Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ozam

guz tarczycy3

Polecane posty

Witajcie Dziewczyny pewnie że będzie dobrze innej opcji nie ma a matki zawsze bardziej przeżywają ja ich pociechy są chore wiem bo moja córka rok temu miała usunięty jajnik i powiem wam mnie bardziej to wszystko bolało jak ją na szczęście jest wszystko dobrze i ma nadzieję że tak zostanie pozdrawiam serdecznie wszystkie forumowiczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dosia mogę dołączyć do poprzedniczek, będzie dobrze, poza tym Twoje tłumaczenie do mnie dotarło, ale jak widzisz kłócić się lubimy :):):) Hania właśnie postaw towarzystwo do pionu bo kto tu rządzi ;)? Lalinka masz racje pozdrawiam z Krakowa ps a może by tak przy nikach coś więcej każda z nas napisała, tam też można szukać a przynajmniej dowiedzieć się co w nas "siedziało"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyryla
DOSIA - jako że miałam 6 operacji onkologicznych w ciągu niecałych 5 lat, mogę to i owo wiedzieć :D Rzeczywiście, br. lekarze (ale nie wszyscy) zwracają uwagę na stan uzębienia. Zwłaszcza jest to ważne przy operacjach kardiologicznych (zawsze się mówi, że stan zębów wpływa na choroby serca). Ja miałam wszystkie operacje w CO ursynowskim, i zawsze byłam przepytywana na temat ząbków. Ale wyrywanie zdrowych - to chyba przesada???? Zęby powinny przed operacją być wyleczone ze stanów zapalnych i to wszystko. tO, że Twoja córcia ma ścisłe zęby (zresztą mnóstwo ludzi to ma), wcale nie ma żadnego wpływu na stan zdrowia, może tylko wpływać na ich rośnięcie (jeżeli to br. młoda osoba), tzn. mogą troszeńkę na siebie zachodzić (ale wcale nie muszą), więc jest to sprawa li tylko ewentualnej kosmetyki. Jeżeli mogę coś poradzić, to na tym etapie nie dawaj dziecku (obojętnie od wieku) wyrywać zdrowych zębów. A chirurg, jak chirurg - wiadomo - lubi ciąć, wyrywać itp. Życzę duużo zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooooo, przepraszam, mówcie za siebie, ja się kłócić nie lubię ;)i nie lubię jak się inni kłócą i fakt,że teraz po operacji nie mogę mówić głośno wcale mi nie przeszkadza. Owszem bywa czasem, że staram się przekonać adwersarza do mojej racji, ale bardzo często ustępuję. No to tyle w temacie skromność. :) A teraz na poważnie, Dosiaczku będzie dobrze, młode organizmy wszystko lepiej przechodzą i psychicznie i fizycznie, Już za chwilę będziesz się zastanawiała razem z córcią czy obcy był naprawdę, czy tylko Wam się przyśnił. Jesteś mądrą dziewczynką i logiczną i wiesz, że nasze raczki są poczciwe i że nazwa w nich jest elementem najgroźniejszym. ------Mam dwie dorosłe córcie i też miały problemy z ósemkami i niestety musiały zdrowe dolne ósemki wyrwać. Tyle, że miały ogromne problemy, zęby bardzo je bolał, miały szczękościski, nie mogły nic jeść i dość wysoką gorączkę. Takie stany powtarzały się często i trwały dość długo. Lekarz nie zdecydował się od razu na wyrwanie, bo była szansa,że mogą się samoistnie dobrze ułożyć. Więc jestem zdziwiona,że Twój dentysta od razu mówi o wyrwani, może kasy szuka. Uważam,że jeżeli nic się nie dzieje to nie ruszaj, po co? Pozdrowienia */

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgnieszkaL73 Profil to mój konik:) nie mogę odżałować , że nie mogę wszystkich przekonać. Z moją sklerozą czasami zapominam , kto na jakim etapie jest leczenia, można by zajrzeć i sprawa jasna. Jak ktoś ma wenę twórczą to jakieś wskazówki także mógłby umieścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka_54 ja nawet nie próbuje zapamiętać, staram się, ale....., więc myślę ze by nam to ułatwiło, ale czy na pewno? albo znów się narażę świeża-kom ;) i tym starszym :):):) a tego bym nie chciała, staram się nie być konfliktowa Lalinka miłej nocki, bo o 5 zabije budzik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam WSZYSTKICH bardzo serdecznie! Również odrobiłam