Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Gość malina;87
GDA - ja jestem 2 tyg po operacji - tyle, że u mnie bardzo szybko się to potoczyło miałam guza 4,5 cm i w drugim płacie kilka. Jak poszłam do endo i mówiłam że wczesniej nic na szyi nie czułam ( bo od tego się zaczęła ,, przygoda ) to się pytała czy nie czuję bólu , bo dośc szybki wzrost guzów i ból to może świadczyć o zapaleniu tarczycy - ja akurat nie odczuwałam żadnego bólu , więc poprostu miałam guzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDA 74
malina;87 chciałabym aby to było zapalenie,trochę wystraszyła mnie pani doktor robiąca usg,powiedziała że guzy chodowałam przez co najmniej kilka lat,tym bardziej dziwi mnie fakt że dopiero teraz dały o sobie znać,tak nagle ale się okaże,ja to jestem dziwny przypadek,zawsze jak już coś się dzieje to odbiegam od normy :)zadziwiam nawet lekarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDA 74
chyba niepotrzebnie się nakręcam i widzę dla siebie same czarne scenariusze,będzie dobrze,musi być :) no i tak trzymać,dla Was dziewczęta wszystkiego dobrego,pozdrowionka i dobrej nocki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAŁGOSIU nic sie nie bój,wiem ze łatwo powiedziec ale jak sama widzisz kazdy kto jest po operacji stwierdza ze nic strasznego:) a tam są naprawde super fachowcy...a jesli chodzi o Wojtiuka to uwazam tak samo jak Ty, najprawdopodobniej mojego synka bedzie czekała operacja a raczej zabieg plastyka moczowodu i tylko Wojtiukowi go dam pod nóż:)...... GDA nie znam tego endokrynologa ja chodze o dr Zapały alemozesz byc spokojna w Akademii są specjaliści pewnie masz mnóstwo pytan wiec najlepiej spisz obie wszystkie zebys nie zapomniała:)...zobaczysz bedzie dobrze i kolejny raz powtórze nawet najgorszy scenariusz jest do przejscia ...ja juz sie nie moge doczekac mojej wizyty kontrolnej w Gliwicach bo potem z mezem znikamy na weekend w zakopcu moja cudowna mamusia zajmie sie dziecmi ale sie ciesze :) a teraz podziele sie z wami kolejnym doswiadczeniem :)..od paru m-cy mecze sie z oczami, pieką swędzą strasznie łzawią są zaczerwienione i dopiero wczoraj wybrałam sie do okulisty, a ona podczas badania czy biore antykoncepcję hormonalną albo jakiekolwiek hormony a ja ze tak na tarczcye i to dozywotnio a ona to dozywotnio bedzie pani brała krople do oczu....mam od euthoryxu mega wysuszone i duzy stan zapalny przepisała krople, masc i jakies saszetki do oczu ale wszystkie bez zadnych konserwantów i powiem wam ze wczoraj wieczorem zastosowałam i dzisiaj rano i o niebo lepiej zadna łza mi nie spłyneła nie pieką nie swędzą super:)...ale byłąm zdziwiona ze to od hormonów, ale chyba babka wie co mówi zwłaszcza ze siostra ma to samo...czy któras z was miała podobne problemy z oczami?? ale sie rozpisalam:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z oczami jeszcze nie:) poczekamy zobaczymy ale znowu zaczęły mi masakrycznie włosy wypadać, tak jak przed operacją, jeszcze trochę i łysa będę normalnie, wiem powinnam może coś łykać ale ja ledwo o "małej białej" pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam bardzo proszę o radę, bo ogarnia mnie lekka panika mam 33 lata do tej pory nie chorowalam okaz zdrowia, podczas kontrolnego badania ginekologicznego wykryto u mnie guza na piersi, jestem po biopsji czekam na wynik, ale podczas wizyty z piersią u onkologa wykrył mi guza na tarczycy, skierował natychmiast do endokrynologa, zrobiłam TSH ktore są w normie, endokrynolog zrobil USG i wykrył guza o wymiarze 60mmx90mm był zaskoczony ze taki duży lekko mnie wystraszył od razu dał mi skierowanie do szpitala z zaleceniem biopsji, nie wiem co dalej w badaniu mam rozpoznanie NODULUS LOBI DEXTR GLANDULAE THYROIDEAE , proszę napiszcie co o tym myslicie z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyska znajdż dobrego endokrynologa on cię pokieruje, pewnie bez zabiegu się nie obejdzie, czytałam ,że np. torbiele mogą osiągać takie rozmiary chociaż to niegrożne zmiany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
