Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

puree ziemniaczane

termin na wrzesień 2010

Polecane posty

Mnie mój celullit przeraża. Przed ciążą nie zdawałam sobie sprawy, że może się pojawić w takim miejscu tzn na udach, ale z przodu , nad kolanami. Coś paskudnego. Tyłka też mi nie oszczędził. Na szczęście nie mam rozstępów w ogóle. Nawet jeden się nie pojawił i oby tak zostało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja niestety wzrostem nie grzeszę hehe mąż zawsze mówi, że się z hobbitem ożenił :P No i mój brzuch przed weekendem był pod samymi cyckami, a teraz jest znacznie niżej i to tak przez 2 dni się stało. Placki robię często, ale nie mam przepisu, ja tak wszystko na oko i na wyczucie robię, więc racze Ci nie pomogę. Ale pieczarek to nigdy nie dawałam do placów po węgiersku. (Swoją drogą mam koleżankę węgierkę i ona nigdy nie słyszała o tym, żeby placki z gulaszem jeść :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
Podobno cellulit od nagromadzonej wody może się potęgować (tym bardziej w ciąży), źle rozbita limfa i tłuszcz. Powiem wam, że mam cichą nadzieję, że sam zlezie jak schudnę. Wiem, że każą ćwiczyć, smarować się i zdrowo odżywiać, ale rok temu schudłam z 58 do 52 kg (niechcący w sumie, przez stres) i po cellulicie ani śladu było! Bez ćwiczeń, zdrowego odżywiania i takich tam. Po prostu zszedł wraz z wagą. A wcześniej, jak wytoczyłam mu wojnę, kremy+aerobik+dieta to się trzymał nieruszony, mało tego masa mięśniowa mi rosła i centymetry nie schodziły :(. Ja mam taką figurę, że do góry jestem chuda, chude rączki, wklęsły brzuch, a bioderka i pupa okrąglejsze i wszystko zawsze tam wchodziło. Łydki też szczupłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie wtrząchnęłam jajeczniczkę z cebulką i pieczarkami. Mniam:) Korzystam póki mogę bo później większość jedzonka będzie poza moim zasięgiem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rilla_marilla dobrze że napisałas z tym bólem koło pepka bo juz mialam dzisiaj pytac połoznej o to....boli mnie nie sam pępek nawet ale miejsce nad nim i to tak dosyc odczuwalnie...jedyne co mi troszke pomaga to jak wezme to taka rekawica do masazu przejade i póxniej nasmaruje oliwka bambino ale rano tak zrobilam i teraz juz mnie znowu boli :( ja na razie nie mam rozstepow wogóle....smaruje balsamem z rosmanna i oliwka bambino...ale celulit owszem mam na udach i tyłku :( do meza sie tylem nie odwracam wogóle na golasa bo mi wsydzioch sie wlancza :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
Iwonta, akurat mi tych pieczarek co je jadłaś brakuje do obiadu, oddawaj :p. Magdalenka, ja też się chowam z moją pupą, bo do tego cellulitu to jeszcze blada bo nic opalona, a mój mężnik jak mnie tylko w majciochach samych przyczai, to zaraz biegnie, łapie za poślady, trzęsie i mówi " no jeeest niezłe pierdzicho!" :| Świnia :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
Rilla a mąkę dodajesz ziemniaczaną czy pszenną do tych placków? U nas w Poznaniu to je plendzami nazywamy, a rzeczywiście wiem, że na Węgrzech nie słyszeli o tym :p. My je jemy częściej na słodko, z powidłami, drzemem itp, ja zrobie dzisiaj tak i tak. A głodomora mam dzisiaj masakrycznego :P Wiwii chyba rośnie w brzusiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie ten ból pępka wczoraj martwił wieczorem, zwłaszcza,że oprócz tego bolał mnie cały brzuch i już miałam jakieś czarne scenariusze :P Ale skoro tak może być to ok, może faktycznie się skóra tam naciąga, a pępek jest wrażliwy. Ja tam się męża nie wstydzę, bo on też się pięknie spasł przez ostatnie 9 miesięcy, chyba ma ciążę urojoną :P Ale też mi nieraz mówi, że mam dupę wielką jak jego babcia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszenną. Nawet nie próbuj dawać ziemniaczanej bo będziesz miała mega gumę :P Ja daję starte ziemniaki, cebulę, mąkę pszenną, jajko, sól, pieprz i maggi :) Wszystko na oko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadłam, a teraz mam wyrzuty sumienia :(. Do tego humorek mi się popsuł, bo zamówiłam na necie tapetę do pokoju. Właśnie kurier ją dostarczył i niestety wygląda ciut inaczej niż się zapowiadało. Ładna, ale to nie to samo. A cholercia droga była. Moja wizja ściany w pokoju trochę się wypaczyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
