Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

no popatrz shatyn jak to bylo na tej lubelszczyznie:O:O ale million siedemset jest:classic_cool:.......... boli bardzo?:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jelonekk..
tak , tak art to lata 89-91...i potem te sławne zaznania świadka ...Pereirro :D:D:D - to jeszcze czasy Jelcyna ja pytam o lata póżniejsze - Putina , Kwach i SLD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
uff nie jestem skazany na popis w I turze mogę oddać głos na człowieka, który najbardziej mi odpowiada poglądowo, czyli na Janusza Korwin-Mikkego. udało mu się zebrać podpisy, aż nie mogę w to uwierzyć. mimo, że mam mu za złe obecną sytuację w UPR i takie tam to i tak uważam, że nie ma lepszego kandydata. oczywiście nie wierzę w cuda, że przejdzie do drugiej tury. w drugiej turze myślę, że zagłosuję na Jarosława Kaczyńskiego. Komorowskieo odpuszczam, bo coś mi śmierdzi u niego z tym WSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kwach to najlepszy preydent...Świadczy o tym jego powtórna elekcja bez żadnych problemów...no wlasnie to mi sie nie miesci w glowie:O:O jak to sie stalo, ze zostal w ogole chociaz raz wybrany? dla mnie to jest niepojete, jaka byla frekwencja wtedy na wyborach? moze tu jest rozwiazanie:P:P normalnie jakies nieporozumienie......alek, bolek.....:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
jakieś 150 lat temu te poglądy były czymś oczywistym. najbardziej było to widoczne w ówczesnych stanach zjednoczonych. to tam właśnie jeździeli emigranci z europy by odmienić swoje życie i się dorobić. nie było tam żadnych składek zdrowotnych i innych pierdół, ludzie jakoś żyli i mieli się dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cos nie widze tutaj zadnego entuzjazmu:P:P a przeciez million siedemset to nie jest byle co...to nie jakies nedzne siedemset:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
Chile za czasów Pinocheta przeszło ogromną zmianę. Do dzisiaj jest jednym z najbogatszych krajów ameryki południowej. To nie moja wina, ze w dzisiejszym świecie panuje socjalizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shatyn wez sobie cos na uspokojenie przed snem bo ten million siedemset moze cie oslabic:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
Shatyn przecież w naszym kraju nadal panuje socjalizm. i co gorsza obawiam się, że jeszcze trochę i nam ten Zus zbankrutuje, ba on już bankrutuje. ja nie wiem, ale obawiam sie, że u nas będzie podobnie jak i w Grecji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rosja oczekuje od Polski, by na prawach wzajemności przekazała dokumenty, m.in. dotyczące losów rosyjskich jeńców wojennych z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. - powiedział członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Gienadij Matwiejew. no to nie zazdrosze, zaczyna robic sie 'goraco'...co niby przez 50 lat okupacji nie zdazyli sobie wziac tych dokumentow?:O:O:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
O ile wiem to dziecko w łonie matki jeszcze nikogo nie zabiło, więc za co je karać? morderstwo z premedytacją jak najbardziej należy ukarać. jaka może być sorawiedliwa kara? jedynie kara śmierci. Kościół Rzymski nigdy nie był przeciwny karze śmierci - (zresztą gdyby nie kara śmierci w ogóle nie byłoby nie tylko Kościoła Rzymsko-katolickiego, ale i całego chrześcijaństwa, opartego przecież o Odkupienie - gdyż Chrystus nie mógłby zostać skazany przez Piłata...) - sam ją zresztą wielokrotnie zalecał. Inne Kościoły również: sam Kalwin skazywał na śmierć odszczepieńców! Mimo zdecydowanego zwrotu Kościoła Rzymskiego w lewo od pontyfikatu Jana XXIII w tej sprawie stanowisko to nie uległo zmianie - i jeszcze w 1993 roku Komisja kard. Ratzingera potwierdziła, że rządy maja prawo do stosowania kary śmierci - rzecz jasna, w usprawiedliwionych przypadkach. to z broszury Korwina na temat kary śmierci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mam kandydata. Oglądam wszystkie telewizje, nawet czytałam program kandydatów. Czytałam program i Komorowskiego i Kaczyńskiego. Niestety nie umiem się zdecydować na kogo głosować w wyborach. Dla