...mam pytanie czy ktos moze mial kiedys podwyzszone ob(17) za malo leukocytow i leukocytow?...i czy ktos mial przy za niskim tsh 0.004 krosty na twarzy, plecach,bole piersi?..martwie sie...dziekuje z gory za odpowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
*limfocytow i leukocytow...przepraszam za blad...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
justyska1234:) nie martw sie napewno wszystko bedzie dobrze, u mnie bylo podobnie, przypadkiem u ginekologa wykryto mi guzka na tarczycy, teraz jestem juz po operacji wyciecia calej i nie jest zle...a z piersiami to zawsze mialam problemy mam mastopatie, wiec bez przerwy cos, teraz ciagle mnie bola i nie wiem czy to normalne, bo tsh mam za niskie moze to jakis objaw,skutek ...TY sie kochana trzymaj bedzie dobrze trzymam kciuki...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość konw@lia
greystonka:) ja tez tak mialam kupilam w aptece vitapil i jest lepiej nie wypadaja juz tak i sa jakby mocniejsze...lykasz jedna tabletke dziennie...pozdrawiam Ciebie serdecznie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greystonka A tsh robiła ostatnio???? Bo jak masz niedoczynność, to takie cuda wianki się będą działy, przede wszystkim z włosami.... Wiem, wiem, przeprowadzka itp, ale ....dbaj o siebie kobitko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Beta1117
Greystonka Z włosami walczę od marca jeszcze nie wiedziałam, że coś się dzieje z tarczycą. W lutym byłam na Srilance /upał/ i myślałam ,że od słońca zaczęly mi wypadać włosy kupiłam Capivit i nawet pomogło ale okazuje się w składzie jest wit. B 12 a nie wolno tego brać rakowym. W składzie Witapilu też jest B 12. Dużo mi pomogło mycie szamponem Dermena i odżywka też Dermeny i robię maseczki po umyciu na 30 min. Biovax. Jest to kłopotliwe ale jest dużo lepiej. TSHmam 0.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane jesteście dziewczynki:) że na taki mój pierduł odpowiadacie:) się wzruszyłam:) Idę dzisiaj do apteki uzbrojona w rady od Was, dzięki!!! Właśnie, ta przeprowadzka Iwonko tak mi chyba bokiem (głową) stresy wychodzą bo młodszak się gorzej klimatyzuje i choruje i w ogóle, to ja chce z powrotem!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina;87
Dziewczyny co do wypadania włosów to pamiętajcie , że teraz jest jeszcze jedna okoliczność , która ma na to wpływ - JESIEŃ....(ja tak mam na wiosnę i jesień) mi strasznie garściami zaczęły wypadać już przed operacją a nie miałam niedoczynności- no i nadal wypadają . Mam do Was pytanie , ponieważ 19 mam pierwszą wizytę po operacji u endo i muszę zrobić wynik TSH, chcę żeby było to dobrze zrobione- na pobranie krwi mogę iść tuż po zażyciu Euthyrox (bo przecież na czczo) , czy lepiej wziąć po badaniu ? , chodzi mi o to czy jeżeli pobiorą mi krew tuż po zażyciu , to stężenie tego hormonu nie będzie fałszywie wysokie. Czy ma to w ogóle jakiś wpływ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane, podobno po każdej narkozie przez co najmiej 2 miesiące nie można farbować włosów bo są tak osłabione . całuski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olczak
ja z innym pytaniem, a mianowicie, czy po operacji miałyście problem z nieregularnym okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13.10.2010] 14:37 ulapa Mam stwierdzonoą chorobę hashimoto. W ubiegłum miesiącu robiłam biosje powtorna guzka 8-8-7,5mm z punktowym zwapnieniem oraz dość dobrym unaczynieniem brzeżnym i miąższowym + jeszcze jeden na drugim płacie podobny. Wynik biopsji: materiał dość bogatokomórkowy, poduszony widoczne płaty i rozproszone komórki z cechami atypii oraz metaplazji oksyfilnej i elementy morfotyczne krwi. obraz budzi podejrzenie nowotworu. TSH 0,998 (0,550- 4,78) czasami dochodzi do 1,2 - 1,5. Jestem leczona od 4 lat - bez leków , endo mówiła ze nie ma takiej potrzeby, tylko selen i pp Zostałam teaz skierowana do Instytutu