Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

cymbałka

********** TERMIN MARZEC 2011 *********

Polecane posty

a ja właśnie myję okna i ciągle dostaję kopniaki...chyba małemu nie podoba się to babskie zajęcie;) ja też jestem na zwolnieniu 3 miesiąc i się tak rozleniwiłam że hoho;)ale się tym nie przejmuję bo w zyciu jeszcze się napracuję - do 60 roku życia mi daleko;)trzeba korzystać i odpoczywać i się wysypiać bo za kilka miesięcy nie będzie tak różowo;)koledze2 tygodnie temu urodziło się dzieciątko - równo co 2 godz. budzi się na jedzonko i potrafi tak ssać mleko 1,5 godziny aż zaśnie a z racji tego że zaśnie to nie doje, więc zaś się budzi za 1,5 - 2 godz.żeby pojeść i tak w kólko - czy dzień czy noc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ KOCHANE:)) ja własnie wczoraj doswiadczyłam bólu brzuszka:((( mega bolace rozciagnie wiezadeł macicy jak to okreslila moja polozna niegrozne jesli niema krwawienia lub gdy bol ustaje sam. mnie złapało wieczorem pusciło w nocy bez nospy:) ale juz dzis zakupilam na zas uspokoiła mnie ze to normalna sprawa i bedzie sie zdarzac ale zebyscie mnie widzialy jak panikowalam;/ monitorek tetna sie przydal jak nigdy bo odrazu sprawdziłam czy z maluchem ok i naszczescie wszystko ok:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam plany pracować do grudnia :P no ale wyszło u mnie jak wyszło z ciśnieniem i niestety na zwolnienie. Ale powoli wynajduję sobie rzeczy, pierwszy raz nie mam zalegającego prasowania, w każdej szufladzie nawet z papierami mam posprzątane na błysk :) okna także umyłam, ale już z firankami nie szalałam. Niesamowite te wasze maluszki :) wstydzioszko chowają się przed tatusiami :) Czy wasi mężowi też rozmawiają z dzidzią, mój codziennie mówi do brzucha i mówi, żebym nie podsłuchiwała, bo to męska rozmowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczynki, bylam wczoraj na wizycie prywatnej w Dublinie, lekarka zrobila mi usg i okazalo sie ze bedzie parka, ciesze sie a z drugiej strony martwie ze mogla sie pomylic :-( z dziecmi wszystko ok, rosna dlugosc 14,5 cm plus nozki waga dziewczynki 250 gr a chlopca 229, zrobila mi badanie szyjki macicy, strasznie bolalo ale niby wszystko jest ok, dluga szyjka, bez rozwarcia, pozwolila mi na prace do konca listopada i koniec a tak ja prosilam zeby do konca roku, ale powiedziala ze sie na to nie zgadza bo to ciaza blizniacza. Mam lozeczko dla jednego malucha graco http://cokupic.pl/produkt/Graco-Lozeczko-Turystyczne-Contour-Electra-Deluxe-9D97 i nie wiem czy kupic drugie takie samo czy narazie zaczekac i niech spa w jednym do 6 miesiaca i potem kupic dwa drewniane a tego sie pozbyc, nie wiem jak rozegrac spanie dzieci, na gorze w sypialni beda 2 lozeczka a na dole???? dziewczyny mam taki metlik w glowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suelen mój M wczoraj mówił do brzucha do malucha że jak już będzie na świecie w przyszłym roku to razem przegłosuja mamusię i kupią sobie mazdę 6 i będą się wozić i podrywać dziewczyny na auto;)hehe jeszcze wyjdzie na to że pierwsze słowo jakie powie mój syn to nie będzie " mama" tylko "mazda";) gratuluje bliźniaków!!!;)i do tego parka - rewelacja;)nic się nie martw...będziesz miała trudniej ale za to2 razy więcej powodu do usmiechu i kochania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj wieczorem mam wizytę,ale jeszcze nie połówkową.Bardzo bym chciała poznać płeć dzieciątka,ale nie mam usg na każdej wizycie.Troszkę się denerwuję,mam spisaną całą listę pytań(zawsze taką piszę przed wizytą)może nie uzna mnie za histeryczkę?SULlEN-o co chodzi z twoim ciśnieniem?od kiedy zbijałaś lekami? Jestem ciekawa z powodu problemów w pierwszej ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puszek666 gratulacje! U nas też będzie para :) My robimy tak, ze dzieci od poczatku bedą spały w swoim pokoju, kazde w swoim łózeczku. Z racji tego ze sypialnie mamy na gorze, na dole dzieciom chyba postawimy łózeczko turystyczne i w nim będą sypiac w ciagu dnia, albo przebywać jak będę gotować, sprzatać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Kathaya masz racje, teraz musimy odpoczywac ile sie da bo potem