Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

solansz

POLITYKA/REAKTYWACJA KACZEK/

Polecane posty

Wziąłem ze sobą gotówkę na tą giełdę a tam kompletna lipa. :o Nic co byłoby lepsze od sprzętu, który mam. Wyjątkiem był parę modeli procesorów, ale to bym musiał i płytę główną zmieniać. No ram mogłem sobie powiększyć, tu znowu nie pomyślałem i nie nie wyjąłem kości, które mam w kompie, wymieniłbym na większe za dopłatą. Nic to za tydzień też będzie giełda, może się wybiorę. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pyszny jest taki schabik ze śliwką, może dla odmiany w tym roku zrobię taki właśnie. Pomyślę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja na przemian nabijam schab śliwką i morelą. Moja karkówka: powyżej 1 kg. Optymalnie 1,5 kg. Nakłuwam czosnkiem bardzo mocno. Potem posypuję vegetą lub czymś podobnym (bez ulepszaczy), potem obtaczam w mieszance wszystkich ziół, jakie mam, majeranek, oregano, estragon, tymianek, bazylia, prowansalskie. I wkładam do zamrażalika na dwie doby, następnie przez około dobę rozmrażam w lodówce, A potem piekę w otwartym naczyniu na odrobinie oliwy, regularnie polewając czerwonym winem wytrawnym. Co 10-15 min. Taki kawałek 1,5 kg, piekę jakieś 2 godziny, wpierw w temp. 220, potem 180. Dziękuję! D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anouk, tę karkówkę spożywa się na gorąco, tak? Spróbuję, na Nowy Rok może zrobię. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na ciepło, zaraz po wyjęciu z piekarnika, wyciągasz, kroisz na ciepło i polewasz sosem z naczynia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To musi być pyszne, zrobię na bank. Mam jeszcze tylko jedno pytanie... czosnek, którym szprycujesz karkówkę, to ząbki, tak? Ile? No wiem... pewnie powiesz... na :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo ząbków. Ja je tnę na długie i szczupłe kawałki wygodne do wtykania. Tak z 6 to na pewno, zależy też jakie są duże. Ma być dużo czosnku z każdej ze stron i w środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szef Qchni
Bardzo interesujące rozwiązania kulinarne godne powielenia na stole własnym.....jakie wino poleciłybyście do tak wyśmienitych mięs?:classic_cool:pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem zaskoczona
bo np. u nas taka jest tradycja, że na święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim na stole króluja ryby, a na Wielkanoc mięsa ii wędliny, no i oczywiście pisanki :) Choinke tez nie wolno ubierać wcześniej jak w Wigilię, ewentualnie dzień przed, bo wcześniej jak ubiera się choinkę , to ponoc to przynosi nieszczęście (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ryby taaaaaaaaak, dużo ryb, ale w pierwszy dzień świąt od śniadania, przynajmniej u mnie, to już pieczyste. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otulona.... przepraszam wszystkich, że po raz kolejny zburzę świąteczną atmosferę... weź nie gadaj z tym śmieciem. To jest zwykła szmata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na świąteczną atmosferę, napiszę do musztardy. Kobiecie w ogóle nie przystoi takie słownictwo. A już na pewno nie człowiekowi kulturalnemu. Można obrażać nie stając się prostakiem. To bardziej boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13:32 [zgłoś do usunięcia] germanotta chyba jeden tera , Myrek , terra to po łacinie ziemia } Jasne jasne. Ja robiąc literówkę czy błąd nie muszę się tłumaczyć drżeniem ręki. Błądzić jest rzeczą ludzką a ja jak najbardziej uważam się za człowieka więc przyznanie się się do błędu mnie nie boli. Pomyliłem sie. :classic_cool: Czy teras czujesz się lepiej? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona_snemm
juz sie wylogowalam 👄 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze względu na świąteczną atmosferę ograniczę się do jednego zdania komentarza.... kulturalny człowiek, który obraża w "kulturalny" sposób? A cóż to za kuriozum????? :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość otulona to prostaczka
🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syna ?.....
dziewczyno, ona ma syna ? przecież bez przerwy od rana do nocy siedzi tutaj na kafe. to jej zycie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×