mnie każda partia niestety ma w swoim zwyczaju mówienie jak będzie pięknie, jak zostaną wybrani, ale po wybraniu nie wiele robią, właściwie napychają sobie kabzę i oczywiście występuje tzw:" kolesiostwo" Uważam też, że telewizja, media powinny być apolityczne, powinny przekazywać informacje rzetelnie bez wskazywania jedynie" słusznej" prawdy.Tak aby sam człowiek mógł ocenić. A nie miał już narzucone poglądy i nie mógł samodzielnie myśleć. Nie sprzyjać partiom, bo widać, która telewizja jest czyja. Po prostu uważam, że jak wcześniej uważano, że wnoszenie kanapek jest obciachem, oczywiście za życia pary prezydenckiej to przeciętny Kowalski myślał, no tak przecież tak mówią w telewizji no to pewnie mają rację. Po śmierci to samo zostało uznane, że to wspaniałe, że to taki odruch dobrej żony. I co? I znowu biedny, przeciętny Kowalski najpierw się zdziwił, bo przedtem słyszał co innego, a teraz uznał,że i teraz mają rację. Więc może rzetelne przekazywanie informacji bez osobistych komentarzy, tak by sam człowiek mógł wynieść jakąś naukę z tego, by sam mógł uznać, jakie to zachowanie według niego jest. Tak sobie gadam... A teraz proszę bez obrażania się nawzajem podać mi argumenty, powtarzam argumenty za poszczególnymi kandydatami. Witam wszystkich. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
shatyn bez wklejki ani rusz:D:D offermo nie kop lezacego, on juz dzisiaj dotkliwie przezywa million siedemset, a Ty go jeszcze zaginasz ekonomia i gospodarka:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
gdzieś czytałem, że to przykazanie zostało przekręcone. prawdziwe brzmiało nie morduj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Argumentem podstawowym za głosowaniem za Kaczynskim jest to, żeby nie dopuścic Komorowskiego do "wadzy"A dlaczego ?sam nie ukradnie i drugiemu nie da.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kaczynski bedzie prawdziwym prezydentem, a nie prezydentem w postaci zyrandola......Kaczynski to nie jest zamach na demokracje, Kaczynski to zamach na cyrk jaki jest w tej chwili w Polsce....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie trzeba byc zwolennikiem PIS, zeby stwierdzic,ze rzad jest nieudolny i powinien odejsc....miesiac mija od katastrofy i nic....tylko ludzie zbieraja szczatki i osobiste rzeczy nalezace do ofiar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość król świata
ostatni post już dzisiaj cytat z katechizmu kościoła katolickiego: "Ochrona wspólnego dobra społęczeństwa domaga się unieszkodliwienia napastnika. Z tej racji tradycyjne nauczanie Kościoła uznało za uzasadnione prawo i obowiązek prawowitej władzy publicznej do wymierzania kar odpowiednich do ciężaru przestęsptwa, nie wykluczając kary śmierci w przypadkach najwyższej wagi(...)" W Biblii jest napisane: "Jeśli kto przeleje krew ludzką , przez ludzi ma być przelana krew jego , bo człowiek został stworzony na obraz Boga ." oraz: "Jeśli kto tak uderzy kogoś , że uderzony umrze , winien sam być śmiercią ukarany . Gdy nie czyhał na niego , a tylko Bóg dopuścił , że sam wpadł w ręce , wyznaczę ci miejsce do którego będzie mógł uciekać. Jeśli zaś ktoś posunąłby sie do tego , że bliźniego zabiłby podstępnie , oderwiesz go nawet od mego ołtarza , aby ukarać śmiercią ... życie za życie , oko za oko , ząb za ząb ..." A jak ktos myśli, że to przeterminowane, to Jezus powiedział: "Nie sądźcie , że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków . Nie przyszedłem znieść , ale wypełnić . Zaprawdę powiadam wam : Dopóki niebo i ziemia nie przeminą , ani jedna jota ,ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie , aż się wszystko spełni . Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań , choćby najmniejszych i uczyłby tak ludzi , ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim . A kto je wypełnia i uczy wypełniać ten będzie wielki w królestwie niebieskim ." co do socjalizmu a koncesje? a przymus posyłania swoich dzieci do szkól, a przymus ubezpieczania się, wszystko pod przymusem, bo państwo wie lepiej co jest dobre dla mnie. mogę wybierać prezydenta kraju itd tu jestem mądry, ale nie mogę wybrać czy chcę się ubezpieczyć czy nie. gdzie tu jest wolność wyboru?