będziemy miały cały czas robote przy maleństwu;) Tak zimno a Ty myjesz okna? żebys chora nie była!! Twój Mąż się zdziwi jak dzidzia jednak powie Mama a nie mazda :P Ilosiaaa dobrze,ze ból ustał... Suelen widze,ze juz wiecej odemnie zrobiłaś:P ja musze jeszcze w jednej szafce zrobic porzadek z ciuchami i w barku z papierami ale nie cierpie tego, wole w kuchni gotowac;P M mówi do Małej,że ma kopać mamusie bo nie slucha tatusia;P Puszek666 to będziesz miałą podwójną radosc! gratulacje;) myśle,że dokupienie 2 łózeczka będzie dobrym pomysłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kathaya, ale masz fajnego męża :) no jak nic mały zamiast jeździć na rowerku, będzie miał mini model mazdy :) Mamusiu może Twoi chłopcy pozwolą chociaż kolor autka ci wybrać :D Ja też marcówka, u mnie problem z ciśnieniem jest od początku ciąży (pierwsza wizyta w 8 tygodniu), miałam je ok. 140/90 i miałam mierzyć 3 razy dziennie. Przy wizycie w 12 tygodniu dostałam Dopegyt raz dziennie, w 16 tygodniu na wizycie miałam ciśnienie 160/110 i do szpitala, w szpitalu było już 180/120. Zwiększyli mi dawkę leków, dołożyli inne, nakazali dietę bezsolną, nie denerwować się i siedzieć na zwolnieniu. Teraz jestem w 17t4d i ciśnienie mam ok. 135/88, więc jest już dobrze. PUSZKU, ogromnie gratuluję podwójnego szczęścia, na pewno będzie wszystko dobrze. Co do łóżeczka, oglądałam ostatnio program na TVP 1 ,,Elementarz Mamy" i było tam o łóżeczkach turystycznych, iż sa dobre na wyjazdy, ale jako docelowe nie powinno być, bo jego konstrukcja jest zbyt miękka. Ale trzeba by było poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haha dobre, wiesz moj R jak bylismy w klinice na pierwszym usg i dowiedzielismy sie ze beda blizniaki to krzyknal - zmieniamy na Q7 haha zeby wszystkich i wszystko pomiescic :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny, nie bylo mnie troszke, ale to dlatego ze bylam na krotkim urlopie. Puszek- ja bym ci podpowiedziala zebys zostawila narazie to luzeczko bo dzieciaczki-blizniaki nie lubia byc rozdzielane, szczegolnie do spania. wiem to z doswiadczenia, gdy czuja swoja bliskosc to sa duzo spokojniejsze. Milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn ja myslalam tak narazie miec tylko to jedno lozeczko graco powiedzmy do paru miesiecy mogly by spac razem, a potem kupic dwa drewniane porzadne a nie takie jak mam teraz a tego sie pozbyc, bo one sa male te lozeczka graco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Puszek- maluszki potrzebuja jak najmniej miejsca tzn. ze lubia byc blisko siebie i otulone zeby czuly sie tak jak u mamusi w brzuszku, oczywiscie puzniej sie to zmieni i beda potrzebowaly miejsca, ale napoczatku w zupelnosci im to wystarczy. Dziewczyny- czy wy tez jeszcze macie takie pobolewania brzucha jak na okres, jakos juz tak drugi raz mnie to zlapalo i przeszlo dopiero po nospie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam takie bole jak mam pelny pecherz :-( tak tylko nie wiem czy dokupic drugie lozeczko takie jak mam czyli graco (kojec) czy moze tego pozbyc sie po 2,3 miesiacach i kupic dwa drewniane wielkie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja nie wiem jak to u was z racji tego ze mieszkam w DE ale sa lozeczka drewniane duze ktore mozna potem przebudowac na lozko jak dziecko jest wieksze, dzieki za odpowiedz odnosnie tych boli bo sie troche martwilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie wczoraj złapał ból i troszkę się wystraszyłam, wzięłam No-Spę położyłam się i minął ból. Puszku może poczytaj inne opinie mam bliźniąt, myślę, że najcenniejsze informacje od nich zdobędziesz, bo one już przeszły przez początki z dwójką maluszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja co jakiś czas miewam bóle brzucha. Wkurzam się bo praktycznie co noc budzi mnie kłujący ból brzucha. Mam go wtedy jak skała i muszę iść do łazienki opróżnić pęcherz, połozyć się i po jakimś czasie przechodzi. Staram się nie pić przed spaniem ale to nic nie daje. Na bóle brzucha nospa wg mojego lekarza - nie szkodzi maleństwu. Na początku nie chciałam brać bo nigdy nie byłam zwolenniczką brania leków ale nie miałam wyjścia i to pomaga. No trochę zimnawo na mycie okien ale u mnie w domu jest tak gorąco, że w samych majtkach mozna chodzić;)a poza tym muszę się więcej ruszać bo ostatnio za szybko coś tyję;/a teraz zima się zbliza to już w ogóle z ruchu nici

