Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

ja tez nie przepadam za macaniem brzucha i nie robie tez tego jak jakas znajoma jest w ciazy. Nie wiem czemu ludzie tak atakuja te brzuchy... A i jak siedze np na zajeciach to nie lubie jak kolezanki siedzace obok patrza caly czas na brzuch czy kopie...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a slyszalyście o proszku troistym na kolki? Podobno jest rewelacyjny tak czytalam w internecie a itesciowa mi mowila ze pomaga prawie natychmiast. A miala 5 dzieci. I mowila, ze kiedys tylko to podawalo sie na kolki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina - nooo dokładnie :) Ja ostatnio byłam w wydziale komunikacji i taka bab ejjj masakra mam nadzieje ze mi dzidzi niezauroczyła ha ha tak sie gapiła na brzuch A mam kolezanke co jak jej mama mnie spotka to zawsze mi tak brzuch obmaca ze mam dosc...nie byłam tam juz z 1,5 miesiąca z tego względu !! bo ona to az do przesady łeeee Piersi mnie dzis bolą ale jakos tak mocno i sa troche obrzeknięte wiec podejrzewam ze w nocy bede pizame przebierac bo sie bedzie lało :-O :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie spakuje dopiero po egz czyli w polowie lutego:) i wtedy tez sie wezme za pranie i prasowanie....wczesniej Miska nie wypuszcze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basilek, ja mam fotelik który nie ma swoich pasów, i tak zapinam normalnie pasem samochodowym. fotelik ten ma oparcie na rzepy do podstawki przyczepiane i tak myślę, że skoro wystaje jej z tego głowa to chyba moge ją już wozić na samej podstawce i to oparcie odczepić. Ktoś mi powiedział że na tej podstawce można wozić jak dziecko ma 22kg. Moja gwiazda ma 110cm , 5lat ale waży tylko 18 kg, bo jest anorektycznie chuda:( Nigdzie nie moge znaleźć konkretnych przepisów, moze nie ma takich sciśle określających?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JESTEM gratuluję wyboru wózka, świetna decyzja!! a mnie mąż powiadomił, że zabiera mnie do kina :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem jestem my tez dzis kupilismy wozek, mielismy juz wczesniej wybrany ale byla dyskusja co do koloru, ale dzis pojechalismy do sklepu i wybralismy ostatecznie x lander xa kolor bordowy! Wyglada super!! I do tego od razu fotelik do auta. Teraz kazdy robi po kolei rundke w salonie wokol stolu heheh:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :) Ja tylko na chwilkę... i zmykam.. Jestem jestem GRATULACJE wyboru wózka :) Mam nadzieję, że ja wybiorę w przyszłym tygodniu.. Suelen fajnie masz... dawn w kinie nie byłam... :( A na co idziecie? A u nas straszna mgła - masakra! A mój K zaraz będzie wracał z pracy 20 km.. Juz się denerwuję o niego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kikikiki- a cieknie Ci z piersi? Śpisz w staniku? Bo mi przeważnie stanik wystarcza, najwyżej trochę się pociapie, za to jak zapomnę założyć to przyklejam się do łóżka, strasznie to lepkie. A problem z siarą mam już praktycznie od 18-19 tc. Polecam do spania sportowy ale (jeśli masz duże piersi) ciut sztywniejszy stanik, koniecznie z elastycznym pasem pod piersiami (bez fiszbin) i na szerokich ramiączkach. Sonka78, pisałam Ci już jak pytałaś o pessar że ze mnie też się "leje", gdyby nie usg, zastanawiałabym się czy to nie wody... A krew miałam na początku na wkładce, ale to wiedziałam że z obtartej skóry, już po infekcji miałam ją mocno podrażnioną, a jak