Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thinki100

Starania o dzidziusia od ponad 13 miesiecy!!!

Polecane posty

Gość fikajuk
czy wy musicie byc tak durne i używać słowa "dzidzius" rzuca wam sie na mózg od tych dzieci i zachowujecie sie jak 8 latki. "dzidius" ja pitole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiikajuk
czy wy musicie byc tak durne i używać słowa "dzidzius" rzuca wam sie na mózg od tych dzieci i zachowujecie sie jak 8 latki. "dzidius" ja pitole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klllimatoridh
czy wy musicie byc tak durne i używać słowa "dzidzius" rzuca wam sie na mózg od tych dzieci i zachowujecie sie jak 8 latki. "dzidius" ja pitole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny, pozwolcie, ze sie przylacze... Jestesmy z mezem 2 lata po slubie, i od samego poczatku nie robimy nic, zeby zapobiec ciazy, ale tez jakos na sile nie probujemy. Ostatnio zaczelam sie troszke niepokoic, bo jakby nie bylo to juz dwa lata :( W styczniu przeszlam przez serie badan, poczawszy od zwyklej cytologii, usg wewnetrzne i zewnetrzne, hormony(tarczyca i nasadka mozgowa) i wszystko wyszlo ok. Maz badal sie przed slubem i tez wszystko z nim w porzadku, a ciazy jak nie bylo tak i nie ma. W piatek bylam i ginekologa i zlecil jeszcze jedno badanie - Histero-sonografia czy cos takiego. Maja mi wypelniac macice jakims plynem, zeby wykluczyc obecnosc polipa :( Od poczatku wspolzycia z mezem, plamie podczas stosunkow (tylko na tydzien przed rozpoczeciem @) i wszystko niby ok a to nie ustaje i w ciaze tez nie zachodze. Lekarz sie podsmiewa, ze ma przeczucie, ze jesli nie mam polipa to do pol roku bede w ciazy, mam tylko kupic testy owulacyjne i lykac kwas foliowy. Czy myslicie ze to wystarczy? Czy ktoras z was miala podobna dolegliwosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hukimwsmuk
EwelaK-ja z innego topiku jestem! Polipy miałam ,ale nie wykryte przez HSG!Co do za bzdura???? Do wykrycia-i ewentualnego usuniecia polipow-potzrebna jest HISTEROKOPIA!!!Zmien lekarza,bo przeczucie to moze miec,co do pogody,a nie co do Twojej ciąży! Ponadto plamienie na tydzioeń przed@ i podczas stosunkow niestety nie jest normalne!!! Na Twoim miejscu zmieniłabym tego konowała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ewelka, A czy robilas badanie na tzw. "wrogi sluz" ? Nie orientuje sie na czym ono dokladnie polega ale ma na celu sprawdzenie czy twoj sluz nie zabija plemnikow partnera. Czasem i tak bywa ze u obojga wszystko jest wporzadku, badania wychodza ok ale dalej sie nie udaje zafasolkowac. Czasem tp kwestia psychiki a czasem tak jak wyzej , byc moze sa i jeszcze inne jakies przyczyny .. Mam nadzieje ze u mnie hormony wyjda ok, choc roznie to moze byc. Moj maz robil badanie nasienia i u niego jak narazie wszystko wporzadku. takze czekamy na diagnoze mojego stanu zdrowia ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hukimwsmuk, To nie jest moj pierwszy, ale trzeci lekarz i wszyscy twierdza, ze ze mna wszystko dobrze. "Obecny" sie podsmiewa, ale to naprawde dobry lekarz, i widocznie to taki jego sposob na dodanie otuchy. Ten jako jedyny zleca mi te wszystkie dodatkowe badania. Moje plamienia spowodowane sa nadwrazliwoscia szyjki na tydzien przed @. Przez pozostale dni cyklu jest ok. Juz sama nie wiem co myslec :( Moj maz nie byl moim pierwszym "partnerem" i wczesniej tego nie bylo. A z nim od samego poczatku te objawy :( . Moze mam na niego alergie hihihi. Thinki, Nigdy nawet nie slyszalam o "wrogim sluzie" , ale zapytam o to lekarza przy nastepnej wizycie, ktora juz za 2 tygodnie. A hsg to chyba histeroskopia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenyyy
witajcie, hsg to nie to samo co histeroskopia. ja miałam robioną histeroskopię i jeżeli w dalszym ciągu nie zajdę w ciążę to będę miała hsg. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak masz racje, zaden ze mnie ekspert w sumie, ale troszke sie wlasnie oczytalam :) Tylko cos mi tu nie pasuje, bo lekarz wspomnial, ze beda mi tam wode wpuszczac (chyba mial kontrast na mysli) i to badanie musi byc wykonane miedzy 6 a 10 dc. Czyli hsg. A w przypadku niewyjasnionej przyczyny krwawien i w poszukiwaniu polipa robi sie histeroskopie, wprowadzajac wziernik do szyjki. Takze ja juz nie wiem, ktore badanie beda mi robic. Zglupialam. Musze tam zadzwonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej a po jakim czasie staran wykonuje sie takie badanie (hsg czy histeroskopie) ? u mnie chyba przeszkoda jest podwyzszony poziom prolaktyny i byc moze CRP ..dzisiaj mialam robione badania podstawowych hormonow wszystkie wyszly w normie, natomiast PRL 27,95 ng/ml . no i nie znam jeszcze wyniku badan na progesteron bo bede dopiero robila takie badanka 21 d.c. Co do CRP wynik mam 9,5 mg/l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thinki, Moje badanie hsg czy histeroskopii, ktorekolwiek to bedzie :) zostalo zlecone ze wzgledu na wykluczenie ewentualnego polipa, ktory moze byc przyczyna moich plamien na tydzien przed @ (tylko podczas stosunku) ale od dwoch lat wogole sie z mezem nie zabezpieczamy i slyszalam, ze takie badania wykonuja, po dwoch latach bezskutecznych staran. Za cztery dni powinna sie u mnie pojawic @ wiec sprobuje testow owu i zobaczymy co bedzie dalej. A co do Twojego poziomu PRL, no to rzeczywiscie troszke wysoki, ale przynajmniej juz znasz przyczyne :) i mozesz nad nia pracowac, a ja nadal nie wiem nic, bo niby wszystko ok, a jednak... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo jak milo ze jednak jeszcze ktos tu zaglada:P a powiedz mi czemu jak pojawi Ci sie @ to bedziesz probowala testow owu ???? czy chodzi Ci o to , ze w nowym cyklu ?? A co do mojego prl to mam nadzieje ze to moja pierwsza i jedyna przyczyna... nie wliczajac rpc :/ hmmmmmmmmmmmmm musze umowic sie na wizyte do jakiegos dobrego gina i mam nadzieje ze wszystko jakos sie w koncu ulozy i uda sie zafasolkowac :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Thinki, zagladam i bede zagladac :) jakos mi razniej przy babeczkach z podobnymi zmartwieniami :) Tak, chodzi mi o nowy cykl oczywiscie, jeszcze ich nie uzywalam wiec chce zaczac od poczatku. Miedzy 6 a 10 dc mam miec to badanie, a po wynikach sie okarze, czy jest tam jakis "wstreciuch" czy nie. I moze w koncu tez bede wiedziala co i jak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No pewnie, zawsze to troche lzej na duszy .... :) nie z kazdym mozna o tym porozmawiac bo nie kazdy rozumie... nie wie jak to jest :/ a badanko na pewno wyjdzie ok !