Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

katalana

KWIETNIÓWKI 2011

Polecane posty

Cześć mamuśki! Witam też nową koleżankę :) Tak jak już wcześniej pisałam, ja od piątku wypoczywam sobie u rodzinki. Mąż wreszcie może sobie ode mnie odpocząć ;) To chyba nasza pierwsza dłuższa rozłąka. U nas też prawdziwa zima! Ditta gratuluję córeczki! :) Gratuluję również wszystkim mamusiom, którym nie miałam jeszcze okazji pogratulować. Coś czuję, że chyba ostatnia dowiem się kto tam u mnie pomieszkuje ;) Na usg 4d idę dopiero za 2 tygodnie. Dosłownie wszyscy mi mówią, że będzie chłopiec! zobaczymy! Brzusio przez tydzień zwiększył się z 80 na 85 cm i już wyraźnie rzuca się w oczy. Maluch coraz bardziej rozrabia :) Martka daj znać jak tam po usg :) Pozdrawiam Was gorąco!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny a jak to jest u was z ruchami czujecie ciagle bo ja jakos od wczoraj bardzo słabiutko kurcze martwie sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie też zima za oknem straszna, sniegu to jest duzo chyba z 15 cm, a ja wlasnie zaraz musze wyjsc ide do lekarza na kontrol, ale pewnie tylko zmmierzy cisnienie mi i zwazy, mam na 16.10 ale zaraz musze wyjsc bo to kawalek jest. Malwiska25 dziękuję za te słowa, no ja też nie mam łatwo teraz, ale to nie na forum zeby pisac.... masz moze gg albo nk?? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Na 17.20 mam umowione usg połówkowe...zaczyna\m się ciut denerwować. Wpadnę wieczorkiem i napiszę jak poszło. Agneszka, ja mam nadzieję, że dzisiaj w końcu maluszek ujawni swą pleć. Tak bardzo już bym chciała wiedzieć:) Chyba tylko my dwie nie wiemy kto tam u nas mieszka:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik1978 ja tez od 2 dni jakby mniej czuje a gdyby nie (tak mi sie wydaje)jeden delikatny kopniak wczoraj to ...tez sie martwie ,ale moze pozycje zmienił i dlatego nie czujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie Dziewczyny- chyba nam się dzieciaczki rozleniwiły w tą zimową pogodę. Moje maleństwo przedwczoraj szalało,wczoraj malutko a dzisiaj po badaniach i godzince chodzenia było trochę kopniaczków ale nie tak mocnych jak wcześniej. Myślę jednak, że jak czujemy nasze dzieci to znaczy, że jest w porządku:). Może to tak po prostu jest, że dzidzia bywa raz bardziej raz mniej aktywna. Ja też jeszcze nie mam pewności co do płci dzidziusia ale w szpitalu lekarz powiedział, że to prawdopodobnie chłopczyk:).Teraz czekam do 7 grudnia na wizytę u mojego lekarza.Ciekawe czy potwierdzi tą infomację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, Odczułam dzisiaj bardzo atak zimy,warcalam do domu(mieszkam tuż pod lublinem)noi wpadalam w zaspe,moj samochod nie mogł sobie poradzić,ale udalo sie dzieki uprzejmości przejeżdzajacego pana,ktory jak dodatkowo zobaczyl ze cięzarną jestem to zatrzymal kolejne samochody i tak w 6 mezczyzn uratowalo mnie z opresji:) co do ruchów dzidziusia,to ja rowniez odczuwam z róznym natężeniem,czsem caly dzien czasem kilka kopniakow,z tego co czytalam to dzieci zaczynaja byc bardziej aktywne po 24 tygodniu. 12 grudna wybieram sie do poznania na chrzciny mojej bratanicy,gdzie mam zaszczyt byc matka chrzestna,prosze podpowiedcie mi co teraz daje sie na chrzciny?ostatnio matka chrzestna zostalam 12 lat temu,wiec teraz nie mam zielonego pojecia czym obdarowac malenstwo,a moze dac kase?jesli tak to ile? pozdrawiam cieplo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka - i jak tam po wizycie? aprilis mother - ja w kwestii chrzciń niestety nie pomogę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basik197 - nie przejmuj się tak tymi ruchami :) Moje maleństwo potrafi nie pukać przez długi czas, postuka po śniadanku, potem do obiadu cisza, a potem dopiero wieczorkiem kiedy jestem na "WFie" i się ruszam to ono też ćwiczy. A tak jak chodzę to nie czuję, musi przywalić konkretnie bym coś poczuła :( Też pytałam o to lekarza, bo się martwię jak czytam, że dziewczynom ciągle stuka. W odpowiedzi usłyszałam, że mała żabka ma jeszcze sporo miejsca i potrafi się jeszcze tak poruszać, żeby mamy "nie uszkodzić". Ja pierwsze