mi wjechał z pessarem to doprawił :) Andzia, aż ciarki przechodzą... Mnie w pierwszej ciąży kiedy lekarz mnie wysłał do szpitala pierwszą noc położyli na porodówce- i to wspólnej. Ja przerażona, w szoku, obok hamowanie porodu w 25 tc, rano przy śniadaniu normalny poród... Straszne to jest, rozumiem czemu patologię wolałaś. Najgorsze właśnie to to że każda z nas uważa że lekarz przesadza i nakaz leżenia jest na wyrost. Ja, gdyby nie strata pierwszego dziecka, też bym pewnie z pessarem teraz biegała... Dziewczyny, pytałam wczoraj o IKEĘ bo akurat w naszej nie ma lampki którą chciałam. Wybraliśmy się do sklepu z teściami- teścia rozumiem, mąż by się sam nie zapakował, po co teściowa- nie wiem, dla siebie nic nie szukali. Rozdzieliliśmy się na wstępie, wybraliśmy z mężem szafę, komodę, później skoczyłam do wc- a na dziale dziecięcym właśnie teściowie podeszli. I zaczęło się doradzanie teściowej- wiem, kurcze, chciała być miła i okazać zainteresowanie, ale miałam ochotę gryźć jak słyszałam: a tu co bierzesz? A po co prześcieradełko? Pościel Ci uszyję, dużo nie trzeba.. A kocyki to były też na tekstyliach. A zabawek nie ma sensu kupować, bo są po x (drugi wnuk) i pewnie dostaniesz też trochę. A zaślepki do kontaktu? Przecież teraz nie trzeba, a za jakiś czas znowu podjedziemy... Już miałam krzyknąć w tym momencie: na pewno nie z Tobą. Podjechaliśmy razem i prosiliśmy o transport właśnie po to żeby kupić wszystko na raz- łącznie z domowymi duperelami o których ciągle się zapomina. Powtarzam, wiem że chciała być miła, nie robiła tego w przykry sposób, a moja reakcja wynikała z mojego nastawienia. Nie mam za dużo "ciążowej radości". Bardzo się bałam o życie, potem o zdrowie dziecka, pierwszy trymestr też bardzo ciężko przechodziłam, nie mam możliwości chodzenia po sklepach, oglądania ubranek, wózków. Nie mogę pracować, wyjść na spacer, z mężem nie pójdę nigdzie razem, już o seksie nie mówiąc. Głupi wyjazd do IKEI w której chciałam w spokoju pomacać pościel, obejrzeć te niepotrzebne zabawki i zrobić coś wspólnie z mężem, to miała być jedyna moja taka przyjemność. Wróciłam i beczałam tylko, teraz już mi przeszło. Wzięliśmy to co najpotrzebniejsze (plus pościel, wiem że na początek niepotrzebna ale jest :D ) i stwierdziłam że pojedziemy po inne rzeczy jak mały podrośnie ciut. We trójkę tylko :) Myślicie o wanience ze stelażem? Mam problem o tyle, że stół w pokoju będzie też robił za biurko komputerowe i stół roboczy, pod ręką przy fotelu coś małego i podręcznego będzie i wanienkę trzeba by na łóżku stawiać, a to niezbyt wygodne... Wprawdzie większe dziecko weźmie się do normalnej wanny i bardzo długo nie będziemy z tego korzystać, ale z drugiej strony zostanie też dla kolejnych dzieci które planujemy. Najtańsze znalazłam za 65 zł. bodajże (wanienka + stelaż).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaaa i ta posciel pomaranczowa ktora wam pokazywalam ze fajna ....ta pomaranczowa...oczojebna:P........na zywo JEST STRASZNA!! nie kupujcie! tandeta.