Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

m@da.

PO!!!...diecie warzywno-owocowej, CZYLI ZDROWE ODŻYWIANIE.

Polecane posty

m@da. do tej sałatki nie dajesz żadnych przypraw np. soli, pieprzu czy innych? Wczoraj idąc za ciosem zrobiłem po raz pierwszy w życiu sałatkę zselerem naciowym i tuńczykiem. Kurcze, nie miałem pojęcia, że to takie dobre warzywo. Do tej pory jadłem tylko w zupie i specjalnie nie robiło na mnie wrażenia, ale w sałatce super - delikatny, chrupiący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesiag
Kolejny dzień na wychodzeniu.I wiecie co wcale mi się nie chce innych rzeczy ,wiem że trzeba białko ,tłuszcz.Dalej do pracy biorę surówkę i gotowane warzywa.Na święta na pewno zjem różne rzeczy dlatego trzeba się Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tak! sos czosnkowy i moczone w nim gałązki selera-mniam. Dzisiaj mam w pracy selerki naciowe z sosem, niestety nie czosnkowym, ale porzeczkowym- tak się nakreciłam po wywołaniu tematu przez KajkoJajko:). Jedliście już połączenie jogurtu, majonezu z dżemem z czarnej porzeczki, jeszcze curry i trochę czosnku i soli do smaku? Polecam. Michał, jem tę sałatkę bez soli i przypraw. Jabłuszko daje taką delikatną słodycz, że nie wiem, czy to sałatka owocowa, czy warzywna:), ale taka czysta, oczywiście z dobrym jogurtem (Danon naturalny)smakuje mi bardzo. czesiag, jak zbliżał się koniec mojego zeszłorocznego postu, to byłam zestrachana i spanikowana, jakby ktoś chciał mnie wyrwać z bezpiecznego kokonu. Niesamowite było dla mnie, że aż tyle schudłam i bardzo nie chciałam tyć na nowo. Tak się pilnowałam, ze jeszcze schudłam na zdrowym odżywianiu. Trzymam kciuki za Ciebie, mam nadzieję, że nie rozhulasz się zbytnio podczas świąt:D Robię na święta serniki wiedeńskie a la mazurki, bez tłuszczu i mąki, z bakaliami i bogato ozdobione, jak to mazurki - chodzi mi o to, zeby zachować niełączenie też w wypiekach, dlatego zrezygnuję ze spodów kruchych, może zrobię spód z masy makowej. Tort będzie jak najbardziej tortowy, tyle, że z bitą śmietaną, nie tradycyjnym kremem. W niedzielę mam gości na obiedzie, więc chcę dobrze wypaść, a w poniedziałek żadna sila nie ruszy mnie z domu -śpię do południa:D Robota w domu, to strasznie niewdzieczne zajęcie. Już wydawalo mi się, ze wszystko poprałam, ale jak zmieniłam wieczorem posciel wszystkim domownikom, to znowu mam cały kosz brudów-ech życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajkoJajko
U mnie seler jeszcze nie ruszony, ale jutro już spróbuję, bardzo jestem ciekawa czy mnie zachwyci tak samo jak Was. ;) Nigdy nie słyszałam o sosie porzeczkowym z majonezem, kiedyś spróbuję! Cukinia z soczewicą przyjęła się i wszystkim smakowała, także jest mały sukces! :D Świąt się trochę boję, ale tak jak już tu pisałyście od czego jest przypominajka, tak?:) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajkoJajko
m@da. właśnie przejrzałam bloga, którego adres podałaś, ciekawe przepisy :) wszystko dość dokładnie opisane i te kolorowe, zachęcające zdjęcia! Na pewno się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KajkoJajko z tej strony korzystam wtedy, jak chcę dokładnie (gramatura/kaloryczność) wiedzieć co i ile zjadam. Zazwyczaj tak robię do kilku tygodni po przypominajkach. Bardzo pomocna jest dla liczących kalorie strona http://www.ilewazy.pl/ (siostrzana strona) Podam też stronę, gdzie bloogerzy kulinarni chwalą sie swoimi najlepszymi daniami, super sprawa, bo w jednym miejscu są najciekawsze propozycje kulinarne: http://wykrywacz-smaku.pl/popularne/dzis Bardzo mnie ten blog inspiruje, polecam. Teraz jest mnóstwo dań świątecznych, ale to codziennie się zmienia, pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