ruchy odnotowałam w 17 tyg, choć na początku nie byłam pewna czy to to. Potem długi czas nie czułam nic :( Lekarz to skomentował, że poczułam pewnie tylko dlatego, że się chwilowo tak ustawiło. Dopiero od 20 tyg, zaczęłam czuć częściej i dokładniej, ale do tej pory nie jest tak, że wierci się non stop. Z drugiej strony pomyśl, że to tylko człowiek - istota niedoskonała ;( Też czasem ma ochotę na nic nie robienie, tak jak czasem my wszystkie;) Ja postanowiłam nie szaleć z tego powodu. Jeśli czujesz swoje dziecko kilka razy dziennie to jest ok i go nie stresuj swoimi obawami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laseczki:) I już po wszystkim:) USG fantastyczne! Maluszek waży 510 gram, wielkość idealna do wieku ciąży, wszystko w jak najlepszym porządku!!!:) Oczywiście dzidzia zasłaniała się jak mogła, ale dzisiaj lekarz nie odpuścił. Zmieniłam kilka razy pozycję i sprowokowaliśmy maluszka do kilku obrotów. I udało się:) Będziemy mieli synka:) I co ja teraz zrobię z caaaałą górą dziewczęcych ciuszków?;) Zanim wystawię na allegro, umieszczę w naszej galerii parę fotek, może któraś z Was coś sobie wybierze:) miłego wieczorku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓRE?........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........córeczka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1......... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1..........S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1 katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2 minia80............30.......Lublin............04.04......1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2...........synek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1...... chyba córka Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1 iissaabel...........33.......Radom.............07.04.. ..1 (4 Aniołki) KASIEŃKAA__.....21.......SOSNOWIEC......09.04....1......CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka...........26.........Poznań..........10.04.... .1.....??.... brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04.....1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 ......córeczka justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ....chyba synek MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1 Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka- gratulacje!! Ciuszki wrzuć do galerii, ja chętnie przejrzę (tylko z zakupem wolalabym się wstrzymać do nastepnego USG za 2 tygodnie, żeby mi potwierdzili na 100 % że to dziewczynka) NIK..............WIEK.......MIASTO...........TP......KTÓRE? ........PŁEĆ wiosenna mama...25......Małopolska.......23.03.....3.........córecz ka ORLLA..............29......Belfast............23.03... ..1 anka87.............23......Wieliczka.......30.03, 01.04..2 (1 to mój Aniołek) aaaaaaanula83...27.......Włodawa.........30.03......1... ...... SYN mania487 .........18.......Morąg........... 01.04.....1 Judyta10...........28......Szczecin........ 01.04..... Magd11............26.......Wilhelmshaven..02.04.....1.... ......S YN Jenny29............29......Lublin............ 03.04....1 katalana...........33......Warszawa.......04.04.....2 ktosia1980........30......Toronto..........04.04.....2 monsoon...........30.......Lublin............04.04.....2 minia80............30.......Lublin............04.04......1 Martka77..........32.......Wrocław........04.04.....2...... .....synek paula8122..........29......Warszawa......04.04......1 K_inka_............30.......Poznań..........04.04... ..2 Jordan.pl..........24.......Poznań..........04.04......1 ........ córeczka basik1978.........32.......HAJNÓWKA......06.04.....2 Nikolina82.........28........Warszawa......06.04....1.... .. chyba córka Hawa2000.........36.......niemcy.......... 07.04.....1 anka1976..........34.......Bydgoszcz......07.04.....1 Ditta7..............28.......Warszawa.......07.04.....1.... córeczka iissaabel...........33.......Radom.............07.04.. ..1 (4 Aniołki) KASIEŃKAA__.....21.......SOSNOWIEC......09.04....1...... CHYBA SYN mamusia22.........22......W-Śl...............09.04.....2 kajusia99...........23......