Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

monikadddd

Szczesliwe mamusie 2010 r

Polecane posty

a jak dlugo spi w nocy jak dostanie kaszke wieczorem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość młodaMaMa1993r
A ja mam jeszcze 8 dni do porodu ... zazdroszczę wam, że wasze Skarby są już na świecie. Trudno, muszę się jeszcze pomęczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodamama zycze powodzenia, dasz rade;) a po wszystkim zapraszamy na forum:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj mloda mamo właśnie przeczytałam twój topik o nastolatkach w ciąży i oczywiście gratuluję postawy (bardzo dojrzałej) tak to prawda społeczeństwo nasze już na początku skazuje młode nastoletenie dziewczyny w ciązy na porażkę , oczywiście trzymam kciuki za krótki poród ;serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój synuś po zjedzonej kaszce zasnął , a jak tam Dobena minęła nocka? Miki na pewno już podajesz kaszki Liliance ,czy podajesz jej kaszki z Polski (nap.Bobovita) czy tutejsze z Uk ? jeżeli z UK napisz czy je Lilianka toleruje i czy jej smakuje , ja Mateuszkowi podaję z Bobovity pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva na poprz stronie pisalam jak nocka, widac musze poczekac az maly dorosnie do przesypiania wiecej w nocy bo nie zalezy to poki co od mleka :O a z kaszka wole poczekac choc do 4 msca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobena teraz weszłam na poprzednią stronę to super że nocka dobrze minęła ja mojemu kaszkę zaczęłam podawać jak miał 4,5 miesiąca (bobovita z malinami ) witaj łapa no to niezle waży twój synuś (naprawdę prawdziwy pudzian) mój jak byłam 29 kwietenia na szczepieniu to waży 7600 kg a ma 5 miesięcy (30 kwiet.,skończył)pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zasypia o 20ej a budzi sie ok 24-1bw nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maluszka mozna zobaczyc na nk pod nazwiskiem elzbieta Jamrozik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śliczny wjest a wtym ubranku prawdziwy tygrysek cudny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja równiez mam profil na nk dagmara wąchała są tam zdjecia moich synków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe koleżanki łapa i dobena - widziałam Wasze Pociechy - super dzieciaczki pomyślę może też wrzucę gdzieś fotki IGI u nas noc trochę ciężka - spać poszłam po 24 bo [rasowaniem się zajęłam wieczorem...mała wstała o 3.30 pojadła i do po 5 ani myślała spać..myślałam że usnę z nią na rękach :/ anika - dziś powtórzyłam schemat "spania na brzuszku" i znów zadziałało... trochę pochrumkała, powierciła się ale usnęła i śpi już prawie 3 h!!!!!!!!! a rano wyszłyśmy na dwór i też z 40 min pospała :)) dzięki wielkie za ten patent :)) łapa Twojego Puzianka też muszę sobie zobaczyć - jest prawie "równolatkiem" do mojej Igi - ona z 17 lutego - tylko malutka byłam 2650, a teraz ok 5000 :) dzięki temu że ululałam malutką byłam na basenie - bajka...tylko tak mnie ta woda rozanieliła że najchętniej pospałabym sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teściarka- bardzo sie ciesze że mała śpi dobrze- mówiłam ci że moja tez nie chciala w ogole spac w ciagu dnia w drugim miesiacu a odkad zaczelam klasc ją na brzuszku- kłopoty się skończyły;) Dobena- pisalas o odciąganiu- tak to jest niestety że laktator nie ciągnie tak mocno jak dziecko, a ja odciągam dużo laktatorem tylko jak mam "nabitą" piers;) a czytalam gdzies ze "sflaczala" piers to objaw uregulowania sie laktacji, wiec w sumie nic zlego. Amerka- u mnie z karmieniem i aktywnoscia dziecka to co mieisiąc jest inaczej ale mała je mniej wiecej co 4 godziny- czasem zdarzy sie ze czesciej a czasem ze rzadziej (nawet do 6-7 godzin w nocy), ale mimo, że zaczelyśmy 5 miesiąc to Jula nie spi od 22 do 8 i wątpie zeby ktorekolwiek z dzieci tak spalo- do tego potrzeba troche czasu (choc pewnie zdarzają sie takie spiochy) i nie ma co na to liczyc do konca pierwszego półrocza;) a co do podawania odżywek, to jesli nie masz klopotow z karmieniem, to nie myslalabym na razie o tym- Twój Piotrus potrzebuje jedynie twojego mleczka i ono mu calkowicie wystarczy;) do końca 4 miesiąca nie należy zbytnio eksperymentowac. Stad tez nie zgadzam sie z trybem jaki wprowadza Łapa czyli bardzo wczesnie podaje dziecku inne smaki (oczywiscie szanuje Twoje podejscie Łapa, bo to całkowicie Twoja sprawa), bo akurat uważam że brytyjskie metody nie są lepsze od polskich akurat ze względu na wychowanie dzieci w pierwszym roku życia, np brytyjczycy mają dość luźne podejscie do kwestii alkoholu u kobiet w ciąży i karmiących, wiec tu akurat bym sie nie zgodzila, że są lepsi pod tym wzgledem.ale to oczywiscie moja prywatna watpliwosc... no i spanie na boku- to wszedzie w szpitalach teraz każą klasc żeby sie dziecku moglo ulac na boczek, ale z tego co wiem to dzieci powinny spac na plecach (ew brzuszku) juz po powrocie do domu i jak zaczniesz malego normalnie odbijac. nie powinien juz spac na boku, bo to nie jest dobra pozycja dla niemowlaka, wiec mozesz go juz zaczac klasc na pleckach (ewentualnie zapytaj swojego pediatry o to) Martita- nie ma twojego maila:( a my z Jula dzis nad wisłą byliśmy 4 godziny bo były targi dla mam z dziećmi i uczyliśmy sie jak reanimowac niemowlaka;) Jula brala tez udzial w sesji zdjeciowej- ogolnie bardzo fajnie bylo i jutro tez sie wybieramy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!Ja po pracy trochę zmęczona Mój mały bł dzisiaj wyjątkowo grzeczny w dzień,nie płakał ani razu,usypia w wózku albo w łóżeczku,ciesze sie mój synek pobija rekord jeżeli chodzio spanie wnocy,zasypia o ok.20.30 i budzi sie o 4 lub 5 rano i znowu idzie spac,wczesniej do 6-stej,teraz do 7-mej łapa Igor to też łakomczuch ma 2 i pół miesiąca i wazy 7kilo,mierzy 70 cm,ubranka tez ma 3-6 miesiecy lub 6-9 miesiecy,ja go karmie Bebilon Comfort,bo na poczatku mial kolke i mu pomogło to mleko mój mail:misu_rysiu1@wp.pl nasza klasa Marta Leśniczek,tylko nie ma aktualnych zdjęć,są sprzed miesiąca bo nie ma kiedy wkleić:-) ja jak nie miałam pokarmu to probowałam odciagac laktatorem,ale nic nie lecialo:-( od poniedzialku próby z brzuszkiem -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzisiaj nie poogladam waszych dzieciaczkow bo mój super internet chodzi tak wolno ze NK otwierała by sie bardzo dlugo,jutro w dziem bedzie lepiej to sobie zobacze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my dzisiaj też prawie cały dzień na dworze byliśmy rodzinką w porcie ,słoneczna pogoda ,mały ładnie spał ,teraz już po kąpieli i po mału zasypia.Anika to mieliście dzień pełen wrażeń ciekawa jaktam wyszła ta sesja zdjęciowa Julci? i na pewno ciekawe te targi zawsze coś ciekawego można się dowiedzieć , Martita to super maluszek śpi o i nawet bardzooo ładnie waży miłego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my juz po kapieli, mały dostał znow bebiko na noc ale strasznie plakał jakies 15 minut i teraz zasnał, nie wiem co mu bylo. Moze to mleko nie jest dobre dla niego, hmmm Martita ale Ci zazdroszcze z tymi nockami, rewelacja ;) juz nie mge sie doczekac kiedy i ja obudze sie pierwszy raz w nocy o 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do sesji to jeszcze nie mam zdjec, ale jak bede miala to zamieszcze na linku;) a moja Jula jak na dziewczynke to tez klocek;) jak miala 3,5 miesiaca to wazyla juz 7 kg!!!i to tylko na piersi!!!teraz ma 4 miesiące i jeden tydzien i mysle ze moze z 7,5 wazy? ale wydaje mi sie ze duzo nie przybrala od ostatniej wizyty- nastepną mam dopiero 27 maja i wtedy pewnie bedzie z 7,5 albo wiecej!!! ale ona sie urodzila duza bo wazyla 3650, a polozne stwierdzily, że moglam ja jeszcze troche ponosic w brzuszku (pewnie dobilaby do 4 kg!!!i wtedy nie urodzilabym jej sama;P) generalnie sie nie martwie tym, bo lekarka twierdzi, że to lepiej jak mała przybiera teraz porzadnie, a że potem jak sie zacznie ruszac to i tak zrzuci;) u mnie w domu wszyscy chudzi wiec nie ma po kim byc grubaskiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anika to masz już co nosić mału klocuś mój kjak byłam 29 kwietnia to ważył 7600kg i 70 długi a 30 kwietnia skończył 5 miesięcy ale teraz oprócz piersi podaję mu deserki i kaszkę z bobovity , a co do wagi urodzeniowej Julci to przecież dobrze ważyła w sam raz (nie rozumiem stwierdzenia tych położnych ; ) pewnie że zrzucą jak zacznią nasze maluchy raczkować martita oglądałam fotki Igorka jest śliczny !!