Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jaktowygladaprawnie

Ile czego mi się nalezy??

Polecane posty

Gość jaktowygladaprawnie

jestem w 2tc, za miesiac konczy mi sie okres probny i wiem, ze pracodawca będzie musiał mi płacic do dnia porodu, a co później?? ile jest okresu macierzynskiego i wychowawczego i ile Zus bedize mi płacil wtedy?? bo wiem ze powrotu do pracy nie mam bo tu nikt dluzej nie pracuje niz 2 miesiące probne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak masz umowę na okres próbny to pracodawca nie ma obowiązku przedłużania ci umowy do dnia porodu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaa.27
pracodawca nie może rozwiązać umowy zawartej na okres próbny pod warunkiem, że nie jest ona zawarta na okres krótszy niż miesiąc. jeśli umowa rozwiązałaby się po upływie trzeciego miesiąca ciąży to z mocy prawa ulega przedłużeniu do dnia narodzin dziecka. jednak w dniu porodu umowa wygasa w związku z tym nie przysługuje ani urlop macierzyński ani wychowawczy. masz jedynie prawo do zasiłku macierzyńskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulkaaa.27
po urodzeniu dziecka składasz wniosek o becikowe (1000 zł) oraz jeśli dochód w rodzinie w przeliczeniu na osobę nie przekracza 500 zł z groszami (teraz dokładnie nie pamiętam jaka jest to kwota) możesz starać się o dodatek do zasiłku rodzinnego również w wysokości 1000 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktowygladaprawnie
blask owszem musi mi przedłuzyc poniewaz moj okres probny wynosi 2 miesiące, i wraz z koncem umowy bede miala 3 miesiące ciązy:) PYtam bo slyszalam, ze Zus placi macierzynski po porodzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dostaniesz tylko zasiłek macierzyński z zusu a pozniej rejestrujesz sie jako bezrobotna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktowygladaprawnie
abcd dzieki za odpowiedz, a jak długo nalezy mi sie zasiłek macierzynski? 20 tyg czy krócej?? i ile płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale czego sie boisz?????
jak jestes w 2tc to znaczy ze dzis zaszlas w ciaze? Ciaze liczy sie od ostaniej miesieczki, wiec pewnie jestes w ok 4-5 tc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina ze świebodzina
za sam fakt, że oddychasz należą Ci się serdeczne gratulacje, a że zaszłaś w ciążę - oj, to teraz wyciśniesz zusy i pracodawców na maxa... wszystko Ci się należy, świat leży u Twych stóp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktowygladaprawnie
boze czemu tu są tacy ludzie ograniczeni, oby i tobie ktos tak powiedzial kiedys.. to my pracownicy jestesmy teraz wykorzystywani wiec nic zlego w tym, ze sie upominam o swoje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaktowygladaprawnie
i tak uwazam, ze swiat lezy u mych stop bo spotkal mnie wielki dar jakim jest posiadanie dziecka, a Tobie tego daru nie zycze za grosz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halina ze świebodzina
ee, spoko, tylko śmieszą mnie takie laski jak Ty - ledwo się gdzieś zahaczyłaś, już zaciążyłaś, tak jakoś wyszło, mam taką panne w rodzinie, została bez męża, bez pracy, za to z dwójką dzieci i długami do końca życia... czego ci nie życzę oczywiście poza tym ... 2 tydzień ciąży - tego to jeszcze chyba nawet lekarz nie miał jak potwierdzić, ale Ty już nabywasz praw ciężarnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
Jesteś niestety wstrętną oszustką, która naciąga pracodawcę na koszty i będzie ciągnąć pieniądze z ZUS z naszych składek. Zatrudnia się taka gówniara tylko po to aby zajść w ciążę. Ohyda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po pierwsze
I jak wyliczyłaś sobie ten drugi tydzień? Dobre sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zauważyłam...
że jak tylko ktoś w takim lub podobnym temacie zacznie krytykować taką panienkę, to automatycznie temat się urywa i już się laska nie udziela. Dziwne? Chyba jednak prawdziwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram się byc kulturalna
Woli ścisłości aby pracodawca miał obowiązek przedłużyć umowę w chwili jej rozwiązania musisz być po 12 tygodniu ciąży. Potem nalezy ci się zasiłek macierzyński który jest wyliczany na podstawie twoich dotychczasowych dochodów( 20 tygodni =2 dodatkowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×