamy:) i stare oczywiscie:) My cale popoludnie bylismy w CC a teraz zaczynam sprzatac dopiero i sie pakowac:O Jutro Piotrek ma wolne na szczescie wiec razem jakos damy rade;) A i jeszcze dzis dostalam niespodzianke:)gotowke na fryzjera do ktorego wybieram sie jutro...myslalm,ze nie zdaze i juz nie bede wydawac pieniedzy ale Piotrek nalegal,ze mi sie nalezy wiec czemu nie;) co do cytrusow....to dzisiejsza sytuacja w CC mi sie przypomniala....otoz tam rozdaja owoce krojone o okreslonej godziniei dzieci ustawiaja sie w kolejke i czekaja....wiec my dostalismy talerzyk a na nim kawalki mandarynki,banana,jablka i winogrona....Lili jadla tylko mandarynki i winogrona ;i wstalam na chwilke do kolezanki a ona zjadla ostatni kawalek mandarynki;stojac po drugiej stronie sali zobaczylam moje dziecko biegnace(szybko idace) z placzem,lzami cieknacymi po policzkach do pani przy stole,ktora rozdaje te owoce i krzyczace"am,am,am".....boze kochane co to byl za widok....z jednej strony smieszne a z drugiej tak mi szkoda bylo mojej zabki,ktora biedna wszystko zjadla i chciala jeszcze....zaskoczona,ze na talerzyku nie ma juz nic:) wiec cytrusy tez lubi;) spadam,mam nadzieje,ze jutro jeszcze na chwile zajrze bo w sumie wogole nie moge sie ogarnac a juz powinnam miec wszystko dopiete na ostatni guzik:O dobranoc i zyczcie mi powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w dzien bawia sie wasze dzieci w lozeczku ,bo moja to apsolutnie nie ,ona odbiera to jako kare nie wiem ,ale jak ja wloze to sie drze jakby ja ze skory obdzierano ,,horror ! wogole nie chce tylko do spania i tez tak miala od poczatku jak byla malutka to na kanapie w salonie ,zreszta ona zawsze domagala sie byc tam gdzie ja ,nie moglam jej na moment zostawic bo placz niesamowity . nawet do lazienki ja zabieralam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łapa i Martita dzięki za opinie o mleczku- ja też Ci jutro Łapa napiszę co ja o nim myślę- jeżeli Ci się przyda?? Dobena ja mam kołysanki na płycie i Julia zawsze z nimi zasypia- czasem na rękach oczywiście- a potem przy nich śpi najlepiej;))) to dobry sposób- myślę, że masz dość bo jesteś sama, ale każdy z naszych maluchów trochę czasem daje po garach;/ nie mówcie mi o żadnych programach o dzieciach chorych!!!!!ja potem nie mogę spać!!!jestem totalnie przewrażliwiona i zawsze przełączam!!!! Eva jak Ty to robisz że karmisz tyle tylko nocami??ja tak ciągnęłam 1,5-2 miesiąca i dziś wieczorem zaryzykowałam nienakarmienie i zobaczymy czy nad ranem będzie z czego- jak nie będzie to koniec...:((( smutno mi mama lalii- to jakiś głupi ten lekarz, że Ci tak powiedział bezmyślnie o Twoim mleczku bez żadnej porządnej diagnozy- twoje mleczko na pewno nie było do kitu, a na takie problemy są też inne wyjścia- każda z nas na początku ma kryzys laktacyjny i dzieci wiszą na cycusiu- czy to na początku czy to np po kilku tygodniach...ale błagam nie obwiniaj na przyszłość swojego mleczka i swojego organizmu;) naprawdę masz córeczkę z 2 stycznia???jak ma na imię? Lalia??? a co do cytrusów to jak Julia skończyła 9 miesięcy dawałam jej deserki z cytrusami z Gerbera, ale miała takie wypieki na buzi- takie rumieńce- nie wiem czy od cytrusów, ale przestałam jej dawać i rumieńce zniknęły- ale właśnie dzisiaj dałam jej 2 części mandarynki i schrupała aż jej się uszy trzęsły- tylko, że Julia wszystko teraz wcina jakby oszalała na punkcie jedzenia;)))poczekam na reakcję- jak nic jej nie będzie to wtedy kilka razy w tygodniu będę jej dawała- te rumieńce pewnie wzięły