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda że ja też nie moge pooglądać:-( waga mojego Igora jest duża,tylko on się urodził 3900 i szybko przybiera,wczesniej myślałam ze będę musiała odstawić mu jeden posiłek,ale on wtedy przestał jeść 2 raz,jakby wiedział dobena pewnie ciężko jest mu przestawić się na sztuczne ja nie wstawałam często do Igora,od samego początku jadł 2 razy w nocy i od razu zasypiał,takze jak już wcześniej pisałam,dzięki niemu mogłam wrócić do pray na soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jula urodzila sie cala w mazi plodowej i polozne powiedzialy ze na jakis tydzien przed ona schodzi- bo ona byla takiej konsytencji jak krem- no ale ja i tak mialam skurcze wiec nie wiem po co takie rozwazania;) na szczescie nie nosze juz Jjulki za duzo bo nauczyla sie ssama zasypiac- i nie prawda że dzieci sie rozpuszczają od noszenia, bo ja JUlkę na poczatku usypialam glownie na rekach a teraz od skonczenia 3 miesiaca Jula bardzo czesto sama zasypia w lozeczku;)ale za to moglam bezkarnie kupowac nowe ubranka, bo wyrastala mi na poczatku bardzo szybko- juz na koniec drugiego miesiąca wskoczyla w 68 ale teraz na szczescie przystopowala;) Martita- śliczny synuś;) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nową kolezankę,tak czytałam ze nie zauważyłam ze mamynową mamusię:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do alkoholu u kobiet w ciazy to brytyjskie podejscie tez mi sie nie podoba,ale z tym jedzeniem to jest roznie.Nie mowie ze jest ono lepsze ale akurat ja takie stosuje bo juz raz tak robilam i bylo ok Akurat moje dzieci to duze dzieci i im ten schemat odpowiada.Sa oczywiscie mniejsze dzieciaczki no i te co sa karmione wyłacznie piersia i własnie one powinny pierwsze inne pokarmy dostawac po 4 mies. Mojemu synkowi po prostu samo mleczko juz nie wystarcza.Lekarz pediatra tez nie miał nic przeciw zebym zaczeła juz pomału podawac zupki itp. Filipek zjada przewaznie co 2-3 godz.jak jest na polku to spi wiec moze wytrzymac nawet 5 godz ale pozniej to bardzo łapczywie wypija mleko. Od poczatku jak sie urodził zjadał po 60ml az sie połozne dziwiły.Dlatego tez nie udało mi sie go karmic piersia,nie miałam az tak duzo pokarmu naraz a on potrzebował naraz dobrze sie najesc.Ja wyciskałam laktatorem ok 20ml z jednej piersi.Pozniej tez doszła moja choroba,miałam rwe kulszową i duzo zazywałam leków wiec dlatego tez nie mogłam go karmic piersią. Dzis była próba podania babanka ze słoika i okazuje sie ze to bardzo mu smakuje w przeciwienstwie do jabłka, Własnie smacznie spi od godziny a ja mam czas na pranie i prasowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika ja teraz jestem na etapie zasypiania w łóżeczku,tylko mój synek nauczył się zasypiać na rękach i trochę popłakuje,ale i tak jestem zadowolona że zasypia w miarę krótko;ja mam łóżeczko na plozach i go chuśtam,to może dlatego tak szybko mu się spodobało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję w imieniu Igora:-) łapa mój też je co 3 godz,teraz wypija 120ml,wczesniej 90,ale mu nie starczało i zwiększyłam bo się nie najadał;mi lekarz mówił ze dzieci ,ktore rodzą się większe potrzebują zjeść więcej;wcześniej myslałam że za duzo przybiera ,ale uspokojono mnie .ze on jest długi i nieotłuszczony ,tylko zbity i nie ma się czym przejmować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anika super Julcia!Filmów nie obejzałam bo mój internet otwierałby je pół godz.,jutro spróbuję:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No własnie Łapa- chyba banan nie jest tak kwasny jak jabłko- ja jeszcze Juli nie dokarmiam, ale mam już kilka sloiczkow i chyba jak juz zaczne to zaczne od marchewki, brokułów i wlasnie banana- a jabluszko troche pozniej bo jest kwasne (tak mi sie wydaje);) moja Jula tez jest duza i ma bardzo duzy apetyt, ale wlasnie dlatego boje sie jej cokolwiek wiecej dawac, bo nie wiem czy zrezygnuje z mleczka;) boje sie że bedzie jesc i mleczko i sloiczki i w efekcie bedzie jesc non stop;P no ale jezeli widzisz że twoj synek chce juz inne pokarmy jesc i samo mleczko mu nie wystarcza to rzeczywiscie trzeba mu rozszerzyc diete;) ja na razie przynajmniej do wizyty 27 maja nic nie wprowadzam a potem porozmawiam z moja pania dr i zobaczymy czy ona cos zarzadzi;) no ale wtedy Jula bedzie miala juz prawie 5 miesiecy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Seforaaa222
ooo jak milusio, a popatrzcie na mojego bobaska www.youtube.com/watch?v=eFFFz9cecL8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×