Ehh, tak to bywa z zamawianiem z neta. Ja zamówiłam komplet pościeli, całe wyposażenie łóżeczka , wzorek rzeczywiście śliczny z misiem, ale kurde to wypełnienie kołdry to jakieś za sztywne mi się wydaje :/. Mnie za to moja dzisiejsza paczka baaardzo mile zaskoczyła, bo za namową koleżanki, zaczęłam zwracać uwagę na używane ubrania na allegro, no i tym sposobem zamówiłam płaszcz do kolan kremowy, wełniany za 20 zł i 2 świetne marynarki (razem za 9 zł obie) no i rzeczywiście ciuchy są rewelacyjne! Wydałam 40 zł razem z przesyłką i jestem mega zadowolona! Takie płaszcze to po 500 zł są, a ten ani śladu noszenia nie ma :D. Teraz tylko trzeba sie zmieścić z powrotem w 36 :p Ta tapeta to do dziecinnego była?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, do salonu. W sumie ładna, ale nastawiłam się na trochę inna. Co do zamawiania z neta to ja większość rzeczy kupuję w ten sposób. Jest dużo taniej. Np całe wyposażenie agd kupiłam w ten sposób. Co prawda najpierw zwiedziłam pół Krakowa żeby obejrzeć to co mi potrzebne, a potem szukałam taniej na necie. Zaoszczędziłam w ten sposób dobre 1500. Wyposażenie dla malucha tez z netu zamawiane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pivonia
Tak z innej beczki: jakie macie foteliki samochodowe? My się kierowaliśmy informacjami o bezpieczeństwie, testach ADAC, no i wyszło, że albo maxi cosi albo Recaro, ale wygrało Recaro Young Profi plus, pasuje na stelaż wózka, ma fajną tapicerkę i coś czego nie ma maxi cosi- rozsuwany na długość zagłówek. Nie znałam sie wcześniej na tym, ale kurde czytam i słucham że większość fotelików jakie są w marketach i sklepach to w ogóle nie zapewniają bezpieczeństwa... Nawet program UWAGA był o tym na TVN kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się nie zastanawiałam nad fotelikiem,bo miałam okazję dostać za darmo taką łódkę do 1 roku życia, więc skorzystałam z okazji :) Moja dzidzia próbuje się chyba wyprostować. Boleśnie wypycha mi się u góry brzucha, a nacisk główki czuję prawie w kroczu :o Już 2 bolesne skurcze przez to zaliczyłam. Wy też tak macie, że czasem dzidzia swoimi ruchami doprowadza do skurczu? Czy tylko mi się takie numery zdarzają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
my kupiliśmy x-landera, w zestawie z wózkiem, bo stwierdziłam, że później kupimy jakiś właśnie z atestem i droższy, ale z tymi fotelikami to każdy też mówi co innego was na placki dzisiaj wzięło, a mnie na krokiety i wszamaliśmy właśnie, a jutro robie kluski na parze i nie wiem skąd tyle energii, moja rodzina się dziwi, że jeszcze mi się chce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
rilla nasz mały to jak mi się tyłkiem wypcha u góry, to nie dość że twardy basio, to jeszcze mnie ciśnie na pęcherz, ale dzisiaj to pokazał jąderka na usg, aż się śmiałam, nic się nie wstydzi:Pa mam pyt, ile mierzy kostka udowa waszego dzieciątka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mamm fotelik kupiony juz jako uzywany dla mlodego, ateraz bedzie dla drugiego maxi cosi do 13kg :) jakos w to cale bezpieczenstwo nie wierze tych fotelikow jelsi chodzi o skurcze to ja zawsze dostaje skurczy w wyniku wypychania sie mlodego :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze jest mieć się kogo zapytać o wszystkie dziwactwa ciążowe :) A jeśli chodzi o jedzeniowe zachcianki to ja mam non stop ostatnio fazę na pizzę :o No, ale w tym miesiącu jestem dla siebie bardzo dobra i jem to na co mam ochotę. Nie miejcie dziewczyny wyrzutów sumienia po jedzeniu jeśli chcecie karmić piersią! To ostatni moment, żeby się najeść pyszności bo już niedługo będziemy suchary wpieprzać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
