Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wuzetka1979

Aparat ortodontyczny - poważny problem - co zrobić?

Polecane posty

Gość Wuzetka1979

Kilka dni temu założyłam aparat, same pierścienie i łuk podniebienny. Pierścienie bardzo podrażniają mi język a łuk przeszkadza w jedzeniu. Jestem bardzo obalała. Mam bardzo poważną wadę. Z przodu nie widać, bo mam proste zęby ale w środku z tyłu jak po wojnie. Moje leczenie byłoby bardzo trudne i długie. Orto powiedziała, że stanu idealnego nie będzie. W dodatku mam jeszcze miec taki zabieg skomplikowany i nie wiadomo czy się powiedzie. Więc chcę ściągnąć to co mam i przerwać leczenie. Tym bardziej, że nie mam zagwarantowane jak to wszystko się u mnie potoczy, jestem w pewnym sensie królikiem doświadczalnym. Ni i wsadziłabym w to jeszcze ok. 10 tys. złotych pewnie i trwałoby to latami, zapewniam! Po co się tak męczyć skoro u mnei tej wady zbytnio nie widać? Większość mówi, że w ogóle nic u mnie nie widzą. I teraz nasuwa się taki problem. Moja orto jest na urlopie 3 tygodnie i nie mogę tyle czekać i cierpieć. Myslałam żeby pójść do inej i poprosić o zdjęcie pierścieni. Powiedziała, że może zdjąć tylko nie chce sobie wrogów zrobić. Pójdę dziś do niej i powiem, że nikt się nie dowie, że mi ściągnęła pierścieniea tam gdzie zaczęłam się leczyć już nie pójdę i sprawa się zamknie. Powiedzcie czy pierścienie zacementowane łatwo jest ściągnąć? Bo asystentka mi próbowała i nei dała rady, bałam się, że mi zęby powyrywa. Ale orto pewnie bedzie wiedziała jak to zrobić? Chciałabym zrobic to jaknajszybciej, bo jutro mam wesele to po co mam chodzić na darmo z tymi pierścieniami. Co byście zrobili na moim miejscu? Boję się, że nei da rady ściągnąć wszystkich pierścieni, a mam ich 4 i że potem będę musiała iść do mojej orto i ta bedzie zła, że ktoś inny w tym ingerował :-( Co robić? Jedno jest pewne - ściagam! Za bardzo u mnie to skomplikowane i za duże ryzyko, że nie wyjdzie. Tylko mam czekać aż moja orto wrócii za 3 tyg. z urlopu i pewnie bedzie mnie namawiała żeby nie ściągać czy iść szybko do innej? Doradźcie coś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kei_bak
powiedziałaś a zakłdając aparat powiedz b i spróbuj wytrzymać. jeśli na poważnie coś jest nie tak idź na kontrolę i poprawkę. zdejmowanie aparatu z powodu wesela nie jest poważne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wuzetka1979
Ale ja juz nie chcę w ogóle nosić. Jeszcze nie mam całego założonego. Bardzo cierpię, nie moge jeść. I tak ma byc 4 -5 lat? Moge się wcześniej wycofać niż wsadzić w to jeszcze kupe kasy, leczyc się kilka lat i nie wiadomo z jakim skutkiem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×