Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

Radosna - nie stresuj się za bardzo tymi ruchami, w pierwszej ciąży wyczuwa się sporo później. Ja z Michałem poczułam dopiero ok 23 tyg i do końca nie byłam pewna czy to "to". Bo były to bardzo delikatne bąbelki, odczuwalne wieczorem jak leżałam. Ruchy potem się rozkręciły i niezłe kopniaki dostawałam, a codziennie o 6 rano budził mnie pukaniem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajnie macie z tymi ruchami :) U mnie tak licze że jeszcze przynajmniej z miesiąc...teraz zaczął się 17tydz :) Na wizycie lekarz uprzedził mnie, że prawdopodobnie bede miała łożysko przodujące :( Mówił ze z obrazu na to wychodzi ale próbował potem pocieszyć że dpiero na następnej wizycie (w 20tyg) okaże się czy faktycznie takie bedzie czy zdąży się do tego czasu "naprostować". Dosłownie "jak nie urok to sraczka"...ledwo co znikł ten krwiak to teraz to...Ręce opadają... Głowa mnie znowu dzisiaj boli, choć ciśnienie ok...Ale pewnie to od przeziębienia, katar mam jak cholera, mój M mnie zaraził, bo w zeszłym tyg on troche chorował i na mnie teraz przeszło. Z nosa leci, z oczu leci, oddychać nie idzie ale najgorsze jest w tym wszystkim to, że nie mogę stosować mojego żelu do nosa oxalina, który jako jedyny na mnie działał i odtykał nos, a przetestowałam wiekszość kropli, żeli nawet tych na recepte i nic nie pomagały dopiero ten żel (i tylko żel, bo krople o tej samej nazwie też nie). No ale odradził mi bo ma właściwości obkurczające i moze wpłynąć na Malutką, wiec musze wytrzymać i sie męczyć...Szczęście że nie mam gorączki i jak narazie ani kaszlu, chrypy, tylko ten katar. Tyle że miałam kiedyś silne zapalenie zatok i teraz jak już złapie nawet zwykły katar to mam momentalnie zoki zawalone i ciągnie się to i ciągnie bez endu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
Witajcie kochane:) u mnie tez ostatnio cisza w brzuszku...jakos dziwnie tak....brzuszek tez jakos czasami naprezony i kurde codziennie sie zastanawiam czy tam w srodku ,aby na pewno wszystko wporzadku:):):) nie wiem co robic, czy leciec do gina i sie badac, czy czekac na tego 23 i na te badania prenatalne,ale nie wiem czy nie zwariuje....:( kurde martwie sie........ Dzisiaj u mnie zaczał sie 20 tydzien i cisza.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) chwilke nie pisałam ale nie było kiedy;) u mnie wszystko dobrze od kilku dni czuje ruchy Oleńki:):):) prze cudowne uczucie, na poczatku nie bylam pewna czy to ona ale teraz juz jestem o tym przekonana:):):) niezły z niej rozrabiaka;) Radosna słuchaj moze idz do gin niech sprawdzi dzidzie, nie znam sie na przebigu ciazy bo to moja pierwsza ale podobno w kolejnej ciazy ruchy odczuwa sie szybciej a to twoja druga ciaza prawda??? Najwyzej na wizycie 23 odpuscisz sobie usg bo niezdrowo naswietlac babasy tak czesto! Na twoim miejscu chyba poszłabym do lekarza skoro tak sie martwisz i denerwujesz lepiej jak najszybciej upewnic sie ze jest oki a na pewno jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamammamam
ja dziś byłam na zakupach i kupiłam sobie spodnie ciążowe ponieważ dopiero teraz zaczyna mi pojawiać się brzuszek. A Wy kiedy zaczęłyście nosić takie ubrania? Duże macie brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamammamam
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) ja kupiłam sobie ciążowe dżinsy w poniedziałek ale ja jeszcze spokojnie mieszczę się w moich nie-ciążowych spodniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze w niektóre spodnie się mieszczę, ale ciążowe mam i czekają. Kupiłam sobie też na allegro kolejne i czekam aż przyślą. W h&m jest teraz promocja - każde jeansy 40 zł taniej - czyli wychodzi za 109 zł, a bardzo fajne są, gdyby któraś potrzebowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej 🖐️ ja chodzę już tylko w ciążowych bo wszystko za małe :( W H&M kupiłam sobie takie wąskie dżinsy ciązowe, cos ala legginsy.Były po 99zł a kupiłam za 69zł :D mam jeszcze dwie pary dzinsów i jedne rybaczki dżinsowe.Takze spodni juz nie kupuję ale muszę poszukać jakiś dłuższych sweterów czy jakiś takich sweterkowych tunik :) we wtorek i w czw chciałyśmy z mamą podejrzeć niunia i sprawdzić czy na pewno jest chłopczykiem ale niestety nie chciał się nam pokazać.Najpierw ułożył się główką a wczoraj pleckami, także mogłyśmy mu wyliczyć wszystkie kręgi w kręgosłupie. Miałam iść dzisiaj na badania ale zjadłam śniadanie więc przekładam je na poniedziałek. Od kilku dni boli mnie pół twarzy, od linii włosów ból promieniuje do środka twarzy :( i do tego jestem okropnie zakatarzona :O piszcie co tam u was bo coś tu pusto ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maagdaa - uparte te nasze maluchy, nie chcą się pokazać;) i kuruj się!!!!czosnek, cytrynka i miód! czeka mnie dziś dzień sprzątania....a najchętniej poleżałabym w łóżku widząc pogodę za oknem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania ano kuruję na ile mogę :) dobrze że Misiek zdrowy....odpukać...;) ja tez mam dzisiaj dzień sprzątania, nie chce mi się ale co zrobić:O już z grubsza chajtnęłam bałagan, poodkurzałam i kurze wytarłam, jeszcze muszę umyć podłogi i poprasować Michałka ubrania :) i na szczęście mam pierogi ruskie na obiad więc nie muszę nic gotować :) wczoraj w ciuchu kupiłam 6 pajacyków z Nexta na 56cm i 62cm i taką kurteczko-bluzę polarkową czerwoną też Nexta, wszystko chłopczykowe więc ciekawe co tam u mnie w brzuchu siedzi ;) a wy kupujecie już coś ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
mnie tez dopadło przeziębienie, starałam się bardzo żeby sie nie rozchorować a i tak mnie dopadło, od 3 dni pije duuzo herbaty z miodem i cytryną i czasem z sokiem, robiłam inhalacje z sola, płukałam gardo szałwią, choc z tym najgorzej, bo na wymioty mnie ciągnie, wietrzyłam mieszkanie żeby zarazki wytępić, mleko z czosnkiem i miodem piłam, syrop z cebuli zrobiłam, gardło mi przeszło a dziś obudziłam się z baardzo dużym katarem, macie jeszcze jakieś inne sposoby na przeziębienie? w sumie lepszy katar niż ciągle drapiące gardło, z powodu którego musiałam ciągłe chrząkać i kaszleć ale chciałabym sie go pozbyć. Szczególnie ze w przyszłym tygodniu ide na badania krwi, moczu i tej mojej prolaktyny i nie wiem czy przeziębienie nie zafałszuje wyników badan..poza tym czeka mnie tez wizyta u dentysty a z przeziębieniem to tez nie za bardzo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
abigaili - na spory katar podgrzewałam na łyżce krople miętowe i inchalowałam (tylko ostrożnie jak nie masz wprawy) sobie przez nos - bardzo wysusza śluzówkę- też nie za dobrze na duższą metę, ale doraźnie pomaga, a poza tym to nie wiem...chyba jakoś same przejdzie? mieliśmy dziś skan połowkowy - dzidzia zdrowa i klejnotów nie stwierdzono, hurrra!:) jedynie łożysko nisko ułożone, dzieki czemu załapię się na jeszcze jeden skan za trzy miesiące - w pierwszej ciązy też tak miałam, ale się podniosło więc na razie się nie przejmuję, aczkolwiek druga cesarka nie uśmiecha mi się wcale:( spodnie już noszę ciążowe, poluję jeszcze na czarne ogrodniczki, może zdążę przed urodzeniem;) i ciuszki trzeba będzie kompletować... najgorsze, że w tym kraju dostać coś nie różowego to cud!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Kurcze nawet nie mam czasu na czytanie Was a co dopiero aby coś mądrego napisać;) Niebawem półmetek ciąży, na wizycie w 17 tygodniu dowiedzieliśmy się, że w brzuszku synuś siedzi:) Ruchy już czuję całkiem wyraźne, a może to dlatego, że brzuch niewielki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