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historynka nie ma sie co denerwowac tesciowa. One zawsze chca wetknac swoje dwa grosze. Moja np dzisiaj jak kupilismy wozek, rozlozylismy wszystko i zamontowalismy fotelik na stelazu to powiedziala.....ooooo matko a kiedy ona bedzie w tym jezdzic to jeszcze kupe czasu....na co ja ze nie bo w nosidelku mozna niemowlaka wozic...na co ona ze w marcu jest ciezkie powietrze i mozemy sobie pomarzyc zeby z nia po dworze chodzic;/ wrrrr... NA cale szczescie z nami nie mieszka i sie nie bedzie wtracac za duzo, mam nadzieje! sonka bardzo fajne te zdjecia i niedrogie! Ja napewno o takim pomysle jak sie Mala urodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sonka ja nie wiem czy bym kupila uzywany laktator, wg mnie to bardziej osobista rzecz... A mam pytanko czy jak juz jedziemy do porodu i na izbie przyjec przebieramy sie w koszule to czy bedziecie zakladac stanik pod spod? Bo ja do spania nigdy nie zakladam stanika bo nie mam jeszcze siary ale obawiam sie, ze np. w czasie porodu moze mi sie zaczac produkowac i bede musiala przebrac sie w inna koszule ktora nie jest przeznaczona na porod (i wyrzucenie po porodzie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem super kolorek mi tez sie ten akurat z implasta podoba..ja albo wezme implasta albo xlandera tylko xlandera sa srednie kolory ;/ no ale to na zywo sobie poogladam i zdecyduje..ja sie roche dobilam bo robilam tokso bo sie powtarza w III trymestrze i mi wynik IgG wyszedl watpliwy ;( zalamka. i musze powtorzyc badanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolina, nie pozwolą ci mec stanika, do porodu tylko kozula i to zwykle ta ich szpitalna taka do operacji, ona ma z przodu duze rozcięcie to tak w razie co.. żadnych majtów i biżuterii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja koszule moge miec swoja:) kasia x lander nie ma przekladanej spacerowki ze malenstwo moze buzka do ciebie jezdzic. Dlatego z niego zdecydowalismy no i kolory mnie tez do konca mnie nie przekonywaly. Jedynie ten "bialy" ale go na zywo nie widzialam wiec tez nie wiem na 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamuśki :) dziękuje WSZYSTKIM za życzonka !!! też mam nadzieje że porób bedzie łatwy i BEZBOLESNY :P ewka ale sie uśmiałam z tych akrobacji Twojego M :D kasia 1919 ja miłam właśnie problem z tybi butelkami bo kupiłam butelek chyba 6 albo i wiecej na samym poczatku ciazy i żona kuzyna powiedziała włąśnie czy czasem nie mam tamtych starych butelek zawierających BPA no i okazało sie ze wszystkie mialy no i musialam znowu kupić ;/ jestem jestem ja też zastanwiałam sie nad implastem i espiro espiro jest oki i w dodatku tańszy gabayty mi nie przeszkadzały jednak minusem jest to z enie mozna przekładać przodem /tyłem do kiedunku jazdy a w implaście tak pozatym w tym sklepie wszystko trzeba było osobno dokupić torbe parasolke śpiworek a w implaście wszystko już w zestawie było :) pazatym jakos kolor mmmi sie bardziej podobał bo taki soczysty :) Andzia jak Ty chcesz prać i prasowac ciuszki na leżąco ????? :P DZIEWCZYNY !!!!!!!! NIE CHCE WAS MARTWIĆ BO TO NIE POTWIERDZONE ALE MÓJ TEŚCIU MÓWI ZE W NIEMCZECH CIEŻKO KUPIĆ HARIBO BO SĄ RAKOTWÓRCZE POWODUJĄ BEZPŁODNOŚC I COŚ TAM JESZCZE !!!!!!!! poszukajcie w necie moze beda jakies informacje ja nie wiem czy to na serio!!!!! Suelen mnie też moja teściowa dobija też nie pyta o małego nie kładzie reki na brzuchu chociaż nie weim czy bym chciała aby kładła :P ale np. teraz zamawiała kalendarz w rossmanie ze zdjęciami jednego synka i jego rodzinki io nawet nie chiała ani jednego naszego zdjęcia tylko szwagier z zona i jego dziećmi !!!! kikikiki nie przjmuj sie teściową one chyba do tdgo zostaly stworzone aby uprzykżać zycie :P tuethe zrób zdj torby jesli możesz bo też chce kupić ale chce wiedziec jaka jest duza :p