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Sualen to ja mam zawsze niskie ciśnienie jak mi mierzą jak jestem u gina 90/60, 80/60. Kaaaat_34 mi sie takie bóle już skończyły ale miewałam takie... Puszek666 myśle,że będze dobrze jak zrobisz tak jak dziewczyny pisały. Na poczatek dzieciaczkom starczy jedno lozeczko a jak juz beda wieksze to kupisz 2 drewniane;] Kathaya to spaceruj sobie po mieszkaniu tam i spowrotem:P to tez ruch a lepsze od mycia okien;) ja sie przed chwila ważyłam i wychodzi mi 55,5 kg , czyli nie ma źle;] Byłam na spacerze bo jakoś źle się czułam i odrazu jest mi lepiej;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za dobrą radę;) muszę tylko opracować plan z którego pokoju zaczynam spacer a w którym kończę;) mam orbitrek w domu, który kupiliśmy jak jeszcze nie byłam w ciąży, ale jakoś nie mam motywacji do ćwiczeń na nim. Ale chyba nie będę miała wyjścia bo waga jak wiadomo powszechnie w drugim trymestrze wzrasta dość dużo. A mi wzrosła w ciągu 2 tygodniu prawie o 2 kg. Co będzie za 2 tygodnie na wizycie kontrolnej?!;/ 2 kg to powinna na miesiąc wzrosnąć...chyba wyrzucę wagę z domu bo za bardzo staram się nad tym wszystkim mieć kontrolę a jak wiadomo nie wszystko w ciazy przebiega ksiązkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja się po prostu strasznie rozleniwiłam, długo śpię, też racji ciśnienia bo mierzone miałam i położna zapytała czy jeszcze tu jestem ;-)) 100/60. Nic nie robię ponad to co trzeba.Zrobię obiad, wstawię pranie, i zbieram się już od tygodnia do generalnych porządków ale zebrać się nie mogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie! wiecie dziewczynki ze byla badz jest DEBATA na temat urlopu macierzynskiego;) czy z 14 wydluza nam do 20:D......nie wiem czy juz jest zakonczona ale wiem ze dzis miala sie odbyc;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mam pytanie do was co sadzicie o kupnie psa teraz przed porodem:) mieszkamy w bloku i raczej mialby to byc pies do kolan. zakochalismy sie w takim widoku u znajomych pies nieodchodzil od Córki znajomych mala spala w leżaczku a on obok byl to york ale jakos niezabrdzo je lubie. co wy na to 5 miesiac ciazy to dobry moment czy kiepski ogulnie?? napewno wiecej był wychodziła na spacerki itp ale potrzebuje waszej opini z racji przyszlych mam co kilka glow to nie jedna:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oRunia
jeżeli chcesz psa to tylko teraz :) ostatnio nawet oglądałam program w którym psychologowie itp wypowiadali się na temat wychowywania dzieci z psami i ansolutne TAk - i lepiej jest mieć w domu psa i przynieść dzidziusia niż na odwrót :) zastanów się tylko nad rasą yorkto terier a każdy terrier to charakterny piesek! wiem co mówię :) lepiej w takim stanie jak jesteś nie kupować psa myśliwskiego tylko typowego towarzysza :) łagodnego i nie wymagającego tresury piesetka :) ja tez mieszkam w bloku i marze o psie :) ale mój M nie chce się zgodzić bo mówi, że to jemu przybędzie jeszcze jeden obowiązek ;( ja marze o Bordziaku, albo cone corso - ale to nie są piesety na 60m2 :( i ostatnio zmieniło mi się na spaniela :) rudego :) jak ja :) jaka pani taki pies :) a w zasadzie chciałabym suczkę :) patrzyłam ostatnio na wózki i chyba zdecyduje się na X-lander XA z fotelikiem samochodowym http://allegro.pl/xa-x-lander-maxi-cosi-cabrio-fix-zestaw-20-element-i1275519852.html ale bede polować na allegro może uda się jakąś fajną używkę kupić :) ten Mutsy Urban Rider Standard suuper mi się podoba, ale drogi baardzo :( dziewczyny, co z tym bóle brzucha - bo w zasadzie o kilku dni, boli mnie prawie non stop :( i jest twardy bardzo mocno :( jutro ide do gina i się wypytam, ale martwi mnie to i do tego dzidzia nic się nie odzywa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz ja ci niepolecam spaniela miałam i to sa psy ktore potrzebuja twardego pana absolutnie zadnej słabosci w tresurze zyja swoim zyciem i swoimi