Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jowita1984

dieta protal - zaczynam!! Kto ze mną??

Polecane posty

ja tez poprosze przepisy na e- maila :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jowita wielkie dzieki za maila :) 🌻 ja dzis mam 5 dzien diety naprzemiennej -teraz jestem na samym bialku i tak mi sie marza warzywa😭 ale od jutra juz moge :) mam w planach kapusniaczek z miesem z kurczaka(filetem) ale za jabłko czy banana to bym sie pokroic dała :D troche ciezko jak pomysle ze dopiero we wrzesniu mozna :o no ale trudno ;)wazne ze kilogramy leca:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ello :) dziewczyny wypróbowałam dziś te przepisy ze strony którą poleciła 100krotka i powiem Wam że racuszki z piersi kurczaka z koperkiem to rewelacja, strasznie mi smakowało. a przed chwilą siostra wróciła z rurkami z kremem więc bny nie zgrzeszyć robiłam na szybcika te dietetyczne racuszki. cóż że tak powiem zjadliwe, bo dałam słodzika i olejku waniliowego do smaku. tak wogóle to nie wiem czy w pierwszej fazie można jeść takie racuszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej;) kurcze po 6 dniach protein mam apetyt jak choolera:o aż musiałam zjeść pół serka wiejskiego i 2ciastka otrębowe:o gdzies czytałam, że to normalne..:o ja postanowiłam jechac systemem 1/1(na przemian proteiny/prot.+warzywa) kobitki twierdzą, że waga spada tak jak na 5/5...zobaczymy. kupiłam sobie surówke wiosenną...spróbowałam trochę,nie ma podanego składu na opakowaniu, bo to na wage sie kupuje więc zastanawiam sie czy takie surówki można jeść? niby oleju tam nie powinno CHYBA byc... jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krotka nie wiem jak to jest w takich sałatkach, ale myślę że jak oleju nie ma i majonezu to możesz spokojnie zjeść taką. w sobotę ide na wesele i nie wiem jak to będzie, bo ciężko będzie na weselu nie zgrzeszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, racuszki, placuszki mmmm nie mam kurde za wiele czasu zeby poeksperymentowac, przy małym dziecku prawie nic się nie da zrobić 😭 wlaśnie obcięłam psa maszynką w połowie :D bo mała się obudziła, zanim wszystko przy niej zrobiłam,musiałam wypuścić psa z łazienki a chłop chciał się wykąpać także posprzatał łazienke z siersci, a ja już dziś nie mam siły obinac go do końca i robić od nowa bałagan, jutro skończę :p także psiak wygląda tak, że jak by tu wpadło jakieś towarzystwo opieki nad zwierzętami to bym mandat dostała :D :p 100krotka-poważnie metoda1/1 jest tak skuteczna jak 5/5? to ja bym bardzo chętnie na nią przeszła, o wiele bardziej by mi to pasowało niz 5/5, cięzkie sa te dni samych białek, a tak naprzemiennie każdego dnia byłoby super:) tylko że w ksiązce czytałam ze to dla tych z mała nadwagą... ale może rzeczywiscie w praktyce wychodzi to inaczej?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to Paulla nieźle psa załatwiłaś :) ja po jutrze moją sunie musze do weterynarza zawieźć bo trzeba ją wysterylizować. to ile ma Twój maluszek ??? mnie mój U też już męczy na bobasa, ale wolę pierw slub a potem dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poczytałam jeszcze raz na forum co lepsze 1/1 czy 5/5. no i fakt że to 1/1 to niby dla nieduzej nadwagi, ale duckan pisze tez że ostatecznie to oba te warianty daja podobne wyniki...z resztą zacytuje wypowiedzi dziewczyn: -"...W nowej ksiazce "Metoda Dr. Dukana" autor pisze, ze systemy 5/5 i 1/1 daja bardzo podobne efekty. Ja od poniedzialku jestem na 1/1 i spada mi (jak narzie tfu tfu :P ) szybciej niz na 5/5 :) " -"Ja w II fazie jestem 1/1 i jest super, waga spada :D w ciągu 6 dni przeszło 2 kg" wybieram póki co ten wariant...zawsze przecież mozna zmienic;) zobaczymy za tydzień co waga pokaże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