Żywiec...........09.04.....1 ...SYNUŚ Michaś mama_kwietniowka..39..W-w...............10.04.....1 aprils mother11...28.......Lublin.............10.04.....1 (2 aniolki) _iwia_82..............28......Turek...........10.04.... .1 jeloonka...........26.........Poznań..........10.04.... .1.....??.... brestova............26......I-bie..............11.04..... 1 monis24.............24......Śląsk..............11.04... ..2 szpilka85............25......Konin.............11.04..... 1 .......córunia anitka75............35......podkarpackie....12.04.....1 wiolonczela..........35......Wrocław.........12.04.....1 Malwiśka.............25......Polanów..........13.04.... 3 bebetka77 .........32......Zabrze............14.04.....1 sabiba...............28.......Łódź..............15.04. ....1 2in1..................27......szczecin.........15.04..... 1 _agneszka_.........28......W-wa.............16.04.....1 A_B...................26......Kielce.............17.04... ..2 ......córeczka justys1818..........21......Żywiec...........15-20.04..1 ......córeczka evvvv................28......Mikolowo.........18.04...... 1 Thelly ................26......L...................20.04.....2 karolp ...............30......Niemcy............20.04.....1 Pijawa2..............32......Olsztyn...........21.04..... 2 ...chyba synek MagdaK29...........29.......Poznań...........22.04.....1 Mikołajka83.........26......Szczecin..........22.04..... 1 Viki58a...............28......Wrocław..........22.04.... 1 Limfa abominacji...23......Lublin..............23.04.....1 calvadoss............21......Tczew.............25.04..... 2 Malina86.............24.......Poznań...........25.04.... .1 mamuli................31......Śląsk...............26.04 .....2 iksigrekzet..........30......Warszawa........26.04..... 1 hanio.k...............24......Śląsk...............27.04 .....2 Iga1979...............31.....Dolny Śląsk........28.04.....2 ....Synek Jaś katharinak_83.....27 ......Kraków............01.05.....2 (1 Aniołek) annjaa................28......Gdańsk............03.05... ..1 ENI_35................35......BIELSKO-BIAŁA...05.05....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie babeczki ja tez jeszce nie znam płci dzidzi ale lekarz przesunał moje usg połowkowe na dzien wczesniej wiec mam pojutrze i mam nadzieje ze sie dowiem wreszcie jeloonka dzieki za słowa otuchy jesli chodzi o ruchy ale ja nie czułam wogóle od doby a tak zawsze cos pukało leciutko ale zawsze ale chyba maly spioszek bedzie bo nie wytrzymałam i pojechałam na oddział połozniczy w swoim miescie zeby sprawdzili czy bije serduszko bo zwariuje i bije wiec ulga taka ze niewiem jestem o wiele spokojniejsza a u was na badaniach jak z serduszkiem chodzi mi o to ile uderzen maja wasze dzieciaczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolita a wiesz ty moze masz racje ze dzidziia mogła zmienic miejscówke w brzuszku i dlatego mnirj czujemy ruchy poniewaz wczesniej serduszko mojej pchełki biło z lewej strony a teraz z prawej juz sie martwiłam ze nie usłyszymy podczas badania wogóle ze bije ale ulzyło mi tak ze niewiem jak usłyszałam stukanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie ostatnio na badaniu 140 uderzeń. Z aktywnością też różnie, czasem mocniej czasem wcale. Staram się kontrolować ruchy tak żeby raz dziennie zapamiętać ruch dziecka. No i pewnie np. w nocy jak śpię to nie czuję, bo to nie są jeszcze takie kopnięcia żebym aż się budziła z głębokiego snu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martka to super, że znasz już płeć! :) Gratuluję syncia! Ja ciuszki też chętnie przejrzę. Szczerze, to ja nawet nie wiem jakie tętno ma moja dzidzia. Ostatnio lekarz mi sprawdzał ale nie powiedział. Słyszałam tylko jak sobie cichutko biło. Podczas wcześniejszych usg miałam wpisane 120 uderzeń. Mój maluch już w miarę regularnie zaczyna szaleć wieczorem i rano. Ale w ciągu dnia też go często czuję. Chociaż czasami zdarzają się dni, że jest przez dłuższy czas cisza i spokój i nagle jakieś jedno mizerne kopnięcie ;) Miłej nocki kobietki! I do jutra!