Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lidl jest tani?

bezdotykowy termometr dla dzieci

Polecane posty

Gość ja bym chyba kupiła w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidl jest tani?
3 lata temu kupiłam wage elektroniczna i jestem zadowolona po dzis dzien i mysle o tym termometrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lidl jest tani?
up up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja sobie chyba kupię
Nglka Takich termometrów używają w szpitalach........., i dodam,że sobie chwalą. Zawsze można pomiar powtórzyć pod pachą jak jednak coś nas "gryzie", a tym można Dziecięciu zmierzyć temperaturę w nocy, na śnie bez rozbudzania Malca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malodoswiadczony
jak dla mnie - jak dziecko się nie budzi to znaczy, że temperatura nie jest na tyle wysoka, by przeszkadzać mu spać a jak się już budzi od gorączki albo gdy nie śpi podczas dnia - to najprościej i najpewniej zmierzyć mu w dupce i odjąć pół stopnia (oczywiście elektronicznym którym pomiar trwa 15s) i tyle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No niestety nie jest tak. moja się nie budzi o ile nic Jej nie boli, ostatnio ni z tego ni z owego miała 39,9 - śpiąc smacznie. Dobiło do 40,5 zanim lek zadziałał i ochładzałam ją własnym ciałem, bo aż parzyła.A pomiar doodbytniczy ok dla mnie ale w dzień, nie kiedy dziecko śpi. Np małż w ogóle nie umie wyczuć kiedy dziecko ma gorączkę, moja teściowa także nie. Po co mają budzić dzieciaka? Przykładasz termometr do ucha i nawet, jeśli zapika nie jest to tak inwazyjne jak pomiar doodbytniczy, który permanentnie wybudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie mogę się przekonać do takiego termometru. Moim zdaniem najlepsze są te z rtęcią na końcu.Niestety wycofali je już z aptek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie chyba kupię -> to, że czegoś używają w szpitalach oznacza tylko i wyłącznie, że mają atrakcyjną ofertę od przedstawiciela handlowego, nic innego :D Jak ja byłam w szpitalu to notorycznie WSZYSTKIE NA SALI miałyśmy temp. 35 stopni; termometr elektroniczny. A piguły rysowały nam na karcie co chciały pytając tylko, czy jest gorączka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to ten termometr byłby dobry i nie dobry : Dobry : Bez budzenia malca niektóre dzieci nie lubia mierzenia temperatury,także nie byłoby problemu . Zły : Nie jest dokładny. Może on jedynie określić czy jest gorączka czy nie i wtedy możemy mierzyć elektronicznym lub rtęciowym. Czyli na jedno wyjdzie . Także ja bym wolała od razu zmierzyć w pupie czy pod pachą i bym wiedziała dokładnie a nie takie bawienie się " na oko ". A w szpitalach to też tylko tak mierzą ale jak widzą,że jest stan podgorączkowy to od razu po elektroniczny ida i mierzy sie w pupie lub pod pachą . (przynajmiej u mnie w szpitalu tak jest,ostatnio moja córka leżała to tak było )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też raczej używałabym go orientacyjnie, dla stwierdzenia, czy jest gorączka i jeśli wykazałby, że tak to wtedy elektroniczny lub rtęciowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość termometr bezdotykowy
a może ten termometr bezdotykowy - waham się: http://www.sklepdlalekarza.pl/produkt,termometr-bezdotykowy--bezkontaktowy--thermofocus-01500--termofocus-,1196.html ma ktos doświadczenie z tymi termometrami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaaaaczka
Właśnie te termometry bezdotykowe to jest szajs ! W szpitalach używają,ale jak już jest stan podgorączkowy,to dziecku takiemu starszemu normalnym elektronicznym pod pachą mierzą,a takiemu mniejszemu w dupce . Mi nawet lekarka w szpitalu mówiła,że dzieciom do lat 3 najlepiej mierzyć zwykłym elektronicznym w dupce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przereklamowane gówno! mam taki jeden w domu kosztował kupę kasy i nadaje się na śmietnik!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjkljkjl
mam graco elektroniczny, najwieksze gowno jakie tylko moze byc, testowalam na sobie, w ciagu 2 minut robilam 3 pomiary, za kazdym razem byla inna temp. raz w ogole nie pokazywalo goraczki , pozniej pokazywalo 42, a na koniec 37..wzielam zwykly rteciowy, okazalo sie ze mialam 40, nie polecam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna354
Polecam ten pirometr: http://droptrend.com/product-pol-214-Pirometr-Termometr-wysylka-gratis-.html Sama go używam i muszę powiedzieć, że jest dość precyzyjny (jak na bezdotykowy) i szybki w użyciu, oficjalnie można mierzyć "do czoła" (mniej precyzyjne) i "do ucha" (trochę bardziej) - oczywiście wszystko z odległości kilku centymetrów. Nie mam porównania z innymi pirometrami, ale bateria chyba nie zużywa się szybko. Pan sprzedawca jest miły i pomocny, z przesyłką problemów nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam termoflasza