100krotka więc może warto zastosować się do tego 1/1 jeśli wyniki podobne jak w 5/5. ja od poniedziałku tak zacznę robić i zobaczę co się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja na dukanie już/tylko 3 tygodnie i jestem bardzo zadowolona :-D polecam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy rzeczywiscie nei ma efektu jojo... I z ta masa miesniowa, to niezupelnie. Pracuje fizycznie, wiec kalorii troche spalam, ile schudlam, to ze stopki wyczytacie, a tak sie sobie wczoraj przygladnelam, jednak mi skory pozostawalo :/ i kompleks bedzie latem na plazy ... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj wyczytałam , że pijąc wodę na tej diecie można pozbyć się cellulitu. koleżanka mówiła mi że jej się cera bardzo poprawiła odkąd jest na tej diecie i teraz na swoim przykładzie też to zauważam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cellulit rzeczywiscie troche sie zmniejszyl (ale ja mialam bardzo zaawansowany- wiec wiadomo, ze nie zniknie tak calkiem ). A cera - ogolnie, mam troche suchą, a rano w lustrze patrze - wyskoczylo mi sporo pryszczy, mimo, ze okres mi sie skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie się wydaje właśnie że mam jakby gładszą cerę i w ogóle skóra na dekolcie wygląda lepiej. zaczęłam to Ty już będziesz wnet w 3 fazę wkraczać :) ale Ci dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem w III fazie od 10.04. Za dużo grzeszyłam pod koniec i szkoda mi było czasu. Obecnie waże jakieś 57-58 kg. Mimo, że mam wage z liceum wygladam gorzej - wlasnie przez ta naciagnieta skóre. Mieszczę się w spodnie,które uwielbiałam, ale nie wygladam w nich tak dobrze jak kiedyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz zaczęłam czas niestety daje się we znaki. ja też miałam najlepszy okres jakieś 3 lata temu, nie dość że dużo szczuplejsza byłam to wogóle dużo lepiej się czułam, dziewczyny na innym forum wyczytałam że dziewczyny dostają różnych boleści nerek i mają problemy z @. miałyście podobne zawirowania zdrowotne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po pierwsze- nie mam wagie elektronicznej, wiec problem typu - przytylam 0,3 kg odpadal (jesli chodzi o okres). A nerki - w porządku. Na początku (wbrew slowom Dukana) czulam sie SWIETNIE, mialam mase energii do wszystkiego. Ja po prostu za duzo slodyczy wczesniej jadlam, i mialam zamulony organizm, wiec bylo to dla mnie oczyszczenie. Byl tez taki okres ( po jakims miesiącu) ze mialam wrazenie, ze grypa mnie bierze (to byl luty , wiec pierwsze co mi przyszlo do glowy) ale nie mialam temperatury tylko te bole miesni, wystraszylam sie i zaczelam brac centrum i magnez i przeszlo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu podsyłam kilka przepisów z których warto skorzystać: Kotlety z koperkiem Pierś z kurczaka pokroić w kosteczkę lekko posypać vegetą i odstawić na jakieś pół godzinki. Jajko dobrze rozbić i dodać