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :):) Widzę, że spać nie możecie jeszcze. Ja niedawno wróciłam z pracy, ale zaraz znikam bo mam strasznie ciężki tydzień :(:(:(:( Hmm wiecie z tego co pamiętam to ja po @, tak ok. 7dc miałam robione hsg :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Ja jeszcze pracuje wiec nie ma mowy o spanku, z tym ze miedzy wami a mna jest jakies 7 godzin roznicy czasu :) HSG w 7dc tak? Wiec wszystko wskazuje na to, ze bede jednak miala hsg a nie histeroskopie :( Ale czy przy tym badaniu tez mozna stwierdzic polipy? Ja plamie z szyjki :( Ok! Trzeba myslec pozytywnie!!! Nie mam polipa, nie mam pilipa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, hej Ewelka - no najwidoczniej.....ginka kazała mi zadzwonić jak dostanę @....zadzwoniłam to było w czwartek, we wtorek położyła mnie do szpitala a w srodę miałam hsg. We wtorek miałam robione usg i stan czystości pochwy. A w srodę juz normalnie, z samego rańca hsg :):) Tak trzymaj, myśl pozytywnie!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy można w ten sposób stwierdzić czy są polipy. Może bo to wkońcu na dobrą sprawę rentgen..............:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Na normalnym usg nic nie widac bo macice sa jakies niby przykurczone w niektorych miejscach a po wprowadzeniu plynu wszystko sie elegancko otwiera i widac, czy cos sie w tych zakamarkach nie kryje" - tak mi to wytlumaczyl. Ale to ma byc tylko badanie, bez zadnego przyjmowania do szpitala. Czyzby tutaj robili to inaczej? Jak bylam u ginka w ubiegly piatek, to w poczekalni bylam jedyna babka bez brzuchala :( az sie poplakalam.... ....kiedy my dziewczyny??? Takie 17stki wpadaja przy pierwszym przypadkowym rozchyleniu nog, a pozniej usuwaja albo oddaja, a jak ktos dzieciatka pragnie calym serduchem to.... nie ma i nie ma :( Ale...... w koncu bedzie!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń do lekarza i się upewnij co i jak. Jak to będzie wszystko przebiegało.....A tak a' propos skąd jesteś???? Wyobrażam sobie Twoje samopoczucie w tej poczekalni.....Ja pracuję w handlu, i non stop widzę brzuchatki lub mamuśki i też zbyt dobrze nie wpływa to na moje samopoczucie :(:(:( Dobranoc, idę spać 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam sobie w Stanach od 10ciu lat :( (niestety) Jutro do nich zadzwonie. Dobranoc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenyyy
"slyszalam, ze takie badania wykonuja, po dwoch latach bezskutecznych staran" Dziewczyny to nie prawda!!! Ale faktycznie zależy to od lekarza. Opowiem pokrótce moją historię. Mam 28 lat i od ponad roku staramy sie z mężem o dziecko. ginekolog do którego chodzę od 16-tego roku życia jest super. Gdy mu powiedziałam, że chcemy się starać o dziecko to od razu powiedział, że jeżeli przez pół roku nie będzie efektów to nie ma na co czekać tylko trzeba wykonywać badania (które przeciez w żaden sposób nie przeszkadzają w staraniach:) ) No i niestety przez pół roku nic niebyło, w związku z tym pierwszą najważniejszą sprawą jest zbadanie nasienia partnera - u mojego męża jest wszystko dobrze, a ja miałam zrobić badania na prolaktynę, progesteron, toksoplazmozę i jeżeli dobrze pamiętam to na różyczkę. Wszystkie badania wyszły pomyślnie. Po tym miałam przez trzy cykle monitorowaną owulację, podczas której lekarz wskazywał kiedy najprawdopodobniej pęknie pęcherzyk i kiedy należy działać. Owulację mam książkową ale niestety dalej bez efektów. Następnie dostałam skierowanie na histeroskopię. lekarz wskazał mi prywatną klinikę, która też