mnie w ogóle rilla bierze na fast-foody, hehe i zgadzam się, że teraz możemy jeść, bo już za chwileczkę...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
a co do pizzy , to ostatnio czytałam przepis na ciasto do pizzy i było, żeby dodać ziemniaki, co mnie bardzo zdziwiło, no ale ludzie chwalili, że przez to jest bardziej chrupka, muszę kiedyś spróbować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie wczoraj naczytalam ze ostre potrawy przyspieszaja porod i dzis zjadlam chili con carne ale tak kur... ostre ze myslalam ze sie zapale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na mnie myszsza to nie działa, ale pewnie dlatego, że my z mężem zawsze jemy wszystko tak ostre, że niejadalne dla niektórych :P I całą ciążę takie jadłam, zawsze się śmiejemy, że dzidzia jak będzie mieć roczek to sobie zażyczy chili do kaszki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
pisała do mnie niunekam i wyobraźcie sobie, że ona dalej w dwupaku, leży w szpitalu, ta to kurcze nie mogła sie nastawiać, 2 terminy porodu, a ona dalej z brzuchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
pardon.. źle doczytałam, jutro jedzie na kolejną wizytę w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
no właśnie.. też się zastanawiałam, może już po i odpoczywają po porodzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia22-03
Jedziemy z mężem kupić garniaka na wesele a mi się tak nie chce łazić po sklepach, no ale wole już jechać teraz niż za tydz. bo później niewiadomo jak się będę toczyć,hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki ;)) Charlotte moje gratulacje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🌻 Miałam troszke spraw do załatwienia i nie miałam,jad do Was zajrzec:P Ale widze,ze naprawde duuuuzo sie działo :) Witam również nowe Kobietki :P Wczoraj byłam u ginki z wynikami badań i kazała powtórzyc badanie na mocz bo wyszedł mi ślad glukozy (a ja wiem,dlaczego bo w nocy zamiast napic sie wody mineralnej to ja napiłam sie soku ) hehhe i śmiała sie ze mnie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najadłam się pizzy, którą sobie sama zrobiłam i czuję się jeszcze bardziej ociężała :P Oby to wszystko w dzidzię poszło, a nie w moją d... :D Dziś mój wielki dzień - ostatni dzień 37tc czyli magiczna granica po które nie ma już mowy o wcześniakach.... oo jak się cieszę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monika1396
no dziewczęta ja dziś wróciłam z moim skarbkem do domu jednak mialam cc :( ale najważniejsze że ma,ła jest zdrowa i taka kochana :) Rozpakowane: POR.___NICK________WIEK___IMIĘ______WG/WZR__PTP____MIAST O 18.08__karolach-m____27____Sebastian__3490/55___03.09__Pi aseczno 04.09__monika1396__23____Zosia____3100/54_____08.09_____mazowieckie W dwupaku: POR.____NICK_________WIEK___TC___KG___PLEC/IMIĘ___MIASTO 02.09_____anka.22_____ 22_____37____21___Kacper_____ Kielc e 02.09____pelargonka____26_____38____10___chłopczyk___m a lopolska 06.09___NiuniekAM_____23_____40_________Lenka______Krakó w 09.09____Karolina89____21_____36____14____Michał______Za c hpom. 10.09____Charlotte1979____31_____39____20____Tymon______W roclaw 13.09____Catie________27_____37_____15___Matylda____Miele c /Jersey 18.09____kasia22-03___28_____38_____19___Cyprian____Libi ż/k. Oświęcimia 19.09____hejka22______24_____34_____8___Hubert_____kuj-po m 19.09__magdalenka567__24_____37_____9___chlopak,?____Dąb r o wa Górnicza 19.09____Monek1919___23_____36_____10___Piotrek______Sied lc 20.09____myszsza_____28_____35_____18___Przemek___Katowic e 23.09____puree_______27_____33_____10___Zosia______Warsza w a 25.09____nnatti_______24_____34_____7,5_____Dominik___Rze sz w 01.10____rilla_marilla___26_____36_____18__??? Patryk/Natalia___ Rybnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×