Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Hej mamusie:) Dzisiaj troszeczke sloneczka za oknem co nastraja optymizmem:) Mój maluch dzisiaj ma dzien lenistwa,chcialabym aby wiecej sie ruszal,a on ma tak róznie raz caly dzien ,raz prawie caly dzien spi:) Przegladalam dziesiaj łózeczka,posciele,komody itd...ach jak bym chciala aby juz byl marzec,bo własnie wtedy zamierzam to wszystko kupowac,jejku sa takie piekne i slodkie te rzeczy,az ciazko sie zdecydowac.A kiedy Wy zamierzacie rozpoczac zakupy wyprawkowe?Ja narazie musze kupic cos dla siebie bo w grudniu mam byc matka chrzestna,tylko nic za bardzo mi sie nie podoba,zostalo mi trzy tygodnie do chrztu,wiec musze sie troche pospieszyc.Moze macie jakies pomysły,moze widzialyście cos godnego polecenia?Ja bym chciala jakas sukienke,moze tunike?W swoim miescie niestety nie mam duzego wyboru,jest tylko h&M a tam jak zwykle wszystko przebrane:(pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprils ja z mimi style na weselicho kupiłam sukieneczke za 34 zł myslalam ze byle co ale to i wtedy kasy nie szkoda a sukienka sliczna była i mozna zakładac na kazda wielkosc brzuszka bo materiał sie rozcaga do tego żakiecik i super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak mam wrzucić do galerii zdjęcia??ide dziś na połowkowe 4d niby wiem już wszytsko po pobycie w szpitalu ale dawno się juz umówiłam na to 4d i zreszta frajda jak buzie pokarze,reke noge i siusiaka:)oczywiście mam nadzieje ze bedzie widac bo to nigdy nie wiadomo,wiec bede sie chciała pochwalic Szymusiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeloonka
Cześć Wam dziewczyny i cześć Wam brzuszki :) Bardzo się cieszę, że Was znalazłam :) Zapoznałam się tu troszkę z Wami i postanowiłam dołączyć do grona zasilającego kwiecień 2011. Tak się składa, że podobnie jak u Was nasz dzidziuś też urodzi się na wiosnę ;) 10 kwietnia nasza rodzinka powiększy się o małego szkraba lub szkrabkę, ale o tym się przekonamy dopiero 2 grudnia (mam nadzieję!) Przy poprzednim USG (12 tc) choć wypatrywaliśmy z mężem oczy niestety "diagnozy płciowej" nie udało się postawić :) Ja w każdym razie "zamawiałam" córeczkę :) Ale co tam w brzuchu siedzi czas pokaże :) Podobnie jak w przypadku wielu z Was to moja pierwsza ciąża, aktualnie 21 tydzień w toku :) więc strachu i radości co niemiara :) Na szczęście póki co wszytko układa się dobrze i oby tak dalej :) Pozdrawiam z zaśnieżonego dziś nieco Poznania i cieplutkie uściski, dla wszystkich zasmarkanych i zakichanych przyszłych mam. Wracać mi szybko do zdrówka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lolita1980 jeżeli masz hasło i maila na skrzynkę to zaloguj się, wciśnij przycisk na górze "Prześlij", nastepnie "utwórz nowy album", album nazwij najlepiej swoim nickiem i zrób go jako prywatny. Życzę wzruszających widoków na USG :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nową mamusię! u mnie zakupy w toku-dziś kurier dostarczył kosz mojżesza-oh normalnie zakochałam sie w nim-taki słodki i uroczy a do tego rózowiutki! a moje chłopaczki wyszalane na sniegu siedzą na kanapie i ogladają bajeczki pozdrawiam wszystkie mamusie i ich brzusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny? Jak wygląda Wasza aktywność życiowa na półmetku ciąży? Robicie coś ze sobą - jakiś basen, joga, albo coś jeszcze innego? Ja - człowiek niezwykle ruchliwy - zawsze rower, basen, siłownia, basen. W ciąży troszkę wyluzowałam i został basen i joga. Ostatnio, kiedy brzuszek wybija się coraz bardziej, zrezygnowałam ze standardowych zajęć i rozpoczęłam zajęcia dla aktywnych brzuszków. W zeszłym tygodniu odbyłam pierwszy ciążowy aerobic standardowy, aqua aerobic i pierwszą ciężarówkową jogę :) I powiem Wam....nawet mi się