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tętno mojego maluszka dzisiaj wynosiło 150. Co do ruchów, powiedziałam lekarzowi, że czuję zazwyczaj kopniaczki do wewnątrz. Okazuje się, że mam łożysko na przedniej ścianie i one mocno amortyzują uderzenia, stąd mniejsza odczuwalność. W dniach, kiedy jestem bardziej aktywna zazwyczaj też mniej czuję maluszka. Co do ciuszków, to mam po Martynce naprawdę śliczne. Moje dwie przyjaciółki, jedna w Anglii, druga w USA oszalały, jak się mała urodziła i zasypywały nas paczkami. Poszperam w szafie, powybieram te w najlepszym stanie i wrzucę do galerii:) Śpijcie dobrze mamusie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martka, a gdzie się znajduje galeria? kurcze gapa jestem chyba i nie wiem ps - od kilku dni czuje ruchy małej:) niestety zgaga mnie strasznie męczy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jordan, nasza galeria jest na picasa web. Napisz adres e-mail to wyślę Ci haslo i login:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie kwietnióweczki :) troszkę mnie nie było i już zaległości takie :)nie wiem czy ktoś mnie jeszcze tutaj pamięta :) ja też nadal nie wiem kto u mnie mieszka :( byłam umówiona na usg połówkowe w poniedziałek, ale tak nas zasypało że niczym nie moglismy dojechać, przełożyliśmy na 7 grudnia już nie mogę się doczekać :) u mnie z ruchami też ostanio leniwie, chociaż czuję je od niecałych dwóch tygodni,ostatnio nawet mocno się przestraszyłam bo całą niedzielę nic i w poniedziałek dopołudnia też, ale na szczęście maluch dał znać o sobie, kamien z serca. pozdrawiam gorąco z bardzo mroźnej Łodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie moje dziecię coś leniwe, wcześniej szalał więcej,ale teraz chyba więcej czasu przesypia,albo nie wiem...może rusza się delikatnie,a ja nic nie czuję? ale się rusza,serce bije więc nie ma się czym martwić :) pozdrawiam laski :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Laseczki!!! Martka, gratuluję! Hehe, jesteśmy w tej samej sytuacji, ja też mam masę ubranek po córce, a będzie synuś. Ale mam dwie koleżanki, które mają młodsze dziewczynki, kolejna w ciąży, więc będzie komu rozdać :) Agneszka, a Ty się tak na synusia nie nastawiaj na podstawie wyglądu :P Mi poprzednio też wszyscy mówili, że syn, syn, aż sama w to uwierzyłam i jak mi lekarz na USG pokazał wargi sromowe, to dopytywałam, czy aby na pewno, bo przecież miał być syn! :D:D Co do ruchów, to mój mały też nie jest jakimś rozrabiaką. Chyba często zmienia pozycje, bo czasem jego ruchy to konkretne kopniaki, wczoraj wręcz czułam już spore wybrzuszenia koło pępka, a czasem niziutko czuję tylko drapanie przypominające pierwsze ruchy. Łożysko mam na tylnej ścianie, ale szaleństw specjalnie nie odczuwam, widać kolejny leniuszek. A co do zależności aktywność w brzuchu, a po porodzie, to u mnie się nie sprawdziło. Mała też nie była bardzo ruchliwa (choć wtedy łożysko miałam na przedniej ścianie, więc może trochę amortyzowało), a teraz jest bardzo żywiołowym dzieckiem, wszędzie jej pełno. Aprils mother, ja też przez parę dni używałam bioparoxu, na pewno pomoże Ci w końcu na ten kaszel. Lublin przepiękny, tylko mróz jak cholera. Zrobiłam sobie dziś wagary, bo mała znowu smarkata i nie chcemy jej dziś wozić nigdzie. Kochany mężuś wziął wolne u siebie w pracy i poszedł za mnie (mamy swoją działalność), więc mogę się byczyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile ważą wasze dzieci w 20 tygodniu? bo na opisie usg pisze, ,że 20 t 2 d i waga wynosi 330 g,to nie za mało..?:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, gdzie siedzi Wasz dzieciaczek?! Mój od trzech dni siedzi tylko po prawej stronie brzucha i ani myśli się przesunąć. Tylko tam czuję jego ruchy, a wczoraj wieczorem nawet mąż poczuł i pól nocy mnie macał po brzuchu :) Co więcej wczoraj jak ćwiczyłam i miałam podniesioną miednicę to nagle, oczywiście po prawej stronie brzucha ujawniła się spora kulka ;) Aż się przestraszyłam, bo wyglądałam dziwnie, ale jak delikatnie dotknęłam to kulka zniknęła :) W każdym razie ostatnio maluch rządzi tylko po prawej stronie, zdarzało wam się tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×