i chwale sobie tak ze szok lepszego nie mialam nigdy temepreatura precyzjynna wszytsko w temacie dziekuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam z baby ono ale gowno sraszne, :( pokazywal mi caly czas 35,6 ale nie dawalo mi spokoju, ze dziecko rozppalone, zmierzylam normalnym i miala ponad 38 st. :/ a kosztowal kupe kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość radus
technologie idą szybko do przodu, tak więc termometry bezdotykowe rónież są coraz lepsze, ale jeżeli chcemy do domu i elektroniczne to polecam jedank takie ktore mają kontakt z ciałem. Osobiście używam modelu 322 Mescomp ( z apteki ) nie z Lidla, i bardzo polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odbierajac kiedys synka od niani zauwazylam ze jest tak goracy ze az parzy, generalnie wyczuwam kiedy moje dzieci maja goraczke; niania na to wyjela swoj termometr bezdotykowy i zmierzyla synkowi temperature na czole - wyszlo cos kolo 36; po powrocie do domu zmierzylam jeszcze raz w odbycie i nabilo 40... tyle na temat precyzji termometru bezdotykowego;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Termometry bezdotykowe, czyli zwykle na podczerwień i do czoła stosują różne algorytmy przeliczania na temperaturę rzeczywistą, stąd spotkać można zarówno mało dokładne przykłady tanich chińskich termometrów jak i dość dokładnych, stosowanych np. w szpitalach, np. VeraTemp. W porównaniu z termometrami tradycyjnymi jest to jednak rewolucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z racji swoje pracy mam bardzo czesty kontakt z róznego rodzaju termometrami, medycznymi i przemysłowymi, w przypadku termometrów medycznych bezdotykowych technika poszłą już na tyle do przodu, że nie ma co narzekać, oczywiscie nie na wszystkie, aktualnie testuje modele AC 007 i AC 880 firmy Mescomp i póki co polecam je bezproblemowo, może nie za tanie, ale dokładne pomiary mają swoją cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KlaudiaN
Od roku używam termometru AC 880 firmy Mescomp i jestem bardzo zadowolona. Szybko i dokładnie mierzy, a dodatkowo mogę zmierzyć temperaturę wody lub mleczka dla mojej małej córeczki. Polecam, pomimo dość wysokiej ceny warto zainwestować w taki sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Halina67
Nie wiem, jak w ogóle można rozważać zakup termometra w Lidlu. Teraz widziałam też coś w Biedronce... Przecież to się wiąże z Waszym zdrowiem. Ja długi czas miałam termometr rtęciowy i bardzo sobie chwaliłam. Kiedyś córka kupiła mi bezdotykowy z Microlife i widze różnicę - zdecydowanie szybszy pomiar. Najbardziej wygodne jest to chyba, jak ktoś ma dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Te posty dotyczące termometrów Mescomp to chyba jakaś nachalna reklama. Mam termometr tej marki, nie pamiętam jaki model, a nie chce mi się go szukać, bo leży gdzieś głęboko w szafie. Badziewie jak mało co. Pokazywał temp. 36, podczas gdy w rzeczywistości dziecko miało 38,6. Patrząc na ten termometr nie podawałam dziecku leków, bo przecież temperatury nie ma... Dopiero jak dziecko się przez ręce zaczęło lać to sprawdziłam elektronicznym i wyszło jaki to wspaniały ten termometr Mescomp. I to kilka razy podobnie było. Teraz chciałabym kupić jakiś wiarygodny termometr bezdotykowy, ale boje się, że to po prostu kolejne wywalenie kasy na coś co nie tylko nie pomaga, ale wprost szkodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ostatnio czytałam te posty o mescomp i już miałam go kupić. Dobrze,że ktoś napisał prawdziwą opinię - dzięki ! Pytałam się wczoraj lekarki i powiedziała że najlepszy był jest i bedzię termometr rtęciowy i do pupki go wsadzić odjąć pół stopnia i wiemy ile dziecko ma temperatury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gloria11
Ja ostatnio w aptece zapytałam o te termometry. Szukałam czegoś wielofunkcyjnego, bo znajomej urodziło się dziecko i chciałam kupić na prezent. W sumie to najbardziej polecili mi NC100 z Microlife. Ktoś go ma? Warto kupić na prezent?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gośka74
Ja bym raczej nie ryzykowała kupna termometru w Lidlu. Lepiej dołożyć jakieś 50 zł i kupić już coś sprawdzonego, z firmy która specjalizuje się w sprzęcie medycznym. Ja kupiłam bardzo dobry termometr bezdotykowy z Microlife, służy mi już 2 lata i jak na razie jest bez zarzutów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×