Onkologii w warszawie na wycicie całej tarczycy ( termin 3 do 4 miesięcy). Jednak zastanawiam sie czy nie poddac sie jeszcze raz biopsji celem weryfikacji. W instytucie dr zapytal czy ma mnie zapisac na operacje bo w kolejce czeka 200 osob i on nie ma zamiaru mnie namawiac bo to jest moja decyzja . Moze ten wynik nie jest taki powazny, prosze o rade Dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulapa, jakjest nowotwót to się nie czeka w takich długich kolejkach. Zgłoś się szybko do chirurga bowiem sprawa jest bardzo poważna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny Mam wynik biopsji nieliczne tyreocyty i koloid,obraz mikroskopowy przemawia za zmianą łagodną,operacja 29 listopad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane Kolezanki, ja pomimo tego ze nie pisze caly czas Was czytam, u mnie jak na razie po staremu, normuja mi hormony i tyle, czuje sie dobrze przy dawce 50 eutyroxu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam tydzień temu w instytucie onkologii , pokazywalam wynik biopsji i powiedziano mi ze musze czekac ok 3 - 4 miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulapa W żadnym, a to w żadnym wypadku nie możesz czekać! Przy stwierdzonym raku z biopsji się nie czeka w żadnej kolejce na zabieg!!! Operacja jest wtedy na cito. Wzięłabym od lekarza rodzinnego skierowanie do szpitala i waliła na pierwszy lepszy oddział chirurgiczny, najlepiej tam, gdzie robia tarczyce. Zresztą, na pewno się odezwie któraś dziewczyna z Warszawy (bo stamtąd jesteś?) i Ci poradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ulapa A może spróbuj gdzieś indziej, nie w instytucie onkologii? Tam pewno same rakowe przypadki i trudno się wbić w termin, szczególnie teraz, pod koniec roku, gdy się limity kończą. Większość z nas tu na forum było operowanych w "zwykłych" szpitalach, na oddziałach chirurgicznych. Tak, jak mówię, może doradzi któraś dzieczyna z Warszawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość GDA 74
Dzień doberek wszystkim to co się dzieje to zakrawa na jakiś żart,każą czekać pacjentowi 3-4 miechy??? w pierwszej kolejności trzeba by było leczyć służbę zdrowia bo to chore jest!!! no brak słów,rączęta mi opadły :( A moje kochane guzki zaczynają mi dopiekać,coraz bardziej nie mogę przełykać,ból,leki pomogły tylko na chwilę,coraz gorzej się czuję,w pracy mam momenty zasłabnięć,tragedia,aby do poniedziałku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam serdecznie wszystkich tarczycowcow :) czy macie moze jakies pomysly dlaczego nie chce sie wchlaniac euthyrox, chociaz zachowane sa wszystkie niezbedne odstepy miedzy jego zazyciem a jedzeniem (1 godzina)? od 2 miesiecy mam zwiekszona dawke euthroxu a poziom TSH ani drgnie. bede wdzieczna za wszelkie sugestie i podpowiedzi. wizyta u endo w najblizszy wtorek, ciekawe czego tam sie dowiem. pozdrawiam serdecznie, milego dnia mandala p.s. dla przypomnienia : mikrorak brodawkowaty, tarczyca usunieta XI.2009

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olczak
witam raz jeszcze zapytam bo trochę mnie to martwi... miałyście po operacji problem z nieregularnym okresem? wiem, że stres związany z operacja napewno przyczynił się do opóźnień, ale nie wiem czy może to być także skutek uboczny zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM Słuchajcie z tym cito to jest różnie, ja wynik biospji miałam w połowie wrzesnie(rak brodawkowaty) a operacje 1 grudnia i to był szybki termin.....a profesor stwierdził ze nic sie nie stanie jakbym miała miec operacje styczen-luty, i tak juz tyle chodziłam z tymi guzami wiec te 3 czy 4 m-ce nie stanowią wiekszego znaczenia....a teraz to chyba najgorszy okres na operacje bo większosc szpitali wyczerpała juz swoje limity... co do okresu po operacji to mam regularny ale dzieki nadczynności jest mniej uciążliwy :).....moze u ciebie organizm potrzebuje wiecej czasu na dojscie do siebie, :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×