robi badania w ramach NFZ więc nic nie płaciłam. Nie bójcie się tego bo to pikuś. Ja zostałam uśpiona, a jak się obudziłam to żadnego bólu nie czułam, jedynie przez następny tydzień krwawiłam, ponieważ podczas tego badania został pobrany wycinek endometrium do sprawdzenia. I to badanie również nie wykazało żadnych nieprawidłowości. Podczas histeroskopii wpuszczają jakiś gaz czy płyn - nawet nie wiem, muszę doczytać - i te nasze wnętrzności się rozszerzają. Mój lekarz powiedział, że dobrzebybyło, żeby nie zmarnować tego okresu bo to "rozszerzenie" będzie się utrzymywało do około trzech cylki i wtedy bardzio dużo kobiet zachodzi w ciążę. Jak będzie u mnie to zobaczymy. Natomiast jeżeli sie nie uda to czeka mnie badanie hsg. Po hsg coś tam jeszcze ale nie pamiętam. Dziewczyny nie nie ma co czekać i dopiero po dwóch latach szukać ewentualnej przyczyny!!!! Walczcie o swoje:) Mam nadzieję, że opisałam swoją opowiastkę w miarę sensownie i choć troszkę rozjasniłam Wam sytuację:) Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heeeeeeey:) Kobietki widze ze stale zagladaja tu te same osoby wiec proponuje moze utworzyc tabelke nas staraczek :P zobaczymy ktorej jako pierwszej sie uda itp :) Podejrzalam to na innym forum hihi wiec co o tym myslicie ? Wpisujcie się!!!! NICK WIEK DATA OSTATNIEJ @ CYKL STARAŃ Thinki100 25 18.07 13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozjasnilas Jenny, rozjasnilas i to bardzo :) Dzieki. Ja juz wiem, ze za okolo 2 tygodnie, jednak bede miala histeroskopie, i to bedzie na kilka dni przed owu,wiec zobaczymy jak to bedzie z tym rozszezeniem ;) Mam jeszcze jedno zmartwienie, otoz... Moj maz robil sobie badania, ale az 2 lata temu (jeszcze przed slubem i tylko dlatego, ze plamilam podczas stosunkow) ale nie robil testow nasienia i nie bardzo wiem jak go do tego przekonac. Jest typem tych, "z ktorymi napewno wszystko jest ok"!!! I nie da sobie nic przetlumaczyc :( Moze to durne, ale zaczynam sie zastanawiac nad tym czy u niego jest rzeczywiscie ok dlatego, ze obie jego "eks", z ktorymi byl przede mna (po 3 lata z kazda) maja teraz dzieci, a my dalej nie. Obie wpadly z nastepnym gosciem po moim mezu :) Jak go przekonac? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Thinki, Uwazam, ze ta tabelka to fajny pomysl :) EwelaK /25 lat/ @24 czerwiec/ a jesli chodzi o starania to 8 cykli tak pelna para :P a od 22 cykli nie robimy nic by zapobiec ciazy wiec nie wiem, ktory mam brac pod uwage, ale chyba 8 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to tabelka sie powieksza ;) czekamy na kolejne staraczki! NICK WIEK DATA OSTATNIEJ @ CYKL STARAŃ Thinki100 25 18.07 13 EwelaK 25 24.06 8 czekamy na kolejne staraczki! Ewelka ! Tak jak juz wczesniej pisalysmy w tym temacie plemniczki dojrzewaja do okolo 3 miesiecy, i bardzo czesto ich stan moze sie zmieniac na "lepsze" i "gorsze" . Radzilabym Ci namowić meza na badanka, przekonaj go ze to nic zlego ;). Wiem, wiem, moze byc ciezko moj maz tez bardzo sie obawial tych wynikow! Ale na szczescie wszystko okazalo sie w porzadku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to moze tak : NICK........ WIEK........ DATA OSTATNIEJ @........ CYKL STARAŃ Thinki100...... 25........ 18.07.............................. 13 EwelaK..........25........ 24.06............................... 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×