koperek (ja mam mrożony ale pewnie może być suszony). Dodać łyżkę jogurtu i łyżeczkę mąki kukurydzianej. Przygotowana papka powinna by dość gęsta. Dodać przygotowaną wcześniej pierś. Na rozgrzanej patelni smażyć małe kotleciki. Zapiekanka z kurczakiem by pandora87 pierś z kurczaka (jakieś 100g) pokroiłam w kosteczke jajko roztrzepałam z przyprawami (suszony czosnek,szczypiorek,ostra papryka, sól i pieprz) dodałam łyzkę jogurtu i wszystko wymieszałam, nie miałam takiej małej formy więc złożyłam folie aluminiową 2razy, założyłam brzegi tak żeby wyszła taka ,,mini forma" wlałam do tego mase, przykryłam jeszcze folia i upiekłam (jakieś15min w 180 C) wyszło bardzo soczyste i aromatyczne jedzonko Filet z pangi by olenka Filet z pangi przyprawić (sól, pieprz, tymianek, bazylia), natrzeć rozdrobnionym czosnekiem, wycisnąc plasterek cytryny. Zawinąć w folię/papier do pieczenia, do piekarnika (200 st.C, ok 20-30minut). Do tego sos chrzanowy (wg przepisu Dukana) serek homogenizowany, łyżeczka tartego chrzanu, sól, pieprz, wszystko zmiksować. Zupa chrzanowa by OnKa40 Moja propozycja: -1.5 litra lekkiego rosołku-lub z kostki knorra-z dodatkiem liścia laurowego-ziela angielskiego i ziarenek pieprzu.. -słoiczek tartego chrzanu -jogurt naturalny -4 jajka na twardo -zamiast kiełbaski można dodać- kosteczki szynki z indyka lub gotowanego kurczaka -składniki dodawać kolejno-zagotować-doprawić przyprawą do smaku Podawać bardzo gorące-pietruszka lub rzeżucha do dekoracji mile widziana Racuchy by Monia2105 1 mały serek homo, 1 jajko, 2 płaskie łyżki mąki kukurydzianej. Wymieszać i łyżką kłaść na rozgrzaną patelnię. Kotlety z tuńczyka by pandora87 -puszka tuńczyka -jajko -łyżka otrąb -przyprawy:czosnek,pieprz ziołowy,zioła jakie kto lubi... tuńczyka odciskamy z soku do sucha, dodajemy jajko, otręby i przyprawy (można dodać cebulkę), formujemy 2 lub 3 kulki i spłaszczamy, smażymy na teflonowej patelni bez tłuszczu Kotlety by storczyk 1/2 kg mięsa mielonego z szynki jajko 1 cebula 3 ząbki czosnku 3 łyżki otrąb owisanych Cebulkę i czosnek przeciśnięty przez praskę wrzucamy na nagrzaną patelnię teflonową i smażymy w miarę potrzeby dolewamy wody. Mieszamy cebulkę z czosnkiem z mięsem jajkiem i ulubionymi przyprawami ja dałam rozmaryn, przyprawe do grilla, majeranek, pieprz, dodajemy otręby mieszamy i wyrabiamy zgrabne kotleciki. Rozgrzewamy piekarnik 180 stopni i wkładamy kotlety na godzinkę, mozemy podawać z sosem Kluski lane do zup jedno jajko wymieszać z około dwoma łyżkami maizeny. Lać cienkim strumieniem na gotujący się wywar. Nie dodawać wody do klusek!! Pasta by CaffeLatte40 serek biały chudy 1 malutki ogóreczek szczypiorek lub zielona pietruszka 1 łyżka musztardy 1 łyżka jogurtu Leniwe by felice94 Składniki: 250g serka homogenizowanego (ja mam PILOS 3% w wiaderku z Lidla 500g-dałam pół opakowania) 3 kopiaste łyżki mąki kukurydzianej 1 jajko Sposób przygotowania: Składniki wymieszac razem. w garnku zagotowac wode z solą, jak bedzie wrzec nakładac małe kluseczki z masy. Ja gotowałam je pod przykryciem. Jak wypłyną na wierzch i woda ponownie zawrzy to poczekac 2-3 minuty i beda gotowe Pieczeń by raspberry - 0,5 kg piersi z indyka (lub kurczaka- jak kto woli ) - 1 jajko - przyprawy (cebula, sól, pieprz, majeranek... według upodobań) - 2-3 jajka ugotowane na twardo Ja używam małych foremek foliowych. Ta