Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Gość Qrana , kto tu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sypiesz piasek do worków???? ;) Luuuuzik, ja mam pranie, pisanie małego czegoś, pieczenie pieczeni, oglądanie tv i jeszcze obsmarowuję ix 35 na pewnym forum motoryzacyjnym. Ale my kobiety dzielnie sobie z tym wszystkim radzimy:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qrna , kto tu
kampanie robi na powodzi ....znowu Jaro ??? hmmm POmieszało was zupełnie : obłęd , insynuację , paplanina , wmawianie głuPOt, żerowanie na wymyślonych scenariuszach - Zemsta Sithów leci na TV1 dzisiaj - akurat film o waszych metodach , dążeniu do budowy Imperium POd rządami 'ciemnej mocy ' POlegającej na wmawianiu , mamieniu, stwarzaniu iluzji - Imperium , którego granic strzeże armia Klonów ;) :P:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś modlili się o deszcz, tym razem mogą o jego zaprzestanie. Wtedy ich modły nie poskutkowały;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qrna , kto tu
niektorym , to ta POwółdż POwinna cały układ nerwowy wraz z mógiem ...przepłukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qrna , kto tu
Tobie także film POlecam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Szatyn. Na razie jeszcze nikt tego nie robi więc dlaczego napisałeś to w trybie oznajmujacym?"to smutne gdy robi się na tragedii kampanię". Masz na myśli kwestię powodzi? No to już lekka przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qrna , kto tu
ja jush powódż i POwódż przeżyłem - i nie taką :D Cimoszko latał wtedy helikopterem w pobliżu - i wywoził swoją rodzinę z zalanych terenów :D:D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
"To smutne,że znowu". Pytam więc kto na tę chwilę obecną teraz to robi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To Cimoszewicz ma rodzinę na południu> W Kotlinie Kłodzkiej, może????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Dobrze. A z jakiej to gazety. Z ciekawości pytam o źródło chęć jeśli ktoś napisał że rząd nie przygotował na powódź to nie bardzo widzę tu element kampanii w wyborach prezydenckich. Ale ok. Chciałbym tylko wiedzieć skąd ten tekst.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Anouk a jak ty widzisz tę sprawę? Jest to element kampanii prezydenckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qrna , kto tu
nie w kotlinie - powinnaś wiedzieć , że tam praktycznie wtedy powodzi nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Kwestia powodzi w tamtych rejonach jest bardzo złożona. Rozmiar strat w 97' powiększył się zdecydowanie poprzez fakt że Czechy zmuszone były otworzyć zbiorniki retencyjne. Obecnie sytuacja u Czechów jest monitorowana na bierzaco i strona czeska obiecała do tego niedopuścić. Na pewno mniejsze ryzyko spowodowane jest tu modernizacją tych sztucznych akwenow jaką miała miejsce w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Fakt jest jednak faktem,że u nich ten poziom jeśli zostanie przekroczony będą zmuszenie coś z tym zrobić i tu powinny u nas tego być już widoczne starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powódź. Każda ze stron chce ugrać swoje. Teraz dużo zależy od energii i zdolności Tuska. Zaś nie sam Jarek, ale jego otoczenie wspomagane przez chór SLD będzie się domagało miliona prawd i zapewnień odnośnie zabezpieczeń, akcji, działań. Z jednej strony to dobrze, szkoda tylko, że losy powodzian staną się tłem kampanii. Moim zdaniem już walka polityczna zaczęła nabierać dawnego kalibru ( i PiS miało wpadki i PO), a powódź przyśpieszy sprawę. W tym sensie jestem pesymistką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taaa, w samym Kłodzku nie było powodzi? Biała Lądecka też nie wylała?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja oczekuję, że polscy politycy wrócą do dyskusji nad powszechnym i obowiązkowym ubezpieczeniem majątkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Na razie w mediach więcej jest dyskusji odnośnie tego jak naprawić straty post factum. Była np rozmowa dziś odnośnie transferu rezerw z funduszu pokrywającego straty z tytułu suszy na fundusz powodziowy. Ale tu chodzi o prewencję. To jest Prewencja czyli przygotowanie a jednocześnie na uniknięcie szkód poniesionych. Np wały są w wielu miejscach za stare za niskie i za słabe. Proponowałbym tu zamiast uwag pisu przestudiować aktualny raport NIK a także zwrócić uwagę na to że nie doszło do stworzenia przepisów wykonawczych odnośnie prawa wodnego o obowiązkowych ubezpieczeniach od takich sytuacji a także brak odpowiednich planów zagospodarowania przestrzennego za które powinny wziąć się gminy.( wstrzymanie budowy obiektów mieszkalnych w strefach bezpośrednio zagrożonych). Choć faktem jest że to dotyczy wszystkich rządów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No bo wychodzi na to, że znów mądry Polak po szkodzie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Tak to ubezpieczenie jest istotne. Brak przepisu który formułowałby taki wymóg. Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Niestety tak. Przez 8 lat funkcjonowania ustawy o klęskach żywiołowych właściwie takiej nie ogłoszono. Można się do tego co napisałas przychylić niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze mamy zagadnienie wybory a stan wyjątkowy. W 97 roku nie było stanu wyjątkowego z tego, co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Ja bym nie był aż takim pesymistą w kwestii przebiegu kampanii. Myślę też jeśli napisałas o chórze sld to powinnas wspomnieć o Napieralskim który tam się znalazł już dziś na miejscu powodzi w którymś z regionów. I to jest elementem kampanii zarówno prezydenckiej jak i rywalizacji partyjnej. Fakt. Co do Pisu jest myślę jednak inaczej. Pis po prostu w sposób wyrazisty zwrócił uwagę na pewne sprawy. Rząd nie jest alfa i omega. Pewne rzeczy mogłyby w tym czasie być po prostu przeoczone a tak będzie trudniej. Ale masz prawo do swego poglądu w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie chwilę temu zobaczyłam go w jakimś programie mówiącego, że teraz nie czas kampanii i żę przybył z pomocą. I za grosz mu nie wierzę! Ale Napieralski za cienki jest na głęboka refleksję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko, że ja wychodzę z założenia, że rząd nie jest alfą i omegą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Tak w jego wypadku to najlepsza forma kampanii:D Powiedzieć"nie czas na kampanię". Fakt. Napieralski jest raczej "narzędziem" niż "sterującym instrumentami". Ale należy pamiętać o doradcach. W sumie teraz wzrosły notowania jego PR-owców. Ps ja mu też nie wierzę. To co mówi to lipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Eden f 5
Żaden rząd nie jest alfa i omega. To się tyczy i obecnego i poprzednich. Ale myślę że trzeba patrzyć na ręce. Trzeba zawsze obserwować jaki jest stosunek zamiaru wprowadzenia jakichś zmian do rezultatu wprowadzenia. Przy powodzi to jest raczej sprawdzian dla rządu i wszelkie spory w tej materii powinny zachodzić między poszczególnych ugrupowaniami że tak się wyraże. Samo pojawianie się w tym momencie kogokolwiek kto kandyduje może być odebrane źle. Komorowski pełni obowiązki prezydenta ale myślę że to Tusk powinien działać przede wszystkim. Paradoksalnie "zimna woda"wystudzi mam nadzieję temperaturę kampanii. Za dużo już powiedziano złych rzeczy. Uważam że lepiej aby nie było takiej kampanii niż gdyby miała być tak prowadzona. W sposób oparty na stereotypach. Wyśmiewaniu kwestii typowo osobistych itd. Niestety mam tu na myśli kampanię kandydata PO:O Co do reszty zgadzam się. Tak w ogóle to powinien nastąpić tego koniec a zacząć się konkretne argumenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"To tylko cyferki , procenciki . A prawda taka , że nie ma z kogo wybierać ! ""Mam wątpliwości czy wszyscy pamiętają kogo będziemy wybierać. Prezydenta wszystkich POLAKÓW . Nie PO , PiS , SLD , wierzących czy też nie . Wszystkich . To nie plebiscyt popularności polityków . Wstęp ładny tylko jak tu wybrać ? Do wyboru mamy 10 tuzów polskiej polityki . Jeden lepszy od drugiego : 1 . Lepper - burak pastewny 2 .Pawlak - burak cukrowy genetycznie zmutowany 3 .Morawiecki - oficer polityczny oddziałów partyzanckich , jeśli oczywiście takie zaczęły by powstawać . 4 . JK-Mikke - za wysokie IQ do średniej krajowej . Nigdy nie wiadomo czy jeszcze nas traktuje poważnie , czy już robi z nas głupów . 5 . Jurek - zdecydowany faworyt przy wyborze przeora klasztoru . 6 .Napieralski - ugrzeczniony spolegliwy lewak !? A po co to komu ? Kolejna polityczna hybryda ? Lewicowiec ma być lewicowcem ! Sprawia wrażenie raz fałszywego , dwa nieszczęśliwego , ze kazali mu kandydować . 7 . Olechowski - " wszelkiej bidy majster " . Tak do końca nie wiadomo co chce , wie , umie . Opatrzony , oklepany ( jak wszyscy zresztą ) . Coś na kształt misia , który pragnie prze emeryturką znaleźć sobie zaciszną gawrę i święty spokój . 8 . Ziętek - antykapitalista ze średnim wykształceniem . Mimo usilnych starań żadne środowisko nie wybrało Go ani do naszego , ani europejskiego parlamentu , a my mamy wybrać na prezydenta . Śmieszne . 9 . Komorowski - typ zubożałego szlachetki , dyspozycyjnego urzędnika , wydający się mało samodzielny . Wprawdzie jeden ulubiony przez gawiedź generał twierdzi , że się nadaje bo ma charyzmę , ale zapewne wrodzona skromność powstrzymuje Go przed okazaniem tej charyzmy szerszemu gremium . Jeśli prawdą jest , a nie wyssaną z palca wyolbrzymioną plotką , jego bliskie kontakty z WSI to byłby to zdecydowany plus dla kandydata . Wskazane jest , żeby Prezydent - Zwierzchnik Sił Zbrojnych miał mocne oparcie w tych służbach . 10 . Kaczyński - " Boże coś Polskę przez tak długie wieki ..." dałeś znak swojej woli , spraw , żeby wszyscy wierzący i niewierzący oraz o. Dyrektor należycie zrozumieli Twoją przestrogę . Niech dzieje się wola Twoja . Dziesięciu wielkich mężów stanu . Życzę powodzenia podczas dokonywania należytego wyboru . Ni tu się śmiać , ni płakać . Jaki kraj , tacy kandydaci , ktoś by powiedział i miałby rację . """. Popieram obiema rękami i nogami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaz kolei uważam, że każdy z głównorozdających sztabów ma na swoim koncie niestosowne uwagi, wyśmiewanie, dzielenie.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×