surówka z jogurtem naturalnym super:) My kupujemy jogurt naturalny bałkański, to duże pudełko, ale jest bardzo dobry, a używamy dużo wiec duże opakowanie nie jest problemem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajkoJajko
Na pewno przejrzę obie stronki! Uwielbiam nowości w kuchni i dostaję od rodziny coraz to większe przyzwolenie, także nowe przepisy są jak najbardziej potrzebne :D tym bardziej, ze samej mi czasem brakuje pomysłów i potrzeba inspiracji ;) A co do sałatki z jogurtem to zgadzam się, jest pyszna! Będę ją częściej przyrządzać :) Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m@da, świetny Wielkanocny kurczak, Tobie i wszystkim zebranym tu forumowiczom również pogodnych i nieobfitych świąt Wielkanocnych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ode mnie najserdeczniejsze życzenia zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Wielkiej Nocy, smacznego jajka, a także odpoczynku w rodzinnym gronie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkim znajomym z forum życzę wesołych, spokojnych i zdrowych Świat Wielkanocnych!!! Po świętach znowu zaczniemy nasze zielone biesiadowanie :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdrowych, wesołych i spokojnych Świąt spędzonych w miłej atmosferze w gronie rodzinki życzę Wszystkich bywalcom tej stronki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m@da moja kochana pamiętasz mnie jeszcze? Życie mi się poplątało, miałam deprechę i mega dół, ale już jestem wśród żywych.Wracam z nadmiarem kilogramów i mam nadzieję,że zwale je i znów poczuję się kobieco, bo jest mi to potrzebne.Jutro zaczynam dietę w-o, 6 tygodni mam zamiar wytrwać i liczę na Twoje wsparcie:) Widze,że zmieniłaś swoje nawyki i super laska z Ciebie z super wagą-jestem z Ciebie bardzo dumna🌼 Wszystkim tutaj życzę Wesołych i Zdrowych Świąt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajkoJajko
No i po świętach. Mam nadzieje, że wszyscy odpoczęliście w rodzinnej, radosnej atmosferze?:) Bo teraz trzeba się znowu wziąć w garść! U mnie trochę bolączek brzucha było, wiec należy mu się coś lekkostrawnego i pełni warzywnego :) Pozdrawiam poświątecznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Również witam i melduję się. preziowa, ale mi zrobiłaś niespodziankę, miałabym Cię nie pamiętać? No co Ty! Mam nadzieję, że nie znikniesz tym razem i zdążysz utrwalić, co zgubisz w czasie postu. Wierzę w Ciebie, bo to od Ciebie czerpałam energię w zeszłym roku:D. Jakby co nie tak, to wyciągnę Cię z tej cyberprzestrzeni i zbiję na kwaśne jabłko!!! Bardzo się cieszę kochana, że u Ciebie juz dobrze, bo dobrze- prawda? Babciu Misiu, to co prawda nie czas noworoczny, ale może jakieś postanowionko? Myślę, że teraz jest dobry czas na przypominajki czy posty, bo potem zacznie się sezon na truskawki i na zdrowym żywieniu może być świetnym wspomagaczem do utrzymania wagi. Już nie mogę się doczekać truskawkowych śniadanek, hmmm:D KajkoJajko, a mi udało się przytyć tylko pół kilo, co uważam za sukces, bo trochę tych łakoci zjadłam. Miałam tylko takie lekkie pieczenie w przełyku wczoraj po ciastku serowo-makowym, zjadłam dwa migdały i przeszło, ale to był znak, że już starczy. Jakiś cud, do roboty nikt nie przyniósł ciasta dzisiaj, chyba że wyciągną "amunicję" koło południa, ale na razie cisza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arlekian