lekcje-profil uzupełniony :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) witam :):):) Lekcję wprawdzie miałam już odrobioną, ale jeszcze dodałam numer strony, na której umieściłam szczegółowy opis przebiegu mojego pobytu w szpitalu na dużym jodzie. Myślę, że może to rozwiązać problem, który nurtuje niektóre dziewczynki;) żeby nie zadawać tych samych pytam po raz setny. A tak nowicjuszka klika na podany numer strony i ma gotową odpowiedź. Polecam po rozwagę:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) witam :):):) Lekcję wprawdzie miałam już odrobioną, ale jeszcze dodałam numer strony, na której umieściłam szczegółowy opis przebiegu mojego pobytu w szpitalu na dużym jodzie. Myślę, że może to rozwiązać problem, który nurtuje niektóre dziewczynki;) żeby nie zadawać tych samych pytam po raz setny. A tak nowicjuszka klika na podany numer strony i ma gotową odpowiedź. Polecam po rozwagę:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):) witam :):):) Lekcję wprawdzie miałam już odrobioną, ale jeszcze dodałam numer strony, na której umieściłam szczegółowy opis przebiegu mojego pobytu w szpitalu na dużym jodzie. Myślę, że może to rozwiązać problem, który nurtuje niektóre dziewczynki;) żeby nie zadawać tych samych pytam po raz setny. A tak nowicjuszka klika na podany numer strony i ma gotową odpowiedź. Polecam po rozwagę:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw nie chciało się wkleić wcale, aż w końcu wkleiło się trzy razy, a mówią, że cudów nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny Operacja mojej lepszej polowy odbyła sie bez zakłocen i żonka juz w domu takze teraz obydwoje mamy podójny uśmiech, niesamowite jest to,że na niej goi sie wszystko jak na przysłowiowym psie. Wrociła do domu i za sprzatanie sie wzieła rece mi opadły normalnie. Wogle dzien po operacji juz chciała do domu wracać nic jej nie bolało jadła bułki i kotlety. Ja przez tydzien byłem obolały. Konec relacji Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiolal
no to jak się wzięła za sprzatanie - to chyba nieźle nabrudzileś (żart) ja po operacji też byłam radosna, że już po strachu i tak mi już zostało. Na serio, niech się pacjentka nie przemęcza, czas rekonwalescencji to jej czas na odpoczynek. Życzę Wam zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seba to chyba powinno dac Ci do myslenia ze my kobity jestesmy silniejsze od was heh, wy przy zwykłym katarze umieracie hihihii:) kiedys juz opowiadalam jakczekalam w przychodni do labolatorium na pobranie krwi ktos dlugo nie wychodzi kolejka sie zrobila ludzie nerwowi a tu wychodzi chlopak wiszacy na dziewczynie bo slabo mu sie zrobiło.....nie bylo kobiety ktora pod nosem by sie nie zasmiala..:) a serio to bardzo dobrze, ze zona dobrze sie czuje, oby jeszcze wynik histo byl oki i temat zakonczony czego zycze:) Marta bardzo ladnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hania Ja mdlalem regularnie po kazdym pobraniu krwi, nic na to nie moglem poradzic ale przygoda ze skorupiakiem spowodowała ze organizm chyba sie przyzwyczail do pobierania krwi i teraz luz nawet nie bledne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie, rowniez uzupelnilam opis w profilu. Duzo zdrowia dla wszystkich i cudnego slonecznego weekendu :) mandala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WOW jaki miły ruch w profilach, Hania dzięki, dałaś bardzo dobry przykład, a pomysł MARTY bardzo mi się podoba ps jak miło się czyta, żona wróciła i zaczęła sprzątać, uśmiech sam pojawia się na buzi i powinien przekonać tych przed !!! że to nic wielkiego i tej wersji się trzymajmy, Dosia przeczytaj i zapamiętaj, nie ma innej opcji pozdrawiam z Krakowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam miło spedzonej soboty zdrowej i bez zmartwień słonka i uśmiechu pozdrawiam i obiecuję że w wolnej chwilce też uzupełnię swój