Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość czarna182
ja tez sie boje bo te dwa przedmioty chyba mi nie poszły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi historia poszła nawet gładko i po egzaminie raczej byłem pewny 15p a nawet więcej. ---------- Z tym Poniatowskim masz dobrze. Może uda wam się zdać. Ja historię zdałem na dobry. ------ Ale z tego, co pamiętam to egzamin jest podzielony na epoki. I z każdej epoki jest po parę punktów. U nas też były pytanie ze Starożytnego Egiptu. Dwudziestolecia międzywojennego z Polski po 1945r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiolka to jakiś mój sobowtór :) też zdaję 11 egzaminów i mam podobne wrażenia co Wiola hehe . Nie martw się! Zostaje luty na poprawki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A wyniki egzaminów przychodzą osobno z każdego przedmiotu, czy wszystko za jednym razem? I czy jest może wgląd do egzaminów które się pisało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Historia była łatwa... jeśli ktoś się uczył.. ja się nie uczyłem i było mi wstyd że nie wiem tych podstaw no ale co zrobić, pozostaje luty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Warszawie był chłopak który cały test trząsł nogą a jako że na podłodze jest parkiet to drgania rozchodziły się dosłownie po całej sali - to bardzo rozpraszające, jeśli to czyta sprawca niech się opanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wyglądał egzamin z matematyki? z czego się najlepiej przygotować ?/dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z matmy były ciągi, funka liniowa, bryły, jedno zadanie z obliczeniem logarytmu, wartosc bezwzgledna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luluskakopciuszek
Witam nie pisalam bo nie mialam dostepu do internetu od momentu przyjzadu do polski ...po egzaminach z matematyki biologi i historii jakos nastroj nie bardzo do konca pozytywny....historia w miare duzo czytalam wiec moze jakos zdam ....gorzej z biologia.... pozdrawiam i powodzonka dalej... mnie jeszcze czekaja 3 egzaminy i reszta w lutym jak te zdam :P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"W Warszawie był chłopak który cały test trząsł nogą a jako że na podłodze jest parkiet to drgania rozchodziły się dosłownie po całej sali" - możesz opisać tego chłopaka? Czy ktoś może wie kiedy będą wyniki testów z tej sesji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daksap
Na matematyce w tej sesji było 20 zadań zamkniętych pytania różne np. 1 Usuń niewymierność z mianownika 2 Z jakiej liczby 12% to 12 3 Obliczyć 5-I-5I 4 Bylo z potęgami 4do2 x 3do3 x 2 do 4 dzielone przez takie podobne 5 Trójkąt wpisany w kole o kacie 90 stopni i dwa inne, policzyc trzeba było ich kąty, odpowiedz mozna było znaleźć w karcie wzorów 6 dwa logarytmy odjąć od siebie 7 podane pole kwadratu i ile wynosi jego obwód 8 rzut moneta dwa razy i jaka jest szansa ze tylko raz wypadnie orzeł Reszty z zamkniętych nie mogę sobie przypomnieć Później były dwa zadania Prawda/Fałsz 1 Dotyczyło funkcji 2 Narysowany był stożek i walec, stożek miał 2x większą wysokość, a walec 2x większą długość podstawy. Pytania dotyczyły wzorów. Za oba te zadania można było, chyba, dostać 10pkt Później zostały już zadania otwarte 1 Podany był trójkąt prostokątny z miara dwóch boków, trzeba bylo wyliczyc trzeci bok i cos kąta. 2 równanie kwadratowe 3 był wielomian do wyliczenia 4 Ciąg arytmetyczny był podany wyraz 11 i 18 trzeba było wyliczyć 1 i różnicę 5 Coś tam z prosta było podane A(0,0) i B(10,5) i coś tam policzyć nie pamiętam co, chyba jakiś wzór:) 6 Policzyć średnia arytmetyczną z podanych liczb i mediane. 7 Zadanie z bryłą. Możliwe, że gdzieś cos pokręciłem, ale tak to pamietam. Może komus sie przyda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna182
Witam mógłby ktos napisac mi czego moge sie spodziewac na chemi? boje sie strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daksap
Przeglądałaś te przykładowe zadania które mogą się pojawiać?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daksap
Zle trochę sformułowałem zdanie. Moga sie pojawić podobne do nich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna182
tak rozwiazywałam te przykładowe.. a na ostatniej sesji tez były podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyniki przychodzą po około miesiącu od sesji ze wszystkich przedmiotów, które zdajemy. ---- Jak ktoś pamięta ostatni egzamin z chemii i chce coś napisać, będę wdzięczny. Czy na ostatnim egzaminie było coś o zmianie klimatu, ocieplanie, gazy cieplarniane itd. Jak ktoś by pamiętał. --------- Dla mnie też biologia była ciężka, ale zdałem i to całkiem nieźle. Matematyka mi osobiście poszła super na ostatniej sesji. Bałem się jej, ale jak wyszyłem z sali, to sobie pomyślałem, że minimum dostateczny będzie z tego egzaminu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli nie mamy żadnego wglądu do egzaminów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamy wgląd do naszych prac, przez sześć miesięcy od egzaminu. Należy przesłać wniosek do OKE a oni wyznaczą termin, w którym możemy zapoznać się z arkuszem(pod nadzorem). Ale wątpię, ze dadzą nam arkusze przed ich sprawdzeniem. A ja jak otrzymałem informację, że zdałem, to wcale mi się nie chciało sprawdzać arkuszy. Po sześciu miesiącach od egzaminu, OKE może zniszczyć arkusz. Takie są przepisy, muszą przez trzy lata przetrzymywać kartę odpowiedzi a protokół przez pięćdziesiąt lat. -------- Jakieś jeszcze pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję za odpowiedź :) A czego uczycie się z chemii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