witajcie dziewczyny po świetach!!! :) jak myslicie ,czy po poście odzywianie wg grupy krwi ,to dobry pomysł.Jestem 11 dzień na diecie i juz myślę jak bedzie po...trzeba pomysleć o zdrowym zywieniu pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Zgłaszam się PO. Wczoraj jednak przesadziłam. A tak w siebie wierzyłam... W nocy koszmarne sny, dziś od rana mimo przysięgi - "żeby się nie zmarnowało" - pozostałe 2 jajeczka, furkę sałatek, kilka kawałków słodkości... A teraz marzę o lekkości z dietą w/o. Może od jutra? Ale czy zdążymy pozjadać resztki poświąteczne? Wszystkim życzę lekkości w brzuszkach i powrotu do dyscypliny przedświątecznej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) Też zaczynam już marzyć o powrocie na dietę. Planuję tydzień po długim weekendzie żeby zdążyć wyjść z diety przed wyjazdem w góry. Jest coraz więcej smacznych warzyw, więc już nie taki problem z ułożeniem postnego menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, a ja zdecydowałam sie na parę dni diety z olejem lnianym według dr Budwig. Wczoraj kupiłam świeży olej lniany, siemię lniane i już właściwie od wczorajszej kolacji stosuję dietę. Na dzisiaj mam swój chlebek z budwigową pastą, rano zjadłam jogurt ze świeżo zmielonym siemieniem, na obiad rybę z sosem ziołowym (oczywiście na bazie oleju lnianego), na kolację mieszankę sałat, warzyw z budwigowym majonezem. Na diecie będę trzy dni, bo w sobotę wyjeżdżam, a po weekendzie może w-o jak mi organizm zaskoczy:D Jeśli ktoś chce poczytać o oleju czy kuracji, to tu: www.oildiet.pl/ , i tez tu: http://www.oildiet.pl/ arlekina, myślę, że każda dobra dieta (oprócz tych wykluczeniowych) będzie dobra, kiedyś nawet z ciekawości czytałam o diecie zgodnej z grupą krwi i uważam, że można na niej komponować pełnowartościowe posiłki. Mi nie odpowiada, bo w mojej grupie nie zaleca się truskawek:( i paru innych rzeczy, z których nie zrezygnuję. Najważniejsze to się nie męczyć na diecie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesiag
witam wszystkich.moda ja też po weekendzie robie tydzień wo.Po jednak obżarstwie -trzeba się oczyścić.Teraz wsuwam bakalie ,ale mi smakują/zawsze lepsze niż słodycze.No to dziewczyna do diety....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wczoraj wieczorem zmusiłam siebie i męża do marszu z kijkami - zaliczyłam ok. 7000 kroków, ostatni posiłek ok.18. Dziś od wczesnego rana wyprawa na basen - 40 min. basen sportowy, solanka, sauna, kilkanaście minut masaże. Czuję się świetnie, ale spodnie ciaśniejsze niż przed świętami. Popatrzcie, 3 dni spuszczenie ze smyczy dietetycznej i 1,5 kg wskoczyło na człowieka! Chyba od jutra zaczynam kilkudniowa przypominajkę. Już prawie wszystkie resztki poświąteczne spałaszowane. Jak dobrze, że do następnych świąt 8 miesięcy. Cieszę się, że organizm przestawił się na inny rodzaj jedzenia - po 2 dniach tradycyjnego obżarstwa bardzo zatęskniłam za michą warzyw. Bardzo mi smakowały!!! Do spotkania na tamtym forum!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość warzywkaaa
są najlepsze nie tylko jesli chce sie schudnąć, ale są tez podstawowym składnikiem zdrowego stylu życia. dzięki temu,ze jadłam je przez cąły dzien w przeróznych postaciach udało mi sie schudnąć 20kg i utrzymać wage. jem warzywa surowe, susze je sobie a jak mi nie starcza to dokupuję crispy jakieś czy chrupsy, poza tym uwielbiam szaszłyki warzywne na parze no i grillowaną cukinie.jakies przyprawy do tego i miodzio! kiedys myslalam,ze bede chodzic cały czas głodna, ale tak naprawde mam teraz więcej energii do wszystkiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KajkoJajko
Cisza na forum, wszyscy odpoczywają :) Dziewczyny, jak wrócicie to podzielcie się sprawdzonymi przepisami na gulasz czy coś w ten deseń?:D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curlulocksss
warzywa warzywami ale jak cie przyszpili i musisz cos słodkiego zjesc to co? pomidor raczej nie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość curlulocksss
... czyli w domysle pytanie: czy suszone warzywa komus sie sprawdzily jako zastępnik słodyczy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesiag
Wracam na przypominajkę na tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×