profil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w słoneczne wiosenne popołudnie.:):):) Mam dwa pytania do dziewczynek z większym doświadczeniem, w temacie rak. Jak jest u Was z wagą? ;) Oczywiście nie pytam ile ważycie, bo to tajemnica największa na świecie, tylko czy z powodu braku tarczycy się bardzo tyje. Ja od czasu operacji 13.01 czyli przez 2,5 miesiąca przytyłam 7 kilo, fakt,że jestem nadal bardzo spuchnięta, ale mimo wszystko jest to dużo i jestem przerażona. I drugie pytanie, po jakim czasie poziom hormonu się wyrównuje, a dolegliwości z powodu niedoczynności znikają. Od 3 dni biorę 100 Euthrexu, przedtem brałam mniej. Ale nadal kiepsko się czuję. Jak było u Was i od czego zależy dawka finalna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marto Ja po operacji usunięcia tarczycy w krótkim czasie przytyłam ponad 10 kg i jak się zwarzyłam to przeraziłam się nie na żarty zaczęłam bardziej dbać o to co jem odrzuciłam wszelkie słodycze a napoje słodzę małą ilością cukru brzozowego a jem głównie warzywa mięso gotowane na parze i dużo jabłek bo bardzo lubię a co do unormowania hormonów to ja ciągle mam z tym problem bo co chwila muszę odstawiać ze względu na jod a na opuchliznę lekarz przepisał mi lek o nazwie tialorid i mi pomogło nie chodzę opuchnięta jak balon i to tyle co przychodzi mi do głowy pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta2211 Potwierdzam to co napisała Basia. Początek jest trudny z powodu częstego odstawiania. Duży jod, za chwilę diagnostyka. Dawka jest uzależniona od wysokości TSH a co za tym idzie od badania. 100 euthyroxu to na pewno za mało nie wiem dlaczego jeszcze ją bierzesz. Nie powiedzieli na Szaserów na jakim poziomie masz utrzymywać TSH? Teraz sugerują nie więcej niż 0,3. Jeśli się źle czujesz to masz za wysokie TSH, zrób sobie badanie. Ze zmianą każdej dawki nie trzeba latać do endo, oni też dobierają metodą prób i błędów. Na temat tycia nie będę się wyrażać, bo podobno się nie tyje przy prawidłowej dawce hormonu. Ja utyłam, ale u mnie to może wiek zrobił swoje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny ja też tyje i wcale się z tym dobrze nie czuje, wkurza mnie ton większości że się "nie tyje" to prawda że jest "nas" więcej bo jemy;) ale czy dawka sztucznego hormonu nie ma wpływu ??? nie będę się upierać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Marta,a ja odwrotnie.Zaraz po operacji przy dawce 150 zjechałam 7 kilo.Operację mialam rok temu w lutym,a duzy jod w kwietniu,ale bez odstawiania hormonu (tylko zastrzyki z thyrogenu).Przez ten rok prawie odzyskałam stracone kilogramy,ale bardzo się "starałam" czyli nie odmawiałam sobie niczego,a słodycze pochłaniałam.Też się balam,że będę tyć,ale się nie sprawdzilo. Przy tych wartościach zalecanego tsh,to raczej się chudnie,więc nie zakładaj,że bedziesz teraz mieć problem z wagą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joankk
Przy antykoncepcji sie tyje,a ten sztuczny hormon nie jest na tyle sztuczny.On zastepuje naturalny.Na ulotce Eutyroxu jest napisane,żeby nie brać hormonów tarczycy w celu schudnięcia czyli cos w tym jest. Jak brałam lek hormonalny Danazol to bardzo szybko sobie przytyłam,a jak odstawiłam to wrócilam do normy,za to dostalam przebarwień na twarzy.Jak wyszła sprawa tarczycy,to jak głupia martwilam się nie rakiem tylko tym,że będę musiała brac hormony do końca zycia.No,ale to jest inny rodzaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie sądzę, żeby przy dobrze dobranej dawce hormonu tyło się. Jeżeli jest za mała dawka - jest niedoczynność, przy niej się tyle,. Jeżeli jest za duża dawka - jest nadczynność, czyli chudnięcie. Ameryki żadnej nie odkryłam. Ja przytyłam, ale żarłam jak świnka, więc się nie dziwię. Teraz jestem na diecie mż i przez 6 tyg zrzuciłam 6 kg. Czuję się jak Angelina:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×