Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

Gość Nesta tropical
Cześć U nas też bardzo gorąco. Uciekliśmy do domu bo na dworze nie da się wytrzymać. Jutro zaczynam 6 tydzień, a nadal nie mam żadnych objawów. Wczoraj tylko pobolewał mnie brzuch, ale lekko i przez chwilę. Jak poleżałam to przeszło. Muszę jeszcze 2 tygodnie przetrzymać (nawet ponad dwa) zanim zobaczę kropeczkę. Czy wam też pogorszyła się cera? Ja mam wszędzie pełno krostek. Na twarzy mniej, ale na dekolcie i ramionach pełno. Włosy też mam paskudne, poplątane, jakby suche na końcach i nie mogę ich rozczesać ani na sucho, ani na mokro. Chyba będę musiała przejść się do fryzjera i obciąć końcówki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku ale mnie muli..... juz niemoge.... co pomaga ??? u mnie tz upal.... chodze po domu w samych majtkach i staniku, a maciek nagusienki, (uczymy sie nocnikowac, oj ciezko idzie) jejku ja chce jesieni juz!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mdlości to podobno najlepszy jest świeży imbir, nie probowalam sama ale dziewczyny w pracy mowia ze jak mi sie zaczna mdlosci to polecaja. A swoja droga mam nadzieje ze sie nie zaczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na mdlosci ponoc tez sa dobre migdaly....zaczelam je dopiero dzis wcinac ale zobaczymy po dluzszym stosowaniu:p dziewczynki.....jestem zawiedziona wizyta....strasznie....:-(...zapisalam sie juz do innego ale dopiero na sierpien jak wroce z nad morza....jesli ten drugi okaze sie tez taki prostak to juz pojde prywatnie..... badanie.....czulam straszny dyskomfort... rozmowa....mialam wrazenie ze moja ciaza to temat drugoplanowy.... nie dal mi zdjecia, nie uslyszalam serduszka, nie skierowal na badania, dal tylko lekarstwa.....i ogolnie stwierdzil ze jest wszystko w porzadku ale musialam wprost "wymusic" to na nim by mi cokolwiek powiedzial.... a to wszystko dlatego ze bylam na kase chorych.....normalnie zalamana jestem.... :-(:-(:-(:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z podobnych wzgledow tez uz nie pojde na kase chorych, na wiekszosci kobiet zle wrazenie robia lekarze z NFZ. A lekarz prywatnie tez moze dac skierowanie na badania zeby byly bezplatne czy tylko "publiczny" lekarz wypisze skierowanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andzia :)
skierowanie mozesz dostac tylko z przychodni, od lekarza z NFZ-u ale prywatny tez Ci powie jakie masz zrobic badania lecz nieda Ci skierowania, bo nie moze, wiec jak bedziesz wiedziala to idz do lekarza rodzinnego i najnormalniej go popros o skierowanie na te badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wlasnie robilam do tej pory, w trakcie jak sie przygotowywalam do ciazy to prywatna ginka polecila mi badania a ja szlam z tym do rodzinnego, myslalam ze moze jak juz jestem w ciazy to sie cos zmiania. No szkoda, podwojne chodzenie i zalatwianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chce mi sie beczec jeszcze:-(..... wlasnie czytalam tutaj ze dziewczyny ida po skierowanie na badania do rodzinnego i wtedy jest za darmo wiec zaczne robic tak i ja...... z lekow dostalam duphaston, scopolan i asmag......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie że lekarz prywatny też da skierowanie na badania- i można je wykonać publicznie, czyli bezpłatnie (o ile są refundowane, np. morfologia jest, a niektóre na alergię np. nie są- bez względu na to kto daje skierowanie). Doczytałam to ostatnio na stronie małopolskiego NFZ. Przecież lekarz prywatny też wypisuje recepty i są one honorowane w aptekach. Co do chodzenia do lekarzy prywatnie i publicznie... Mój ginekolog (na NFZ) jest naprawdę świetnym lekarzem, nie tylko z dobrym podejściem do pacjenta, ale i fachowym. Fakt, że czasem zajmie się wpisywaniem w kartę wyniku badania, i to ja dopytuję czy wszystko w porządku- ale nauczyłam się że jak coś jest nie tak to dopiero mówi. Zawsze po "dzień dobry" słyszę "jak się pani czuje?". A do tej pory pamiętam straszną lekarkę w tej samej przychodni- moja pierwsza wizyta u gina, mam do tej pory ciarki, brrr... Na usg też chodziłam publicznie- w szpitalu trafiłam na genialnego lekarza, i