się stąd, że było dla niej za wcześnie;) no w każdym razie z cytrusami trzeba ostrożnie;))) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też widziałam ten reportarz o chorym dziecku:( Właściwie to nie mogę tego oglądać, takie to smutne. Straszne i smutne i nie mgoe o tym myslec. Martita i Łapa to Wy dajecie już kefir swoim maluchom? A od kiedy? No ja też bardzo lubię takie rzeczy jak kefir, maślanka czy zsiadłe mleko i tez uwazam, ze sa bardzo zdrowe al enie wiedzialam ze juz mozna dzieciom dawac. POki co dawalam takie jogurciki dla dzieci. A Ty Martita dawals normalny jogurt naturalny? Hmmmm moze tez musze sprobowac jak juz wyleczymy brzuszek do konca. U nas po tej chorobie pIOTRUS TEZ MA JAKIS TAKI lęk separacyjny. CAły czas cche do mnie. Ja była taka noc, że mocno zwracał to po wszystki złapał mnie za szyję i tak mocno ścisnął łapeczkami i nie chciał puścić. Aż mi się serce pokrajało ale było to takie ujmujące za serce. No on teraz cały czasjak mnie widzi to wyciaga łapeczki i cche do mnie. A jak np wieczorem tata go usypiał a ja mu znikłam z pola widzenia to nie chciał zasnąć i jak przyszłam to znowu mnie tak złapał za szyję i ściskał. No normalnie taki kochaniutki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika to Ty też nie szczepiłaś na rota? Myślałam, że jestem jedyna na tym forum, która nie szczepiła?:) Na pneumokoki będę szcepić, mieliśmy jutro no ale trzeba przełożyć. Menigokoki tez sie teraz szcepi? A nie pozniej? Coś mi się kojarzy, ze to choroba nastolatkow. Powiedz mi Łapa bo Ty chyba jestes obeznana z tematem, kiedy mogę zacząć podawać mleko Piotrusiowi? Bo na razie trzymam go na diecie-na kleiku ryżowym i gotowanych warzywkach ale bez mleko to ciężko sprawa np na wieczór albo wnocy. On nie pije nic gęstego przez smoczek więc kleik ryzowy musi byc podany lyzecką i wczoraj musialam o wstac i go do krzeselka posadzic i dac kleik, a tak to butla i heja... Zreszta widze, ze on bardzo chce mleko ale boję się, żeby go nie pogoniło znowu. Martita to maszx całkiem dużo jak 600 zł, to faktycznie warto pochpdzic na te wizyty a jak jeszcze sobei dorobisz w weekendy to juz wogole nei jest tak źle:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Martita, Igor słuch abajek? Piotrrus lubi ogladać ksiązeczki ale ze słuchaniem to raczej nie bardzo bo go szybko nudzi jedna strona i musze przewraca a wogole to najbardziej mu sie podoba, ze ksiazeczke mozna otweirac i zamykac:) Ale za tlubi bardzo wierszyki i pioseneczki i musze juz postanowilam kupic mu ksiazke z wierszykami typu lokomotywa czy kaczka dziwaczka:) O jakim mleku mwicie ze sie nei pieni? Bo wlasnie bebiko sie pieni i mnie to strasnzie wkurza i za male ma opakowania tera zkupuje bebilon ale tez chyba sie pieni. Ja myslaalm, ze wszystkei te mleka sie tak pienią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a co do cytrusow to Anika Piotrus tez miał takei wypieki na buzi i tea nei wiem na pewno czy to po tym bo az tak nie uwazam co mu daje i duzo nowosci naraz je ale jak mu juz nie daje to wypieki znikly wiec to moze byc to. A dalam mu wlasnie pare razy mandarynkei cytrynke do herbatki bo taka bardzo lubi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam [ czesc] Ale napisałyscie wczoraj !! Witam nowa mame !! zapraszamy do dyskusji !! :) Co do cytrusow to dałam pare razy dla małego ale jak wiecie on nie moze bo niby jest alergikiem a nie wiem czy wam pisałam jak bylismy na kontroli u alergologa to pytałam sie jej kiedy moge zrobic jakies testy na to zeby wiedziec