sciezkami ciezkie w ułozeniu... własnie mysle nad małym spokojnym pieskiem taka rasa do kolana max no yorki własnie sa takie charakterne jak spaniele:) ciezko mi bedzie chyba znalezc taka spokojna rase... co do wózeczka tez chciałam X-landera ale juz mi przeszlo gdy pani w sklepie włozyła gondolke z x-landera do gondolki Jedo fyn (ktorego zamierzam zakupic) chodzi oto ze x-lander mial no sporo mniejsza gondole i płydsza i waga 15kg a Jedo 10 wiec niby niewielka roznica ale dodac do tego 3 pietro i dziecko w srodku to juz cos:)) bóle podbrzusza mam wlasnie ja połozna mowi ze sa niegrozne i sa spowodowane rozciaganiem wiezadeł macicy. poleciła nospe i odpoczynek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ILOSIA jeśli naprawdę bardzo, bardzo chcesz psa, to myślę, że to jest dobry moment. Masz czas, aby odchować szczeniaka, a będzie na tyle młody jak przyjdzie dziecko na świat, że się przyzwyczai i mam nadzieję, że się polubią. Co do rasy york, uparte, złośliwe, mega szczekające psy i wiem co mówię, moja mama jest właścicielką i miłośniczką takiego psa. Poczytaj o rasach jakie są dobre dla dzieci, przyjazne, kiedy czytałam, że Cocel-Spaniele mimo, iż słodkie mają często coś nie tak z psychiką. A ty o jakiejś konkretnej rasie myślisz? Ja strasznie chciałam psa :) i w zeszłym roku (o boże to już rok) mąż przyniósł świnkę morską :) i tak mam mojego ''psa" ORUNIA, świetny jest ten wózek, ale jakoś cena troszkę mnie przeraża. X-lander to jest jeden z naszych typów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz nie konkretnej niemam dlatego grzebie w necie zalerzy mi zeby był maly psiak i spokojny. maly bo zawsze bedzie mi latwiej zapakowac go do samochodu i jechac na wakacje czy poprosic mame o opieke w skrajnym przypadku a rownoczesnie własnie nie piesek mini zeby dzidzia nietraktowała go jak zabawki czyli York odpada. i na spacer z wozeczkiem z malym psem latwiej jak z gigantem:) a moze ktoras z was ma psa i poleca jakas rase? wiesz chce psa bardzo siedze w domu i zycie mi tak pozwolilo ze wruce do pracy dopiero za jakies 2-3lata a jak trzeba prace wykonuje w domu droga internetowa pracuje w firmie rodzinnej mojego taty wiec niemam problemu z brakiem czasu dla psa lub zepchniecia go na dalszy plan. mieszkam co prawda w bloku ale przy lesie i terenach zielonych a rodzice mieszkaja max 10minut drogi odemnie i maja ogromna dzialke wiec czas i miejsce jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też bolał mnie brzuch i twardniał i no spy w sumie nie biorę, tylko magnez B6 , ale to po wizycie u lekarza bo mogą być rózne podłoża tych twardnień Suelen, niestety nie masz racji co do yorka, my mamy yorka i nigdy nie była uparta i złośliwa, wręcz przeciwnie jest kochana i bardzo łagodna, i bardzo mały pracy przy niej i wiem że jak się dzidzia urodzi to będzie jej pilnowała jak największy obrońca ilosiaaa tylko że wiesz że to dużo obowiązków, ja wychodzę zawsze rano, ale z racji urodzenia się niedługo dzidzi przygotowuję teraz domowników do zmian że ja wychodzić przez jakiś czas nie będę. A potem jak będę szła z wózeczkiem to nie będzie problemu żeby pieska wziąć ze sobą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
Fonia29 nie jestes sama! ja mam tak samo;) aż mi lepiej,że nie tylko ze mnie się straszny leń zrobił;) Jestem jestem a nie jest teraz tak ze urlop macierzynski trwa 20 tyg i mozemy go przedluzyc o 2 tygodnie? Ilosiaaa jesli nie masz uczulenia na psa to mysle ze to dobry pomysl;) dobrze jest jak dziecko od małego przebywa ze zwierzetami;) my mamy owczarka niemieckiego tzn mój brat ale ja wszystko przy nim robie ale kiedys chcielibysmy beagla miec;) oRunia moze za dużo wysiłku miałaś przez ostatnie dni i dlatego masz te bole? jutro zapewne gin CIę uspokoi,że nic się nie dzieje, trzymam kciuki! Suelen świnka morska to prawie pies:P taki baaardzo miniaturowy, ktory nie potrafi szczekac i nie musisz wyprowadzac na spacery;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuethe
fonia29 poczytam w ksiażce o psach,którą sobie kupilam jaki byłby idealny do mieszkania w bloku i przebywania z małym dzieckiem;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×