Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość Gdań
reakcja NaOH i fenoloftaleina: Należało dodać HNO3 równanie reakcji NaOh+HNO3=NaNO3+H2O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
zadanie na uzupełnianie z białkami: białka, kwas azotowy, barwi na żółto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NADIECIEEEEEEE
JA zdawala, 3 wykladowcow, ,wybierasz kartke z 3 pytaniai i odchoczidz od stolu i przygotuj sie na nie ,jak poprzednik odejdzie to ty bedziesz odpowiadla, najczesciej jak chodzilas na wyklady to cie znaja i czasai oko przymkna, ale jak siedzi dyrektor przy stole to wymaga wiecej,ale dasz rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
przyłączanie bromu do propynu półstrukturalnie : CHC-CH3 + Br2 -------> CHBr=CBr-CH3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
Główne źródła węglowodorów ropa naft i gaz ziemny, nasycone alkany potem nienasycone alkeny i alkiny, alkany podlegaja reakcji podstawiania a nienasycone przyłączania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
w zadaniu ze srebrem trzeba było napisać czym jest srebro w tym równaniu. Napisałem "reduktorem "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to wpisałeś podstawiania czy przyłaczania no to przyfilozofowałem z tlenkiem magnezu :(, no nic może z innych będzie te 15p a co zaznaczyłem w pierwszym i ostatnim zadaniu w zamknietych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
o czym było to ostatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
pytali o nienasycone (chyba , bo już mi się zaciera)to wpisałem przyłączania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to fajnie :D ostatnie było co sie stanie jak zabraknie wystarczajacej ilosci tlenu, ja dałem ze moze powstac niespodziewany wybuch czy cos takiego a w pierwszym dałem D, a ty pamietasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
nieee nie wybuchnie. tam chodziło o to że przy niepełnym spalaniu wydziela się trujący tlenek węgla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
1 pytanie było o liczbę masową zaznaczyłem tą gdzie było liczba nuklidów w izotopie pierwiastka. Przypomniało mi się pytanie z przemianą radu w radon. to była przemiana alfa ( spartolilem to)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkoda, ale chociaz 3p beda z tego podstawiania :D nadal nie jestem pewny czy mam te 15p, jakoś taka sytuacja, mistyfikacja, hemoglobina xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
ja mam pecha w strzelaniu. jak czegoś nie wiem to zawsze źle wyceluję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok jeszcze to jak masz: reakcja magnezu z tlenem cos tam wybuchowo(szybko) i sie swieci mocno jasno, dobrze? w przed przedostatnim, III, I, II, a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma recepty na strzelanie, ja mam swoj system, ale dlugo by o nim pisac xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
spalanie magnezu w tlenie mam tak samo a to z tymi I II i III to strzelałem na I, III, II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gdań
i jeszcze jedno zadanie: szybkość reakcji Zn z HCl można zwiększyć poprzez wprowadzenie Zn w postaci opiłek i przez wzrost stężenia HCl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Było też pytanie o sól stosowaną w spożywcze itd. Chlorek Sodu czyli NaCl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierdole dałem sol kuchenna choc wiedzialem ze to chodzi o ta oficjalna nazwe, a nie moglem sobie jej przypomniec :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzaminowany
Jak odczucia po sesji zimowej 2013. Wszystko ok. Egzaminy łatwe czy raczej trudne według was. Moje odczucia są takie, że jednie z zdawanych przedmiotów to biologia sprawiła mi najwięcej trudności, za to matematyka pozytywnie mnie zaskoczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość t67858
Jasiu ja też napisałem "SÓL KUCHENNA" ale wydaje mi się że to nie gra różnicy bo sól spożywcza a sól kuchenna to jest to samo, pamiętam że w szkole podstawowej nauczycielka gadała nam że jak napiszemy tak na sprawdzianie to nam zaliczy ale nie wiem jak tutaj w eksternie patrzą na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ t67858 Trzeba było napisać wzór i nazwę związku...Sól kuchenna to nazwa potoczna ,nazwa związku to chlorek sodu.Wzór to NaCl. Jak ktoś nie wiedział to nawet łatwo było wywnioskować po opisie ,gdzie na przemian była mowa o sodzie i chlorku jakimś tam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
ogarnia ktoś mniej więcej do kiedy trzeba złożyć bibliografię i konspekt na ustny polski? wiem, że jeszcze nie przyszły wyniki (jeżeli ktoś wie i dzwonił do oke kiedy wysyłają listy to też byłbym wdzięczny ale pewnie gdzieś w połowie marca dostaniemy wyniki), przydzielili mnie do szkoły na Mińskiej w Warszawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@brajan Jak mogli Ci już przydzielić szkołę skoro nie mają jeszcze Twoich wyników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@placek922 Mnie przydzielili do szkoły zaraz po tym kiedy wyslałam deklarację maturalną, dostałam telefon z OKE i miła pani zapytała gdzie by mi pasowało zdawac, przydzieliła mi bliską mojego zamieszkania szkołę i dostałam też pisemną odpowiedź. Musiałam się jak najszybciej stawic w przydzielonej szkole żeby wybrać temat maturalny z polskiego, bo ostateczne zmiany można było wprowadzić do 7 (lub 15) lutego. A Ty nie składałeś deklaracji w grudniu? @brajan Bibliografię należy złożyć do 7 kwietnia 2013 z tego co wiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@Placek - Nasze poznańskie OKE odrobinkę nas w tej kwestii olało i szkołę przydzielą nam dopiero jak zostaniemy dopuszczeni do matury. Dlatego czasu nie mamy wiele... Mam więc nadzieję, że chociaż ze sprawdzaniem prac Poznań znów się uwinie, bo nie zamierzam myśleć o jakiejś pracy maturalnej w kwietniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brajan
@evijot dzięki za pomoc :), czyli trzeba się brać do roboty, żeby to napisać :) @placek922 no własnie u nas w Warszawie jest inaczej, złożyłem deklarację maturalną do naszego OKE w listopadzie (miałem do zaliczenia jeszcze 3 egzaminy, które pisałem w tej sesji luty 2013, wiadomo nie wiem jeszcze czy zaliczyłem czy nie ale przygotowałem się na wszielki wypadek gdybym zaliczył), dostałem list, że przydzielili mnie do szkoły, pojechałem tam, wybrałem sobie temat na ustny polski i Pan w sekretariacie powiedział, że właśnie wszelkie zmiany w deklaracji czyli (przedmioty które chce zdawać jak i zarówno temat na ustny polski) mogę tak jak napisała evijot zmieniać do 7 lutego. Wiadomo.. jak zawaliłem coś z tych przedmiotów czyli Polski/Matematyka/Fizyka, które pisałem w tej sesji to nie dopuszczą mnie do matury i tyle.. ale właśnie na wszelki wypadek zabezpieczyłem się, że deklaracje maturalną złożyłem już na maturę 2013.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przystojniak jak się patrzy
@ambiwalentna Teraz przed anglikiem dyrektor ten o kulach powiedział do nas coś takiego: "co roku z kilkorgiem z Państwa którzy zdają egzaminy widzimy się na maturze, więc pewnie i z niektórymi z was też się jeszcze spotkamy". Wnioskuję stąd że przydzielą nas do XI LO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×