podobało :) Choć wszytko to takie nawet zabawne :) A jakie są Wasze opinie i doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracając z pracy o godz 18 już nie mam czasu na basen jogę. Wracam zdejmuję kurtke, robię obiad. Godz 19 sprzątam po. Godz 20 odpoczynek przed kolejnym dniem. A w między czasie sprzątanie, pranie i takie tam ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć jeloonka ;) Ja tez jestem z Poznania - może spotkamy sie na porodówce. Gdzie chcesz rodzić i do jakiego gin chodzisz? Pamiętaj żeby wpisać się do naszej tabelki (poszukaj ostatniej wersji na wcześniejszych stronach) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj Jeloonka, Rano moja dzidzia tak się wierciła że brzuch mi się ruszał - śmiesznie to wyglądało. Ja dziś po wizycie, wszystko oki, ale mam prowadzić bardziej kanapowy tryb życia tak że w moim przypadku aktywność fizyczna dopiero po porodzie ja trzebabędzie zrzucić zbędne kilogramy, przez miesiąc doszło ich 3 czyli w sumie przytyłam 6,5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny albo mi się wydaje albo daaawno nie widziałam tu Katalany założycielki forum, niektórych ciężarówek też tu daaawno nie widziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaK29 - o proszę! Bardzo prawdopodobne z tą porodówką :) ja póki co myślę o Raszei albo o Świętej rodzinie, póki co opieram się na opiniach tych co już po :) Ale ostateczną decyzję chcę podjąć po szkole rodzenia, mam nadzieję, że będzie łatwiej :) Moją ciążę prowadzi dr Blumski, przyjmuje w Medicover na Andresa. Ma mnie pod swoimi skrzydełkami od samego początku i póki co współpraca z nim bardzo mi odpowiada. Zleca masę badań, mówi, że jedne jego zdaniem bardziej potrzebne inne mniej, ale ponoć są w standardzie Medicovera, więc jak jest okazja to warto zrobić, bo jak nie szkodzą to nigdy za wiele :) Więc chociaż czuję się zdrowa :) iissaabel - ja czuję ruchy maleństwa, ale jeszcze nie widać na zewnątrz, ale masz fajnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka, ja na 100% na Polnej bo są tam świetni specjaliści w zasadzie od wszystkiego - w razie jakiejkolwiek patologii (odpukać oczywiście) to masz koło siebie cały sztab ludzi. Mnie prowadzi prof Kędzia (właśnie z Polnej), ale chodze prywatnie bo państwowo to bym sie do niego dostała pewnie dopiero w 9 miesiącu :) :) hihihihihi :) Ja do szkoły rodzenia sie właśnie zapisałam na weekendy styczniowe do http://www.akademiaaktywnejrodziny.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieję, że o tą tabelkę chodzi, wpisuję się zatem pod swoją datą porodu:) i uściski dla towarzyszek z 10.04.2011 :) NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE?........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3............cór eczka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka........30.03,...2 (1 to mój Aniołek)....CÓRECZKA mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1...S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1 katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2 minia80............30.......Lublin............04.04......1 aaaaaaanula83....27.......Sokołów........04.04......1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2 paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1 iissaabel...........33.......Radom.............07.04.. ..1 (4 Aniołki) KASIEŃKAA__.....21.......SOSNOWIEC......09.04....1...CHY BA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka......26........Poznań.......10.04......1.....??.... brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04.....1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 córeczka justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 3 chyba synek MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1 Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaK29 - z ta Polną to tak właśnie różnie, niby dobrzy specjaliści, ale.... z opinii kilku tam rodzących, czyli tych co sytuacje znają, bo były słyszałam, że poród tam to koszmar. O Raszei i świętej rodzinie słyszałam raczej same pozytywne opinie. Jest tam szansa na aktywny poród, mają dużo fajnego sprzętu porodowego. Znam dzieciaki, które się tam rodziły z problemami i tamci specjaliści też dali radę, więc mnie to przekonuje. Polnej się bardzo boję :( A wydaje mi się, że nastawienie do porodu mamy, jest też ważne dla malca. Ja wybieram się do szkoły rodzenia, ale poradzono mi dopiero koniec stycznia - początek lutego. Jeszcze nie wiem czy "zaocznie" czy "wieczorowo" muszę to przedyskutować z mężem :) Ja póki co wybieram się tu: http://www.dobrypoczatek.pl/ciaza-i-porod/szkola-rodzenia.html Bardzo podoba mi się oferta TENSu porodowego? Słyszałyście coś na ten temat? Ponoć genialna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MagdaK29 ja kupiłam nie kołyske a na stałym stelarzu z obawy na to by moj najmniejszy synek nie pokołysał siostry tak by nie wypadła niedaj Boze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Jeloonka :)! Ja mam zalecenie prowadzenia oszczędnego trybu życia, w związku z czym ćwiczenia odpadają. Moje maleństwo kręci się coraz intensywniej. Też mam czasem wrażenie, że układa się tak, że naciska mi na pęcherz, choć na ten moment nie muszę biegać do toalety aż tak często jak na początku ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeloonka, z tą opinia o polnej, że nie jest tam "jak w domu" to prawda! Ale musze przyznać, że przekonuje mnie ich profesjonalizm, ekstremalnie duże doświadczenie i bezpieczeństwo jakie oferują - a to jest dla mnie najważniejsze. W zasadzie wszystkie moje znajome tam rodziły. Tak samo jest z moim ginem - on nawet nie rozpoznaje pacjentek - ale zna się jak cholera na tym co robi i ma tłumy pacjentek. Na Polną jest tylko jeden sposób - opłacenie sobie położnej (około 600 zł) i wtedy jest rewelacja - dba o ciebie i dziecko przez cały pobyt a to ona jest koło ciebie przez 90% czasu a nie lekarz - on przychodzi dopiero na wielki finał :) Laseczki słuchajcie - mam pytanie: CZY BĘDZIECIE POBIERAŁY KOMÓRKI MACIERZYSTE Z KRWI PĘPOWINOWEJ? Ja na 100% tak, ale ciekawa jestem waszego zdania na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny to moze ja tez die wpisze NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓ RE?........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3............cór eczka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka........30.03,...2 (1 to mój Aniołek)....CÓRECZKA mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1...S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1 katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2 minia80............30.......Lublin............04.04......1 aaaaaaanula83....27.......Sokołów........04.04......1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2 paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1 iissaabel...........33.......Radom.............07.04.. ..1 (4 Aniołki) KASIEŃKAA__.....21.......SOSNOWIEC......09.04....1...CHY BA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka......26........Poznań.......10.04......1.....?? .... brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04.....1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 córeczka justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Ems-13..............24......UK..................20.04.....1 chyba synek Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 3 chyba synek MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1 Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z