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ok, musze sie teraz uczyc, ale od czasu do czasu bede zagladac....moze jeszcze ktos znajomy sie pojawi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to dalej mam problem, bo prosiłam o rzeczowe argumenty... bo jak gdzieś kiedyś pisałam Lepper nie za bardzo mi się podoba jako polityk. Przeszkadza mi też to, że Lepper jako człowiek skazany prawomocnym wyrokiem zebrał te 100 tysięcy podpisów aby móc kandydować. Poproszę konkretny. Dla mnie pan Komorowski jest dość sztywny, dość kiepsko przemawia. Nie wiem jakim byłby prezydentem. Co do pana Kaczyńskiego to jakoś on do mnie nie przemawia, nie wiem czy on za bardzo nie żyje przeszłością, historią. Nie wiem jakim byłby prezydentem, ale wydaje mi się jednak, że Lech Kaczyński miał jednak ludzką twarz i był po prostu źle pokazywany w mediach, ośmieszany. Podziwiam Go za to, że lubił zwierzęta, widać był wielbicielem znajd, miał dla nich serce, czemu tego za życia Pana prezydenta nie pokazywano? Przecież miał dwa fajne psiaki, czarny terier Jednak kary za znęcanie się nad zwierzętami są stanowczo za niskie. Dlaczego kary mimo, że są do 2 lat, nie były nigdy zasądzane. Dlaczego ludzie nie biorą przykładu z pana prezydenta i nie kochają swoich braci mniejszych? Dlaczego nie umieją podzielić się miłością z potrzebującymi zwierzętami. Przecież prezydent jako głowa państwa mógł mieć najpiękniejsze psy, a miał takie znajdy... To po prostu było takie ludzkie, ukazywało Go jako człowieka, który nawet jako prezydent zachowywał się normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakie przestepstow popelnil pan Piesiewicz? Chcialbym sie dowiedziec :D, moze mnie offerma oswieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 135^
donald to też kaczka, znaczy kaczor, więc....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moonon
Do Musztardy> w sprawie koalicji z samoobroną-widzisz ta koalicja nie powstała od razu. Najpierw był pakt stabilizacyjny a wiesz dlaczego? W tym trudnym czasie" Twoja Formacja"zamiast przystać na kompromis to się wypieła. Najzwyczajniej po gowniarsku kłócąc się o stołki przedłużała sprawę bez opamiętania zakłócając tylko wykonywanie wielu obowiązków. I ci "przestępcy "jak to ujełaś potrafili się zachować już lepiej niż Oni. Weź to sobie do serca jak i to że Ci"przestępcy"weszli do parlamentu w powszechnych wyborach a nie drogą jakiego zamachu. A wiesz wogóle kim jest przestępca? To osoba prawomocnie skazana w postępowaniu karnym w którym można być sądzonym za występki jak i za zbrodnie. Czyli przestępcą może być ten który pobił kogoś i ten który nie płacił alimentów. A czy wtedy przestępca jest takim samym przestępcą? I Znowu wyszła na wierzch Twoja dziecięca naiwność albo czysta demagogia,której instrumentem jest szafowanie takimi podniosłymi gazeciarskimi frazesami. Dowodem na Twą bezmyślność i szkodliwy brak syntezy jest również sformułowanie,że z"przestępcą"nie można się dogadywać tylko dlatego,że był wybrany. Bawią mnie Twoje naiwne teksty. Zwłaszcza że to po sprowokowało ten układ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do _ff_
Czym innym jest sformułowanie iż ktoś jest przestępcą a czym innym jest powiedzieć że popełnił przestępstwo. Pojęciu przestępstwa obojętny jest fakt osądzenia. To znaczy że zadaniem sądów jest określenie czy popełniono czy nie popełniono. Fakt. Ale samo przestępstwo to czyn popełniony przez człowieka zagrożony kara przewidzianą przez ustawę w czasie której obowiązywania został popełniony i który nosi cechy karygodności i bezprawności i zawiniony. W nauce prawa w pięcioelementowej strukturze definicji nie ma określenia że ukarany(można za to posłużyć się pojęciem karalności). Co do tego konkretnego wypadku to aktualnie nie mam precyzyjnej wiedzy w jakim kształcie sformułowano zarzut. W tym medialnym bałaganie już nie wiadomo czy umorzono coś czy nie umorzono ale jeśli chcesz dowiedzieć się jakie zarzuty sformułował prokurator poszukaj sobie. Postępowanie na pewno nie toczyło się w sprawie ustalenia jaki typ lekarstwa się zażywa w konkretny sposób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×