a czy przeziębienie może zafałszować wyniki badań krwi i moczu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ widze ze przeziebienie sie szerzy :( u nas zaczelo sie od najmlodszej cory a od wczoraj ja cierpie :( kijevna - wiesz ja nie bylam pewna poprzednio co bedziemy mieli i kupowalam glownie czerwone zolte niebieskie kremowe, zielonkawe, kolorki - mi sie wlasnie wydaje ze tu wiekszy wybor :) pozniej dostalam i tak caly wor ciuchow od kolezanki po jej corce wlasnie same rozowe :D Ja polowkowy scan mam 23ego i juz nie moge sie doczekac :) ale nie nastawiam sie ze poznam plec wiec szykuje sie nam niespodzianka raczej nie wiem czy przeziebienie moze zafalszowac wyniki :( zaczernijcie sobie dziewczyny nicki moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dawno nie pisałam ale byłam na wczasach :) Wiecie a teraz jestem przezięnbiona macie jakies sposoby na to?? W aptece byłam to w zasadzie nic dla ciężarnych nie ma jeden syrop który też powstał niedawno i to wszystko. A najlepiej że mój lekarz rodzinny to tez taka dupa że tylko homeopatię przepisuje a jak cos innego to kaze się jeszcze w aptece zapytać czy to napewnbo ciężarne mogą. A w brzuszku mam dziewczynkę będzie córcia Zuzia:) Co do rogala do spania to się sprawdza ale i tak coraz gorzej mi się śpi nie mogę się jakoś ułożyć wogóle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katasha kup ten syrop Prenalen się nazywa jest extra mi bardzo pomógł jak byłam chora na początku ciąży. on jest w sumie na bazie naturalnych składników jak ci nie przeszkadza pochłanianie czosnku w duzych ilościach to też spoko:) ja tez zamawiam właśnie rogala ale nie wiem który kolor wybrać:) gratuluje córci pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka Ja już ten syrop kupiłam jeszcze na wczasach i wczoraj wieczorem go już skończyłam. Okropny jest grr. a fakt te kojce mają dziwne wzory i srednio ładne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka41247
ach no chyba że tak:) mi pomógł bardzo i był smaczniejszy niż serwowany przez pierwsze dni choroby przez mojego M czosnek w ilościach nieznosnych wręcz:)gdzie wy wszystkie dziewczynki jesteście?? tyle nas w tej tabelce a cisza jak makiem zasiał:) mnie cos dzisiaj wzięło na oglądanie wózeczków :)mielismy 1,5 godzinki wolnego jak młdoy był na judo i tak sobie podjechalismy do hurtowni:) wy cos oglądacie już?? bo ja się ciągle bije z myslami czy kupowac wózek czy używać ten po Jasiuli który mi sie masakrycznie nie podoba:) Jak byśmy mieli kupic nowy to na razie bezkonkurencyjny okazal sie Mura4 tylko cena nam sie nie podoba no ale cóż chcielismy dziecko no to trzeba trochę pocierpieć i tak będzie nas przez całe życie pewnie kosztować fortunę więc sobie tłumaczę że cena wózka nic nie zmieni:) a wy coś oglądacie już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewka41247
ach no chyba że tak:) mi pomógł bardzo i był smaczniejszy niż serwowany przez pierwsze dni choroby przez mojego M czosnek w ilościach nieznosnych wręcz:)gdzie wy wszystkie dziewczynki jesteście?? tyle nas w tej tabelce a cisza jak makiem zasiał:) mnie cos dzisiaj wzięło na oglądanie wózeczków :)mielismy 1,5 godzinki wolnego jak młdoy był na judo i tak sobie podjechalismy do hurtowni:) wy cos oglądacie już?? bo ja się ciągle bije z myslami czy kupowac wózek czy używać ten po Jasiuli który mi sie masakrycznie nie podoba:) Jak byśmy mieli kupic nowy to na razie bezkonkurencyjny okazal sie Mura4 tylko cena nam sie nie podoba no ale cóż chcielismy dziecko no to trzeba trochę pocierpieć i tak będzie nas przez całe życie pewnie kosztować fortunę więc sobie tłumaczę że cena wózka nic nie zmieni:) a wy coś oglądacie już??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abigailii