na co mały jest uczulony a ona mi na to ze nie ma po co robic bo i tak wyjda negatywne !! nie rozumiem !! Moj mały rano zawsze sie bawi w lozeczku i nie protestoje ! :) a ja w tym czasie moge ogarnac mieszkanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eva - to Twoj sporo je jak piszesz ! bo mi sie wydaje ze moj tyle nie ale jak w ciagu dnia daje mu cyce bo jak bym rano jego nakarmiła a potem na noc to by mi cycy pekły !!ale wydaje mi sie dziewczyny ze juz moje mleko nie jest tak syte bo potrafi mi po piersi zjesc cały słoiczek owockow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bebiko strasznie sie pieni,juz przetestowałam. My uzywamy Humana od 10mies babnowe albo jabłkowe.Mowie wam rewelka.W Niewxie albo PSS mozna je dostac za ok 16zł.I sa z dodatkami wiec nie trzeba dawac kaszek.To bardzo syte mleka.Moj Filipek na 200ml spi cała noc.Sa tez ponizej 10mies o nazwie HUmana Plus.Takie dawałam mu wczeniej. A my z aniką bierzemy udział w kampani,promocji mleka Gerber.I tak własnie o nim piszemy.Ze sie nie pieni i jest w miare ok.Jak dla mnie mogliby przysłac mi to po 1 roku.Bo moj Filip tym po 6 mies sie raczej nie najadł.Musiałam mu dostypywac kaszki.A to mi wychodzi na to samo jak kupie mleko Humana. Ja osobiscie uwazam ze dzieci tak do 6 mies mozna jeszcze piersia karmic ale pozniej juz powinno sie przestac bo to mleko w piersiach nie jest juz wtedy chyba tak wartosciowe i raczej jako picie słuzy a nie tresciwy pokarm.A wiadomo ze dziecko intensywnie sie rozwija i potzrebuje po prostu porzadnie pojesc. Nie wiem czy mi sie uda wysłac ten post bo cos kafeteria nawala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o witam mamusie ! jak nocka u mnie ok ,ale pobodka to po 7 byla ,bo wyczaila ,ze tatus wrocil ! i oczywiscie juz z niego nie zejdzie ..hihi .a dobrze ,choc troche i jemu da popalic ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja mala urodzila sie 2 stycznia o godz 20 35 widzialam ja doslownie przez sekunde nawet jej sie nie zdazylam przyjzec ,bo ja zabrali na badania a mnie zszywali , zreszta bylam taka otumaniona ,bo mialam cc,zobaczylam ja dopiero drugiego dnia w niedziele ,bo porod w sobote i wydawala mi sie taka nie moja , jakas dziwna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mati potrzebuje bardziej tego cyusia do usypiania,, (przez okolo 10 minut ssie i zasypia) ale jestesmy teraz juz na etapie odzwyczajenia od piersi , w ciagu dnia rowniez sie domaga chodzi za mna i jak tylko mam bluzke z dekoltem to raczka wedruje do cycusia., my jutro wybieramy sie do lekarza ,(bo dzisiaj zamkniete) mateusz nadal kaszle i dla spokoju chce zeby przed wyjazdem zbadal go lekarz., olek w szkole a mati mimo przeziebienia lobuzuje na calego., pranie sie pierze, a ja oczywiscie kawke pije

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis jakas nerwowa jestem ,bo mam wizyte u pani stomatolog ...brrrrrri juz mnie wszystko boli a mala niestety jakas marudna bo tatus pojechal na firme a jak wroci to musze sie wybrac na przedswiateczne zakupy ,albo jutro ,jeszcze nie wiem a czas goni ,ja jak zwykle na ostatnia chwile a potem latam z jezykiem na brodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mama lalii no wspolczuje wizyty ktora do przyjemnej nie nalezy, no tak swieta tuz tuz , wiec najlepiej nie odwlekac ich na pozniej , a u nas deszczowo sie zrobilo , chociaz zamiast tego deszczu to moglby snieg padac, mam nadzieje ze swieta beda pelne sniegu .,!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×