Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Ordery, medale, odznaczenia... chyba jakiś kabareciarz zapytał, kto ważniejszy otrzymujący czy ten co decyduje o wręczaniu? Tak naprawdę liczą się intencje decydenta. No i oczywiście że wielu ludziom Michnik się przysłużył i zasłużył. Oczywiście rangi tego odznaczenia nie powinno to zmieniać w naszych oczach tak jak i pochówek Kaczyńskiego grobowca na Wawelu. To tylko pokazuje jak prawdziwymi wartościami żonglują politycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Do naszej Alicji Curuś w końcu zaczęło docierać, że jej związek z Colinem Farrellem jest definitywnie skończony. Aktorka jest podobno w fatalnej kondycji psychicznej... " Kolejna naiwna , głupiutka Polka !!! Od wieków w tym temacie nic się nie zmienia . A czegoś Ty się dziewczyno spodziewała !? Takich "alicji " oni tam mają na pęczki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za mało wiem (a i wiedzieć nigdy nie chciałem) o ich związku by tak pisać. :P I czy tylko Polki bywają naiwne i głupiutkie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ co do aut ale wiekszosc sa brane na kredyt, lub za gotowke zarobiona poza granicami, nie wierze ze kogos przecietnie tutaj zarabiajacego stac na kupno auta za wyplaty } Na pewno nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olali cie Agatko
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Order Michnikowi
już dawno się należał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agatka to ksenia
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to kobiety Myrevina...
wszystkie pojebane:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 2x Agatka plus jedna
debilna wartiatka:D:D:D cala czwórka, ma najebane:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21:06 [zgłoś do usunięcia] Order Michnikowi już dawno się należał } Oczywiście masz prawo do takiej opinii. Ja uważam że mu się nie należy. Ja nie wiem za co miałby dostać? Bo jest znaną osobą, to może od razu wręczyć go i Dodzie. Tz powiem tak, jeśli faktycznie Michnik dostanie to odznaczenie, od tego momentu nie będę miał nic przeciwko temu by wręczyć go i Dodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szukaj i dodaj
Upal ich palców ich rozgrzewa.Chyba, dywaguję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Myrevin ale ...........
powiedż, co myślisz tak szczerze o Agatce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kilka zdan o Michniku
W szkole podstawowej był aktywnym członkiem Hufca Walterowskiego ZHP, prowadzonego przez Jacka Kuronia. W czasie nauki w liceum ogólnokształcącym (VII Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Warszawie), po likwidacji Hufca Walterowskiego w 1961, zaczął uczestniczyć w spotkaniach Klubu Krzywego Koła. Po zamknięciu go w 1962 założył wraz z kolegami, a za namową Jana Józefa Lipskiego i pod protekcją Adama Schaffa, dyskusyjny Klub Poszukiwaczy Sprzeczności. Rozczarowani rzeczywistością PRL młodzi ludzie dyskutowali w jego ramach nad sposobami jej naprawy, czytywali i analizowali klasyczne teksty lewicowych myślicieli. W 1964 rozpoczął studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Już rok później został zawieszony w prawach studenta za rozpowszechnianie wśród kolegów listu otwartego do członków PZPR autorstwa Jacka Kuronia i Karola Modzelewskiego, w którym autorzy wzywali do rozpoczęcia naprawy systemu politycznego w Polsce. Drugi raz został zawieszony w 1966 za zorganizowanie spotkania dyskusyjnego z Leszkiem Kołakowskim, który został kilka tygodni wcześniej wyrzucony z PZPR za krytykę jej władz. W 1965 organy Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej zakazały druku jego tekstów. Od tego czasu pisywał teksty pod pseudonimami do "Życia Gospodarczego", "Więzi", "Literatury". W marcu 1968 został ostatecznie relegowany z uczelni za aktywny udział w tzw. wydarzeniach marcowych, tj. protestach studentów i środowiska akademickiego, zapoczątkowanego zdjęciem przez cenzurę inscenizacji Dziadów Adama Mickiewicza w reżyserii Kazimierza Dejmka ze sceny Teatru Narodowego. Wkrótce po usunięciu z uniwersytetu został aresztowany i skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności za "wybryki chuligańskie", polegające w istocie na uczestniczeniu w wydarzeniach marcowych. Po zwolnieniu z więzienia na mocy amnestii z 1969 otrzymał zakaz kontynuowania jakichkolwiek studiów