ja zaglądam codziennie, ale nic nie piszę, bo nic nowego u mnie, ciągle jestem przeziębiona, byłam dzis na powtórnym badaniu krwi na prolaktynę bo poprzednie były 8 razy ponad normę :( i staram się tym nie zamartwiać i modlę się żeby dziecku ta prolaktyna nie szkodziła. Z nieprzyjemnych rzeczy jeszcze dentysta mnie za chwilę czeka.. wrr ale jak trzeba to trzeba. co do zakupów to coraz częściej zaglądam choćby na allegro i oglądam wózki i inne akcesoria.. ale kupować na razie nic nie będę, choćby z tego powodu, że ciągle jakieś zagrożenie wiem ze jest, jakąś taka niepewność i stres :((( myślę ze jak poczuje ruchy to w końcu będę szczęśliwa i uwierzę że dzidziuś zdrowo rośnie i że będzie dobrze. Dzisiaj jestem w 17tyg.6dniu i mam nadzieje, ze gdzieś za 2 tygodnie i ja poczuję to wspaniałe uczucie w brzuszku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RadosnaJUZmama
witajcie moje aniołki:) Nie zagladałam tu ostatnio, bo raz ze jestem przeziebiona, dwa zaktarzona.....zdycham nie ładnie mowiac:(:(:( Wydaje mi sie tez ze zaczynam czuc ruchy, znaczy sie nie jestem pewna, ale czuje coraz czesciej takie od wewnatrz pukania,jakby banki ktos mi pod skóra puszczał...czy to moga byc juz ruchy???? konczy mi sie powoli 21 tydzien..... Hmmm...ciekawe.....:):) Widze ze przeziebienie nie tylko mnie dopadło:P:P:P:P Masakra jakas....wszyscy w około chorzy:( Ja teraz 23 we czwartek mam kolejne badania prenatalne.....boje sie jak diabeł....wody:P:P:P:P ale tez jestem dobrej mysli:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
byłam rano w laboratorium na pobraniu krwi i zostawiłam mocz:) zakomunikowano mi że nfz od wczoraj zmienił zasady wydawania wyników i nie można ich juz odbierać osobiście tylko lekarz prowadzący musi je odebrać gdyz to on za nie płaci a więc jest ich właścicielem:) nie weim czy to odgórnie i cała Polska tam ma czy oddziałami lecą:) tak czy siak piszę bo może któraś będzie niepotrzebnie leciała po wyniki:) a ja ciągle o tej murze myslę .... chyba się w niej zakochałam :) ale tyle kasy za wózek nie wiem sama..... jeszcze jest czas....:) miłego dnia dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! Mam pytanie - czy któraś z Was robiła lub będzie robić USD 3/4D? Tak się zastanawiamy z mężem czy robić. Diagnostycznie podobno nic nie wnosi, ale jaka fajna pamiątka :) No i jeszcze nurtujący mnie problem - czy ono jest bardziej szkodliwe od "normalnego" USG, tego 2d? Czy to taka sama wiązka ultradźwięków, tylko obraz przetworzony? Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia my sie wybieramy na 4d połówkowe:) nie ma wiekszej szkodliwości niz usg 2d przynajmniej tak wynika z moich informacji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewka - no własnie ja o połówkowym myślę - dziś kończę 21 tydzień. Zapisałam się na piątek na to właśnie 4d, ale tak czytam w necie, że to tylko taka fanaberia rodziców i że nie warto, bo niczego nie wnosi a może być bardziej szkodliwe. Nawet mój lekarz, któremu nota bene ufam powiedział, że to jest 3 razy(!!!) bardziej szkodliwe niż zwykłe USG, ale zadzwoniłam do szpitala pierwszego lepszego i zapytałam technika od USG, no i on mi właśnie powiedział o tej wiązce ultradźwięków, że jest taka sama, a tylko obraz przetworzony. Ufam nadal swojemu lekarzowi, ale tak jakoś dziwnie mi się zrobiło, że nie wie tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kijevna
dołączam się do zdychających, właśnie mnie dziś rano rozłożyło... no nic damy radę:) ze trzy dni moge poleniuchować, chociaż i tak się to skończy w kuchni;) my nie robimy USG 3D - pierwsze dziecko nie miało, to nie będziemy wyróżniać drugiego, ale myślę, że fajna pamiątka:) ruchy już czuję jakieś 3 tyg. ale bardzo nieregularnie - także po dłuższej ciszy zaczynam się martwić.... te banki to może być to Radosna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kijevna - moje pierwsze dziecko też nie miało, ale ono ma 17 lat i wtedy dostać się na zwykłe USG graniczyło z cudem - takie czasy były :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×