dziwiłam się że lekarz, zakładałam że z bardziej "medycznym" podejściem, nazywa moje pięciocentymetrowe dziecko "małym człowiekiem" a nie "płodem". A to było takie "awaryjne" usg, po omdleniu. W przychodni publicznej na usg (niestety mój gin nie ma w gabinecie) pani też nic nie mówiła jak weszłam z mężem, później kazała mi patrzeć w ekran i pytała czy widzę rączki, buzię dziecka, serduszko- mówiła że to też część badania, że to ważne żebym sama się przekonała że z moim dzieckiem wszystko dobrze i żebym rozumiała co ona robi. Nie generalizujcie, miałam trochę z ginami do czynienia i naprawdę to był jakiś procent, ci nieprzyjemni i niedelikatni- zresztą głównie kobiety takie były. W szpitalu nawet ordynator do mnie przyszedł kiedyś po południu kiedy mu pielęgniarki doniosły że beczę bo się denerwuję- przyszedł i jeszcze raz jak dziecku tłumaczył co i dlaczego. A tak na marginesie- na mdłości pomaga też koperek, sposób ściągnięty z którejś książki M.Musierowicz, naprawdę działa :) Sam zapach koperku. Odkryłam to jak mama robiła mi wyproszone ogórki kiszone (małosolne), i miałam koperek pod nosem- jeszcze piękniejszego zapachu w ciąży nie czułam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, Ja tez na mdlosci zaczelam jesc migdaly ale mi one nie pomagaja:( Skora tez mi sie pogorszyla, mam ciagle jakies pryszcze. I stresuje mnie czekanie do poczatku sierpnia na druga wizyte - pierwsza byla za wczesnie i nie bylo za wiele widac. Tak bym chciala juz wiedziec czy wszystko jest ok....:) Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mdłości polecam miętę pieprzową albo imbir. Mnie przynoszą ulgę. Dzisiaj jest tak duszno, że ledwo żyję:( Jutro idę na badanie USG i mam nadzieję, że zobaczę serduszko... Idę wziąć prysznic bo się cała kleję, bleee......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy idac teraz prywatnie (po pierwszej wizycie na kase chorych) musze mowic o tym lekarzowi prywatnemu?i czy mam jakies ksero pierwszej wizyty brac ze soba? czy zwyczajnie potraktowac to jako pierwsza wizyte?........tamten lekarz nawet nie dal zdjecia...kompletnie nic....po wizycie u niego mam tylko lekarstwa jako znak ze bylam:-( doradzcie co moge teraz zrobic........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem jestem- możesz powiedzieć że ciąża potwierdzona, że byłaś u lekarza ale byłaś zdenerwowana i właściwie żadnych informacji nie dostałaś, że przyszłaś do prywatnego żeby się uspokoić i poszerzyć wiedzę... Niestety ale zdjęcia z usg to wyniki badań- publicznie nie robi się ich po to żeby złapać na obrazku główkę, rączkę itd, niestety tylko żeby pokazać ułożenie, wymiary dziecka, czaszkę itp. Niestety, ale jak masz długą kolejkę- ja tak mam w przychodni- to lekarz ogranicza się do tego co konieczne, po prostu. Za to jak byłam w szpitalu w poprzedniej ciąży, też jedna z "awaryjnych" wizyt, mówiłam o bólach brzucha i że się boję bo nie czuję ruchów dziecka- lekarz oprócz sprawdzenia tego co trzeba, tzn. szyjki macicy, stanu łożyska, pracy serca dziecka, pokazał mi też dokładnie samo maleństwo, wytłumaczył że dziecko spało po prostu i usg je właśnie budzi, pokazał jak rączkę du buzi przykłada, jak kopie i oprócz dokumentacji medycznej dla siebie, wydrukował mi też ładne zdjęcie z wyraźnym obrazem dziecka, powiedział że to dla taty dziecka żeby on też miał na pamiątkę. Więc to po prostu zależy od tego jakie oni sami warunki do badań mają, na ile muszą się śpieszyć... Można zapłacić za samo usg i wtedy masz nawet płytę z filmem i zdjęciami. Pewnie, trafiają się niefajni lekarze ale nie generalizujmy :) Jeśli się po tym uspokoisz, to idź oczywiście prywatnie. Ale od siebie mogę powiedzieć tyle że lekarz na pewno by powiedział jakby coś było nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja was czytam to nie wierze ze tak jest.... ja chodze do lekarza na kase chorych i mam przecudownego lekarza.... w tamtej ciazy tez do niego chodzilam i pamietam jak na pierwszej wizycie chcialam zeby mi dal nr tel do swojego prywatnego gabinetu a on do mnie po co, ze on przyjmuje tu za darmo, ze jeszcze pieniadze mi beda potrzebne na dziecko a nie na