ilość składników wystarczy właśnie na taką foremkę. Mięso zmielić w maszynce, wymieszać z jajkiem, dodać przyprawy. Na spód foremki wyłożyć trochę mięsa, na to ułożyć jajka i przykryć resztą mięsa- uformować roladkę. Piec w temp. 200 stopni. Flaki by Veni 1 kg flaków wołowych(ja kupiłam parzone,krojone) włoszczyzna 2 kostki rosołowe pieprz papryka ostra papryka słodka gałka muszkatołowa majeranek Flaki dokładnie płuczemy, wrzucamy na wrzątek, gotujemy10 min, odlewamy, płuczemy flaki pod bieżącą wodą. Powtarzamy 3-4 razy. W międzyczasie gotujemy wywar z włoszczyzny na kostkach rosołowych. Wyjmujemy warzywa. Wrzucamy flaki do wywaru i gotujemy do miękkości (ja gotowałam 3 godziny) uzupełniając wodę. Na pół godziny przed końcem gotowania doprawiamy przyprawami (bez majeranku, majeranek wrzucamy na koniec). Można zagęścić 3 łyżeczkami mąki kukurydzianej rozmieszanej w zimnej wodzie. w wersji Protal I bez wloszczyzny Chlebek z surimi by chateau przepis podpatrzony na innym forum * 300g surimi * 8 jajek * 1 słoiczek koncentratu pomidorowego * 3 łyżki stołowe beztłuszczowego twarożku * kilka gałązek natki pietruszki * sól,pieprz Wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Wlać do formy do pieczenia i piec 30 minut w piekarniku nagrzanym do 160 stopni C. Podawać na zimno modyfikacje forum'owiczki, ktora umiescila przepis: "- dałam tylko 2 łyżeczki koncentratu pomidorowego - piekłam godzinę; te dukanowskie 30 minut, to chyba za krótko - mi chlebek po tym czasie jeszcze "pływał" " Pulpety by niki Mięso mielone z indyka, wołowe ok. 0,5 kg jajko jedno ok. 1 łyzki otrębów przyprawy (wzalezności od upodobań) ew koncentrat pomidorowy Nastawiam mały garnuszek z wodą i lisciem laurowym, zielem angielskim (co kto woli) jajko mieszam z otrębami i przyprawami, dodaję mięso i wszystko mieszam dokładnie. Formuję małe kuleczki i hop na wrzatek, potrzebują ok. 20-30 min, nie sprawdzam czasu tylko stan ugotowania organoleptycznie Wołowina gotuje się dłużej A bardzo, bardzo poprawia smak koncentrat pomidorowy, mój P, który nie jest na diecie stale mi podjada moje dobroci. Wczoraj nawet córka ze smakiem je zjadła. Są naprawde super i na zimno również (bez sosu). Jak ostygną można zebrać z sosu tłuszcz, który się moze wytopic. W wersji z warzywami można dodać poszatkowaną kapustkę np. pekińską. Jajka z łososiem by mari_ol Składniki: twarożek beztłuszczowy - 12 łyżeczek, 2 plasterki (duże) wędzonego łososia, 6 jajek, odrobina posiekanego estragonu, przyprawy (sól, pieprz). Przygotowujemy 6 foremek. Do każdej wkładamy 2 łyżeczki twarożku, jedną trzecią plasterka łososia,jedno jajko, troszkę ziół. Następnie doprawiamy. Foremki wstawiamy do płaskiego rondelka wypełnionego wrzącą wodą. Gotujemy pod przykryciem 3-5 minut na średnim ogniu. Kurczak od Administratorki Składniki: 1 kurczak, 120 g posiekanej cebuli, 2 jogurty (bez tłuszczu), pół łyżeczki zmielonego imbiru, pół łyżeczki zmielonej papryki, 2 łyżeczki soku z cytryny, 2 łyżeczki curry, skórka z połowy cytryny, przyprawy do wyboru (sól, pieprz). Sposób przyrządzenia: Z kurczaka zdejmujemy skórę, kroimy go na kawałki i układamy na patelni. Resztę składników mieszamy i wrzucamy na patelnię. Gotujemy pod przykryciem na małym ogniu około 1,5 godziny. Doprawiamy dla smaku i... smacznego:) Filet z soli by Anka Składniki: 200 g fileta z soli, 