tuethe na prawde wszystko już masz spoakowane paste do zebów gąbeczke żel klapki....? ja to jeszcze musze kupić;/ PUSZKU my w grudniu daliśmy kuzynowi męża 400 zł na 18 stke jestem jestem ciesze sie ze sie zdecydowaliście !!! masz juz problemm z głowy :D ja też nie che szpitalnej koszuli mam swoją specjanie kupiłam do porodu i pogodziłam sie że potem ją wywale ale przynajmniej bede sie lepiej czuła :) udało mi sie wkońcu Was nadrobić i jestem na bierząco!!1 jestem a czy ty ten wózek masz zamówiony czy w domu bo nie doczytałam??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to co można mieć na sobie to chyba zależy od szpitala, nie wszędzie tak samo. Mi przy wcześniejszych porodach już na izbie przyjęć kazali włożyć tą koszulę i nic pod spód i zdjąć biżuterię. Co prawda i tak miałam majty z podpaska bo już krwawiłam. Ale na oddziale położna jak mnie już wsadziła na łóżko porodowe to kazała majty ściągnąć i założyła mi wenflon, mówiła że to wszystko na wypadek gdyby poszło coś nie tak i trzeba by było mnie operować, reanimowac czy cokolwiek podać dożylnie. W sumie to przy pierwszym dziecku miałam tak zaplamioną tą koszulę krwią, że ściągnęły ja ze mnie i rodziłam już na golasa:P Wierzcie mi było mi wsio rawno:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HISTORYNKO widzę, że na tapecie znowu temat z teściowymi... :/ nie przejmuj się, tylko olewaj, moja też mnie drażni,bo jak ja coś mówię, że jeszcze nie mam rożka np. to ona odrazu: nie kupuj! bo ja wezmę od kogoś tam, a potem przychodzi i mówi, że chciałam Ci kupić ale nie było ładnych, albo coś tam wymyśla, a ja mówię, że sama sobie chce kupić, a Ona tak jakby tego nie słyszała... Ostatnio mi zakomunikowała, że kupiła śpiworek, a ja mówię, że nie potrzebnie bo ja też, za chwilę mi mówi nie kupuj okrycia kąpielowego bo ja już kupiłam, a ja mówię, że też mam, a Ona to dobrze będzie mieć dwa! Ej kurwa sorry ale to chyba ja będę mieć dziecko, a nie Ona!!! I jak tak bardzo chce coś kupić to mogłaby chociaż zapytać czy ja przypadkiem tego nie kupiłam, żeby nie powielać. A nie mówić mi na każdym kroku co mam kupić a co nie... albo tylko krytykować... ehh :/ A ona chce mi odebrać tą radość zakupów dla własnego dzidziusia... :( ale ja się nie dam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas mozna miec swoje koszule do porodu a co do stanika niewiem;p gratuluje JESTEM wozeczka;p JACOBS Tobie tez kochana ihhi bedziemy we DWIE smigac X-LANDERKIEM;p jak juz pisalam przekladana ronczka to bajer a moja dzidzia napewno na matki facjate stale patrzec niebedzie chciala;p tylko bedzie ciekawa swiata;p jak mamusia wiec dla mnie ta opcja jest zbedna zupelnie;p kolorek świetny wzielas mi bordo tez sie podoba ale zdecydowalismy sie na JUNGLE ten zielony i super ma kolorek uniwersalny i nie wsciekus jakis:)jutro egzaminy;((((( zeby tylko zdac i w niedziele nastepne i po wszystkim:)) zjadłam kebaba pełna jestem ze az sie ruszyc niemoge a mala robi mi tsunami w brzuchu;p hihi wiecie co kompalam sie wczesniej i cholera mam rozstepy na dupie a niemialam wygladam jak wycinanka;((( i jeden na kregosłupie pionowy;((((( niebedzie widac za spodni ale sie smaruje i dbam o skore a tu dupaaaa;((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i oczywiscie super ze juz "tyle nas" ma wozio:D;):P ilosia trzymam kciuki!!!!!!!!!!!!! nauczona?:) "matka" zrobiona??:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×