położną to jasna sprawa, my też zamierzamy zapłacić i mieć ją przy sobie. Jeśli chodzi o rodzące na Polnej to mam dwie znajome, które rodziły tam i gdzie indziej i zawsze to gdzie indziej wspominały lepiej :( Z tych co są po Polnej, a mam kilka takich mam, tylko jedna powiedziała, że po raz kolejny zdecyduje się na Polną, ale była w tej komfortowej sytuacji, że jej położną była bliska koleżanka z liceum. Ja póki co nie podjęłam jeszcze decyzji. A komórki macierzyste? Mi ciężko się wypowiedzieć, bo póki co wiem, że jest taka możliwość i jest ona dość droga. Nie znam szczegółów, jak na razie niewiele czytałam na ten temat. Nawet nie wiem od jak dawna się to praktykuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sorry dziewczyny narobilam troche balaganu w tabelce. Ale to przez to ze caly czas pisze z iPhone,jezeli ktos moze to poprawic byla bym wdzieczna. A tak ogolnie to chcialam sie pochwalic ze od dwoch dni czuje mojego maluszka jak sie wierc idelikatnie kopie:) ostatnio troche mnie martwia klocia tak na wysoksci jajnikow jak wstaje z lozka albo szybko sie ruszam. Pszecie jednak ze to raczej normalne wiec staram sie nie przejmowac. Pozdrawiam serdecznie, zapewne zajze tuta troche pozniej narazie musze troche popracowac:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeloonka ja dziś pierwszy raz miałam taką akcję z podskakującym brzuchem, leżałam na plecach i raz dostałam doś silnego chyba kopniaczka a może z piąstki i poruszył mi się szlafrok, więc go rozwiązałam i jeszcze dwa razy dostałam od dzidzi, a do tej pory to tak różnie, ale nigdy tak wizualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Witaj Jeloonka:) Zazdroszczę takiej aktywności...pewnie gdybym miała zezwolenie lekarza skorzystałabym przynajmniej z basenu....ale nic to po porodzie sobie odbiję:) Magda, ja też jestem na 100% za pobraniem komórek macierzystych. Fakt, jest to dość duży koszt, ale korzyści ogromne. Dziewczyny, naprawdę warto przemysleć temat. U mnie zależy jak maluszek się ułoży. Czasami tak mocno naciska na pęcherz, że do toalety biegam co kilka minut. Szczególnie wieczorem, kiedy jest nadzwyczaj aktywny. Przeczytałam, że 2 trymestr, szczególnie 6 i 7 miesiąc to okres najszybszego przybierania na wadze. Gdy byłam chora troszkę waga stanęła - ale wiadomo, apetyt mniejszy. Nie sądziłam tylko, że w takim tempie to nadrobię i to z taką nadwyżką;) miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jakoś tak bardzo nie przybrałam, nawet nie zauważam, bym jakoś specjalnie dużo jadła, faktycznie może trochę częściej zdarza mi się coś podeżreć. Przez 5 m-cy ciąży przybrałam 4,5 kg i to właściwie tylko na brzuszku się rozłożyło. Fakt, że prowadzę dość aktywne życie, więc też dużo spalam :) I i II m-c wymiotowałam po 8 razy dziennie i wtedy robiłam wszytko by raczej utrzymać wagę :( Ale nadszedł drugi trymestr i wymioty poszły w zapomnienie :) Ostatnio znalazłam w necie taki kalkulator, gdzie po wpisaniu swoich "parametrów" wyskakuje ile się powinno przytyć w każdym z miesięcy, z podziałem na tygodnie. To chyba całkiem mądre, bo zlicza to z aktualnej wagi przed ciąża i jest indywidualny dla każdej z nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w lekkim szoku jak piszecie ze poloznej trzeba dac ok 600zl. Przy pierwszym porodzie mialam cc i na koniec po wszystim (przy wyjsciu ze szpitala dalam lekarzowi maly prezent) ale kurcze 600zl dla polznej ???Myslalam ze maks to 200 zl (przeciez jak bedzie np. bardzo bolalo w czasie porodu to co ona na to poradzi? znieczulenia nie poda). Zreszta poozna nie bedzie z nai przez caly okres pobtu w szpitalu np. 3 dni non stop. Eh nie wiem co myslec, szczena opada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×