1 pomidor, 1 posiekany ząbek czosnku, kilka kaparów, 4 listki bazylii Sposób przyrządzenia: Filet kładziemy na talerzu. Na innym mieszamy rozgnieciony pomidor z czosnkiem, kaparami i bazylią. Powstałą masą obkładamy rybkę. Podgrzewamy wszystko 2 minuty w mikrofalówce (najwyższa moc). szaszłyki by Lusiaa_82 Składniki: 2 filety z kurczaka, łyżka stołowa musztardy, pół łyżeczki soku z cytryny, pół ząbka czosnku, ok. 200 ml gorącej wody, pół kostki bulionowej (o niskiej zawartości tłuszczu), 25 ml chudego mleka, pół łyżeczki skrobi kukurydzianej. Sposób przyrządzenia: filety kroimy na duże kawałki i wkładamy do salaterki. W osobnej misce mieszamy musztardę, sok z cytryny, czosnek i bulion rozpuszczony w gorącej wodzie. Odlewamy jedną czwartą marynaty. Pozostałą zalewamy kurczaka, mieszamy i wstawiamy do lodówki na około 2 godziny (ja trzymałam chyba ze 3). Następnie nabijamy kawałki kurczaka na patyki do szaszłyków i pieczemy około 15 minut w piekarniku. Pozostałą marynatę wlewamy do rondelka, dodajemy mleko wymieszane ze skrobią i czekamy aż sosik zgęstnieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli chodzi o nerki, to ja mam z nimi problem od dziecka, byłam z ich powodu hospitalizowana. na Dukanie nic się nie dzieje, nie odzywają sie. trzeba pic dużo!! okres miałam normalnie. źle czułam się chyba tylko w 2 czy 3 dniu. a co do słodyczy, to ja leniwa jestem, nie chce mi się spędzać dnia w kuchni dlatego główną moją słodkością na dukanie są jogurty naturalne ze słodzikiem ( bardzo le polubiłam ), placki na słodko, ser biały na słodko, robiłam sobie też raz ptasie mleczko i budyń, ale jednak wolę jogurty na szybko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej;) pada pada padaaa:o:o zimno...chyba jesień idzie :o szlag mnie trafia! chyab wszyscy są na tej diecie! chciałam zrobić zapas otrębów co by chleb upiec a tu d.upa:o byłam w 3 sklepach i zadnych niet:o na dzis odpuściłam poszukiwania bo pogoda iście butelkowa:o mama gotuje kasze z warzywami...mmm...dostałam ptasie mleczko dzis w prezencie:o lepiej by mi otręby kupili:D na szczęście brat pożera wszystko i chudy jak patyk jest więc jakoś pozbęde sie tej pokusy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe :) przewalone z tymi otrębami, u nas tez ciężko dostać, ale w jednym sklepie zamówiłam i mam :) oj 100krotka to widzę wciąż nastawiona jesteś na pokusy.. ja wczoraj na szybcika robiłam racuchy by nie zgłupiec i nie chwycić rurki z kremem, a napewno była pyszna. pogoda paskudna :(( jeszcze doła złapałam bo wszyscy już urlopy planują a mi się w tym roku chyba nie uda pojechać :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, ze na zaparcia swietnie robi rumianek wieczorem zaparzyc 2 torebki i rano bez problemu mam pytanie... czy w pierwszej fazie wolno jesc grzyby ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzyby dopiero w II fazie:( js to juz sie zastanawiam jak wytrwam w weekend w szkole...:o co tu jeść:o jutro upieke placki i będę świrować że zajadam zwykłe ciastka:D do tego serek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pod_wrazeniem
do zaczelam 0601 wspaniale wyniki!!! mam podbna wage i wzrot jak ty gdy zaczynalas, powiedz mi jadlas ile chcialas tego co dozwolone w 1 i 2 fazie czy sie ograniczalas? ile rozmiarow schudlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×