niego... i wogole wszystko wytlumaczy nawet po 100razy jak nie rozumie.... wlasnie odczekam 2tygodnie i ide do niego i mam nadzieje ze juz bedzie serduszko..... oj dziewczyny jeszcze 9niema a mi sie juz spac chce przeokrutnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialabym trafic tak dobrze jak Ty i to za darmo... A ja sie nawet obawiam czy znajde dobra opieke w prywatnym gabinecie. Chodze do jedenj ginki od lat ale nie wiem jak to bedzie, bo ona mieszka w innym miescie i u mnie tylko dwa dni w tygodniu przyjmuje. Nie wiem czy to jest sens miec taka za lekarza prowadzacego bo co ja potem zrobie jak cos (odpukac) bedzie nie tak? :( do kogo sie zwroce? Wlasnie dziewczyny doswiadczone - z dziecmi - do kogo mozna sie wtedy zwrocic tak od razu nie czekajac w naglej sytuacji? Jechac po prostu do szpitala? Nie chce wywolywac wilka z lasu ale dobrze jest wiedziec w razie czego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej 🖐️ No i nastapiła zniana pogody... Dziś juz tylko 21 stop. a weekend ma być jeszcze chlodniejszy... :-( Kobietki- brzuch mi normalnie rośnie! W sumie to już 9 tydzień, ale nie kojarzę żeby w pierwszej ciąży tak szybko mi rósł :-P A jak jest u Was? Pozdrawiam serdecznie 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------WIEK-----------------MIASTO--------- ------------TERMIN tahitiana.............23...................podhale .................28.02.11 Milutek.................23...............woj.śląskie... ...............01.03.11 ja tez marzec 2011------31---------------Wejherowo-------------01. 03.11 Andzia .................24..............Kraków.................. .....04.03.11 ewelona..........29.............swietokrzyskie...................09.03.11 ewelunia21..............24...............Skierniewice. .............05.03.11 Cymbałka----------------26---------------Wejherowo------ ---- -06.03.11 Nassani-----------------26------------Piastów(pow.pru szków)---06.03.11 Gosiek_76---------------34---------------Katowice------- --------09.03.11 ila78...........----32...............Wieruszów(ł dzki e)...........21.03.11 puszek666............30...............Carlow.......... .............21.03.11 Nestea tropica..................................................... ....23.03.11 Upsy ................26...............woj.podlaskie..................02.03.11.. tyllkaaa----------------20 --------------Dzierżoniów------------------------- ? jestem jestem...........27...............Rzeszów.................. .........? Magda_1980............30.................łódzkie....... ..................??? Eli122.....................27...............Wielkopolska. ...........poł.marca? byłam u lekarza ,słyszałam bicie serduszka mojej dzidzi ,,to już 9 tydzień ,, u nas dziś 29 stopni w cieniu ,będzie trzeba do jakiejś piwnicy się schować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK----------------WIEK-----------------MIASTO--------- ------------TERMIN tahitiana.............23...................podhale .................28.02.11 Milutek.................23...............woj.śląskie... ...............01.03.11 ja tez marzec 2011------31---------------Wejherowo-------------01. 03.11 Andzia .................24..............Kraków.................. .....04.03.11 ewelona..........29.............swietokrzyskie........... ........09.03.11 ewelunia21..............24...............Skierniewice. .............05.03.11 Cymbałka----------------26---------------Wejherowo------ ---- -06.03.11 Nassani-----------------26------------Piastów(pow.pru szków)---06.03.11 Gosiek_76---------------34---------------Katowice------- --------09.03.11 melonik85.............24...................lubuskie................17.03.11 ila78...........----32...............Wieruszów(ł dzki e)...........21.03.11 puszek666............30...............Carlow.......... .............21.03.11 Nestea tropica..................................................... ....23.03.11 Upsy ...............26...............woj.podlaskie.................02.03.11.. tyllkaaa----------------20 --------------Dzierżoniów------------------------- ? jestem jestem...........27...............Rzeszów.................. .........? Magda_1980............30.................