''możesz opisać tego chłopaka?'' wysoki, w okularach, długie włosy, rocznik 93. Bardzo mnie to rozpraszało.. oby się nie powtórzyło na chemii..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"wysoki, w okularach, długie włosy" yup, to ja. To jest tik nerwowy związany ze stresem i mam tak od dziecka. Takie forum to dziwne miejsce na składanie życzeń i zażaleń, ale zobaczymy co da się zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sante33
Ja na chemie idę tylko po to żeby zobaczyć co będę pisał w lutym. kompletnie nic nie umiem i ciężko mi się jej nauczyć :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może coś ci to pomoże: Wskaźniki kwasowo-zasadowe: Fenoloftaleina: Kwaśny - bezbarwny Obojętny - bezbarwny Zasadowy - Malinowo czerwony. --- Oranż metylowy: Kwaśny - czerwony Obojętny - Pomarańczowo-żółty Zasadowy - żółty -- Papierek uniwersalny: Kwaśny - czerwony Obojętny - żółty Zasadowy - niebieski ----------- pH od 1 do 6 - kwasowy 7 - obojętny od 8 do 14 zasadowy -------- Grupa w układzie okresowym pierwiastków: Od 1 do 18. ----- Okres Od 1 - 7 . Powłoka K lub 1 - 2 elektrony Powłoka L lub 2 - 8 elektronów Powłoka M lub 3 - 18 elektronów Powłoka N lub 4 - 32 elektronów Powłoka O lub 5 - 50 elektronów [ na prawdę 32] Powłoka P lub 6 - 72 elektronów [ na prawdę 18] Powłoka Q lub 7 - 98 elektronów ------------------- W zapisie A/Z E A- liczba masowa, masa atomowa, łączna liczba protonów i neutronów Z - protony Liczbę Z rozpisujemy jako konfigurację elektronową. Np. Tlen symbol O2 liczba Z = 8 K2L6 Pełna konfiguracja: 1s2 2s2 2p4 1s2 - czyli powłoka K lub 1 2s2 2p4 czyli powłoka L lub 2 ---------- Stężenie procentowe Cp=ms/mrozt *100% mrozt = masa substancji + masa rozpuszczalnika --------- Elektroujemność wg. Paulinga: Jeśli różnica jest pomiędzy 0,0 do 0,3 - wiązanie kowalencyjne Jeśli różnica jest pomiędzy 0,4 do 1,7 - wiązanie kowalencyjne spolaryzowane Jeśli różnica jest większa od 1,7 - wiązanie jonowe -------- Obliczenie Cl2 Cl - Cl = 3,0 - 3,0 = 0,0 - wiązanie kowalencyjne [elektroujemność mamy podaną na karcie rozdawanej przed egzaminem] HCl = Cl - H = 3,0 - 2,1 = 0,9 - wiązanie kowalencyjne spolaryzowane KCl = Cl - K = 3,0 - 0,9 = 2,1 - wiązanie jonowe -------- Wodę bromową odbarwiają węglowodory nienasycone. --------- Mam nadzieję, że coś z tego, co napisałem ci pomoże. Jak chcesz, to napiszę jeszcze o wykrywaniu białek, skrobi, cukrów i sacharozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, jak masz czas egzaminowany to pisz :) Na pewno się przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sante33
Dziękuje, może wiesz jak ustalać liczbę elektronów, protonów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może taki przykład: pierwiastek chemiczny węgiel C(symbol) 12/6C w zapisie A/Z E [W układzie okresowym pierwiastków 6/12] Więc 12 - to liczba A czyli łączna liczba protonów i neutronów 6 to liczba Z czyli protonów (elektronów - ). Mamy już ustaloną liczbę protonów 6. Ustalamy teraz liczbę neutronów 12 - 6 = 6 Węgiel ma 6 protonów(elektronów) i 6 neutronów. ---------- Liczbę Z rozpisujemy w konfiguracji elektronowej. 1s2 2s2 2p2 lub K2 L4. Teraz łatwo odczytać z tego zapisu okres L= 2(K-1, L-2, M-3,N-4,O-5,P-6,Q-7), oraz grupę L=4 4+10=14 Grupa 14 okres 2. ------------ Co to są izotopy? Odmiany pierwiastka chemicznego różniące się liczbą neutronów w jądrze atomu. Np: Ostatnio było na fizyce. Izotop radu Ra 226/88(rad ma kilka izotopów zapiszę, ten który był na fizyce) Ra226/88 - w układzie okresowym pierwiastków Ra224/88 - ten co był na fizyce Liczba protonów się nie zmienia. Ra226/88 ma 88 - protonów i 138 neutronów. Izotop radu Ra 224/88 ma 88 - protonów a 136 neutronów.(ten izotop, co był na fizyce) ------------ Jutro napiszę jeszcze o wykrywaniu białek, skrobi itd. Oraz o roztworach właściwych i zawiesinach i rozpuszczalności substancji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiolkaaa9393
Powiedzcie mi, umiecie rozwiazywac na jutrzejsza chemie jakies bardziej skomplikowane rownania? Zadania? Doswiadczenia BARDZIEJ SKOMPLIKOWANE rozpisywac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kret321
W sumie to nie, ja bardziej w ciemno idę żeby zobaczyć co i jak i najwyżej będę w lutym ponownie pisał. Dla mnie chemia to najgorszy przedmiot :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja tak samo idę w ciemno, znam podstawy podstaw. Wątpię żeby to starczyło aby zaliczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×