wyższych ("wilczy bilet"). W połowie lat 70. pozwolono mu kontynuować studia, które ukończył eksternistycznie na Wydziale Historycznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; promotorem magisterium był profesor Lech Trzeciakowski, a recenzentem profesor Jerzy Topolski. Po zwolnieniu, najpierw pracował przez dwa lata na stanowisku spawacza w Zakładach Wytwórczych Lamp Elektrycznych i Rtęciowych im. Róży Luksemburg a następnie, z rekomendacji Jacka Kuronia, został osobistym sekretarzem Antoniego Słonimskiego. W latach 19761977 przebywał w Paryżu, po powrocie do Polski włączył się w działalność istniejącego już od kilku miesięcy Komitetu Obrony Robotników, jednej z najbardziej znanych organizacji opozycyjnych lat 70., stając się jednym z najbardziej aktywnych działaczy opozycji. Był też jednym z pomysłodawców i założycieli Towarzystwa Kursów Naukowych. W latach 19771989 był redaktorem lub współpracownikiem niezależnych pism wychodzących w tzw. drugim obiegu, tj. "Biuletyn Informacyjny", "Zapis", "Krytyka" oraz członkiem kierownictwa największej podziemnej oficyny wydawniczej: NOWa. W okresie 19801981 był doradcą struktur Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" i Komisji Hutników "Solidarności". W stanie wojennym, w grudniu 1981 został najpierw internowany, a następnie po odmowie podpisania tzw. lojalki i zgody na dobrowolne opuszczenie kraju, postawiony w stan oskarżenia i osadzony w areszcie pod zarzutem "próby obalenia ustroju socjalistycznego". W areszcie przebywał bez wyroku do 1984 na skutek celowo przedłużanego przez prokuraturę procesu. W izolacji podjął wielotygodniową głodówką protestacyjną, domagając się zakończenia lub umorzenia jego sprawy i uznania go za więźnia politycznego. Ostatecznie na mocy amnestii jego sprawa została umorzona, co spowodowało jego zwolnienie. W 1985 został ponownie aresztowany i tym razem skazany na karę 3 lat pozbawienia wolności za udział w próbie zorganizowania strajku w Stoczni Gdańskiej im. Lenina, zwolniono go ponownie na mocy amnestii w następnym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz dalej
jak potem to wszystko zepsuł, tę "świetlaną" przeszłość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawaler Orła Białego pijący wódę z Jaruzelskim, który to ponoć był jednym z tych co się przyczynił do jego cierpień. :P Nie kupuję tego, gdzieś się ten czlowiek sprzedał, ale jeśli dostanie, wcale mnie to nie zaskoczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz dalej
ten orzeł to już taki trochę w plamy.... Może potraktować go wybielaczem? :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w grudniu wracam do Niemiec, i naprawde uwierzcie ciesze sie.. } Nie dziwię się, chętnie wrociłbym do Danii czy Holandii.. tylko że z wiekiem robię się coraz bardziej leniwy.. możliwości mam.. chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość napisz dalej
Myrevin - a jakim wiekiem! :-) Ja uważam, że dopiero zaczynam życie (a wiek ten sam, tzn. XXI ;-) ) I też planuję tamte kierunki - jeszcze dokładnie nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic nie muszę uaktualniać. Jednego Holendra(u którego pracowałem znam od 1980 roku .. no może 81) A z facetem, który ma firmę w Dani(i też tam pracowałem) widuję się dość regularnie. Raz na 3 miechy pyta czy nie popracowałbym tam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W Danii byłem raptem 2 miesiące.. zero kontaktu z dziećmi, smsy tylko. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 i 29. :classic_cool: No i ciągle czegoś ode mnie chcą(nie żebym narzekał:classic_cool:) ale oboje wypominali mi te rozłąki, w Holandii byłem pół roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naprawdę nie pamiętam od kiedy tu jestem. Ale czasem przez przypadek natykam się na jakąś moją wypowiedź z 2005 roku.. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupełnie nie dla tego, ale zapieram się od długiego czasu by nie mieć żadnego zwierzaka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za komplement. :classic_cool: Dwa zwierzaki.. :o Mam siostrę, własnie pozbyła się ostatniego szczeniaka.. od swojejej pudelki. A kotów.. to chyba ona sama nie wie ile się u niej pałeta. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś na kafe wkleiłem foty jak mnie jeden mały(bardzo) kotek nie dawał spokoju w wigilie. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×