łódzkie....... ..................??? Eli122....................27...............Wielkopolska. ...........poł.marca? Uzupelniam sie w tabeli bo pomalu oswajam sie z mysla ze jestem w ciazy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny we wtorek byłam u ginia i widziałam moje malleństwo :) ehh jest jeszcze malutkie i nie bylo serduszka ale normatermialnie zmiękłam ehhhh :):) nie mam jeszcze wyznaczonego terminu mam przyjść 10.08. Któraś mowiła ze zraziła sie na lekarza na NFZ?? hmmm ja jestem baaardzo zadowolona:) mam zajebiiistą lekarke fakt faktem jest w wrocka i przyjeżża do dz-owa tylko we wtorki ale nie zamienila bym jej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak idzie ochłodzenie a ja właśnie wymyśliłam sposób na ochłodę w nocy :D Wzięłam duuży ręcznik frotte i zmoczyłam go delikatnie w zimnej wodzie. Poobkładaliśmy sie nim z mężem na zmianę trochę, a na koniec zawiesiliśmy w sypialni = pierwsza przespana od tygodnia noc. Dziś mam kolejną wizytę u gina. Martwię się trochę, bo od rana brzuch mnie dość monco pobolewam, a do tego wyniki toksoplazmozy mnie zmartwiły: IGg 156, IGm 2,54 :| Mam nadzieję, że z dzidziuchem wszystko w porządku i marzę o jak najszybszym skierowaniu na usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej tyllkaaa widze ze szybko wzieliscie sie za drugie dziecie :D super tez chcialabym tak jedno po drugim tylko nie wiem jak to z praca czy nie zatęsknie za praca ;P tyllkaaa a bedzie to Twoj lekarz prowadzacy? Bo moja lekarka jest tylko dwa dni w tyg w moim miesice i wiesz, nie bedzie na kazde wezwanie i nie wiem czy sie na nia zdecydowac. Nie jest to dla Ciebie przeszkoda? jakos nie wierze ze po zgloszeniu sie do szpitala zajma sie kobieta dobrze :/ jakies mam takie zle doswiadczenia i mnie to blokuje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaxaxdsc
internetowy lumpeks z odzieżą niemowlęcą Ubranka takich marek jak EARLY DAYS,CHEROKEE,H&M,NEXT już od złotówki www.lumpik.com.pl Prawdopodobnie jedyny taki sklep internetowy w sieci!!! www.lumpik.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) jesem po usg,zarodek ma 5mm i jest bijące serduszko:):):). termin być może ulegnie zmianie,następna wizyta 5 sierpnia. Pozdrawiam Was mamuśki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melonik - hmmm co do wzieliście i zdecydowaliście to nie pasuje mi ta liczba mnoga ;/ to moj M. chciał i cały czas mnie przekonywał Ze jestem przed lub po dniach płodnych tylko zapominał dodac ze plemniki maja tez swoja zywotnos..... Tak ona bedzie mnie prowadziła. ja wiem tez ze jak pojde do szpitala to ze mnie pozadnie zbadaja. i wcale sie nie martwie :) Po za tym mam zajebistego lekarza jak by jej nie było to zawsze mnie przyjmie :) mimo ze prywatnie :):) ak by to powiedziec przetstowałam swoich lekarzy w nablizszej okolicy i wiem jak cos gdzie iść :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki....a gdzie was tak wywiało. chlodniej troche na dworze wiec korzystacie.... u nas bez zmian juz 3dzien jak nono stop i niedobrze, wlasnie czekam na tate bo ma mi przywiez jakies tabletki a apteki zielarskiej z zenszenia podobne pomagaja kobieta w ciazy,,,,, przekonamy sie,,,,, dzis poszlam do sklepu na zakupy jak weszlam tak wyszlam szybko,,, te zapachy wszystkie tak mnie zemdliło ze szok,,,, w pierwszej ciazy tak nie mialam,,,, moze bedzie dziewczynka???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz mam te tabletki ale to nie zenszen a imbir, pomyliło mi sie.... moge chyba brac te tabletki pisze ze ziołowe a w skladzie to imbir, zelatyna wieprzowa,i dwutlenek krzemu jak sadzicie? bo nic nie pisze o ciazy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) I przyjechaliśmy nad morze:) Co prawda pogoda do d..., tzn. leje i wieje, ale okolica cudna! Mam nadzieję, że będzie ładnie w przyszłym tygodniu. Na USG jednak nie byłam, bo moja lekarka nie mogła w ten dzień mi zrobić... będę miała dopiero 3 sierpnia, więc jeszcze niepewność ale mam nadzieję, że będzie OK:) Miłego dnia Wam życzę i do usłyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×