Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość ekstern

Egzaminy eksternistyczne LO

Polecane posty

Gość aasalloeer
Mnie już osobiście zaczyna wkurzać że w Polsce przyjął się taki durny stereotyp że Ci po zawodówkach to głąby, pustaki i nieuki.Sam skończyłem zawodówkę żeby zdobyć zawód mimo tego że mógłbym śmiało pójść do liceum.Nigdy nie uważałem że ludzie po szkołach zawodowych ustępują w czymś tym po liceum ba, znam nawet ludzi z zawodówek którym inteligencji mógłby pozazdrościć nie jeden bezmózgowiec męczący się w liceum bo poszedł tam żeby sobie nie robić siary..Szkoła zawodowa to szkoła zawodowa i w niczym nie ustępuję liceum.To że ludzie w Polsce traktują ludzi po zawodówce z niższością to świadczy tylko o tym jaki ten kraj jest niekulturalny i zacofany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łahaga
Żeby zdać eksterna to trzeba naprawdę coś umieć! To nie jest tak hop siup... A ludzie po zawodówce są na lepszej pozycji, bo mają zawód, mieli w szkole praktykę... A liceum to tylko wiedza ogólna... Ale w Polsce to będą wg ludzi idioci, tylko że często to oni mają lepszą pracę i to co robią jest ich pasją np.kucharze lub lakiernicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aAgnieszzka
Dołączam się do pytania w zakresie egzaminu z Polskiego bo też zdaję w sesji zimowej .Niech Ci co zdawali w październiku powiedzą czego mniej więcej się spodziewać ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też w tej sesji zdaję z j. polskiego i jakaś podpowiedź zawsze by się przydała..:P Bo dla mnie wyczynem jest nauczenie się w miesiąc lektur z zakresu liceum..:P I prawdą jest - jak ktoś wyżej powiedział - że aby zadać eksterna na prawdę trzeba coś umieć a ''coś'' znaczy wiedza zakresu trzech klas liceum a nie dany temat, bo nie wiadomo co się może nam trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
Teraz na j. polskim w październiku było o bohaterze obłąkanym wypracowanie, zadania do tekstu, na pewno był fragment A. Mickiewicza "Romantyczność".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waeryt5ey
Czyli to było trzeba napisać rozprawkę na temat dowolnie przez siebie wybranego bohatera ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość waeryt5ey
A te zadania do tekstu Mickiewicza były takie że było trzeba opisać środki stylistyczne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
Charakterystyka dowolnego bohatera obłąkanego. Były na pewno funkcje mowy (ekspresywne, impresywna itd.) a do Mickiewicza taka tabelka była i należało wypisać co myśli dana osoba o drugiej - coś w tym stylu. I jeszcze podać 1 przykład czemu ten tekst jest dialogiem i 1 czemu monologiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdasdsadsadsadsa
A na takim egzaminie z J polskiego częściej pojawiają się pytania z późniejszych epok tj romantyzm, pozytywizm, młoda polska czy z renesansu, baroku i średniowiecza też ? Wiem że pytania mogą trafić się z wszystkich epok ale czy nie jest tak że zazwyczaj pytania są z tych póxniejszych epok ? Powiem szczerze że mam kompletnie dość, przerobiłem cały antyk, średniowiecze, renesans i barok a dopiero od jutra zaczynam resztę epok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mani-Mania
Hej wszystkim! pytanie do zdajacychh mature po egz. ekster Oke przydielilo mnie do szkoly w której mam zdawac i napisali zeby 'niezwlocznie' udać sie do szkoły aby wybrać temat ustnego polskiego i teraz pytanie - do kiedy musze wybrac ten temat prezentacji? do 7 luitego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
Ja dostałam pismo 5 stycznia i 9 już tam poszłam. Już mam temat, deklarację zawiozłam do OKE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swererek12
a ja czekam wciaz na odp w jakiej szkole bede miala mature ;/ juz z trzy tyg czekam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:-))Za kilka tyg i ja będę próbowała zdać egzamin z informatyki,post.przedsiębiorstwa i bioli..oj ciężko to widzę.. Czy ktos wie jakie były pytania w tamtym semestrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marco111111111
W 2010 roku egzamin eksternistyczny z biologi na poziomie LO,97% zdających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
Z tech. inf. 1 zadanie z worda, 1 z excela, 1 prezentacja lub str. internetowa + 10 pytań abc :) Z bioli o jądrze kom., narysować jakiś wykres z danych, które były w tabeli, choroby, które są związane z chromosomami np. zespół downa., coś na temat ciąży było, na podstawie rysunku opisać funkcję zaznaczonej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miki3456
na przedmiotach ścisłych mozna mieć wzory. Myslicie, że można sobie coś tam delikatnie napisać? czy bardzo sprawdzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
OKE daje swoje wzory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie też tak myślałam.;) Już sie przestraszyłam, ze będę musiała swoje skrobać..:) Ale wtedy to bym spisała wszystkie jakie tylko można..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to jest z tymi wzorami, dają każdemu czy jak się będzie potrzebowało to trzeba np. do nich podejść ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w4t4yge5yyty
A jak w ogóle wyglądają takie egzaminy ? Ile jest osób w komisji ? ile ludzi na sali ? da radę coś ściągnąć ? można używać telefonu komórkowego hehe ? sprawdzają i chodzą po sali podczas egzaminu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daydreamer
Pytanie do zdających w lutym; dostaliście już list z oke z terminami? wiem, że rozpiska jest na stronie OKE ale po wpłacie pieniędzy i wysyłce listu z wybranymi przedm (na początku grudnia) nie dostałam żadnego listu zwrotnego od nich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalalalalalala159357
Każdy dostaje wzory na swój stolik. W komisji ok.4-5 osób, trochę siedzą, trochę chodzą po sali. Telefonu nie wolno wnosić na salę, a jak zadzwoni to przerwanie egz.! Liczba zdających jest różna od 20 - 80 osób mniej więcej. Na TI było chyba 8-10 w październiku. Ale pewnie zależy od miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Werronikkaa
Bardzo proszę wszystkich o podanie mniej więcej jakie pytania były na J.Polskim w październiku.Czy było trudno zaliczyć ? jakie epoki przeważały i na jaki temat było wypracowanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wirga2
Rok temu jak zdawałam niemiecki to byłam na sali tylko ja i pewna dziewczyna co angielski zaliczała.A w komisji było 2 Panów.. Ja też nadal nie otrzymałam od OKE listu potwierdzającego że moge zaliczać przedmioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxwarszawa
ja dostałem wczoraj potwierdzenie , że moge pisać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swererek12
tez dostalam potwierdzenie odnosnie matury,ale jest napisane ze trzeba dac kserokopie swiadectwa ;/ przeciez mam teraz dwie poprawki wiec jak juz moge je dolaczyc w marcu.nie wiem mam dzwonic tam czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
werronikkaa- na pl w październiku był tekst romantyczność i makbet. Łatwo zaliczyć( dla mnie;p) temat był coś o obłąkaniu.. sweterek12- nie panikuj, odwiedź ich, pójdź wpisać temat prezentacji etc i świadectwo dasz im wtedy kiedy dostaniesz je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do maturzystów
Do jakich szkól was skierowali? zwykłych stacjonarnych dla młodzieży czy dla dorosłych CKU i tym podobne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do maturzystów
Gdzie was skierowało OKE na mature? do szkół dla młodzieży czy do OKE lub innych dla dorosłych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×